"Демократична България" със законопроект за промяна в статута на ВСС и орязване на бонусите
Предвижда се предсрочно прекратяване на мандата на настоящия съвет, ако законът бъде приет, новият избор на членове на съвета трябва да се проведе в двумесечен срок
Обратно в новинатаКоментари - "Демократична България" със законопроект за промяна в статута на ВСС и орязване на бонусите | Днес.dir.bg
Коментари
как гледа като че ли му белят яйце ... ха ха ха ... политик обут в 37 номер обувки трудно се става .
ооооо не мисля, че гилдията им вързва много са далече от съдебната сиситема
Христо Иванов се е съсредоточил върху ВСС и Главен прокурор, за да не преследват неговия шеф - олигарха Иво Прокопиев!
Бойкикев дълги години е обучаван за агент на чужди интереси. Иванов е от семейство на ортодоксални комунисти. Самият той години наред се увлича по утопични идеи на Марскизма и Ленинизма, има интереси във философията и пише депресивна поезия. По-голямата сестра на Иванов е била вербувана от Държавна сигурност, а брат му е занимава с изготвяне на анализи, свързани с въпросите на енергетиката, като също защитава интересите на чужди държави в тази ключова за националната сигурност сфера. Макар да е бил вписан като адвокат, няма данни Иванов да е упражнявал професията. Нещо повече, когато е назначен за служебен министър на правосъдието се разбира, че е с отнети адвокатски права, защото не е плащал задължителната адвокатска такса. Преди да влезе в изпълнителната власт, а оттам и в политиката, Иванов дълги години работи в неправителствени организации, чието финансиране се осъществява по линия на фондации около мизантропа Джордж Сорос. По това време Иванов става редовен автор в издания на олигарха Иво Прокопиев. По тази линия Иванов продължително време има монопол върху авторството на черновите на мониторинговите доклади за България, които всяка година Европейската комисия представя по въпросите на правосъдието и вътрешния ред. След като съучастникът на Иванов – холандецът Юрий Тавание е изгонен от представителството на ЕК в София, докладите на Брюксел сменят коренно тона и съдържанието и страната ни за първи път получава обективен анализ за правосъдната система и борбата с корупцията. Стенограми от проведени срещи през 2016 г. разкриват, че партията „Да, България“ на Христо Иванов се явява инженерингов продукт на олигархичния кръг „Капитал“, а оттам идва и обяснението защо тема №1 на формацията е унищожаването на независимостта на българската прокуратура.
изтеклите записи,а? Удрям по Бойко и Влади Горанов, а Гешев ще го сменим! Ако не може да го сменим, ще му орежем правата... НЕКА ДА Е ЯСНО КОЙ, КОЙ Е В БЪЛГАРСКАТА ПОЛИТИКА И НАЙ-ВЕЧЕ ЧИИ ИНТЕРЕСИ ЗАЩИТАВАТ ОТ ДЪЙБЪ.... Другата им цел са специализираните съд и прокуратура, където се гледат дела за 3 милиарда лева!!!! Честито на протестиращите!!!
Ковеши ви каза да не се намесвате в независимоста на съдебната система! Простичко и ясно за всички кланове на Мафията. И на Прокопиев, и на Бобокови и на Арабаджиеви и Миньо Стайкови и на Черепухина, и на Баневи и осъдената на първа инстанция за корупция Иванчева. Най-после случихме на Главен прокурор. Повдигна обвинения срещу босовете на Октопода и бе нападнат яростно от всички престъпници, включително и от Радевата военна хунта. Бий Гешев, олигарсите и предателите в президенството! И Бог е с теб, и Коьвеши те подкрепи, и народа е с теб!
Бойкикев, излъчваш безсилие! Не отвличай вниманието от себе си и собственото си безпомощно състояние и некадърност. Нямаш един ден трудов стаж. Въртиш постоянно инттриги. Малко ги биха провокаторите от агитките на Левски ултрас които подготвяха бомби и коктейли Молотов и “студентите” от червено котило. Колко дни пет човека блокираха незаконно кръстовища и не можехме да ходим на работа, заобикаляхме квартали и си късахме нервите, а вие докарахте на власт мутрите и слугите на олигарсите
Страшен цирк е всичко! Преди няколко дни ги даваха по телевизията как сладко си гукат Христо Иванов с Мая Манолова в една стаичка в Народното Събрание на едно диванче. Бойкикиния уж скача срещу Пеевски и в същото втеме се гушкат с Майчето, която предложи Делян Пеевски за шеф на ДАНС! Много долни и лицемерни същества. Народа обаче започва да се осъзнава, че целия този цирк беше активно мероприятие да се дискредетира ГЕРБ-СДС , за да може тези да захапят кокала. Хората започват с носталгия да си спомнят управлението при Борисов! Дотогава обаче тези партийки ще счупят държавата.
абе,бойкикев!що не си отрязахте първо вашите заплати бе,боклук!нали и без това си на заплата при прокопиев и маджо!
Кой където го стяга чепика. За ХрИв това е Гешев и ВСС. За народа са доходите за хладилника. Разликата ще я видите на изборите. Сигурнното е че ще има изменения в броя на депутате...
ДБ са големите виновници да нямаме правителство, оттам нататък кво правят е прах в очите
Всичко това е напълно правилно, но едва ли ще има време да се реализира. През годините се видя, че ВСС с постоянни членове, откъснати от професията, е един инфантилен орган, податлив на външни манипулации. Сегашният ВСС не само, че е безполезен за съдебната власт, но дори е вреден в редица отношения, превърнал се е в отрицание на същността си според закона. Прекратяването на мандата му ще донесе само облекчение. Пък много магистрати все още си спомнят, колко ефективно функционираше първоначалния модел за ВСС, чието възстановяване сега се предлага.
Стресиран съм и дори разочарован! Групище от видни юристи- поне за такива се представя, от всички пастелни боички- кеф ти Корни, каф ти мая, хр. иванов, наско атанасов, божанков и сие / той в главата не е сам/, онзи дето се прави на професор и бивш главен секретар при Слави , бляскавия Хаджигенов...... не съм длъжен да ги знам всичките, тези хорица подскачат,като курдисани как трябвало да се махне Гешов и да се направи съдебна реформа. Лъжат, г-да корнети! Категорично лъжат! Ще обясня,като на бавноразвиващи се деца. Прокуратурата върши своите безобразия не с незаконни действия, а напротив.Поради това трябваше , ако са искрени в своите намерения, да направят промени в НПК- относно това,че отказа на прокуратурата от образуване на ДП да може да се протестира и пред съд, кой да разрешава продължаването на сроковете на ДП- един бивш дознател от 3 РУП / наричаха го гащника, но вече е в Градска прокуратура/ продължаваше срока на пикливо дознание повече от две години без никакви процесуални мотиви, но единствено и само за да спаси айдуците извършители- вероятно беше взел некой лев. Така,че почти неуважаемите вече от мен юристи законодатели не стават за нищо!!! Те просто са зависими от сегашният гл.прокурор или ги е шубе ,че при такива промени ще изгорят и те.Общо взето нвеграмотни! Или БОКЛУЦИ!!!
Една от основните функции на ВСС и Инспектората към него е да играе ролята на Съд който съди Съдии, Прокурори и Следователи и може да наказва, дори отнема права превръщайки ги в адвокати, юристконсулти … Ако на членовете на ВСС и Инспектората им се позволи да упражняват правораздавателна дейност било то в Съд, Прокуратура, Следствие и случайно или не член на ВСС стане обект на разследване заради дейността си по правораздаване, те тогава какво ще препоръча Правния Гений Христо Иванов? Да, вярно е, че членовете на ВСС се откъсват от процеса на реалното правораздаване, но те са длъжни да го следят за да гарантират че Съдебната ни Система функционира съгласно основния закон - Конституцията. Това не ги прави излишни или по-малко запознати с процеса на правораздаване. Гръмнете го този правен скопимозък Христо Иванов. Да му се забрани да твори закони. Най-добре да има извънреден член в Конституцията забраняващ на лицето Христо Иванов с ЕГН: нам кой си да пише/твори закони.
Не срещам предложение вносителите да станат доживотни членове след като им дръпнат столчетата,че после може и някой техните да дръпне.Трябва да се мисли дългосрочно,както казва ташунко въвел правилото "намереният" кон е мой завинаги.
А законопроект за редовно правителство кога? Или това не е толкова важно?! Проект за това и онова, за бюджета, за пенсиите и каквото там се сетят, но само не и за това което им дава правото да са в НС.
За Бога, кога ще разберете най-сетне че закон не може да се пише от човек които не е влизал в съдебна зала и няма едно спечелено дело А сяда и пише закон по който закон трябва да работят хиляди магистрати. Това е санитарката или шофьора на катафалката да ви напише алгоритъма по които да се лекуват болните от КОВИД или да ви направят сърдечна трансплантация Мравояда Бойкикев твърдо е доказал че не разбира от право Ако се наложи този човек да ви защитава в съда, просто горите- отивате в панделата на максималната присъда Разберете, тоя е въздух под налягане, и то под голямо налягане
Изродите търсят всякакви начини да изпълнят поръчката на шефа си Васил Божков за отстраняване на главния прокурор Гешев!