Климатичните аномалии продължават
Близо 30 души загинаха във Великобритания в резултат на екстремалните метеорологични условия.
Обратно в новинатаКоментари - Климатичните аномалии продължават | Днес.dir.bg
Коментари
Промените или аномалиите са основна характеристика на климата. Интересно как ли някой си представя климат без аномалии?
Аномалия е във Великобритания да е толкова студено и да вали толкова сняг. Причината е, че ГълфСтрийм носи топла вода от юг на север, както и топлите ветрове от Rocky Mountains допринасят за значително по-топлия климат във Великобритания. Там би трябвало да бъде доста по-студено, имайки предвид, че Великобритания се намира на географската ширина на Сибир! В континентална Европа не е толкова чудно да вали толкова сняг през зимата, разбира се, става въпрос за Великобритания. И тези явления взеха да ме навеждат на мисълта какво ли става с Гълфстрийм... и дали нещо не ни спестяват... Май След утрешния ден ще се окаже верен, поне отчасти.
ше ме прощавате, ама в умерените ширини на северното полукълбо през януари се пада средата на зимата. Е та каква аномалия е да вали сняг посред зима?? По-голяма аномалия е да трескат гръмотевици и да се леят пролетни порои като у нас вчера...
Следващите години температурите в северна европа ще паднат драстично ,а в БГ ще остане топло и имотите ще скочат със 100%. Така че не продавайте,изчакайте