Коментари - Желева се отказа да е еврокомисар и министър | dnes.dir.bg
назад

Желева се отказа да е еврокомисар и министър

Председателят на Групата на Европейската народна партия в Европейския парламент Жозеф Дол съобщи, че Румяна Желева е оттеглила кандидатурата си за еврокомисар.

Обратно в новината

Коментари - Желева се отказа да е еврокомисар и министър | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

BRAVOS ,BRAVISIMO,OPREDELEN NE E NAGLA TAQ PATKA.

Г-жа Фидосова е новият избор на г-н Б.Борисов, С ГЕРБ напред! Българите го заслужаваме.

Ами ще се оттегли защото го предпочита пред това да си зареже печелившото бизнесче!

да си ходи този срам за България.

Най-после! От кога го чакахме...

Тази жена не е сигурна в изявите си пред недобронамерена публика. Това се видя още на предизборните дебати в които участва. От това, обаче не следва, че не не е компетентна или некадърна. Просто стана жертва на изгладнелите за мъст хиени от БСП, НДСВ и техните европейски колеги. Жалко за нея заради всичко , което преживя. От цялата работа може да излезе и нещо позитивно - сега поне Бойко ще има основателна причина да погне и обере до шушка крадените от народа имоти на Симеон . Неговата Антония Първанова изигра най-гнусната роля в този цирк!

Малко късно се сети. Още от начало беше ясно, че няма да е еврокомисар. Защо трябваше така да протака всичко и да опъва нервите на хората. Но все пак маша Аллах, оттървахме се от тоя срам и позор - и като европейци, и като българи (и помаци, и турци, и цигани...)

Е крайно време беше!

Р.Ж. се оттегли и цяла Европа въздъхна с облекчение :)

а мъдрият човек ги избягва.

Аз имам едно заключение за Румяна Желева: смятам, че тя е от редките изключения в българската политическа и икономическа прослойка, които като крадат и лъжат народа поне се изчервяват! Именно поради тази липса на дебелокожие тя се провали! Простата и нахална баронеса мина между капките. е, и защото е британка! Но света върви напред! Кукловодите отдавна смятат раята/гоите/ за полуидиоти, а ние, робите, усилено се стремим да изглеждаме цели такива. Основен закон на диалектиката на общественото развитие!

О-о-о-о-о-о-о-о-о-о- Бойко! Ти си мъж! Макар, че не гласувх за тебе. Въпреки, че говориш за някакъв натиск, честта на България е най важна, а вярното или грешното решение /поне за сега / може да излезе само от твоята уста.

Не знам за Желева, но Първанова много ми падна в очите. Не подозирах, че е толкова злобна и завистлива тази женица...Според мен тя изложи повече България, отколкото Желева, която както се оказа май не е сбъркала кой знае колко с декларацията, а за лошите нагласи към нея спомогна частичната и некомпетентност по хуманитарните въпроси...Очевидно е трябвало да се яви по-добре подготвена, две мнения по въпроса няма. Така че одобрявам оттеглянето на кандидатурата и, но за какво беше целият този цирк - за да се лепне още едно мръсно петно върху имиджа на България....Браво Първанова, хората Ви избраха да защитавате интересите ни в ЕП, а Вие какво постигнахте с нападките си, засрамете се!!.........

Жалко за една добра кандидатура. Цялата ни държава е пълна с мерзавци и злобни същества като Антония Първанова. Първанов как ще се върне в страната и ще погледне хората в очите? или тя е имунизирана от подобни чувства. При първото й пристигане в страната трябва хората да я чакат на летището с яйца и павета.

Желева е вечно вчерашна и непоправима! Нито и следа от критично отношение към себе си, ни най-малкото съжаление, че тя с безотговорното си поведение нанесе такива непоправими щети на България. Желева е жертва на собствената си глупост, но защо и България трябваше да пострада от тази глупост?

Чувате ли - говори се само за оставка като кандидат-комисар, не и като министър. Непреките цитати на ББ по радиото го подсказват! Боже, пази България!!!

Въпреки всичко Аз също я поздравявам за постъпката! В България, обичаме да бием паднал на земята човек!!!

Кристалина Георгиева е новият кандидат на България за еврокомисар. Мисля си, че това бе и първоначалният избор на Борисов, но му бе натрапена (не знам по какъв начин) г-жа Желева, от която той се оттърси по много скъп за България начин.

Добре, че не са публикували гадното й писмо. Противна до последния момент. :)

Без браво и похвали за госпожата! Щеше да ги има, ако го беше направила веднага, след като излезе от залата. Между другото, тази Кристалина Георгиева не беше ли преди време в БСП?

Чакам отмъщението на ББ. Мога да предположа какво ще е - ще ги засипе с ураган от приказки, ще приказва, ще вдига патардия, ще лае. Той това може. Колкото осъди някого и колкото взе имотите на Доган, толкова и ще направи и сега. Само приказки, страх, обвинения и оправдания. Чакаме!

Хайде сега и всички ВИЕ да погледнете честно своите възможности, да прецените безпристрастно дали ставате за поста който заемате и ако е необходимо да подадете оставка! Разбрахме, че много разбирате от политика - идва ред и на вашия личен пример!

Имало ли друг такъв случай в последните 20 години?Макар че сме свидетели на голямо ос....не от страна на доста министри. Много достойна постъпка - за това заслужава уважение!

сега пък кристалина??!!бокооо вода си!

трябваше обаче да го направи по-рано, още когато скандалът беше във силата си. След изказването на Барозу.

Достойно решение, но лошото чувство остава - както за г-жа Желева, така и за онази коза Първанова. Следващия път да си правим сметка кого пращаме за евродепутати...

Политически труп е тя вече. Кой е следващия? Рано и късно цирка ще свърши и ще се плащат гафовете. Лошото е че е на наш гръб. Погледнете какво правят в момента с болниците и здравето ни. Днес няма ли да арестуват някой кокошкар или дребен чиновник по зрелищен начин да отклонят вниманието малко.

Gledam i ne viarvam na o4ite si........ Tova triabva6e da se slu4i predi 2-3dni...

Госпожо Желева, опитайте се да преживеете огромния стрес на отминалите събития! Най-лесно ще постигнете това с помощта на добри домашни любимци! Не зная дали имате дечица, ако нямате не се срамувайте и вземете едно две от безбройните изоставени деца по домовете. Ако имате дечица, но пораснали, вземете си коте или куче! Ограничете контактите с хора от политиката. Ако пък не ви влекат домашните любимци, почетете хубави романи и стихове, или започнете работа по проект от Вашата специалност! Позволявам си да Ви дам тези съвети като човек от по-бедно ниво, който е помагал на колеги, изпаднали във Вашата ситуация! Бедността си има и добри страни- нас никой не ни настройва да се издигаме и никой никога не ни брои за хора, но и по-долу не можем да паднем. Научаваме се от рано да работим и да уважаваме всеки труд, дори и слабоплатения. Научаваме се да не ядем чужд хляб и да обичаме всички деца на Света и хора в нужда и сме доволни от това, че можем да запазим личното си достойнство и чистотата на душите си! Бъдете здрава, госпожо Желева!

Предлагам поста да се заеме от видния интелектуалец - др. Станишев, влязъл в лоното на науката с епохалния си труд за копчетата на униформите на Червената армия.

Достойна постъпка - дали доброволно или под натиск е друг въпрос. И все пак се отказа - за разлика от тъпигьозлиите от тройната ламя дето цял народ не ги искаше, а те се натискаха на добре платените си местенца и с цялото си дебелоочие ни уверяваха, че било за наше благо.;о) Мерси, значи , още ни е благо... чак повръщаме.

Госпожо Първанова, аз гласувах за вас (простете за Кунева, Но вие се промъкнахте също)... за което искренно съжалявам. Както се казва сребърницитехсаважно нещо завас, но може би трябва да поработите и върху достойнството си. Срам ме е от вас.

Не я харесвам Кунева,но това са емоции. Държавничес мислене изискваше Б.Б да я предложи и сега можеше и по-добър ресор да имахме и да минем без цялата тази дандания.Още повече,че в едно свое интервю тя яко би чело пред Бойко,гарантирайки му преданост. Дано сега пак не почнат екзотики и представят някоя нормална кандидатура.

Чудесна новина. Защо се забави толкова...

Сапунен сериал по български:Политика на инат. Ами че тя другата блондинка ще вземе да получи инфаркт - само тя - тъпата селянка - беше на светлинни години от истинската политика. Смятаха, че Европата им е препълнила канчето и само тях чакат да лочат... То затова и гледаш в ГЕРБ все такива руси селянки, дето примират пред мачото. А за съжаление, европейската политика минава и отминава покрай някого, който от носа си по-далеч не вижда и смята, че в Европа са застлали червен килим за революционерите. И през ум не им минава, че е въпрос на политически компромис и договорки. Тези, с едни гърди пред амбразурата на танка са просто използваните подлоги - това поне да бяха научили. Жалко, много жалко.

Румяна Желева трябваше да се оттегли много по-рано. Жалко, че Бойко не разбра това. Имиджът на България пострада много от случая Желева. Най-печеливжият ход според мене щеше да е, ако Бойко още от началото беше предложил Меглена Кунева, въпреки, че не е от неговата партия. Това щеше да е и сигнал за ЕС, че ГЕРБ държи първо на България, а после на партийните си интереси.

И да добавя още нещо г-н Борисов не толерирайте само жени, военни и полицай. Има много умни и интелигентни хора в софийската организация на ГЕРБ , които са от самото начало - те ще са Ви много полезни в борбата за спасение на БЪЛГАРИЯ от комунистите и кризата.

Желева прояви достойнство и се оттегли, а има едни други хора в една партия без грам достойнство, които никога няма да пуснат кокала. Станишев, не се скатавай, на тебе говоря.

Варналия (19.01.2010 г. 12:31ч.) Ето това е истински политик и дипломат, Ние интилигентниа бизнес елит от Варна смятаме да организираме протес във защита на г-жа Желева!!!! Варна, такива като тебе сме на тоя хал.Като си станал част от бизнес елита,вземи си плати един курс по обучение как се пише грамотно на български език.Интересно какъв бизнесмен си.Вярно,че сега е модерно всеки да е бизнесмен.Къде ще се сравнявам аз бедния,неук студент с такива бизнесмени като теб...

Четох, четох, никъде не видях компетентния му коментар. Помните ли как преди няколко дни се кълнеше, че Желева ще стане омисар? Даже се изпъчи и каза - помнете кой ви го казва. Е, помним! Та, къде е тоу моме/момче, питам?

БиБи, хайде, твой ред е! До час-два ще взема решение по казуса Румяна Желева и ще го оповестя, заяви премиерът ....- оставка му е майката, какво се чудиш още, а?! Нали си мъж, покажи го!

Даааа, това трябваше да се случи .. и то преди няколко дни ... единствения позитив е че този случай малко ще поотвори очите и на заслепените от блясъка на ББ, та ще може малко по спокойно да се оцени и потенциала на правителството, парламентарната група и партията изобщо .. чакам с интерес новото изявление на класната Цецка

ВЕЧЕ СЕ ИЗЛОЖИХМЕ ДОСТАТЪЧНО, СЕГА ВСЕКИ КАНДИДАТ-ЕВРОКОМИСАР ОТ БГ ЩЕ ИЗГЛЕЖДА ПО-ПОДХОДЯЩ....ОТ НЕДОРАЗУМЕНИЕТО В БГ.ПОЛИТИКАТА-РУМЯНА ЖЕЛЕВА.....А ТОВА Е И НАЧАЛОТО НА ПАДАНЕТО НА Б.Б. ОТ ВЛАСТ..

Чест й прави, но да го направи с достойнство , а не като обвинява и плюе.

Подаде си оставката чак като видя, че и да не си я подава е все тая.

Кадърният и достойният винаги имат място под слънцето. Желева ще остане в историята. Сега не е трудно да се видят следващите дестабилизиращи ходове на агонизиращата БСП. Змията винаги когато е настъпена се гърчи и хапе каквото й падне. Да се надяваме , че ще захапе дръвцето. Гонете всички членове и симпатизанти, защото са лоши хора. Гонете ги от служби и общини, от фирми и от магазинната мрежа: За кучета и БСПари вход забранен.

Р. Желева плю на достойнството си, като едва сега заяви оттегляне от всички постове. Всеки, уважаващ себе си човек, би го сторил дори при минимални признаци на съмнения по отношение професионализъм, морал, принципност. Но, ние сме българи, а това си е напълно характерно поведение за нас. Пък и нали депутатството и министерския пост си имат цена?!?!?!?! Как ли ще и се реваншира Пемиерът?...........

изобщо не ме интересува....как ще се прибера довечера от работа?:D:D ужас

това вероятно е най-правилното излизане от патовата ситуация. желева да беше се подготвила по-добре след като има такива големи мерази. но явно и екипът й са същите дол дренки

НАЙ-НАКРАЯ НЕЩО УМНО ДА НАПРАВИ ТАЗИ ГОСОИЖА!!!!!!!!!!!!!