Евродесницата превърна Желева в коз
Потвърдената почтеност на Румяна Желева изисква незабавни и публични извинения, каза Жозеф Дол, председател на групата на ЕНП, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ.
Обратно в новинатаКоментари - Евродесницата превърна Желева в коз | Днес.dir.bg
Коментари
До всички които защитават Желева Вие сляпи ли сте или какво? Да оставим настрана катастрофалното представяне на Желева, отидете на страницата на Европарламента и прочетете CV-та на всички кандидати. Всички до един имат впечатляващи кариери, докато Желева е толкова измислена, че нямам думи. ББ и ГЕРБ се оляха тотално, но продължават да действат по хубавата българска поговорка: Хем насрано хем голямо.
Само комунистите са компетентни и професионалисти... ама хайде, на бунището! При мумията Димитров да строят отвъдния живот.
Където се намесят червените дяволи, и господ не може да помогне. Тонка Първанова е с фалшива диплома - трябва да я проверят от ЕС. Плюс това червеният й гъз е извън евростандартите. Съизмерим е само с типигьоза Серго Станишев.
С решението си от 2009 г. Конституционният съд е казал само едно - че Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание не е подзаконов акт.
Трябва да си много сляп или нагъл да твърдиш подобни глупости. Но ние си знаеме истината - закона е нарушен и въпросната личност е некомпетентна,това е причината поради която ЕНП се страхува от второ изслушване. Сега съм наясно,че членовете на въпросното сдружение са фарисей и търговци,а не хора на честа!
Правилника на НС е нормативен акт,който има силата на закон и следва да се спазва от всички.Той е задължителен за всички депутати. Законът за администрацията чл.19 ал.6 забранява на държавните служители ,каквато е г-жа Р.Желева да бъдат управители на фирми. Към днешна дата 19.1.2010год. г-жа Р.Желева е управител на фирма ЕТКО-ШНАЙДЕРС . Това е противозаконно и след като е укрила този факт ,носи наказателна отговорност. Тя не може да бъде външен министър. Тази госпожа ,скоро ще бъде история от близкото минало. Ще остане само резила и унижението,което тя и простия и началник стовариха върху България. Що се касае до Маргарита Попова,явно когато каже добър ден , трябва да видим къде е слънцето.КАЗАХ. ТОЧКА.
китаиците са го казали:не е важен цвета на котката а дали лови мишки. бат бойко са усра.кунева поне визия имаше.като видиш желева а смей кажи че българките са най красиви те маи са я пратили там след някакъв друг конкурс.
като ти чета коментара си толкова независим, че чак ти личи. За злоба говориш, пък ти се топиш от злоба, че няма да пукнат комунягите. Недей така. Аз ще живея дълго време и злобата ти ще те довърши.
Не ме засяга ГЕРБ и не познавам Желева, но искам дъртите комуняги да хвърлят топа от злоба и подмолност ! Те са новата стара напаст за България.
Poneze sluzi na kamanisticheskite razboinici, dobrichkata mafiotka, giuvendiyata Paravanova zasluzava edin sarp v putkata i edin chuk po glavata.
Този е завършен наглец - няама съмнение защо си я е харесал Румито за заместник... Краставите магарета се подушвали през 10 баира.
От кой дол се взе пък този? Няма за какво да и се извинява никой - тя трябва да застане пред всички българи и да каже: Да, излъгах. Престъпих българските закони. И дори трябва да ни каже от простотия или от алчност го е направила. После да ни покаже, че ако нищо ен знае за проблемите в Газа или пък в Конго, поне е чувала за проблемите в Сомалия, където и в момента има бългасрки граждани, които разчитат на подкрепа от българското Министерство на външните работи. Хич да не споменаваме, че е плащала откуп там за една отвлечена българка в последно време.
Попова се позова и на решение на Конституционния съд от 2009 година, което потвърждава, че правилникът на парламента не е закон, предаде БГНЕС.... е за това не сме държава. За това сме айдути и разбойници, защото един министър може да хвърли закона и неговия правилник в лайната.
Ти си пълна трагедия бе човек. Галош си като министъра на правосъдието. Човека ти говори за юридическата сила на правилника за организацията и дейността на народното събрание, ти му говориш за това дали е закон. Ми то в Конституцията пише, че се приема правилник. Въпроса е каква е неговата юридическа сила т.е. дали кой, кога къде и по кое време трябва да го спазва. Защо тогава развалиха групата на РЗС, по кой нормативен акт. По кой акт събират парите на неявилите се на работа депутати? Постоянна пищите за правосъдието пък сега изведнъж го харесахте. Това откакто им спряхте парите ли е? Нещастници. Както се казва днес бяха яйца и плюнка, утре тояга. Бойко май повече е прихванал от дядо си комуниста. Ха сега ти отговори за какво е приет този правилник и за кого важи, защото по логиката на М.Попова, че е създаден само за депутати се замислям тогава търговския закон, като е създаден само за търговци има юридическа сила. Би трябвало да няма юридическа сила, защо той е създаден само за определен кръг хора, които притежеват качеството търговец. А ето ти и оригиналния текст от Решение 11 / 3.12.2009г., за да не мислиш, че не им четеме решенията на Конститузионният съд - I. По допустимостта на направеното искане. Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание е особен вид нормативен акт, който не е закон, но се приема въз основа на Конституцията (чл. 73). Правилникът подлежи на контрол за конституционност от Конституционния съд в рамките на актове на Народното събрание (чл. 149, ал. 1, т. 2 от Конституцията). Преценката в случая се прави единствено с оглед на това, дали са нарушени конституционни разпоредби. Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание не подлежи на проверка за съответствие с общопризнатите норми на международното право и с международните договори, по които Република България е страна. И това е така, защото чл. 149, ал. 1, т. 4 от Конституцията предвижда такава възможност единствено за законите, а не и за останалите актове на Народното събрание. По изложените съображения не може да се оспорва пред Конституционния съд разпоредбата на чл. 3 ПОДНС за съответствието й с общопризнати норми на международното право, и с международните договори, по които Република България е страна. Разпоредбата на чл. 3 ПОДНС е лустрационна норма, с която се продължава издаването на подобни разпоредби в различните закони след приемането на Закона за достъп до документите на бившата Държавна сигурност (ЗДДБДС). Досега Конституционният съд няколкократно се е произнасял по отношение на такива норми. Прегледът на създадената практика на съда показва, че липсва единно решение за противоконституционн на подобни текстове. Съдът се е произнасял с конкретни решения по всеки отделен случай. А ето ти и едно членче от Закона за нормативните актове, ако можеш да четеш сложно изречение да си го преведеш, а не да повтаряш като папагал, без какпак мисловен процес - Чл. 3. (1) (Изм. - ДВ, бр. 46 от 2007 г.) Законът е нормативен акт, който урежда първично или въз основа на Конституцията обществени отношения, които се поддават на трайна уредба, според предмета или субектите в един или няколко института на правото или техни подразделения. (2 За уреждане на другите отношения по тази материя законът може да предвиди да се издаде подзаконов акт. Когато искате да защитите некадърниците си, проявете повече въображение. За компетентността на г-жата изобщо няма да споменавам. Външен министър, който не знае къде се намира място, на което са отвлечени български граждани и се очаква от него да направи стъпка да ги спасява, я на всичко отгоре и не знае кой управлява там не е достоен не само за комисар, но и за външен министър. Хайде сега иди да се образоваш и не цитирай като папагал всичко, което ти сведат до знанието, без малко и твой мисловен процес, естествено ако си способен на това.
Румито е наше национално богатство! Ако не стане комисар, по-добре да напускаме ЕС! Те не са достойни за нас!
Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание е особен вид нормативен акт, който не е закон, но се приема въз основа на Конституцията (чл. 73). Правилникът подлежи на контрол за конституционност от Конституционния съд в рамките на актове на Народното събрание (чл. 149, ал. 1, т. 2 от Конституцията). Преценката в случая се прави единствено с оглед на това, дали са нарушени конституционни разпоредби. Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание не подлежи на проверка за съответствие с общопризнатите норми на международното право и с международните договори, по които Република България е страна. И това е така, защото чл. 149, ал. 1, т. 4 от Конституцията предвижда такава възможност единствено за законите, а не и за останалите актове на Народното събрание.
Според заместник-министъра на правосъдието Жанета Петрова, правилниците не трябва да се спазват. От утре започвам да карам моята S-класа в дясното платно,като англичанин. Мислете му,аз съм много тъп, а превозното ми средство е Praga-V3S модел 1953г. Тъй че неми пука. И ако д-р (не доктор, а другарката) Р.Желева е първото, или последното тъпо парче на българската политическа сцена, банкет давам! Чувствайте се поканени. А за сега ви пожелавам здраве и по-малко нерви!
Напротив, много добре се държа мацката, при условие, че я нападнаха жестоко приятелките на Първанова - не виждам в нещо да се е изложила - не търсете сензации, а изгоди :)
Като сте заревали в един глас - некомпетентна, та некомпетентна. Тя е НЕГРАМОТНА бе люде. Това е точното определение.
Simbiosata na organisiranata prestapnost i politicheskata proslojka w BG e perfektna. Waprosa, kojto sega stoi e kak da se istochwat pari ot EU. Pri tova polojenie e nemislimo neshto w BG da se oprawi. Oprawiat se samo edinizi, koito sa waw wriski s mafijata/politichesk saslowie i to samo ako sa poslushni. Stotizit porachkovi ubijstwa i ograbwaneto na darshawata e neosporim fakt, nesawisimo w kakwi krasiwi zwetove se predstawija BG pred EU. Sram sa Balgarija, gospoda! Edna nekompetentna i sabarkana w dalaweri lichnost da e Evrokomisar. A mojebi drugite sa oshte po-iszapani?? Ubiiz ot DS, ot rasnite psewdoohranitelni firmi, reket-sastrahovateln drushestwa, isnositeli na sarno, amfetamini, orashie. Kakwo ostawa sa tesi da se kaje? Po-dobar ot tasi neshtastniza- niama, ostanalite sa oshte po-sle. Da ja wsimat tam. I bes tova ot EU- polsa imat samo tesi deto istochwat parite.Sa danakoplatzite- niama nishto, t.e. samo debel minus w bankata.
Що за десница е управляващата партия,начело на която стои член на БКП до 1992 год,с баща в милицията.Десница няма в България.Иван Костов какво е правил между 1967 -1970 год. в град Кременчук -Украйна-тогава СССР-справка-биограф му.Наивници.
И в какво точно я оневиниха за всички стана ясно, че е излъгала в декларацията си. Макар това да се касае за някакви дребни не функциониращи фримички пак е лъжа. Мене проблемът с фирмите не ме вълнуваше, по-скоро още ме притеснява дали разбрата тая жена къде е Аденския залив и още ли мисли да дава на терористи хуманитарна помощ.
Parvanova e sram za Balgaria! Oblechena kato selyanka i s ezik na zmia! Za da specheli mangizi lepna petno na Bulgaria
СЛедващата стъпка е документ от ГЕРБ, че желева е невероятно компетентна и образована и че интервюто не трябва да се взима впредвид, а служебно да бъде назначена за еврокомисар, защото на бойко така му се иска ! И всички евродепутати, които са проявили съмнение в компетентноста на желева да козируват и да се извинят публично ! Ебати милиционерското правителство ни управлява !
Правилникът не е закон и в това няма никакво съмнение, категорична е Попова. Тя уточни, че правилникът за НС засяга само депутатите. За това спекулациите по въпроса дали той е закон или не са в погрешна посока. Ако ти стиска, представи се кои си в същност, че да знаят хората, ако наистина си адвокат, да те заобикалят от далече !!! цитат: Попова се позова и на решение на Конституционния съд от 2009 година, което потвърждава, че правилникът на парламента не е закон, предаде БГНЕС.
Абе простак, откъде разбра, че Пичът е комунист? По това, че декларира една чиста и честна позиция ли, бе злобно и тъпо псе.
АХАХхах по логиката на ЕНП най-почтените хора в БГ са Маргините Маджо и Доган и срещу им се води грозна кампания за оклеветяване .
Жозеф Дол на снимката си е запушил ушите като китайска маймунка - да не чуе истината, а истината е една - Желева е некомпетентна и веднага трябва да си ходи, за да измие поне отчасти срама на България ! Въпреки, че срамът ще ни остане и никой не може да го изтрие.
ГОСПОДИН ВАСЕВ , ИЗЛИШНО Е ,НЯМА КОЙ ДА ТЕ ЧУЕ ! УЖАС И БЕЗУМИЕ. ИЗХОДА Е САМО СЛУЖЕБНО ПРАВИТЕЛСТВО.
ne znam do kolko e kompetentna ili ne Jeleva , za tova che znae ili ne znae kude e Edenskiya zaliv, i az ne go znam,obache za razlika ot mnogoto kompetentni tuk bulgari sum razgovaryal sus somaliici i znam naprimer uchudvashiya fakt , che hranata v USA ne bila taka hubava ,kakto v somalia , fakt a kolko oshe nesha ne znaem gospoji i gospoda kompetentni Bulgari, ne viziram ,obache drugarite ot bkp-bsp te vseki znay sa po po nay ,taka da se kaje kaymaka na kompetentnoto po vsichko Bulgarko obshestvo.
ГОСПОД ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ ОТ ТОВА ПРАВИТЕЛСТВО ! ВЕРВАЙТЕ МИ ! КАЗВАМ С БОЛКА ЗАЩОТО, ТОВА ПРОСТО МОМЧЕ НЕ ЗНАЕ КАКВО ОЗНАЧАВА ПРАВОТО. ТО НЕ УВАЖАВА КОНСТИТУЦИЯТА И НЕ РАЗБИРА НИТО КАКВО ВЪРШИ, НИТО КАКВИ ГИ ДРЪНКА НЕПРЕКЪСНАТО.
Сигурно сте много права! Прочетено в интернета: ...ЗАЩОТ СМИСЪЛЪТ НА РОТАРИАНСТВОТО Е ДА НОСИ ДОБАВЕНА СТОЙНОСТ ...
ми по това, че колчем я видя на екрана следва ъъъъъ....ааааа хилене и размахване на зъби...това не ти ли е достатъчно???? или искаш още?
Всичко е казано от ясно, по-ясно. Разбрано и юридически сдържано, компетентно. Много юристи от ГЕРБ, заемащи висши длъжности, трябва да си сверят часовниците и да вземат отношение, а не да козируват на началника, без да се съобразяват със законите на страната.
Призовавам министър Маргарита Попова да скъса дипломата си за завършено висше юридическо образование. Нима не и е ясно ,че въпроса се решава от конституционния съд и това предстои да се случи. Тогава може да си вземе становището и да си го на- е където намери за добре. Как не ви е срам ? За резил ни направихте. Не може да се гаврите публично пред света с правото ! Безобразие и резил. Кого заблуждавате ? Не схващаш ли ,че по този начин подвеждаш и собствения си министър председател? Конституционния съд просто ще ви отвее ! Само почакайте. И не само това но ще се произнесе и по въпроса ,че Желева не може да бъде и външен министър. И това ще дойде върху главата ти госпожо министър ! Въпрос на време ! Дано четете форума, та ако може , да ви влезе малко акъл в простите тикви ! Какъв срам? И Тодор Живков не беше толкова прост !
На мене пък ми стига, дори само това, ББ да завърши магистралата до Бургас. За тази до Перник и Околовръстното дори и да не успее, пак ще е направил ЕДНО нещо през управлението си. Ако всяко правителство след 89-та беше правило по нещо значимо в материалната сфера, сега щяхме да имаме ДВАДЕСЕТ значими неща. Може и да не съм светнат, ама до момента колко имаме?