Спират опасни детски дрехи от пазара
Председателят на Комисията за защита на потребителите (КЗП) Дамян Лазаров e разпоредил незабавно да бъде временно спряна продажбата на детски облекла, обувки и аксесоари, а също и на дамски и мъжки спортни обувки, за които има голяма вероятност да се окажат опасни.
Обратно в новинатаКоментари - Спират опасни детски дрехи от пазара | Днес.dir.bg
Коментари
В Европа има елитни и маркови стоки, които наистина струват скъпо, но има и доволно голямо разнообразие от качествени и красиви стоки на напълно поносима цена, често по-ниска от аналогични български неща. В магазините за обувки Дайхман например есенни боти и затворени обувки от естествена кожа струват по 20 евро. Аналогични тук - български и вносни - са с начална цена 65 лв. Така че не са скъпи западните стоки, а нашите търговци искат да печелят по 200-300%. По тази причина имам много приятели, които вече не купуват нищо от България освен храни. И това докога ли ще трае?
Прави са проверяващите. Като малък имах яке с връзки на кръста. При едно слизане от автобуса металният край на едната връзка се беше закачил за седалката и аз неусетно бях стигнал до последното стъпало, и в един момент усетих, че съм се закачил. Ако бързах и се окажеш в ситуацията навън при затворени врати, определено щях да пострадам. Мислете за децата си!
за Бога братя не купувайте......док народа купува завишените с 100% и 200% и повече процента боклуци под формата на храна, дрехи и т.н стоки на нашите родни бизнесмени / забогатяли на гърба на едва оцеляващ народ/ ще има и съответно предлагане на подобни такива... Купувайте в креан случай, при необходимост търсете оптимален вариан между качество и цена и дори да не бъде унищожена от органите СКАПАНАТА ИМ СТОКА, тя ще стои и сама ще се унищожи.....
Някои хора наитина се втелясват! Нали има родители и учители покрай тях? Разбирам да има отровни бои, но за връзките се втелясват.
Интересно наистина,че се проверяват все евтиниите.Дали пък по моловете и бутиците няма фалшиви стоки?Ами по големите вериги?
А наивният потребител дори и не подозира,че зад всичко това стои само едно...ликвидиране на евтините стоки от които пазаруват над 90% от хората и задаване на ГОЛЯМАТА тесла на уж елитните , европейски маркови стоки.С думи прости се нарича ликвидиране на конкуренцията , която подяжда голямите акули,монополисти.
Има вероятност да се окажат опасни... - колкото и вафлите дето уж бяха отровни пък после се оказа че не са. Вдига се само шум за отчитане на дейност и съответно за по голям подкуп за да се върнат на пазара същите стоки ...
Ха така, проверявайте, да не би да се появи нещо по-евтино за хората! Връзки за обувки, боята на дънките...Как не ви е срам бе, простаци забравили се!
Мда... наистина е интересно. Намерили какво да проверяват. И то забележете 10-тина магазина. Трябва да се пусне цяла група пък и са намерили за какво да се хванат - връзки на игрален комплект... Тц Тц Тц
Що не влязат в един от прословутите китайски / безмитни/ магазини и да видим що е редно и що не. Ама не влизат, щото са на батеее.
Че по-тази логика хранителните ни магазини трябва да останат напълно празни като знаем какви боклуци се продават там.
В Европа има елитни и маркови стоки, които наистина струват скъпо, но има и доволно голямо разнообразие от качествени и красиви стоки на напълно поносима цена, често по-ниска от аналогични български неща. В магазините за обувки Дайхман например есенни боти и затворени обувки от естествена кожа струват по 20 евро. Аналогични тук - български и вносни - са с начална цена 65 лв. Така че не са скъпи западните стоки, а нашите търговци искат да печелят по 200-300%. По тази причина имам много приятели, които вече не купуват нищо от България освен храни. И това докога ли ще трае?
Прави са проверяващите. Като малък имах яке с връзки на кръста. При едно слизане от автобуса металният край на едната връзка се беше закачил за седалката и аз неусетно бях стигнал до последното стъпало, и в един момент усетих, че съм се закачил. Ако бързах и се окажеш в ситуацията навън при затворени врати, определено щях да пострадам. Мислете за децата си!
за Бога братя не купувайте......док народа купува завишените с 100% и 200% и повече процента боклуци под формата на храна, дрехи и т.н стоки на нашите родни бизнесмени / забогатяли на гърба на едва оцеляващ народ/ ще има и съответно предлагане на подобни такива... Купувайте в креан случай, при необходимост търсете оптимален вариан между качество и цена и дори да не бъде унищожена от органите СКАПАНАТА ИМ СТОКА, тя ще стои и сама ще се унищожи.....
Някои хора наитина се втелясват! Нали има родители и учители покрай тях? Разбирам да има отровни бои, но за връзките се втелясват.
Интересно наистина,че се проверяват все евтиниите.Дали пък по моловете и бутиците няма фалшиви стоки?Ами по големите вериги?
А наивният потребител дори и не подозира,че зад всичко това стои само едно...ликвидиране на евтините стоки от които пазаруват над 90% от хората и задаване на ГОЛЯМАТА тесла на уж елитните , европейски маркови стоки.С думи прости се нарича ликвидиране на конкуренцията , която подяжда голямите акули,монополисти.
Има вероятност да се окажат опасни... - колкото и вафлите дето уж бяха отровни пък после се оказа че не са. Вдига се само шум за отчитане на дейност и съответно за по голям подкуп за да се върнат на пазара същите стоки ...
Ха така, проверявайте, да не би да се появи нещо по-евтино за хората! Връзки за обувки, боята на дънките...Как не ви е срам бе, простаци забравили се!
Мда... наистина е интересно. Намерили какво да проверяват. И то забележете 10-тина магазина. Трябва да се пусне цяла група пък и са намерили за какво да се хванат - връзки на игрален комплект... Тц Тц Тц
Що не влязат в един от прословутите китайски / безмитни/ магазини и да видим що е редно и що не. Ама не влизат, щото са на батеее.