Руската търсачка Яндекс ще атакува Google
Руската търсачка е стартирала тестова версия на отделен домейн - yandex.com, която ще съществува паралелно с yandex.ru.
Обратно в новинатаКоментари - Руската търсачка Яндекс ще атакува Google | Днес.dir.bg
Коментари
Браво! Сега и полуграмотния електорат на БКП-БСП ще може да ползва Интернет. Но аз не виждам особен смисъл, защото "Гугъл" предоставя услуги на много езици (вкл. и руски). Ако идеята е да се покаже че руснаците могат да направят нещо подобно на Гугъл, но с 15 години закъснение - ОК! Ако идеята е да се конкурират със Северно Корейската търсачка - похвално! Но на мен ми сеструва че тази работа малко намирисва на историята с Ладите - копираш, произвеждаш 10, 15, 20, 30, 40 години, а накрая виждаш че си безнадеждно технологично изостанал. Аз знам че руснаците са патриоти. И ще си ползват тяхната търсачка напук на американците. Но резултатът ще е близък до този с Москвича.
Или не си ходил на психоанализа или си много тежък случай и направо трябва да те затворят. Отново за Москвича бълнуваш. Та се върнем на тема за Yandex. Американска търсачка Google e от американец от руски произход - Сергей Брин, чиито родители обучавались в Московски Държавен Университет (бащата е професор м Мерилендски унив. а майка работи в НАСА). Та това е по повод на дивите руси и тяхното образование, които по твое мнение стоят далече - далече от цивилизация. Ставаш банален - защото вече предварително известно какво ще напишеш в следващ постинг. Както казват руснаци - смени плочата
... отчайващо (за руснаците), но факт. Освен това, Google ми се струва, че вече е късно да бъде конкуриран, а и не виждам смисъл в това, пък още повече от руснаци, айде нема нужда - 40 години стигат :)
KGB конкуренция с Китай няма. Китайците и търсачките, и чатовете и всичкото им е много МНОГО по развито от познатите на нас европейски и американски алтернативи. И Байду, и Кюкю имат бати възможностите, мултифункционални, можеш да шерваш компютар, да гледаш филми,, да теглиш музика, друг път Америка ще ги настигне, камоли русия
Представям си пян РУСКИ програмист седнал на стола с червен нос и половин бутилка недоизпита водка, как се опитва да нацели клавиатурата.....ХОРА не разбрахте ли, че руснаците не стават за нищо, освен да поробват и да тероризират свободни държави...
Един наистина доброжелателен съвет от мен - не им се връзвай на такива като KGB, хан Тукту и други от тоя сой. Русофобията при тях, явно е особено състояние на духа, което им дава смисъл да живеят. Почти от година не съм влизала в дир-а, а сега като го направих, виждам, че пишат едни и същи лица, сякаш, времето е спряло. Остави ги да се радват като деца когато при всеки възможен повод успеят да оплюят Русия - това ги кара да се чувстват живи. Все пак и те са хора и имат нужда от живец. "Керванът си върви, а кучетата нека лаят"...
Алоу, ариеца с потури, дето преглежда коментарите да гледа по-внимателно какви коментари пуска, че да не се видим скоро в съда. (Може да него публикуваш, за тебе е)
много си изостанал с инфорнацията за да коментираш.използваш някакви клишета които не са ти ясни.добре че са те,за да запазят кирилицата (наи-малко) иначе по темата за агресорите,едва ли има по-големи такива от американците
Отдавна ползвам Yandex. За разлика от Google, получените линкове са много по-малко на брой, но са на 100% в целта, особено за технически насочените теми. Липсват каквито и да е търговски трикове с рекламни платени сайтове, заблуждения и подобни, които Гугъл ме обсипва, та чак до 3-та страница на линковете. Всяко нещо има право на съшествуване и потребителите ще определят дали е полезно или не нововъведението. Ако не ви харесва Yandex, не я ползвайте, но препоръчвам да я пробвате преди да кажете "НЕ".
Ние не сме станали русофоби без причина, а тя е руското робство между 1944 -1989 та и до днес. И тука много е прав един коментар по-горе който казва че руснаците освен да поробват свободни държави за друго не стават!
Да беше казал 1 изпита и втора почти довършена, да ти повярвам, ама от 1 недоизпита бутилка водка, ще ме извиняваш, но само ще му се прибави хъс и енергия... От една недоизпита водка може твоя нос да се зачервява и да не нацелваш клавиатурата... То и за пиенето на водка също се иска умение... Ако ти я можеше тази работа, сигорно и ти щеше да си добър воин D D D
Уважавама госпожо, не вземайте насериозно тъпизмите на KGB, Хан Путку, индивида, нарекъл се "Българин", и прочие сволъч. Разберете простата истина: Това са платени драскачи, които, както виждате, стоят и денем, и нощем пред компютъра и дебнат теми за Русия. Това са отрепки и дегенерати, които са готови баща си да продадат, а майка си да изнасилят за пустите му долари. Проявете разбиране: Ако не бесуват срещу Русия, чичо им Сам няма да им плати. Те отдавна са се отдали на дявола срещу свинското удоволствие да си напълнят търбуха.
Подружка, тутку що изпробвах Yandex.ru. Трябва да призная, че за търсене на кирилица е по-добра от Google. Което си е добро, добро си е, без значение руско ли е или не. А това с руския произход на Goofle, недей много да се изсилваш, че тутку виж съм ти казал, че компютъра е българско изобретение ... хе хе хе, майтап бе.
Ужас. Червената сган изригна. По-силно от вулкана в Исландия (много му е сложно името, но в "Гугъл" може да се намери, включително и с превод на български, при това доста сносен) От няколко дни разбрахме че автомобил "Москвич" има рекламни агенти във форума - "рускиня" , "НикиБ", които нистоово защитават това технологично недоносче, апотеоз на пълната технологична импотентност на СССР. Те са толкова влюбени в Москвича, че изпадат в положението на интелектуални онанисти, за които и грозничкатаи недодялана руска девойка наречена "Москвич е много по-привлекателен обект от супермоделката "Мерцедес". И тя се е превърнала в мечтата на живота им. Всъщност ако използваме някои психиатрични категории, в този случай онанизмът се изражда в в перверзия като мазохизъм, а в по-тежките случаи и като идиотизъм. Тежки са последствията от милиционеро-социализма. Русофилията до идиотизъм и безрезервната любов към СССР (една отдавна несъществуваща държава) са само видимите проявления на тежките поражения на политиката на промиване на мозъци провеждана от комсомолски активисти, партийни секретари и всякава подобна сволочь. За някои пораженията са толкова тежки че връщане назад няма - ще си останат белязани до гроб. Радостното е че по-голяма част от симпатизантите на СССР са близко до гроба. Все пак жалко за по-младите - много има да се мъчат. А то си е за мъка. Като гледаш неистовите напъни на любимата Русия да покаже че и тя все още може нещо. Нещо повече, освен отбрани представители да пият по 200 гр водка на екс или по стар руски обичай да лочат на ъгъла до магазина "во троих". Другарката "рускиня" добре знае за каво става дума, може да ограмоти своите приятелчета от БСП и компания. Само че да им каже цялата истина - че зер напоследък руснаците запонаха много да лъжат. Що се отнася до сериозните неща, ако технологиите в Русия бяха на ниво нямаше да ни занимават с глупости. Проблемът с Русия е сериозен. И ако те самите не се усетят и не вземат мерки след накоя и друга година Русия ще заприлича на Северна Корея, само че с малко повече ядрени ракети. И повече пияндурници.
Другарю оо (кенеф) с какво предизвиках яростта ти? С това че похвалих руската търсачка ли?! Казвал съм го и пак ще го кажа: Аз съм русофил съветомразец. Затова няма да ти уйдисъм на безакълието да хваля съвецките ти татко и майка
късно ама чичката Ху яко му бръкна отзад май а??? смешник ..и понеже си полуграмотен отвори GoojjE малко да ти стане ясно че има и по високо от Витоша и по - дълбоко от Искаро пък и по добро от едно посолство в Лозенец...смешниче си ти ...)))
пък ти май е си карй границата на кораб дето по погрешка торпедо ще го свитн еи тогава ще си отдъхнет от простотиите ти ...
Като си тръгнал да се пишеш Анти-Русия напиши и Анти-Америка че да те подкрепя. Ако си против зло-то по света бъди изцяло против злото, не само против част от него. В момента Америка е по-опасна от Русия. Америка, произведение на няколко мумифицирани болни мозъци, които искат да контролират целия свят с Банките, медията, медицината и какво ли не. Иначе по темата гугъл ще е комерс номер 1 още дълго време, ама се виждат алтернативи които са къде къде по-добри, не съм пробвал Yandex ама по написаното звучи наистина добра, пък китайската Байду е много по добра и мултифункционална, за жалост не на английски....
Робството е състояние на духа. Ако се чувстваш роб, господар винаги ще се намери. Така, че не обвинявай тези и онези, ами спри да се смяташ за роб.
Где го чукаш, где се пука?! Аз си направих майтап с подружката, пък ти се гепи на номера хе хе хе. Не изключвам възможността някога Яндекса да бъде по-добър от по-добър от Гугъла...вярващ човек съм и вярвам в чудеса. Само че в момента не може и сравнение да става. Или и ти си като тия дето ги описва KGB, демек Москвич е най-добрата кола защото е наша родная.
Дургарю Путку, недей тъй. Ка шъ фалиш руската търсачка. Сопри се бре. Що ке кажат твоите хамерикански чорбаджии. Шъ земат да ти резнат надницата и тогаз ко прайш? Нъл знайш, че предателите най-яко го отнасят. А относно съвеЦките ни родители - туй пък откъде го измисли. Може би твоите са такива... А сега по-сериозно: Наблюдава се известно положително развитие при теб. Може би най-накрая разбра, че не всеки, който изпитва благодарност към нашата освободителка от турско робство, е съветофил.
Специално за тебе: Понаучил си другарю няколко думички от психиатрия (вероятно когато посещавал теци заведения) и доста фриволно боравиш с тях. Разбрах от постинги твоя светла мечта и целта в живота: да седнеш на съвокупност от метални части наречена Мерцедес. Ако можеш да насечеш един Москвич на части - тогава ще смяташ своя живот за смислен и пълноценен. Не харесвам Москвич, не харесвам Мерцедес - това са купчини желязо, харесвам свестни и лоялни хора, без значение от народност. А твое състояние вече определям като идиосинкразия - болезнена реакция на определени дразнители. Искрено те съчуствам
Вярващ човек не може да бъде зъл и да таи това зло към друг човек. Не е по христиански. Освен това Москвич не харесвам , както смятате с КГБ , защото това е купчина от желязо , както впрочем и Мерцедес - харесвам само добри и лоялни хора.
Хм сега я пробвах с няколко слойни заявки и не показа особено много резултати... На търсене за: powershell string comparisson не изкара нищто от Microsoft, на заявка за Лотус Домино не даде нищо от IBM... какво повече да коментирам
Подружка, вярващият човек трябва да се бори със злото, каквото безспорно е духа на комунизма. По всичко изглежда, че си атеистка, но въпреки това ще ти цитирам от евангелието на Йоан глава 18.23 "Иисус му отвърна ако говорих зле, докажи злото; ако ли - добре, защо Ме биеш?" Та ха ако обичаш кажи, по какво разбра, че съм зъл тая "това зло към друг човек". Много се лъжеш ако мислиш, че робското отношение към Империята докарала ни толкова злини ще продължи безкрайно. Ако искаш стани ти лоялна на мен за да започнеш да се обичаш, нали лоялни хора обичаш! Пожелавам ти приятно изкарване на БЪЛГАРСКИЯ празник! И бъди лоялна и не лъж, че св.св. Кирил и Методий са руснаци, написали азбуката по поръчка на Ленин за да я качат на Yandex.ru
Ти живей с 200 лева заплата, без право на частен бизнес, без право на пътуване в западни страни и по света, с празни магазини, с надменни държавни служители и милиция и пак ела да ми кажеш че робството е състовние на духа.
Другарю, моля да оправите правописа на английски - имате грешка в дума comparisson . Сработва на пушка при правилна дума.
Във всички си постинги по дефолт приемаш че руснак нецивилизовано същество. Това да не би лоялното отношение? Та да знаеш за Кирил и Методий ние учихме в училище 5 клас - и да те изненадам никой никога не казал че те са руснаци, а това че азбука изобретил Ленин аз за пръв път чела тука в България. Но както е да е. Честит предстоящ празник и със здраве
Ей,ама ти си тесен специалист по темата "Русия".Много нещо си измислил във всяка статия по една педя приказки нямат прочитане.Явно не работиш нищо,изхранваш се от драскане.Защо не вземеш да се поизучиш и по други теми,по-вече ще изкараш:):)
Твоето изказване още веднъж подтвърждава твърдението ми, че робството е състояние на духа - и аз съм живяла в същото това време, но го виждам малко по-различно, защото вместо да мрънкам, учих, печелех приятели, парите ми стигаха, не гладувах и най-важното, позволявах си лукса да мечтая и да се стремя към мечтите си. Само дето не мечтаех да се натъпча със бургери и да положа отмаляло от плюскане шкембе в мерцедес... Между другото, и в това не много приятно "демократично" време, също не копнея за тези "възвишени" неща... А за теб - ти си реши! :)
Честно да си призная не зная какво означава дефолт, но едно нещо не си забелязала. Аз пиша само с ника Хан Тукту и никъде не съм се изказвал, "че руснак нецивилизовано същество". С манията си да воюваш на всички фронтове ме бъркаш с някого. Явно не ти е яснен и смисъла на думата лоялност. В никакъв случай склонената глава пред господаря не е лоялност. Ще бъда лоялен на руската политика, когато отида да живея там. Сега ти бъди лоялна и недей да плюеш Бойко Борисов например, щом живееш в България. А за Ленин и азбуката си права, всички знаем, че не е той автора, но какво да се прави, като нашите пушкала са по слаби от вашите, не ни остава нищо друго, освен да воюваме с ирония и сарказъм.
Честно да си призная не зная какво означава дефолт, но едно нещо не си забелязала. Аз пиша само с ника Хан Тукту и никъде не съм се изказвал, "че руснак нецивилизовано същество". С манията си да воюваш на всички фронтове ме бъркаш с някого. Явно не ти е яснен и смисъла на думата лоялност. В никакъв случай склонената глава пред господаря не е лоялност. Ще бъда лоялен на руската политика, когато отида да живея там. Сега ти бъди лоялна и недей да плюеш Бойко Борисов например, щом живееш в България. А за Ленин и азбуката си права, всички знаем, че не е той автора, но какво да се прави, като нашите пушкала са по слаби от вашите, не ни остава нищо друго, освен да воюваме с ирония и сарказъм.
За такива като този "умник" DDD нашият народ саркастично казва:"Многой училу, многой знай":))))
Като чета това, което си написал, май призоваваш към религиозна война - война в защита на това, в което вярваш, срещу тези които си позволяват да не споделят вярата ти. А цивилизованото е да се опиташ да разбереш, да намериш общото, да се сближиш. Поне така го прокламират силите на твоята Вяра. Или ти си някаква маргинална секта?
На теб пък какъв ти е случая? Ти да не си от тези некадърни мижитурки, които преди 10 ноември поради некадърността си са водели тъп, бездарен начин на живот. С позволяването да се говори(вие правите всичко само ако ви позволят), едни ловки хитреци разбраха, че е хитро да ви омаят, че вие сте жалки, защото ви е виновен някой друг. Оттук нататък, това стана вашето Верую. Да плюете. Но колкото и да плюете, вие сте си същите жалки, подли, мързеливи и некадърни мижитурки! Това е разковничето на вашето малоумно плюене. Ако ви питам конкретно какво лично вас ви е пречило, сигурно ще се получи яка засечка или ще изцепите някаква вселенска тъпотия. Но така, "в общ план", си плюете постоянно, за да се утвърждавате. Защото, поне с това ще се съгласите, че по никакъв друг начин(имам предвид нещо значимо) вие не сте успели да се самоутвърдите и след промяната в България, промяна отменила това, което твърдите, че ви е подтискало. Или нещо греша? Я сега да видим дали не сте мижитурки, като ме опровергаете с проява на доблестно признание, че всъщност сте едни обикновени мижитурки!
На теб пък какъв ти е случая? Ти да не си от тези некадърни мижитурки, които преди 10 ноември поради некадърността си са водели тъп, бездарен начин на живот. С позволяването да се говори(вие правите всичко само ако ви позволят), едни ловки хитреци разбраха, че е хитро да ви омаят, че вие сте жалки, защото ви е виновен някой друг. Оттук нататък, това стана вашето Верую. Да плюете. Но колкото и да плюете, вие сте си същите жалки, подли, мързеливи и некадърни мижитурки! Това е разковничето на вашето малоумно плюене. Ако ви питам конкретно какво лично вас ви е пречило, сигурно ще се получи яка засечка или ще изцепите някаква вселенска тъпотия. Но така, "в общ план" си плюете постоянно, за да се утвърждавате. Защото, поне с това ще се съгласите, че по никакъв друг начин(имам предвид нещо значимо) не сте успели да се самоутвърдите и след промяната в България, която е отменила това, което твърдите, че ви е подтискало. Или нещо греша? Я сега да видим дали не сте мижитурки, като ме опровергаете с проява на доблестно признание, че всъщност сте едни обикновени мижитурки!
Грешно сте разбрали, тавариши, името на търсачката е Ядец.ру.хлъц! Ако не тръгне, дописваш с малки букви - ти меня уважааш ли ме?
Не е почтено да ти отговарям, камо ли да коментирам изказването ти, защото е видно, че тотално не разбираш какво съм писал. Ако според теб православието е секта, приемай ме за сектант.
Нашата православна вяра призовава към смирение, а не да се бориш срещу хората с друга вяра. Никога православието не е значило противопоставяне на други вярвания и убеждения. То никога не е водило кръстоносни войни. Неговия акцент е към вътрешната, в душата, духовната борба. Много добре те разбрах - няма нищо толкова за разбиране. Ти не си православен, колкото и да се биеш в гърдите за това. Дори и да си мислиш, че си православен, то ти дълбоко се заблуждаваш. Въобще какъв си, можеш да разбереш, като си прочетеш постингите, сумираш всичката си злоба, лицемерие, неправдивост, нечестност и недостойно отношение към хората и си спомниш евангелското "По техните дела ще ги познаете". Ако след това отново считаш себе си за православен, то тогава можеш спокойно да приемеш камбанарията на храм "Александър Невски" за картечно гнездо. И още един съвет - ако подозираш, че хората не са те разбрали, замисли се самият ти дали наистина разбираш себе. Опитвай се да правиш това и ще направиш вярна стъпка към Православието!