Коментари - Климатичните аномалии продължават | dnes.dir.bg
назад

Климатичните аномалии продължават

Близо 30 души загинаха във Великобритания в резултат на екстремалните метеорологични условия.

Обратно в новината

Коментари - Климатичните аномалии продължават | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

http://en.wikipedia.

Boli me guzo za Anglia

anomalia e na maika vi putkata

2012

КАКВА АНОМАЛИЯ Е ДА ВАЛИ СНЯГ В СЕВЕРНОТО ПОЛУКЪЛБО ПРЕЗ ЗИМАТА:)

Следващите години температурите в северна европа ще паднат драстично ,а в БГ ще остане топло и имотите ще скочат със 100%. Така че не продавайте,изчакайте

ше ме прощавате, ама в умерените ширини на северното полукълбо през януари се пада средата на зимата. Е та каква аномалия е да вали сняг посред зима?? По-голяма аномалия е да трескат гръмотевици и да се леят пролетни порои като у нас вчера...

А, не бе, няма проблем, всичко е Ок - кви пет лева та гонят.

ИСКАМ ДА Е ЛЯТО!!!

Аномалия е във Великобритания да е толкова студено и да вали толкова сняг. Причината е, че ГълфСтрийм носи топла вода от юг на север, както и топлите ветрове от Rocky Mountains допринасят за значително по-топлия климат във Великобритания. Там би трябвало да бъде доста по-студено, имайки предвид, че Великобритания се намира на географската ширина на Сибир! В континентална Европа не е толкова чудно да вали толкова сняг през зимата, разбира се, става въпрос за Великобритания. И тези явления взеха да ме навеждат на мисълта какво ли става с Гълфстрийм... и дали нещо не ни спестяват... Май След утрешния ден ще се окаже верен, поне отчасти.

да се усетят това е ....

Няма страшно 2012г. наближава, подгответе се психически за наближаващия апокалипсис.

Нали говорехме за глобално затопляне?

Промените или аномалиите са основна характеристика на климата. Интересно как ли някой си представя климат без аномалии?

Това е само началото!!!Тепърва ще става по-весело!!!

Нека да е лятоооо, сама да е лятоооо.....

Aideee pochnaha testovete s mashinata za globalno izstudiavane...

така ,като се правиха на отворени когато се събраха да решават проблемите на земята ,пада им се :)

Май вместо глобално затопляне, ще има ледников период. Дали защото е време да се сменят полюсите? Нищо не е сигурно - всичко е само хипотези... Само едно е истина - цикличността на процесите на Земята. Това, което се е случило в историята и като периоди, пак ще се случи.

Глобално затопляне...глупости Аномалии - глупости. Сняг през януари? А кога да вали през август ли? Това, че англичаните, като в София, са готови за работа в зимни условия през август си е тяхна работа. Лошото е че и ние сме така. За зимата сме готови през август, а снегът през януари ни изненадва...

Причината е точно в намаляването на дебита на Гълфстрийм, което се наблюдава от години и явно вече е станало значително. При нормални обстоятелства, ако Гълфстрийм изчезне там ще има ледници. Всъщност в ледниците ще стигнат почти до България. Причината за намаляването на Гълфстрийм е предполагаемо глобалното затопляне. Очевидно ситуацията в Англия и западна Европа не е обичайната - не забравяйте, че тях зимата не ги изненадва всяка година, като в София. Само вижте кадрите от новините. Вижда се, че огромно количество техника чисти непрекъснато снега. Ако нещо толкова необичайно се случи тук, загиналите ще са хиляди. Тук е достатъчно да завали малко дъжд и отнася цели села. Всяка пролет в София текат реки на мястото на пътищата, щото нещо толкова елементарно, като поддръжката на каналите отпушени е недостъпно за тая държава. Същото важи за дупките по улиците. Не се правете на остроумни, а мислете за разнообразие.

няма страшно-другата седмица всичко ще се оправи.идва атанасовден,денят расте,зимата си отива,вадят старата плоча-не излизайте навън от 13 до 16ч.,т. до 40гр. на сянка.

Значи преди 30 години пак е валяло снаг на острова:) А може би и преди 60, 160, 600 ... 6000 ... А ако аномалия е това да НЕ ВАЛИ?

Еми зима е. Нормално е да вали сняг и да е студено. Ама нали трябва да се повтаря мантрата за глобалното затопляне: глобално затопляне СО2 глоб затопляне глобалнот затопляне СО2 глоб затопляне СО2 глоб затопляне ...... г затопляне глобалнот затопляне СО2 глоб затопляне СО2 глоб затопляне Видяхте ли сега до какво води ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ? Нищо, че всъщност е студено. Студено е защото има ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ. И СО2 има. Повтаряйте си го по 200 пъти на ден и като ни напраскат данък СО2, безропотно да си го плащаме. Щото има ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ. Нищо, че е студено.

До Да - ама че глупости си написал, че то по твоята логика България сега нямаше да съществува, снегът и студът там не са нищо повече от това което тук се случва почти всяка година. Че то януари 2008 в Свищов имаше 1м сняг, в Русе 75 и т.н., то тия градове трябваше да са измрели по твеоята логика.

mnoo si prost. Ha vzemi se obrazovai ne samo ot televiziata i vesnicite i togava govori po temi kato anomalii i stud po vreme na globalno zatopliane. Aman ot oligofrencheta deto ne vijdat po-daleche ot nosa si.

Не е лошо да четеш преди да се изхвърляш.. :)

Глупости! Няма още да се мре!

Не е зле да се попрочете малко за глобалното затопляне. В някои части на света то ще доведе до рязко ПАДАНЕ на температурите или общо казано - до температурни аномалии - много топло и много студено. Ще го видите глобалното затопляне СПЕЦИАЛНО В БЪЛГАРИЯ през лятото. При януарски температури + 15-20 градуса, сещате ли се каква суша ни чака през лятото?... така че климатичните промени са факт - просто погледнете през прозореца.

Като имате предвид, че в Англия основна тема след футбола е времето, то представете си как се чувства средностатистическия бай сър Джак, който е чувал от дядо си, как некога на времето валяло сняг през януари! Сега обаче, чини ми се аномалията е в главите на тия дето тиражират бясно такива новини. За тях нашия Вуте е казал Е па зима е, че вали

Оказва се , че тези промени в климата учените са ги очаквали , но до сега техните прогнози не са вземани много насериозно . Ето какво срещнах преди време в руската преса : Трябва да се има в предвид , че Гълфсрийм това е една гигантска печка , топлеща целогодишно голяма част от територията на САЩ и цяла Западна и Северна Европа. Обемът на потока Гълфстрийм е 50 млн м.куб. в секунда , което превишава 20 пъти потоците на всички реки в света взети заедно.Топлинната му мощност е около 1.3 1.5 петавата / петават 10 на 15 степен вата / , които по мощност са равни на на един милион атомни електроцентрали. Гъ обезпечава средна годишна температура с 9 10 градуса по Целзий по-високи , отколкото в аналогични по ширина райони , например на територията на Европейската част на Русия , в Сибир и Далечния Изток . В резултат на това в Европа и в голяма част от САЩ климатът е много мек , изключително благоприятен за селско стопанство.Средно годишните добиви на зърнени култури в Германия , Франция и Великобритания на нечерноземни почви / е около 70 центнера от хектар , в Швеция 60 , в Ирландия 85 , а в Украйна върху черноземни почви - само 24 , в Русия / на нечерноземни / - около 17. В Германия , Франция , Белгия и др. Няма засушавания и замръзвания , които унищожават посевите , а в Русия и Украйна те са постоянни. Така че Гълфстрийм за САЩ и Западна Европа е дар Божий , благодарение на който топлината , еквивалентна на един милион атомни електроцентрали постояно , ден след ден топли САЩ и Западна Европа , рязко повишава ефективността на техните икономики като цяло и на селското стопанство в частност. Но през 90-те години на миналия век започнаха да се появяват съобщения на учени за това , че нещо става с Гълфстрийм.Неговата мощност започва да отслабва и в някой зони дори започва да изчезва , особенно близо до северните части. В резултат на проведените допълнителни изследвания се е изяснило , че измененията на Гълфстрийм се дължат на това , че протича интензивно топене на ледовете в Гренландия и като цяло в Арктика. Огромното количество образувала се прясна вода от ледовете усилва пресичащото Гълфстрийм Лабрадорско течение ,на което плътността на водата става все по-малка и то започва да гони по-соления и плътен Гълфстрийм на дълбоко.Опресняванет на Северния ледовит океан заради топенето на ледовете също прогонва по-соления Гълфстрийм надолу. Освен това някой учени твърдят , че заради топенето на многокилометровата ледена шапка , нейното тегло намалява и се изменя геометрията на земната кора в района на Гренландия / на това място кората се повдига / и това също препятства течението Гълфстрийм на север към бреговете на Западна и Северна Европа. След много кратко време / обикновенно учените говорят за 3 до 5 години / Гълфстрийм ще започне да се измества към Африка без да стига до бреговете на Испания и съвсем ще спре да преминава покрай Франция , Великобритания, Норвегия , Исландия и остров Шпицберген. Така без да се чакат да минат 100 години деветте градуса подарени на Европа , а така също на Източните и Централни части на САЩ ще изчезнат съвсем скоро. Най-силно от това ще пострадат именно най-развитите икономически региони в света.Рязко ще се измени климатът на голяма част от САЩ / ще започнат да се превръщат в пустиня големи територии от КАЩ и Мексико / , ще настъпи рязко застудяване / от типа на сибирският климат / във Великобритания , Норвегия, Германия , Швеция , Ьвстрия , Дания и т.н.Рязко влошаване на климата ще има във Франция , ще стане много влажен климатът в Испания. Учените предричат огромни катаклизми , заплашващи тези региони, които рязко ще изменят условията на живот на всички обитатели. Така че на Западна Европа ще й трябва много газ за отопление и нашите политици да не се помайват , ами да подписват договорите за строителство на газопроводите , защото може други да ни изпреварят.

Анормално и Аморално е това което се случи в Копенхаген! Стремежа на богатите да трупат още богатства на гърба на бедните под всякакви измислени предлози. Предлагам да се вземе Нобеловата награда от онзи мошеник Ал Гор!

Много ме кефят еколозите, имало глобално затопляне, топят се ледените шапки и т.н. После започват такива аномалии и еколозите пак казват - Ами то до това води глобалното затопляне Ако утре пак настъпи ледников период и той ли пак ще е следствие на глобалното затопляне?!?!?!

В Маями 1.6 градуса, това не е за вярване! prostaka да си чувал че покрай острова минава Гълфстрийм и затова там зимата е много мека?

Ама много се кефя как упорито и със самочуствие се отстояват абсурдни тези, като тази че всъщност глобалното затопляне предизвиквало застудяване. Това, което става на мене ми прилича на глобално застудяване. Не сте специалисти по темата, гледали сте нещо по NatGeo, CNN, Канал1 и прочие смешни медии и авторитетно се изказвате. А не ви ли минава поне за малко мисълта, че може би в гореизбрените медии имат някакъв интерес да повтарят нон-стоп глупости за това глобално затопляне. Мислете с главите си, стига сте повтаряли каквото сте дочули или прочели някъде. То пък бива излагация, ама това на нищо не прилича. МИСЛЕТЕ.

Глобалното затопляне ще доведе до глобален студ, така ли да го разбираме??? Много противоречиво звучи и страшно..... На някои хора им е смешно и весело, но нещата вървят на много зле за Земята и за по-бедните народи.

Споко майката природа няма да ви прости....човешката раса не заслужава да живее !

...лято и зима, ден и нощ няма да престанат - Бог в Библията (Битие 8:22)

Благодаря на Мари. Не бях чела за промените в Гълфстрийм и ми беше много интересно. за тези неща трябва да се пише и говори повече, а и да се прави повече, за да сме наясно и всеки да прави нещо според възможностите си поне за забавянето на климатичните аномалии.

аномалия е в Англия да вали и е аномалия във Булгария да е толкова топло по това време. Не ми харесва това... и не мога да си го обесня.. надявам се да няма опасност и компететните хора по този въпрос знаят какви мерки са нужни да се вземат... живи и здрави :)

виновни за климатичните промени са алчните западни капиталисти , които от алчност и собствена изгода превърнаха природата ни в бунище . Но еден ден всичките тия алчни дебелогъзи богати задници , ще си платят скъпо за това .

ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ!!!

На Земята ще останат само смъртните - бедните и пушачите. Някъде горе на по-добро място ще са безсъмртните - богатите и непушачите. Голямото изнасяне на достойните ще започне 2012-2013.

Какви мерки да се вземат, какви компетентни хора бе братя и сестри и ти nigga? Кой ще е този дето ще се изправи срещу Божиите дела и природата !?! Това което става никой, никога с нищо не би могъл да предвиди, предотврати или намали! В сравнение със силата на природните стихии човешките действия са повече от смешни и трагични. Каквото е писано да става, ще става, пише го и в някои дебели стари книги. Това е, няма драми...

Преди да правиш подобни некомпетентни изказвания вземи да попречетеш малко научни статии! Глобалното затопляне всъщност означава глобални промени в климата - а именно отслабване/засилване на морски течения, климатични бедствия, наводнения, торнада, тайфуни, супер суша/повсеместни пожари.Трябва да си малаумен за да не си забелязал тенденцията на увеличаващи се амплитуди на всички климатични фактори, дори и в България.Съвсем пресен пример, отпреди седмица,две - заваля сняг, темп паднаха до -15 през нощтта и само след 3-4 дена беше +15 С.Това не е нормално! Също и да вали ДЪЖД на 1800м надморска височина през януари. И да, виновни са всички богати страни с охолия си живот и потребителката им култура - живеят в палати, карат мощни коли по 50 км на ден до работа и обратно, не мислят за спестяване на енергия защото си имат парички.Чудя се до каква ли степен трябва да станат очевидни климатичните промени, за да се предприемат по драстични мерки.Може би когато Обама разтърка очички сутрин и цопне в блатото пред белия дом предизвикано от разлива на река Потомак!

Доколкото съм запознат топлото течение Гълфстрийм при едно глобално затопляне е възможно да се отклони или да отслабне неговото влиение, което ще доведе до значително понижение на температурите в Европа.

една прелюбопитна статия за измамата Глобално затопляне и кои печелят от далаверата. Статията е Земната ос промени наклона си; глобалното затопляне е неизбежно!. Търсете в рубриката Общество - Ъндерграунд. Прочетете я НЕПРЕМЕННО!

Глобалното затопляне всъщност означава глобални промени в климата - а именно отслабване/засилване на морски течения, климатични бедствия, наводнения, торнада, тайфуни, супер суша/повсеместни пожари.Трябва да си малаумен за да не си забелязал тенденцията на увеличаващи се амплитуди на всички климатични фактори, дори и в България.Съвсем пресен пример, отпреди седмица,две - заваля сняг, темп паднаха до -15 през нощтта и само след 3-4 дена беше +15 С.Това не е нормално! Също и да вали ДЪЖД на 1800м надморска височина през януари. И да, виновни са всички богати страни с охолия си живот и потребителката им култура - живеят в палати, карат мощни коли по 50 км на ден до работа и обратно, не мислят за спестяване на енергия защото си имат парички.Чудя се до каква ли степен трябва да станат очевидни климатичните промени, за да се предприемат по драстични мерки.Може би когато Обама разтърка очички сутрин и цопне в блатото пред белия дом предизвикано от разлива на река Потомак!

Вярно е това, което е написала Мари, за съжаление. Освен това в природата нещата имат навика да стават бавно и неусетно докато не се премине критичната точка, от която няма връщане назад, каквито и мерки да се взимат. Също така явленията често пъти се развиват в геометрична прогресия. Един-два нищо и никакви градуси в повече в средната температура води до колосални промени в много екосистеми. Оттам следват други промени и т.н. главоломно. Аз лично смятам, че вече е късно да се взимат кой знае какви мерки. Те биха единствено смекчили събитията, но не биха ги предотвратили. Това, което трябва да направим, е да се подготвим и да се аклиматизираме. Животът ни тепърва ще се променя, и то значително.

Много fun взе да става!Май че не е на добре!Снегът през зимата не е аномалия,лошото е ,че на места,където трябва да вали сняг ,градусите са 20!Ей това си е аномалия!