Желева се отказа да е еврокомисар и министър
Председателят на Групата на Европейската народна партия в Европейския парламент Жозеф Дол съобщи, че Румяна Желева е оттеглила кандидатурата си за еврокомисар.
Обратно в новинатаКоментари - Желева се отказа да е еврокомисар и министър | Днес.dir.bg
Коментари
Я съм я, еден я, презимам се Бокич , служила съм стари кадър у пожарната...я надуй сега Бойко маркуча...да видиш как тече отвсякъде ..и купи водомери, а 1 за кого ще е?? за теб лии,и за Желева лиии... дасе мерите колко сте гола вода))))
хаха, личното решение беше взето след като директно са и казали, че няма да бъде нейната и са я натирили. Както се казва - човешко е да се греши, а магарешко да се повтаря. И магарето разбойко, по мутренски прякор тиквата, сгреши пак. От трън та на глог, че е по-висок. Предлага кристалинка, лелята на хер Флик от Гестапо. На такава позиция тъпата руса пача щеше да ни срами, ама кристалинка направо ще ни закопае, като я хванат да бърка в кацата с мед. Или боко не познава нито един свестен, почтен и умен човек (понеже не се движи в такива среди), или неговите другарчета и началници му налагат все изроди от тесен кръг.
Егати заблудените хора има в тоя форум.Първо,гербаджи ако някой друг ако беше в нарушение на закона щяха да го разпънат на кръст, а тая овца хем лъже най безочливо и сто процента не е от недоглеждане и второ е супер некомпетентна.Защо отричате Живков и комунизма като подкрепяте Бойко и милициционер-болшеви племе...
Мръсни бесепари и бесепарски к....та мирнете и останете доволни.Румяна е силна и волева ще си остане такава каквато е .Намразихте я че знае и може и я съсипахте с вашата мръсотия и сега пишете какво ли не.Вървите с рогата напред спрямо този народ и държава но ви идва края.
Бойко, ти си наред друже! Махни се, за да те запомнят с добро! Основи си една фондацийка, един футболен отбор или доброволна пожарна команда и всички ще са доволни! И порзии повече няма да правиш, а и Маджо, и ТИМ-аджиите няма да ти напомнят за поетите ангажименти..
Добър ход. Но закъснял. Тов атрябваше да стане още преди 10 дена. И тогава нещата щяха да се обърнат срещу тези, които ги залмислиха. А сега Румянка ще си кара кефа като евродепутат и хич няма да и пука от нищо. Така че тези дето бяха замислили да й извадят очи май й изписаха вежди. На Желева й трябваше по-малко от половин месец да подаде оставка. И то след съгласуване с ЕНП. Ако беше да решава ББ щеше да подаде оставка още преди скандала. На някои функционери от БКП-БСП не им стигнаха и 4 години за такава стъпка. Което за пореден път доказава че ББ контролира нещата. Когото иска ще назначава, когото иска уволнява. Но, за съжаление този път от ЕНП са гоп подвели. И ние, като държава трябваше да изпием горчивата чаша докрай. Е, изпихме я. Но това не е всичко. Сега да му мислят тия, които забъркаха цялата работа. като знам как действа ББ , жална им майка. Не случайно от НДСВ преди няколко дена през сълзи се оправдаваха че не са те. Но това надали ще им помогне. БСП ги чакат тежки месеци. И това, което е останало като началници на средно ниво от БСП ще си ходи. И пшозиоцията на ББ ще стане доста по-твърда - и като следствия, и като уволнения, и като контрол върху злоупотребите. Елементарно, Уотсън, както би казал един известен герой (всички знаете кой е, но за материала на БСП все пак ще го кажа - Шерлок Холмс, белким и те научат нещо полезно), третия закон на Нютон. За материала, ще обясня кой е Нютом - велик английски физик , а третия закон на Нютон гласи:Всяко действие има равно и обратно насочено противодействие Така,, сега когато ограмотихме малко материала би трябвало да му стане ясно какво ги чака номенклатурчиците и апаратчиците от БСП. Защото метлата тях ще ги засегне - пука му на ББ за чичо от село. А да се готви и ДПС - досега те минаваха малко метър, но сега ББ ще ги подпука и тях. И ПЕС хаир няма да види. Всички тези иширето дето ги въртяха тук десетина дена ще им се върнат. Да, ЕНП са цивилизовани и няма да го правят по първобитния соц. начин, но ако тези мушмуроци си мислят че ще имн се размине много бъркат. Първият рунд завърши. Но предстоят още 14 рунда и БСП я чакат големите шамари. Така че другари номенклатурчици от тройната коалиция вашата е ясна - ще го отнесете. И то яко.
ааа, да не подценяваме влиянието на атлантите, скрити под леда на Антарктида, северните атланти, скрити под каменното изваяние на Марс. Също така - рейфовете от галактика Пегас, гоа`улдите от нашата галактика, група архидемони от Отвъдното, а също така и емисар на Вселенското Зло! Всички те организираха този гнусен комплот срещу герб! Нашият светъл витяз бойко-мухобойко би се справил с повечето от тях, но не и с всичките накуп...засега. Ето, ще му събере Цветелинка стотинки от цветелинките, ща набере мощ и ще ги срази! А Румито ще стане не комисар ами...ъъъъ...главен комисар! Главен еврокомисар по всички въпроси! Ще видите тогава как Грузия ще отиде в Близкия Изток, а Аденският залив ще се казва Варненски залив-2.
всички сме били в БКП преди промените, кой пряко, кой индуктивно, кой още в зародиш или в помислите на родителите си - еволюция. затова НК си е бос и с ляв уклон на мисълта, а десните гербисти са по-наляво от левицата. чака ни нашествието на рюти бърдоквета, а масоните ще им бъдат санитари.
НАЙ-ГНУСНОТО В ЦЯЛАТА СИТУАЦИЯ Е, КАК ВСИЧКИ, НАЧЕЛО С МЕДИИТЕ, СА СПОСОБНИ ДА МАЧКАТ ДО СМЪРТ ЧУВСТВИТЕЛЕН ЧОВЕК. ТОВА НЕ Е ДЪРЖАВА, ГНУС МЕ Е ДА ЖИВЕЯ МЕЖДУ БЪЛГАРИ!
Тя танцува само едно лято е филмът! ДА , АМА - НЕ! На фона на бурсука Първанова (била и доктор, представете си?), тя е жертвена... И съм възхитен от спазените правила - първо ГЕРБ (първопричината) и после - Европейската народна партия, които показаха високо ниво на синхрон. А Р.Желева, до този момент нямаше право , АМА НИКАКВО, да реагира (оставка си подават еднозначно зависими личности!!!) и това е върховното решение - какво тук значи някаква си личност?! Би трябвало гражданите (особено пишещите тук) да са малко по-грамотни, по-логични, по-социални, по-мислещи! Моля-я!!!
Истината е една - кандидатката ни не става за еврокомисар! Кой какво и на кого казал, кой партия на коя подляла вода, са детайли от главното. Жалко, че на ББ му трябваше време, за да схване тази истина. Дано на поправителния се представим по-добре, че в ЕС няма повтарящи, има - АУТ.
Желязната българка в Световната банка Кристалина Георгиева -вицепрезидент на международната финансова институция от 10 март 2008. Обиколила е повече от 80 държави. Работила е в над 60 от тях. Но се гордее с това, че е българка и вярва в силата на интелекта на сънародниците си. На 10 март 2008 Кристалина Георгиева встъпи официално в длъжност като вицепрезидент на Световната банка - най-високият пост, на който някога е стъпвал източноевропеец. Предложена е за поста лично от президента на световната финансова институция Робърт Зелик. Кристалина Георгиева е един от осемте човека в международната институция, които докладват директно на президента, и един от тримата, които отговарят за структурните обединения на борда и на управлението на банката. Родена е на 13 август 1953 г. и е един от малкото хора, които още през 80-те години се занимават с екологична политика на глобално ниво. До 1990 г. Кристалина Георгиева е преподавател в УНСС, където е получила и магистърската и докторската си степен. През 1987 г. печели стипендия на Британския съвет и заминава да учи в Лондон, а по-късно започва работа като преподавател там. През 1991 г. неин познат преподавател от Великобритания я кани да отиде като гост-професор в университета във Фиджи. Развълнувана, Георгиева започва да рови в атласа, за да види къде са тези острови. Приема предложението, а когато на летището й взимат паспорта, разбира, че е първият човек от България, който стъпва там легално. Получава и предложение за постоянна работа, но отказва заради отдалечеността от семейството си. След завръщането си обаче печели Фулбрайтова стипендия за Масачузетския технологичен университет, където една година работи и като преподавател В Световната банка попада неочаквано - оказва се в точното време на точното място. Първо я канят да изнесе лекция за управлението на водите, след това я назначават временно за консултант по същото направление, а още с пристигането си получава оферта за постоянно назначение. Една от причините е липсата на достатъчно добри специалисти от Източна Европа. Пет години участва в операции за региона, прави проекти, създава екипи, които се занимават с проблемите на околната среда. Логично, към края на периода тя вече е най-опитният специалист на банката по проблемите на околната среда. След това става директор Околна среда и развитие за Източна Азия и Тихоокеанския регион. От 2000 до 2004 г. оглавява отдела за околна среда като цяло за Световната банка и пряко отговаря за стратегията на банката в областта. После става директор на Световната банка за Русия, където работи до сегашното си назначение. Работата й харесва, но непрекъснато идва и в България, за да се види със семеството си и да чете лекции. Веднъж годишно изнася и лекции в Университета в Пекин, където е почетен член. За руския президент Владимир Путин казва, че е лидерът, който е върнал самочувствието на руснаците. Смята, че в момента България е в много добри отношения със Световната банка. Кристалина Георгиева е автор на повече от 80 публикации и носител на няколко награди и стипендии за изследователска и научна дейност. Омъжена е и има дъщеря. За нея семейството е не по-малко важно от кариерата и личното професионално развитие. Идва си в България поне 4-5 пъти годишно.
Д-р Желева, с теб съм в тази битка защото си достойн и морален политик. Кураж и вяра в себе си. Съзтезанието продължава и ще го спичелим срещу Тони Фарма и подобие.
Кристалина Георгиевае новият ни кандидат. Тя е вицепрезидент и корпоративен секретар на Световната банка. Работи в Световната банка от 1993 г. като икономист по околната среда за Европа и Централна Азия, шест години по-късно става директор на звеното по околна среда, а впоследствие поема и управлението на екологичното и обществено развитие в Източна Азия и Тихоокеанския регион. След като става ръководител на Световната банка за Русия, Кристалина Георгиева се издига и до директор за стратегията и дейността на звеното за устойчиво развитие на институцията (World Bank Sustainable Development Network). Тя е най-високопоставения източноевропеец в Световната банка. Точете перата за нови критики!
Най-после.Доста дълго я чакахме тая куха лейка.Ама и Борисов.С какви очи я гледа.То и той е неграмотен и всяка титла може да го впечатли,но пък тая...Дано сега му дойде акъла и си признае,че при него личности няма.Да полмоли умните и можещите.
iskam glavata na parvanova na shish pred vhoda na sofia za da se vidi kakvo triabva da se pravi s predatelite na Bqlgaria...Koga shte ja otzovat tazi prostitutka???
ХАЙДЕ СЕГА И АНТОНИЯ ПЪРВАНОВА ДА СИ ПОДАДЕ ОСТАВКАТА.ЗА УРОНВАНЕ ПРЕСТИЖА НА БЪЛГАРИЯ!!! ВИДЯЛИ ЛИ СТЕ КОМУНИСТ ИЛИ ЦАРИСТ ДА СИ ПОДАВА ОСТАВКА!!! Н И К О Г А !!!
Кристалина става даже за мястото на Барозу. Даже Еврокомисарството ще бъде дето се вика преминаване на по-ниска длъжност.
ЗАКЪСНЯЛА РЕАКЦИЯ АМА ПО ДОБРЕ КЪСНО ОТКОЛКОТО НИКОГА.ДА ВИДИМ ДО КОГА ЩЕ ИЗТРАЕМ РАМБОТО, КОЙТО СЕ МИСЛИ ЗА СЛЪНЦЕ АМА И ЗА 100 ВАТОВА КРУШКА НЕ СТАВА.
А дали сега ЕНП ще оттегли и подкрепата си за ББ, която ТОЙ така широко пропагандира???????? И КОЙ ЩЕ ПОИСКА НЕГОВАТА ОСТАВКА???
Симпатизирам на ГЕРБ, вярвам им, дойдоха на власт в много тежка ситуация, сгрешиха с Румяна Желева, дано не правят вече подобни гафове, защото този гладен народ бързо ще се обърне срещу тях.
А защо не подаде оставка и министърката на правосъдието, след глупостите дето плямпаше - когато речта е неясна, мисълта е още по-неясна. И да си върне дипломата! Иначе в България стана масова практика да се съчетава държавна служба с частен интерес! Европа показа, че така не сатва! Да видим дали Желева ще е изкупителната жертва или ББ ще поразтарси държаната хранилка - особено по агенциите, дипломатическите мисии и икономическите съветници. Има чиновнички и чиновници, които не само не излизат от бордове и фирми, ами подписват договори със свои партньори! Това са НАГЛИТЕ С БЕЛИ ЯКИЧКИ. В последните години се създаде такава каста от недосегаеми маскари! Резултатът е налице - една година в икономическото министерство нямат програма за излизане от кризата и запазване на позиции на водещи пазари, в туризма и строителството нещата са части ръце - проектите се насочват в свои ръце. Странно защо ББ не гони такива хора назначени от бившите властници и защо не се доверява на опитни хора тук от България? А и сега му пробутват чиновничка от Светоната банка за същото място, вместо хора с авторитет в самата ЕНП! Подобни ЮПита, юначета и джуфки като стане напечено пак ще офейкат, без да оставят следа за БГ. Инатът на хората около ББ е лош съветник и го влече надолу - заедно с цялан ЕНП! Хора, не се заяждайте едни с други! Пишете за такива случаи - само това е начинът да изгоним маскарите-лапачи от държавната хранилка! За да не се смеят в Европа и да не се червим пред децата си!
Вярно е, че Кристалина Георгиева е по-добър вариант, но помиярите трябва да си получат заслуженото за мръсотията, която изляха по Румяна Желева! И искрено се надявам, че така ще стане!!!
mutro prosta tikwenska nali nemashe plan B ? celata ti rabota e takava oligofrenska...jalko che plasta celia narod za prostotiqata ti
Според Медиапул тя продължава и към днешна дата да участва в управителния съвет на Приватизационния фонд Труд и капитал. Справка -ма Дакси. Все още не е ПФ не пререгистриран в Търговския регистър и за това не излиза като инфо от там.
Ще минат години но постепенно ще се научим да бъдем уважавани политици. Желева въпреки упорството си и това на своите съпартийци и симпатизанти повежда хорото на истинските бъдещи политици. Горката колкойе трудно! С уважение към нея.
Не е цялата истина това.Не е писано напр. каква е ролята на дългата ръка на Москва в тази работа.Те,съвместно с представител на Китайската компартия и Ал Кайда са взели решение на тайна среща в Израел - пустинята Негев да провалят блестящата кандидат на Р.Желева. За целта са и били задавани злонамерени въпроси с повишена трудност от шоуто Това го знае всяко хлапе.Неизяснено остава и участието на ултралеви боливийски групировки и колумбийски наркобарони. Да не си мислите и че ЩАЗИ е мъртва и не подготвя отмъщение?То и към Зона 51 водят следите на този нечуван в историята заговор,ама ще видят те,как се ядосва Гербер!
ПОДКРЕПЯМ МНЕНИЯТА ЗА НЕОБХОДИМОСТ ОТ ВИСОК МОРАЛ В ПОВЕДЕНИЕТО НА ХОРА, ЗАЕМАЩИ ОТГОВОРНИ ПОЗИЦИИ. ТОГАВА ДА ПРОДЪЛЖИМ: ЧОВЕКЪТ КОЙТО СРИНА ИМИДЖА НА БЪЛГАРИЯ В ЕП - АНТОНИЯ ПЪРВАНОВА, ДА ОПОВЕСТИ ПУБЛИЧНО ПРОИЗХОДА НА МИЛИОНИТЕ СИ И ПЪТЯ И ХОРАТА КОИТО Я ВНЕСОХА В ЕП
От таз жена велика, от тоз мозък просветлен, научих аз, да не се държа като олигофрен. Научих обаче, че талибаните са социалните работници на Афганистан. Само за това целият свят трябва да и благодари, а Обама незабавно да изтегле войниците си от там. Благодаря ви д-р Желева за цялостния принос за развитието на науката.
Айде Руми леко-леко и бегом.Вече преди да говориш за европейска политика си плюй три пъти в пазвата.А, си спомням, га казваше, че от европейска полика всеки разбира, като от футбол.Ех, Руми.
еее.... като ви чете мненията. човек... !?!? хамава нация сте вие българите. вземете сега и едни национални празници вдигнете. на кое се радвате?!?! че европейските комуняги ви вземат за втора рък ,способни само да сте одслужващ персонал по европата ли?!?! стадо-стадоо
оставка ами, иначе оттегляне на кандидатурата без да я питат! а сега да живей интернационала, някои го отричат на думи, но на дело той е жив...
Благодарете на Желева!В пиескатакандидат за еврокомисар в главната роля, тя показа на света как и с какви кадри е управлявана милата ни България.Никой не можеше да направи такава услуга на България-всички да видят европейския ни потенциал!!!
Честен и достоен човек не може да вирее в тая държава! Желева я смазаха, защото има достойнство и честност, която е непозната на бесепарите. Комунягите мерят единствено с аршина на измамата и подозират у всеки, че иска да мами и лъже. Желева не трябваше да оттегля кандидатурата си.
ЖЕНА НА ЧЕСТА; комунист никога няма да го направи. Да не забравят господ бави но не забравя г-жа Първанова,Йотова Кунева и всички комунисти скрити в различни партии.
ДНЕС ИЗБИРАТ ПОЖАРНИКАР НА ГОДИНАТА. ЕТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА КОМИСАР, КОЙТО ЩЕ ОТГОВАРЯ ЗА БЕДСТВИЯТА. САМО ТРЯБВА ДА ПОНАУЧИ АНГЛИЙСКИ, НО ДРУГОТО СИ ГО ЗНАЕ
Голяма излагация на ББ/лично я посочи, но не я провери какво може в тази област/ и на България като цяло. Да не се допускат повече грешки от подобен характер трябва да има конкурс за подобни позиции в ЕС, като няма значение от коя /не/партия са кандидатите. Задължително да се правят медицински прегледи в това число и психологически. Много е важно кандидатите да са специалисти и уважавани хора и след това да са политически фигури. Макиавели не ще важи през 21 век. Бита карта е вече!Който не го е разбрал само ще губи, но няма да е само той а цели поколения. И преди имаше такива рецидиви, но никой явно не обръща внимание на това. Човешката памет е все още къса т.е., не се съобразяваме с историята и фактите, а това с особена сила трябва да важи за управляващите, за да се избегнат подобни грешки. ЕГОТО явно пречи на доста хора за вземане на правилни решения. Жалко!