Желева се отказа да е еврокомисар и министър
Председателят на Групата на Европейската народна партия в Европейския парламент Жозеф Дол съобщи, че Румяна Желева е оттеглила кандидатурата си за еврокомисар.
Обратно в новинатаКоментари - Желева се отказа да е еврокомисар и министър | Днес.dir.bg
Коментари
Добра новина! С благодарност към всички европарламентаристи и български и представители на европейските ни приятели , за това че не допуснаха това недоразумение да срами България и българския народ. Чувствителна била .. да си стои в къщи до печката. Европарламента е за хора знаещи и можещи . В бг властта може всеки да попадне - видя се. Слава Богу , че ЕС ни показа какво е да отстояваш принципи и ред.
Деца, става въпрос за пост в Европейската комисия, а не в България - за тия дето се плашат, че хора които не живеят в България щели да ги управляват! по долу някой беше писал, че има доста други хора в България, които не са си на местата - включително и пишещите във форума! Какво става - няма ли тук достойни хора също да подадат оставки или това важи само за другите,
До последно не пусна кокала, но като видя че няма на къде се отказа. А Бойко се отърва от ТИМ без да ги обиди просто европа не им каза НЕ.
Прав си! Сам го казваш. Тя се пречупи, защото не е комунист. Комисията не е пансион за благородни девици.Комунисти трябва да се избират. Нали знаеш - Не човек, а желязо. Какви са тези със слабите нерви. До всички платени комуняги-форумци. Под Бузлуджа раздават хонорарите. Моля всеки да отиде с никнейма си за да си получи парите. И се наслаждавайте на сърцераздирателния стон на герберите, за които явно талибаните са социалните работници на Афганистан. това е само извод от препитването на Желева, драги. Хайде върви да си ближеш раните, защото твоя любимец преначерта картата на света и е със съществен пронос за развитието на науката.
ББ хубаво каза, заради Бай Ганьовщината им, не трябва да има прошка за жалките остатъци от НДСВ, чиито гнусен представител е и болезнено амбициозната злобарка А. Първанова.
naistina si mnogo prost shtom kazvash bulgarite ti qvno si nqkoi tur4in ili mangal po dumite ti samo tva stava qsno. bulgaria triabva da se iz4isti ot bokluci kato teb
Айде, още една крачка към окончателното завръщане на тройната коалиция, привествано радостно от народа, след което на България няма да й трябват еврокомисари-нито слаби, нито силни, нито никакви-просто защото няма да сме в ЕС. Ураааа, другари!Венсеремос!
Желева не заслужаваше дори номинацията за ЕК. Лошото е, че заради селските и номерца и ината на Бойко се лепна петно върху България, и сега всеки наш кандидат ще бъде гледан под лупа! Но по-добре да върнем трима кандидати, отколкото някоя като Желева да ни излага!
За всички,които смятат ,че РЖ е постъпила достойно много съжалявам.Разбира се ,това е тяхно мнение и те имат право да го изразят.Аз ,обаче смятам ,че оттеглянето и е толкова недостойно,колкото и представянето.Не беше нужно да чака до последния момент ,за да разбере, че ако не го направи сама ще я изритат и ще донесе поредната порция срам за страната ни.За пореден път казвам ,че не става само с мускули,става и с акъл.За сега управляващите показват абсолютно неадекватно поведение.Там ,където могат да ползват повечко мускули-срещу престъпността и мафията,особено политическата интересно защо не го правят,а са тръгнали да ги показват където не му е мястото.За всички днес вече беше ясно,че ако не се оттегли-все тая.Що се отнася до емоциите срещу Антония Първанова ,не знам от кога казването на истината е престъпление ,а скриването и е приоритет.Антония Първанова не е излъгала,а РЖ е скрила.И ако умника ББ си беше направил труда да търси консенсус за кандидатурата в страната,при всички случаи нямаше да търпим такъв срам.Може би тогава Първанова щеше да зададе въпроса си още тук и нямаше да изнасяме шоу на европейците.Само ,че ББ признава само собственото си мнение и може би на тези ,които му плащат до момента ,докат му плащат.
divaneto ti si za doktor znaesh li za kakvo stava dumi 4e se izkazvash ot vsi4ko razbrah 4e si edin golqm typanar
Хипотетично.Ако Б.Б. беше кандидат за еврокомисар, би се получило същото. Минало, некомпетентност, интереси, мания за величие, граничеща с параноя.Себеподобнит се търсят и се намират и най-важното си вярат и се подкрепят.
Независимо от създадената сложна ситуация в изслушването на г-жа Желева за еврокомисар, последният ход с оставката и прави чест. Това показва, че има самочувствие и съхранена ценностна система. Необходимо е да релаксира след серията от стресови ситуации и се ориентира правилно в бъдещето. България има нужда от този тип хора!!!
Меги Пръмова е нищо повече от една ограничена комунистка. Тя не преговаряше, тя само подписваше. Затова в уважават в ЕС, защото не им се противопостави нито един път.
Реално погледнато загуби човека Желева, неминуемо това е вредно за здравето. Но също реално е, че това правителство накара много хора да се разболеят с терора си над личното им аз, като ги уволни и изкара едва ли не престъпници. Престъ си харчат откраднатате пари, а нищо не позозиращите - уволнени. Дано Господ отсъди.
Слушах Вигенин току-що и стана ясно , че Кристалина вече им е голям залък.А когато на комунистите им е голям залъкът и не могат да го захапят, започват да го облизват...Айде сега на близането. Тони, ти какво чакаш?...
мисля че действията на Антония Първанова както и тези на опозицията срещу кандидатурата на Желева бяха подмолни не етични и не срещу правителството а на България а срещу България! това е така тъй като опетниха още веднъж името както на нас хората които живеем тук така и на цялата ни страна! Това недвусмислено потвърждава, че нашия политически елит не заслужава мястото си и тези хора поне според мен трябва да си намерят друга работа или поне да загъбят личните си интереси и да започнат да вършат работа а не да мислят как да печелят на наш гръб и по този на4ин да петнят името на честните хора живеещи тук!
mrasni komunisti...vinagi s podlost iskat da vzemat ne6to koeto ne e za tijahnata usta..parvanova da se izvini na balgarij za tova kolko komunistite i dogan otkradnaha ot naroda....boiko napred i vse taka ne im davai da ni kradat pove4e,......
Че защо да я оплюваме жената. Сега чакаме хонорарите от добре свършената работа с т.н. д-р Желева. Когато и Кристалина Георгиева започне да говори като шизофреничето Дянков и тя ще бъде оплювана. Все пак, както Дянков каза те консултират много финансови министри, като Дянковите, доколкото разбрах са около 60. Всъщност с тези консултации си обяснявам защо сме във финансова криза. Явно тези финансови министри съвсем я карат през просото. Хайде чао. Отивам да си взема хонорара от Амет, Серго и Монти и от тримата на куп.
Ами като те гнус при българите,върви на Галапагоските острови-там българи няма. Само влечуги и пЕрнати.Като теб.
Желева е един достоен човек. Жалко. Всеки народ си заслужава Първановците / м. и ж. род/, Куневици, Догановци, Станишевци и пр. идиоти. Тънете в блатото помияри.
На един човек му казали: Или ще изядеш половин килограм сол, или ще те бием един час, или ще платиш хиляда лева. И той казал: Дайте солта. Ял, ял, ял и казал: Не мога повече, бийте ме. Били го, били го и на двадесетата минута той казал: Не мога повече, ще платя парите. И платил. Така хем изял солта, хем изял боя, хем дал парите. Най-добре беше веднага да платим цената, за да приключи историята. Обаче се опитаха да спасяват Желева и изядат и солта, и боя, и дадоха парите. Мъка, мъка-а! Но всеки народ си заслужава управниците! С избора на ГЕРБ българина за пореден път доказа, че е прост и тъп.
Ако зависеше от нея ,никога ,ама никога нямаше да се откаже,просто я натиснаха да се маха!
А на Кристалина няма ли сега да й намерят кусур, че е много стара, защото е 53-ти набор? Нали гледат все по-младите да пробутват в България, нищо нямат много опит. Хей, царски юпита, къде сте? Хайде старт на оплюването! Фармаце Тонка - и тя - да се стяга за нова акция. Събрала ли си е данни вече?
Така се прави! Дано това е знак, че ставаме нормална държава! Браво на г-жа Желева и на на г-н Борисов. Всеки греши или може да не става за дадена работа. Добрият политик се познава по това, че поставя обществения над своя личен интерес. Въпреки, че не е върхът, мисля че пред г-жа Желева има бъдеще като политик.
ot Euronews kazaha, che ENP e snela doverieto si ot neia, a tuk govoriat, che tia se e otteglila, mnogo zabaven polojitelen PR ot vida GERB
Това е пирова победа на комунягите. Оцапаха България, но да знаят, че всичко се връща, понякога тъпкано. А на злобните коментари тук - вие сте комунистически помияри и такива ще си останете, докато накрая се задавите от собствената си злоба.
Аз също съм съгласна с някой мнения по-долу. Това, че се изложих ме позорно с тази слаба кандидатура, това че постоянно се назначават някакви некомпетентни хора просто, защото са с връски мисля, че е крайно време да спре. Или поне да си ги пазим тия хора в България и да не позволяваме да ни излагат по света. Като се замисля какви хора има, постигнали ужасно много (престижни университети, работа на високо ниво в големи компании и световни институции) и после се сещам какви инвалиди пращаме в чужбина (Славчо Бинев например). Докога!? Другото което доста ме безпокои е не само безхаберието на пожарникарчето, но злобата и завистта на БСП, НДСВ, т.н. Още едно доказателство, че тези хора никога не са работили за България, а само за собствените си тлъсти седалища. Правят всичко възможно и без това лабилните ГЕРБ да се провалят. Колко са жалки само....
БСП се оказаха най големите гадняри,познати ни на политическата сцена.О кей,дано да са доволни от постьпката си,но да помнят че на заем брашно тьпкано се врьща-много се надявам да дойде и тоя ден!!!!!!!!!!!!
Пирова победа за кадрите на БСП. Защо ли? Ще разберете, че срещу ръжен не се рита. Това първо. Сигурен бах, че Желева ще стане еврокомисар защото ситуацията в ЕП не се влияе от препъникамък БСП. Но...натискът просто я пречупи. Все пак тя не е ...комунистка.
Много изчерпателна биография. Но в момента един икономист от Световната ни оправя вече. Трябва ли ни втори? Пардон, тя че работи в ЕС, и дано не се меси в икономиката, че жална ни майка на всички европейци. На дали разбира от бедствия?
Поредна победа на арогантността,безхаб и малоумието,така ярко изразени в поведението на световния социализъм и комунизъм,които се поддържат от радетелите на Новия световен ред... Кадърни,нека приказки за милиарди непросветени,на които трябва да се дерат кожите.....кои са избраниците-сами си отговорете.....
Do sega sme gi bili 5 pyti i kakto Boiko im obeshta shte gi biem oshte 5 ama sa im malko az kazvam 4e taz 4ervena turska sgan traiabva da se iztrie ot liceto na Bulgaria zashtoto ina4e ne stava po golqm sram ot tqh nqma.A nai vajnoto neshto v tozi moment e da se ostavqt da se samounishtojat zashtoto te na tam vyrvyt ako li ne da se izpratqt po nai byrzia na4in v turcia tam pone shte mogat da si uprjnqvat po dobre profesiata na ibrek4ii shtot te samo za tva sa rodeni da sa podlogi na dogan
Бре ,не думай!Ела ги изгони те,бе!Вместо да даваш акъл оттам.Ела малко тук,плати малко данъци , глоби и държавни рекети, пък тогаз се изцепи във форума!Дришльо! Кво стана с прогнозата,дето я даваше преди два дни?Много познаваш,стани врач да те питам ББ,ЦЦ ,Цецка ,Мецка и др. гербави да ги пускаме ли в магазините,че и те са комунисти-от БКП? В Германия бившите комунета като Меркел и Йошката Фишер от кои магазини пазаруват и защо ги пускат да влизат там?
говорите че първанова е снела авторитета на България> А питате ли се какво направи Желева с него< Цяла европа разбра какви неграмотни хора управляват нашата страна, и то на най- висшите - министри.Станахме за смях с тези псевдополитици! А ние обикновените хора да си смучем кръвта от устните и с това да се храним.
Какви са тези предложения на ББ, какви са тези връзки със световните банки, може би те поддържат банката на жена му, той горкия няма нищо, но инак жената с коята живее има банка! До кога с тези връзки!Не е ли по добре да се предложи за еврокомисар - Николай Младенов или Надежда Михайлова - много добри варианти!! Европарламента може би не трябва този път да му приема предложението, за да се научи да работи не за личните си интереси, а за народа, за България!!!
Аман от помияри. Никой тук не е оплювал Желева без основание. И никой няма намерение да храчи по Кристалина без да я познава. Ако такива като теб оплюват по принцип и по партийност, тук има интелигентни хора, които се изказват само след анализ на поведението на обекта. Такива като теб, очакват и ония, които разкритикуваха тройното управление, щом не приемат гнусното за прекрасно, значи са комунисти. Оплювайте, бе! Сеир да става... Е, не си познал. Ако има за какво, не Кристалина, ми Кристал да е, ще й го кажем. Ако няма, ако не ни прави за резил всички българи, пак зависи доколко е полезна, но може и да й се кланям. Това е. Нищо, че не ти харесва.
Казали са и го право куме в очи - тя сама не би направила нищо -Лидерът на европейските социалисти Мартин Шулц по-рано призова българския кандидат за еврокомисар Румяна Желева да се оттегли, защото заради нея може да не бъде одобрена новата Европейска комисия.
НЯКОЙ ДА Е ВИЖДАЛ СЕЛЯНДУР ДА СЕ ОТКАЖЕ ДОБРОВОЛНО ОТ КАКВОТО И ДА Е??????????/ ОТКАЗАХА Е ,СТАВА И ВЪПРОС ЗА МНОГО ПАРИ/ ТАЗИ НЯМАШЕ И ЕЛЕМЕНТАРНИ ПОЗНАНИЯ ПО ГЕОГРАФИЯ, НО КАКТО ВСИЧКИ СЕЛЯНДУРИ, ИМАШЕ ГОЛЕМИ ПРЕТЕНЦИИ
Госпожа Желева докрай доказва, че няма умения на дипломат. Не може да се пише така Предвид преднамереността на голямата част от членовете на тази комисия по време на самото излушване, директните обвинения, отправени ми в залата, ...... и небезпристрастното водене на заседанието от страна на председателката г-жа Жоли, си позволявам да изразя своите съмнения относно предстоящия вот. А г-жа Жоли е всепризнат адвокат и не се съобразява с никаква конюктура. В случая госпожата трябваше да каже съжалявам, че не бях разбрана и тихо и кротко да си тръгне.
Явно в Европата са казали на пожарникаря в прав текст да си прибере кандидата ВЕДНАГА... Но голямата излагация е вече факт и ако някой си е правил илюзии относно новото българско правителство вече няма такива.
Крайно време беше. Това беше единственият достоен изход. Страшно изложиха името на България тези хора. Това ще се помни с години. Аз не съм съгласен, че Първанова е виновна. Защото ако на Желева всичко й беше чисто, никой нямаше да може да й опетни името. А това че българин бил предал българин е просто смешно извинение. Това все едно да не докладвам в полцията за някой измамник, защото видш ли го топя. Е не става така работата. Както всички хора понасят санкции като лъжат в декларацията си така аз лично държа Желева да си понесе отговорност за това!
Жал ми е за Първанова - намразена за целия си живот в България, а хич не ми е жал за Желева - тя просто не е виновна за нищо, беше адекватна и това издига моралът й над много ПЪРВАНОВКИ (та тя Първанова не е сама и не е дна!). И да благодарим (все пак) на Първанова - тя отпуши народния бент на здравомислещия, на истинския българин!