Защо няма развитие за мобилния интернет у нас
Проучване на Nokia България отчита какво е най-търсено от българите в нета: справките към НОИ. Новините заемат второ място, а на трето инструменти за мобилни плащания.
Обратно в новинатаКоментари - Защо няма развитие за мобилния интернет у нас | Днес.dir.bg
Коментари
Ето жив пример защо в БЪлгария не се ползва мобилен интернет. Давам реален пример В Англия мобилен предплатен интернет струва 15 лири (34.50лв) за 15GB. Като се предоставя безплатен 3G USB модем. В България Виваком предлага предплатен интернет на цена 30лв за 1,2GB, Модемът се заплаща в отделен пакет. Глобул предоставя интернет на цената от 29.90лв за 1GB. Модемът отново се заплаща в отделен. Мтел предоставя предплатен интернет за цени 9,90лв; 18,90лв и 29,90лв за съответно 25 MB; 350MB и 1 GB. Ако искате и USB модем, той се заплаща в отделен пакет. Така човек като гледа цените започва да се чуди дали българските мобилните оператори плащат заплата на час на своите служители или английските?! Освен това няма как да се зачуди в коя държава мин. заплата е 240лв и в коя близо 2000лири. И най-накрая няма как да не забележи почти еднаквите оферти на мобилните оператори, за което КЗК сериозно трябва да се самосезира!
Ами Нокия като са се загрижили толкова за мобилния интернет да вземат да намалят цените на оборудването за операторите, не само на мобилните телефони. Те регулярно получават пари за поддръжка на инсталираното оборудване.
Мобилните оператори в България поддържат невероятно високи цени за пренос на данни, при това услугата е с много ниско качество. Това е основната причина за ограниченото ползване на мобилен интернет у нас.
Няма, няма и да има. Защо не питайте операторите а КРС и онея в НС. Те правят законите. Също тях можете да ги питате и за цените защо са такива тъй като те определят на кой колко.
Скоро няма и да има конкурентни цени, при тези картелни споразумения на нашите "загрижени" за клиентите оператори.
С развитието на рехнологиите цените на материалните стоки за широка употреба намаляват, секторът на материалното производство се свива. Съответно капиталът се пренасочва към секторът на услугите, ръчкането за потребеление се увеличава. Част от бъдещето се очертава като синтетична марула, синтетична пържола и много обелкчаващи битието услуги.
Шапка Ви свалям, господине! Току-що идвам от Оксфорд и Лондон и....още съм изумен от това там в сравнение с това, което заварвам и ми предлагат тук! Разбрах, че "Вива"-та ще си пусне "услугата" от 1-ви юни, та циркът ще продължи да се задълбочава за наша сметка.....Тези хора са от същите среди, които навремето класираха /посмяха!/ "Водафон" на...трето място! А тя работи с над 270 млн. клиенти и абонати из Европа - от Шетландските острови до Сицилия! Всъщност, с нас или без нас - те просто не усещат някакни си 2-3 милиона вповече или по-малко и ние сме тези, които ще ги гоним за включване - не те нас! Но вече при други условия и цени......Аз просто наричам този балкански хищен и печалбарски начин извратени "услуги"!
В Англия, срещу 5 паунда на месец на компанията 3G използваш неограничен интернет на телефона си!
Тук срещу 19.99 на месец имам безлимитен Интернет през мобилния телефон (или лаптоп), което на практика позволява да ползвам Skype колкото си искам по всяко време. Това колко струва в България?
Аз съм с loop surf. Таксата ми е 7 лева на месец. Мобилният ми интернет е по стотинка на мб за първите 200, като в 1-вите 3 месеца от договора имам по 100 безплатни на месец. Имам 2000 мин към 3 номера от мтел, говоря за ститинка на мин към всички в луп, които около мен са много и на всичкото отгоре имам по 100 безплатни смс ммс и мин за видеоразговори на месец, за 1-вите 6. Телефонът ми не е мн силен и не чете всички скриптове по сайтовете, поради което нямам достъп да някои от нещата, но едвам правя 100 мб на месец. Телефонът ми не е скъп, но е тъч с 3 инчов дисплей, поради което съфирането е доста удобно. Направих реклама на мтел, но наистина съм безкрайно доволна. Сметките са ми под 10 лева. До колко зная има и други предложения, при които няма ограничение при възрастта, което си е един вид дискриминация. Мисля, че ако човек иска може да намери добри оферти. Някои мои познати плащат повече от мен за по-малко без да се интересуват от други оферти.
Аз съм с loop surf. Таксата ми е 7 лева на месец. Мобилният ми интернет е по стотинка на мб за първите 200, като в 1-вите 3 месеца от договора имам по 100 безплатни на месец. Имам 2000 мин към 3 номера от мтел, говоря за ститинка на мин към всички в луп, които около мен са много и на всичкото отгоре имам по 100 безплатни смс ммс и мин за видеоразговори на месец, за 1-вите 6. Телефонът ми не е мн силен и не чете всички скриптове по сайтовете, поради което нямам достъп да някои от нещата, но едвам правя 100 мб на месец. Телефонът ми не е скъп, но е тъч с 3 инчов дисплей, поради което съфирането е доста удобно. Направих реклама на мтел, но наистина съм безкрайно доволна. Сметките са ми под 10 лева. До колко зная има и други предложения, при които няма ограничение при възрастта, което си е един вид дискриминация. Мисля, че ако човек иска може да намери добри оферти. Някои мои познати плащат повече от мен за по-малко без да се интересуват от други оферти.