Коментари - Желева се отказа да е еврокомисар и министър | dnes.dir.bg
назад

Желева се отказа да е еврокомисар и министър

Председателят на Групата на Европейската народна партия в Европейския парламент Жозеф Дол съобщи, че Румяна Желева е оттеглила кандидатурата си за еврокомисар.

Обратно в новината

Коментари - Желева се отказа да е еврокомисар и министър | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Горкия Европарламент сега ще обявят тридневен траур за загубата на най-ерудирания, най-честния, най-доблестния и най-скромния си кандидат за еврокомисар.

Българите са предавани от българи - справка славната ни история - Левски, Бенковски, Ботев .....за съжаление Р.Ж. не е от ранга на гореспоменатите , но Първанова би могла да заеме своето място до известни българи предатели.........

Поздравления!Достоин решение,макар и трудно взето.Добър пример за премиера и всички останали!

И, какво се случи? Май това дето беше ясно на всички още преди повече от седмица, а на някои и преди повече от месец. Тъпото инатене на някои места не минава обаче. Само не рзбирам след тоя срам какъв външен министър ще е Желева като и географията не знае, а нейното име го научиха всички :) Абе бай Ганьовщина здраво :) Давай бат Бойко, удари се в косматите гърди и извикай Булгааааар мамка му, като един литературен герой :)

Най-после, защо трябваше да се чака досега с този ход и колко ще струва на България това ? Защо се издигат подобни некадърници във властта - нали бойко обеща да лансира млади и кадърни хора, защо ни излъга ? Всъщност истината е, че след снощното заседание, в което ЕНП имаше мнозинство не успя да я избере за еврокомисар - оказа се, че и самите членове на ЕНП не я подкрепиха заради крещящата липса на компетентност и затова се стигна дотук. Едно стана ясно - желева е олицетворение на правителството на бойко борисов - некадърни, алчни и крещящи ! Кога ще получим извинение от бойко борисов за грешките му ? Нормално ли е външен министър да е собственик на фирми с милиони капитал ? Колко още като желева има в правителството на борисов и докога номенклатурните протежета на милиционера ще просперират за наша сметка !

все пак на ББ му показаха кой комондва

А така! Най-накрая нещата си дойдоха на мястото! Поздравления за избора на Кристалина Георгиева! А Калфин да става външен министър сега!

Чучулига, научи си името! Пише се с У, а не с О! Няма (все още) нито политическа криза, нито такава на доверието!

Жалко, унижиха един достоен кандидат. Първанова трябва да напусне европарламена, защота забарка тази мръсна каша

Започва втори дубъл... дерзайте!

А, така. Всека жаба да си знае гьола.

Г-н Борисов, това е невероятен и мъдър ход! Проверих-желева наистина не е напуснала въпросните фирми! предложението Ви Кристалина Георгиева за Еврокомисар е изключително! ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!

От един момент нататък нямаше абсолютно никакво значение дали има преднамерена атака срещу Желева или наистина има конфликт на интереси. Подаването на оставка от поста министър на външните работи и отказа от еврокомисар е най-полезния за нея и за страната ход, който би могла да направи.

КОЙ ЩЕ ОТГОВОРИ:КОЕ СЕ ЗАДАВА-ПРАВИТЕЛСТВЕН КРИЗА ИЛИ КРИЗА В ДОВЕРИЕТО КЪМ ПРАВИТЕЛСТВОТО???А СЕГА!!!!!!!!

За мен това е страхотен удар по България. Що за овце сме, вместо да се подкрепяме защо винаги се плюем. За мен министър Желева е един страхотен човек и най вече има достойнство и морал. Замислете се колко от вас биха си подали оставките и да избягате от лапачката. Колко от комунистите го направиха след невероятни корупционни скандали, да ви кажа ли ... нито един.

На мен ми направи същото впечатление. Пуснах сигурно десет съобщения, от което нито едно не излезе, тъй като е в защита на Желева и ГЕРБ. В този сайт пускат само мнения, които са против Бойко и Герб - това е сигурно! Ако изобщо ми пуснат и това мнение.

Това трябваше да стане още преди няколко дена. Така се случва, когато некомпетентни хора се изстрелват с политическата ракета-носител. Така се случва, тъй като целта е НАВСЯКЪДЕ: от еврокомисарството до най-последната началническа службица в във всяко провинциално градче да се заеме от НАШ ЧОВЕК. Ако имаше толкова много кадърни, то отдавна да сме се замогнали. Но няма. Така е след всеки избори досега.

Бойко,натисни БСП,защото те са крадци и измамници.Искат да те провалят.Много от тях са за затвора.Направи така истината за БСП да излезе наяве.Смайи ги.Ние сме стеб,обикновените българи>Успех!!!!!!!

А бе българи, не мога да се начудя толкова ли овчи народ сме. Като ви наливат директна информация в ушите, не я възприемате, камо ли да четете между редовете? То затова ни клати кой дойде на власт у нас. Стига му само да влезе във форумите и почва да ни язди. Не чухте ли, че се гонят междупартийни интереси в европарламента, а нещо не ви ли цъкна в главите да го сравните с нашия парламент - светът е един и същ от векове. Не чухте ли за баронесата с трагичното си представяне от британска страна? Що не я изхвърлиха? Ударът по Желева е удар по Барозу. Ами като сте гракнали срещу Желева, какво ще кажете за Първанова? Не ви ли цъкна нещо отвътре за България, щото това България си ти, майка ти, съседът, приятелите ти, техните родители и деца, аз, майка ми... Стига с това дупедавство, сръбнете си лигите и си приберете дългите езици, преди да улижите европейските задници, и спрете да ги цитирате като величия и мненията им като меродавни. Щото ако попътувате навън ще се сетите, че светът е един и същ и ще ви дойде самочувствие, че сте българи. Питайте нашите емигранти какви свини има по другите народи. Що сте потънали в самодоволство като прасета в локвичка, че изшъткаха Желева? Т.е. България. Нали бие по джоба на всички ни! Станишев като прие Путин, не ни ли спряха еврофондовете? А платихме ли същата година таксата за членството ни 500 млн. евро? Плати ги ти, българино. И НИЩО не получи. А Първанова на кой цар служи??? Гърците и сърбите по-умни ли са от нас, та са обединени? Ами защо се подмени вота за Кунева, на разплаканите за Първанова?

Мале, мале, тия от Гербели воглаве с пожарникар-премиерче си съвсем се ошашавиха. Прасцентърът казва, че оставката е приета, пожарникарчето - отрича - мале кви нещастници дойдоха да ни управляват. И така ни управляват, че едната ръка, пардон уста, не знае какви ги върши другата. Бедни ми, бедни Бойко, що не остана пожарникар?! А Кристалина Георгиева да не е улава да си зареже вицепрезиденстството на Световната банка и да дойде да ви бърше насраните задници.

О,НЕ!!!!ПАК НИ НАТРАПВАТ РУУМИТУ ЗА ВЪНШЕН МИНИСТЪР!!!ДОКОГА???

немога да разбера когато на някой българин се случи да не успее- излага държавата а когато успее- е най голямото зло. Невероятна завист има в НАРОДА ни. Как може да се твърди - изложи ни и тем подобни. Това не е вярно, всеки отговаря за действията си- първо се замислете дали ако Вие пробвахте нещо такова в което се съмнявам, до къде може би щяхте да стигнете. Човека е човек когато може да пробва, да проеодолее страха си и да се опълчи. Правилно е да напише и опровержение след като се е почувствал несправедливо засегнат. Много години ще минат докато се наречем ОБЩЕСТВО. И според мен г-жа Желева трябваше да остане докрая- но така е преценила. Няма да се изненадам ако се окаже че го е направиа за да се предложи друг за кандидат. Не беше коректно да и се задават такива въпроси на изслушването и за комисар, все пак Вие не сте ли съгласни- има си тематика и председателя трябваше да се намеси а то какво стана ЦИРК. И как смеете да критикувате без да сте запознати- то така е лесно по форумите.

ПРОТЕСТ СЕ ПИШЕ С Т НАКРАЯ- ГЛЕДАИ СЕБЕ СИ ПЪРВО, СЛЕД ТОВА ОБИЖДАИ И КРИТИКУВАИ ДРУГИТЕ- Е ТОВА Е ОТ СОФИЯ!

ама ти си политолог май само на книга все още, поживей още малко та да видиш как апаратчиците ще ти понамачкат фасона, ще заприличаш на спаружена краставица.

мили другарчета които решавате какво да пуснете и какво не, стана ми ясно че изпълнявате поръчка на БСП и компания, както и повечето медии у нас спокойно, няма повече да напиша и ред тук, но няма да пропусна да ви опиша където трябва

РАДВАЙТЕ СЕ КАДЪРНИ ЗАВИСТНИЦИ и ЗЛОБАРИ!!! Колко сте кадърни е ясно....Пишете че била некадърна, А ВИЕ...КАКВИ СТЕ!!!??? Жалко ЧЕ ЕДИН НОРМАЛЕН ЧОВЕК си отива от политиката. Явно там е САМО ЗА НЕНОРМАЛНИЦИ и ПИШЕЩИ ПО ФОРУМИТЕ ЗЛОБАРИ .... Дано Бойко да издържи на цялата свинщина в България. !!!

Забелязахте ли? ...д-р Румяна Желева...!И това ако не е инфлация на научните стпени и званиярне зная какво е?! Особено при нейната ерудиция и образование!

Дано, дано отново не намерят грешки и икономически финансови интереси. Иначе-Румяна трябваше да се откаже заедно с Бойко преди 5-6 дни. Защо се сгреши-лоши съветници и преплетени интереси.

може би Данка Панчова ще ше да е по-добрият вариант.

Ако Бойко не приеме оставката и, аз оттеглям подкрепата си за ГЕРБ!

Ако всички в ГЕРБ се подложат на публичен тест ще се наложи да си подат оставките,защото са хора без идеи,сменили по няколко партии ,некомпетентни, но амбициозни.

znaete li-tia e ot tezi hora...dobri4ka tihi4ka-usmihnata, i ti stava milo,eto taka e stignala do tozi post,no za jalost ne sus znania i umenia,takiva hora ne sa za otgovorni postove-te sa udobni za rakovodene-kakvoto im akjeje6 6te go napraviat:)

ЦЕЦКЕ КЪДЕ СИ ВЕ - СНОЩИ НАЛИ КАЗА ЧЕ НОИВЯ ЕВРОКОМИСАР СЕ КАЗВА РЖЕЛЕВА - ДНЕС КЪДЕ СЕ СКРИ В ТОАЛЕТНАТА - ИЗЛЕЗ С МЪЗГА ПРЕД МЕДИИТЕ - МОЛИМ ЕТ ПАК КОМПЕТЕНТНО!

Ти си професор,колкото аз съм оперен певец!В три изречения пет грешки!

Остава по- лошия вариант, тази коза остава външен министър, защото Боко не е приел оставката. Срамът ще продължи...Изобщо групичката на МС става комична

Постъпката е на достоен човек -браво! НООО много се ядосвам на това , че шибаните комунисти и проститутката Тони Първанова се къпят в удовослтвието на жалката победа.

Е можело да се махат и въздухарите от Евроструктурите.Брав някой да каже НЕ на една празна личност.

Няма да позволим Бойко да падне от власт!!! Сега ще чистим предателите, да се готвят, нищо няма да им се спести!!!

Нямам нищо против световната банка, но...едно е да работиш в такава банка, друго е да бъдеш министър на финансите или еврокомисар. Веднъж се изложихме, което е позор за всеки средностатистически българин. Когато слушам изказванията на г-н Дянков се срамувам. По отношение на българските закони - ЗКПО, ЗДДФЛ, ЗДДС и др. той е много зле. Убеждавам Ви, че ако се яви на конкурс за данъчната администрация и той не е разпознат кой е - ще бъде скъсан. Не ни достигна един от световната банка, а и втори. Нали ги избираме - родата на жената е и моя рода

Бойко!!!! Бойко!!!! Бойко!!!! ВЪН ОТ ЕЖЕДНЕВИЕТО НИ!!!!

това е хубав червен картон от Европа,ех даимаше едни скорошни избори, та да разберат сегашните мошеници що е червен картон от народа! е, жълтите вече видяха, но пак ни измислиха с тоя.

Радвам се. Желева си получи заслуженото за всичките компромати по адрес на България, които минаха през ръцете й докато беше евродепутат. Много недостойна жена с грозен край на политическата й кариера. Главният виновник за цялото това фиаско обаче е Бойко Борисов. И тъй като той не се е оттеглил, циркът ще продължи с пълна сила.

Достойният човек винаги знае, как да постъпи правилно. Безкрайно съжалявам, че се стигна до този край, защото съм сигурна, че г-жа Желева щеше да се справи блестящо. Относно г-жа Кристалина Георгиева. Като доказан професионалист в Световната банка и предвид високия пост, който заема там, бих я посъветвала да не се хваща на българското хоро, защото наръдът ни е много комплексиран от успелите, знаещите и можещите българи. Затова г-жо Георгиева стойте си в Америка, че никой не е станал пророк в собственото си село. А сега, надявам се Антония Първанова да пие шампанско и да ликува. Да и е честита пировата победа! Браво Тони! Кой е следващият за отстрелване. Хайде, че народът чака следващото зрелище!

Подкрепата се оказа недостатъчна. Некомпетентноста широко тиражиана от всички видове медии. Жал ми е за Румяна. Ако е използвана за Троянски кон - тя си знае по-добре, става още по жалко. Човек, който държи на себе си, за никакви постове и парични облаги не би допуснал ББ да го използва и манипулира. Визирам и Божидар Димитров, по адрес на който ББ се изказа нагло и безпардонно. Все пак хората около него трябва да не бъдат порицавани като деца публично. Питам се защо ли досегашните гафове в публичните решения и изказвания на ББ не са анализирани от неговите съветници - ако изобщо се вслушва в някого или се изживява като сепермен и с никой не се консултира.

Казваха, че Дянков бил племенник на Кристалина Георгиева. Сега ще се разбере всичко в тази посока. Само Господ да ни пази!

Деца, става въпрос за пост в Европейската комисия, а не в България - за тия дето се плашат, че хора които не живеят в България щели да ги управляват! По долу някой беше писал, че има доста други хора в България, които не са си на местата - включително и пишещите във форума! Какво става - няма ли тук достойни хора също да подадат оставки или това важи само за другите, а ние сме идеални!

Айде,още едната не се забравили,иде друга- коя от коя по-добри!То от Световната банка и МВФ само добрини идат!Ако е като Дянков ,да си стои там.Не им щем добрините!

Абе, малоумници, какъв комунизъм ви се привижда, за какви световни червени заговори бълнувате?!?... Това, че хората и в Европа, и в България видяха, че канидидата е НАПЪЛНО НЕКАДЪРЕН вие комунизъм ли му викате?!?... Пълна скърб... Но знаете ли кое е най-страшното? Най-страшното е, че скоро на всички ще бъде ясно, че цялото управление на ГЕРБ е напълно некадърно. На бандитите от Тройната коалиция им спряха 1 млрд. фондове. На ББ вече му спряха ДВА млрд. и ще има още. В Европа може да се всякакви, ама не са глупаци.