Коментари - Евродесницата превърна Желева в коз | dnes.dir.bg
назад

Евродесницата превърна Желева в коз

Потвърдената почтеност на Румяна Желева изисква незабавни и публични извинения, каза Жозеф Дол, председател на групата на ЕНП, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ.

Обратно в новината

Коментари - Евродесницата превърна Желева в коз | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Абе, ти как реши, че е некомпетентна? По това, което ти пусна по телевизията етървата на Меглена Кунева - Уляна Пръмова ли? Или по това, което ти пускат по БТВ - Кънчо и Райчо, оная ку...ина от вестник Труд и дългия плешивец? А може би от Велислава Дър(л)ева и стадо кокошки? Защото по Евронюз не чух и не видях такова нещо. По-скоро ставаше въпрос за конфликт на интереси. А точно вие комунягите не трябва и устата си да отваряте за некомпетентност, за конфликт на интереси и за излагане на България. И трябва да отидете да се скриете в най-дълбоките тайги на Сибир и повече никой да не чуе за вас.

Тоя нещастник Дол ако знае какъв си го на... Журналистите ще го разнищят.И наш Бойко също ще отнесе нещо.А и сега трудно може да пледира против тройната коалиция,след като неговия Министерски съвет излъга ЕП.Той си мисли ,че тия там трева пасат и само си мислят как да му правят евала.

ти сигурно си от ГЕРБ - граждани(гьонсурати) за европейски резил н абългария)))))

Хора, не разбрахте ли, че и Желева, и ББ и неговия ГЕРБ, и ЕНП и тям подобни, / за БСП, ДПС и СДС да не говорим / - всичси са комунистически изчадия!!! Комунистическата мафия ги сътрвори и сега изпълняват поръчки !!! А ние лапаме жабетата...

ъншният министър и български кандидат за еврокомисар Румяна Желева все още се води управител на фирмата Етко Шнайдерс ООД и към днешна дата, сочи актуалното състояние на дружеството, с което Mediapool разполага. До понеделник вечерта се очаква юридическата служба на Европейския парламент да се произнесе по въпроса дали Румяна Желева е нарушила правилата за финансова прозрачност на Европейския съюз. Извън въпроса дали тя може да заеме поста еврокомисар, според българското законодателство Желева със сигурност няма право да бъде министър на външните работи, след като все още се води управител на фирма. Етко-Шна все още не е пререгистрирана в Агенцията по вписванията, но това не противоречи на закона, защото срокът изтича в края на 2010 г. Така единствената актуална регистрация на дружеството остава в Софийския градски съд. Според справката към 18 януари 2010 г., Румяна Желева е управител на фирмата, чийто собственик е дружеството НИФ Труд АД. Българският външен министър е вписана като управител на 1 ноември 1999 г. и до този момент няма регистрирана промяна в това състояние. Фирмата се води с капитал 5 000 000 лева и според регистъра е действаща. Тя е регистрирана да извършва най-разнообразни дейности като преработка, производство, сделки с недвижими имоти, търговско представителство, туризъм, строителство и др. От регистъра по БУЛСТАТ става ясно, че Румяна Желева е и член на управителния съвет на Мениджърско-работн приватизационен фонд Труд и капитал АД. Това дружество притежава 0.982% в НИФ Труд. Скандалът за конфликт на интереси около Желева избухна при изслушването й пред Европейския парламент на 12 януари, но той се завъртя около участието й във фирмата Глобал консулт, за което сигнализираха същия ден БСП в София, а НДСВ чрез евродепутата си Антония Първанова в Брюксел. Според Търговския регистър Желева е продала дела си във фирмата през април 2009 година. Това не създаде проблеми около нейното място в правителството. От миналата седмица юридическата служба на ЕП проучва казуса именно с тази фирма. Според източници на АФП въпросът вече е практически решен и становището на службата ще е, че декларацията за лични финансови интереси, която тя е направила, за да стане комисар, отговаря на реалността. Юри служба на ЕП не се занимава с въпроса дали Желева е била в конфликт на интереси и дали са допуснати нередности за предходния период, в качеството й на евродепутат, а също така и в качеството й на български външен министър. В становището се посочва, че Желева наистина е продала дяловете си във фирмата Глобал консулт през април 2009 г., пише АФП. От публикация в блога на Атанас Чобанов става ясно, че на 30 юли 2009 г. Румяна Желева обявява в декларацията си при встъпване в длъжност като външен министър, че 12 месеца преди назначаването си е била в управлението на фирмата ЕТКО-ШНАЙДЕРС. За НИФ ТРУД тя не е обявила нищо.

Бог да го прости Бай Григор Вачков ама Г-н Жосеф Дал много му прилича. Даже сега гледам че като Митко Бомбата е запашил патрондашите и пее ... Нас червеното знаме роди ни.....Ние сме на всеки километър:))))))))) Много соц много гот.

Не спазвайте правилниците. Според простите хора от министерство на правосъдието те нямат силата на закон. Присъединявам се към следното становище: за компетентността на правосъдното министерство. Във връзка с това каква е юридическата сила на Правилника за организацията и дейността на Народното събрание мисла, че много хора трябва да се изчервят, защото това се изучава в първи курс на специалност право и предмет - Обща теория на правото. Този правилник има силата на закон, издава се на основание чл.73 от Конституцията и неговите разпоредби се обжалват пред Конституционен съд/чл.12, т.2 от Закона за конституционния съд, чл.16,т.2 от Правилника за приложение на закона за конституционния съд/, а не по реда на АПК. Такъв резил скоро не е имало. Сега разбрах, че не трябва да спазвам законодателството на тази страна и призовавам да се възстанови групата на РЗС, да се върнат на депутатите, които не са се явявали на работа и да се върне гласуването с чужди карти, защото Министерството на правосъдието обяви, че този правилник не важи. Сега ББ да го видя. Абсолютно вярно и правилно !

Какво сте се раздрънкали? Човекът /Дол/ си има партиЙна дисциплина. Нашата Попова - тоже. Само едно ще кажа: господ да ни пази от нашето правителство и от европейското такова и от комисарите. Дано не се случва нещо, което да трябва да свършат.

ако погледнете в себе си какво ли ще видите ?

БСП по традиципоема вината червени с мезе. Мезето досега бяхме ние сега вече и Европа.

Явно щом ти и нито един твой познат не е гласувал за тва правителство си личи че не си Българин а си един циганин или турчин за тва е по добре да казваш за съжаление че не съм българин от такива като теб ни писна господин от малцинството

УМИРАЩАТА ЗМИЯ/БСП/ ХАПЕ НАЙ - МНОГО!

Жозеф Дол очаква нечии извинения..., а ние очакваме неговите извинения за изказаната позиция, която е подигравка към всички нормални хора в България!!!

Светът може да се свърши,но тъпите чугунени комунистически глави или кратуни или тикви,както щете,няма да се свършат.

Ti ili triabva da se operirash ot oligofrenizym i idi vratni edna s-ka na tvoq lubimec stanishev toi takiva ku.vi kat teb mnogo gi obi4a shtoto li4no na nego mu e pisnalo da d.ha na dogan taka pone nqkoq k.va shte mu pripomni kakvo e radost

абе аз не разбрах от коко е потвърдена почтеността й? от нашето министерство ли? ако е така, те може да я обявят за девица и умна хубавица, даже документ с пет печата ще и издадат за това?

Защо никой не говори за Първанова която уцапа работа.Спомнете си художника който беше изложил тоалетните в европарламента колко е бил прав.

Много шум за нищо. Ще им се на куманоидите, обаче десницата им го начука. Интересно как ще се извинят, милите куманоидчета. Те са научени от малки, че са непогрешими :))

Сега остава и г-жа Желева да се покаже компетента по ресора и червената сволоч ще бъде за пореден път с пръст в уста. Напълно възможно е жената да е блокирала след такава интензивна атака и то най много от своите. Напрежението е огромно да си на мястото на което беше тя по време на изслушването. Човек се притеснява и сковава само пред обектива на обикновенна камера на някоя кабеларка, представете си какво е на такъв голям форум.

Много ясно, че ще я защитава ЕНП, нали е тяхна издънка. Как да си признаят провала - а това че е некомпетентна??? И там, както навсякъде ще има политическа договорка - или вие нашата, или ние ще ви разкажем играта с вашия кандидат комисар - поляка И накрая ще клекнат всички, но жалко й на България - ще ни излага, срам, срам....

е като не я искат г-жа желева, защо сама не се откаже, но май парите -17 000 евро месочно са и по - скъпи от достойнството !

Тези от ЕНП са жалки смешници - за да угодят на Бойко и те скокнаха в лайната! И то за тази зъбла...

Аз пък ако бях отправял клевети които се опровергаха, щеше да ме е срам не само да пиша, а изобщо да отворя форума. Това е разликата между нормалните хора и вас червените талибани - първо не пдаме толкова долу да клеветим било то пред Света, Европа или където и да е, било то свои българи или когото и да е. Второ, когато постъпим неправилно си го признаваме и изпитваме чувство на срам.

Вперед, товарищи! За Сталину, за Желеву !

тези от бсп за техните руменчовци и корнелия нищо не казаха.царят крадец също мина между капките пък сега голяма уста отварят.да се забрани бсп в българия това е решението.

От толкива много изказваниия, както разбирам никой не каза защо Бат'Бойко толкова се натиска за нейната - на Румето де - кандидатура. Дали пък няма някаква, все пак, зависимост?

abe GALA na teb ne ti li zabraniha da se izkazwa6 po forumite, 4e ot twoite biseri nikoi ni6to ne wdjawa?

за компетентността на правосъдното министерство. Във връзка с това каква е юридическата сила на Правилника за организацията и дейността на Народното събрание мисла, че много хора трябва да се изчервят, защото това се изучава в първи курс на специалност право и предмет - Обща теория на правото. Този правилник има силата на закон, издава се на основание чл.73 от Конституцията и неговите разпоредби се обжалват пред Конституционен съд/чл.12, т.2 от Закона за конституционния съд, чл.16,т.2 от Правилника за приложение на закона за конституционния съд/, а не по реда на АПК. Такъв резил скоро не е имало. Сега разбрах, че не трябва да спазвам законодателството на тази страна и призовавам да се възстанови групата на РЗС, да се върнат на депутатите, които не са се явявали на работа и да се върне гласуването с чужди карти, защото Министерството на правосъдието обяви, че този правилник не важи. Сега ББ да го видя.

Ама много искате бе хора...Желева,та Желева....голяма работа...ще я изтърпят. Да не би президента Желев да беше с по-големи достойнства?Не, но е първия демократично избран президент...А сега сериозно - подбора на българските кадри не се прави в България...точно такива хора им трябват, та един ден да няма България...

Да живее простотията, популизма и гьонсуратлъка. Искам незабавно тази сган некадърници, наречени правителство и Народно събрание, за които не съм гласувал нито аз, нито ЕДИН мой познат, да изчезнат по-скоро от политиката. Срам ме е, че съм българин.

Виж резултатите от изборите и тогава говори за народна любов, а не ми давай за пример организирано масово мероприятие на шайка червени талибани в Стара Загора, срещу хора които се опитват да решат проблема за който предишното правителство не си мръдна и малкия пръст. Наглостта на червените вредители няма граници.

Ние сме го обърнали отдавна, но пак ни се гади от сатанисти и деянията им. Или ни предлагаш да облечем и раса, за да говорим кротко с тях?

Показа на Европата колко интелигентни са кадрите на Европейската Народна Партия и нейната Зам.Председателка :)))))))

Външният министър и български кандидат за еврокомисар Румяна Желева все още се води управител на фирмата Етко Шнайдерс ООД и към днешна дата, сочи актуалното състояние на дружеството

Гарван гарвану око не вади - щом е наша, може да е некомпетентна, но си е наша! Типичен болшевизъм, така характерен за всички ннови антикомунисти. - без Живков по живковски!

този Жзеф Дол е направо за оплакване. Не защото не може да прави разлика между почтенност и икономисване на истината, а защото не е чувал какво е оговаряла Желева. Горката тя, колкото и вкупом да крещят защитниците и , тоталното и невежество за този пост е видимо и с просто око. Да ни е честито поредното невежество, връзкарче и кофти другарче. Колкото и мускули да демонстрира бат Бойко, и те ще спаднат както некои други работи.

незнам кое - какво , но на антония първанова май тоя път и духнаха под опашката - провали се тая навсякъде , разипа здравеопазването , провали се като интригантка в ЕП , самотъпанарите от ТЛ иплашаха по 120 боназа консултации .Срам, веднага да се дава на ДАНС!

SPECIALISTITE PO KONSPIRACII ,OBIRI NA MANDRI,BANKI I PLADNECHKI KRADCI SE IZLOGIHA I PRED EVROPA. NA VSICHKI VECHE E IASNO KAKVA PO KOIA CHAST SA NAI-KOMPETENTNI CHERVENITE.

Каква абсолютна почтеност? Нали не е спазила правилника на нашето Народно събрание за разлика от всички останали и сега в България може да настане поредната анархия от страна на депутатите.

НИКОЙ НЕ Е УСПЯЛ ДА ПОБЕДИ ПАРИТЕ!!!!!!!!!!!! ВИЕ ПРОСТО НЕ ЗНАЕТЕ ЗА КАКВИ СДЕЛКИ ЩЕ СТАВА ВЪПРОС. ЖЕЛЕВА ЩЕ СТАНЕ ЕВРОКОМИСАР И ЩЕ РАЗПОЛАГА С ТЕЗИ ПАРИ...............

може ли да замълчите поне за 30 минути и да обърнете духовния си взор навътре? - към себе си? - не е приятно, но все пак помага!

Лично аз бих предпочел да ме уволнят като мошеник /с невярна декларация/, отколкото като НЕКАДЪРНИК....

Е, вие какво си мислите,че европа е по различа от България? Ако беше тъка, България нямаше да е част от Европа!

В защита на една доказала се некадърница и лъжкиня скочиха и Народното събрание, и Министерство на правосъдието, и ЕНП ... Кой ще каже къде е далаверата ? А за нас остава само срамът !

На малоумниците ,на които за невежеството и неадекватността на Желева им е виновен червения цвят препоръчвам да видят как се къпят в народна любов министрите от кабинета на посещение в Стара Загора.Скоро това чака всички от кабинета,и трябва да ходят като началника си с бронежилетка ,за да се опазят от народната любов.Дано тогава тъпанарите,на които им са виновни цветовете узреят, че това което ни се случва не е добре.Защото преди 20 години един изтърси,че е по-добре танковете да дойдат,но не ги докара.Сега,обаче когато народната любов излезе на улицата и почне да се държи като днес в Стара Загора,бъдете сигурни,че не само танкове ще има,а и всичко друго,което е необходимо само и само да се спаси властта на Аз-а.Само ,че не се знае тогава дали близките ви няма да са случайно попаднали там и да заплачете от болка-ако някой ви разреши.

Да, дааа, правлникът не бил закон и може да се каже, че си победител Руме, ама. Абе квото и да стане, стига таз награда, га минеш по коридора и зад тебе да чуваш шушукане Е те тая е НЕГРАМОТНАТА еврокомисарка от ГЕРБ. Да ти е честито Руми.. Еее те това аз нема да мога да издържа, ексикул съм и на десетките хиляди евра заплата и купищата далавери и привилегиии.. Срам ме е от тебе еврокомисарке.

Потвърдена почтеност от правосъдното министерство, като отрече нормативен акт. Тези ще ме убият. А пък за това, че не знае географски мястото, където сега има отвлечени българи и тя като външен министър трябва да ги спасява. Леле мале. Господ да пази. Да си я взимат и да не се връща повече тук, но и да не я свързват с БГл

Добре, че избраха Желева, та засегнатите от бедствията и авариите да видят, че има нещо по-страшно и от земетръса в Хаити...

Абе те ще видят, каква стока е и тогава ще разберат, че е трябвало да играят на Без коз:)