Коментари - Осма жертва взе свинският грип - втора днес | dnes.dir.bg
назад

Осма жертва взе свинският грип - втора днес

За втора жертва на свинския грип бе съобщено днес, след като по-рано стана ясно, че 15-годишно момче от Каварна е издъхнало. И 52-годишен мъж е починал вследствие на новия вирус, с което жертвите у нас стават 8.

Обратно в новината

Коментари - Осма жертва взе свинският грип - втора днес | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Vednaga sled smartta na dve deca pravitelstvoto Otpuska bezplatni vaksini i specialno otvoreni centrove,za da ne se chaka na dalga linia!

koi kakvi merki 6e vzeme vseki kato grabne kokala iiiii samo mu do merki zdraveopazvaneto pod vsqkakva kritika

На тези, които са наясно с компютърната терминология, ми се ще да им светна, че от този вирус сигурно има ХП, Ен-ти и сугурно най-вече е създаден вирус, само че от типа на Бета или някое Триълче! За онези люде, които не вярват, учените са се постарали да използват в някои части /на света/или държавата направо ДЕМО версия! Да усети народът, съществува една интресна наука, с много ясни ПРАВИЛЦА, едно от които гласи: Търси проблем,създай проблем, покажи дефицит и наистина ПЕЧЕЛИШ!

a v kiurdistan poru4aha 12 milliona vaxini....

Точно така! Не се скъпете за здравето си. Гълтайте промишлени количества тамифлу. Носете предпазни маски и водолазни костюми и няма да имате проблеми. А тези, които не вярват във вируса ще умрат.. муахаха хахаха.. гхъх гхъх.. ъъъъгх.

Кога ще се излекуваме от грипа?Когато за всеки заразен по един депутат и министър отиват доживот в затвора!

Струва ми се не вземате нещата насериозно, но стана известно че днес от свински грип е починал жабокът Кърмит. Последните му думи били: Тази свиня се кълнеше, че е здравааааъъъгх...

а така. Прав си. Защо не го обяснят това на народа. Щото като чета тука- има мн прости хора, които си мислят че тази инфекция се лекува с асперин и парацетамол. И че е просто поредната настинка която ще хванат за пореден път. Макр че... това му е предназначението на този вирус като чели- да убива тъпите дето не вярват че същетвува. :) Който не иска да не се пази. Не ходете на доктор. Не пийте тамифлу, че да храните фармацевтите. Направо мрете и да се свършва! Тъкмо ще намалеят малко глупаците в тая държава :)

По същата причина създават психоза, поради която са взели държавни пари от тройната коалиция да популяризират тази или онази партия преди изборите! Вие какво си мислите,

Стига с тоя грип бе!!!!Грип като грип,всяка година почива по някой от грип.Беше луда крава птичи сега свински а догодина какъв?????Аре нема нужда да палшите хората стига толкова.Ако не се вземат мерки на време и от охапване на комар можеш да умреш нали????

Сложете си и презервативи - за всеки случай!

ГРИПА СЕ РАЗРАСТВАЛ УМИРАЩИТЕ СА МНОГО ВЕЧЕ.............. Премиера каза в Панорама, че е взел всички мерки. От общините дават безплатни ковчези и безплатен гроб. Иначе в другите страни, Гърция лятото например, след втория случай се имунизира цялото население.....Гласув за мутрата, давайте му 100% одобрение, радвайте му се, ПРОСТИЙ народе......

Dobre napisano,no ne smqtam ,che nqkoi shte vi povqrva! Moje li da dokajete dostovernostttta na informatziqta koqto podnasqte!? Koga e suzdadena vaksinata,koga e izpitana,che nqma stranichni effecti?!?!?! bull shit! I am sorry for the Language!

Само не ми е ясно защо журналистите създават тази масова психоза. По това време на годината винаги и е имало грип ( птичи, свински, овнешки , телешки или какъвто там искате го наречете)и са умирали хора само , че не са ги оповестявали. Журналистите станаха като гробищарите броят трупове.

След като положението е толкова лошо то трябва без да се чака да се затворят и забранят за посещение всички обществени места. БЛОКАДА !

еееееееее една шепа хора си играят с целият свят !!

не осма жертва , а ядрена война да стане ТУ-софия няма да излезе във ваканция (thumsdown

чукайте на дърво ... да не ви хваща

Предлагаме ваксина против A/H1N1. Разполагаме с 1 милион дози, всяка на цена 10 евро. Ваксината е без странични ефекти и ефективност 95%. За разлика от амриканските и европейските ваксини, които поразяват нервната система и с голяма вероятност причиняват парализа, нашата е абсолютно безопасна.

И В СИЛИСТРА ВЕЧЕ ИМА СМЪРТЕН СЛУЧАЙ , 24 ГОДИШНА ЖЕНА С БЕЛОДРОБНА НЕДОСТАТЪЧНОСТ , НО НАШИТЕ КАПАЦИТЕТИ НЕ СА СИГУРНИ ДАЛИ СТАВА ВЪПРОС ЗА СВИНСКИ ГРИП

Профилактичните мерки на българите са почти равни на нула,включително и аз самия-маска,мокри кърпички,измиване на ръцете по-често от обикновено,избягване на масово посетени места,ходене на лекар веднага при първи симптоми и др.

Идва още по опасен вирус C2H5OH+посткомун

Сърдечен поздрав за всички,които са се разболели или ще сe разболеят от новия вирус: http://www.y

Да ви споделя аз рецептата за универсалното лекарство-от два дена в двора църцори едно казанче, пълно с гроздова и билкова отвара, парите минават по едни медни тръбички, които се охлаждат от вода и накрая......накрая излиза животоспасяващата течност.Приложение - колкото носи, но правилото е колкото повече, толкова по-добре. Дерзайте.

Доколкото става ясно смъртните случаи са в следстие на усложнение под формата на двустранна пневмония.

Няма ли все пак някой по-добре запознат да разкрие това, че този вирус не е щам на грипа а нещо доста по-различно, което просто има грипоподобни симптоми.

Ей мърльовци, стига сте раздухвали и създавали страх в населанието, спекулирате с долните чувства на хората, но както каза някой който сее зло от зло умира. А вие хора не ставайте, малоумници четете и се информирайте. Има и добри защити, например има едно хомеопатично средство което ако го вземет рано грип не ви лови, сетете се кое е то!

сложете си противозаваръчни маски, адски са ефективни...полудяхт съвсем....

смъртта на тези хора е на съвестта на новото правителство, което обещаваше ваксинация на рисковите групи в началото на септември; по-важни, разбира се, са изчезналите доклади на Данс, какво е казал първанов, какво му е отвърнал борисов...(нарочно им пиша имената с малки букви)

Що не се пробваш до обясниш тъпата си теория на майката и бащата на починалото днес 15 годишно момче от Каварна???А?А?

Мъжът е вторият пациент с грипен вирус A (H1N1) в МБАЛ Рокфелер в Петрич, който умира. С какво лекуват тия знахари хората? Дали в Петрич няма някаква вътреболнична (пневмококова например)инфекция и отслабените имунно от грипа да се заразяват там с причинителите на усложненията?

След като е обявена епидемия, трябва стриктно да се спазват противоепидемичните мерки, не само от отделните хора, а преди всичко от ведомствата и службите, отговорни за чистотата на общоползващите се обществени места. Да се обтриват с дезинфектор колите на градския транспорт ОТВЪТРЕ на всяка начална и крайна спирка или поне веднъж на пълен тур. Да се сложат течни ДЕЗИНФЕКТАНТИ , редом с течния сапун във всички тоалетни за обществено ползване. Да се въведе задължително проветряване на обществените места по-често отколкото е предвидено в обикновените работни дни. Който няма маска може да ползва най-обикновен шал за целта.

Те щото децата кат ходят на училище си набиват нещо в главите?

Не те знам от кое село идваш в големия град, ама в България е широко разпространено къпането поне по 1 път дневно.

Задава се пандемия от нов много опасен вирус, наречен C2H5OH. Не се лекува с никакви лекарства и няма ваксина срещу него.

поредния изпуснат щам от някоя западна лаборатория за биологично оръжие

Трябва да има строги наказания за работодатели, които карат болни служители да ходят на работа!

ЗАКРИЙТЕ ВСИЧКИ ГРАДОВЕ С п - пЕРНИК, пЛОВДИВ, пЕТРИЧ, пУТЬОВО.....вПРОЧЕМ, КОЙ ВИ ЕБАВА ЗА СЛИВА?! мРЕТЕ СИ КРОТКО И НАПОИТЕЛНО - НАЛИ СИ ДАДОХТЕ ГЛАСА И СТЕ СИ ПЛАТИЛИ ДАНЪЦИТЕ?!!! зАСЕГА - МАЙНАТА ВИ!!! нАЛИ ЗА СМЕТКА НА ТОВА И НА ВАС СИ ИМАМЕ д а н с И в и п ПЕРСОНИ... ХА-ХА-ХА....а ТО СИ ЗВУЧИ, ВСЕ ЕДНО СА ПОЧТИ БЛАГОРОДНИЦИ...АМА ПОЧТИ!!!!

в София никой не носи маска вчера мъжа ми ходи до един от голените супер маркети, беше с маска.....само той и още едно дете. глядали го като извънземно, ми ще го гледат. Болните деца са на радина, здравите си стоят вкъщи да не се разболеят...здравите носят маски, за да не се заразят, а болните кихат и кашлят наоколо. Нямаме елементарна здравна култура. ДА НЕ ГОВОРИМ, ЧЕ НАРОДА СЕ КЪПЕ ОСНОВНО САМО В НЕДЕЛЯ И ТО МАСОВОООО. ПРОСТ НАРОД СЛАБА ДЪРЖАВА.

Ето това е истината: Не се осланяй само на господ, ами вземи елементарни мерки! Хора, защо не носите маски навън? Толкова ли е трудно да си купите такава и да си я сложите в автобуса, метрото или на опашката в магазина? Толкова ли е трудно да носите в чантата или джоба си пакетче мокри кърпички и да си избършите ръцете преди да ядете или да си търкате очите или лицето? Прости правила, а може да се окажат важни! Но....ние българите все се мислим за безсмъртни..... --- Няма какво повече да се допълни!

И милиарди микроби ще умрат.....

ИСКАМ ДРУГАТА СТАТИЯ ДА Е С ИНФОРМАЦИЯ ЗА ИКОНОМИЧЕСКАТА ОБОСНОВКА ОТ НАЧАЛОТО НА ГРИПА - може би до сега има няколко милярда Е за фармацевтичния бизнес, а вие граждани бегайте за маски за безсмъртни)))) !

STIGTE VE4E koito umre i e ka6lial ve4e e svinski grip samo isteria nasajdate v naselenieto

ХАРАКТЕРИСТИКА И ПРОФИЛАКТИКА НА ГРИПА Какво представлява грипът? Върху грипа се акцентира много, защото той е най-тежкото заболяване от групата на острите респираторни инфекции и може да се разпространява под формата на епидемии и пандемии. Грипът е заболяване със здравно, социално и икономическо значение. Официалната статистика на СЗО показва, че годишно се регистрират между 3 млн. и 5 млн. болни с тежка форма на грип и годишно между 250 хил. и 500 хил. са смъртните случаи в света. Епидемиоло характеристика на грипа: Постоянно променящ се причинител: Грипните вируси са три типа А, В и С. Най-голямо епидемиологично значение имат грипните вируси тип А, които притежават способност да променят антигенния си състав. Това обуславя тяхната висока изменчивост. Обикновено грипните епидемии се предизвикват от разновидност на типа А. Лесен механизъм на предаване: Предава се по въздушно-капков път ,чрез кихане кашлица, или при говор. Източник на зараза при грипа е болният човек, който отделя вируса в края на инкубационния период и 2 -3 дни от началото на клиничната картина. Кратък инкубационен период: от 12 до 48 часа.

От грип не се умира, това да не е чума.. Грипът може да доведе до усложнения и пневмония. Пневмонията може да бъде вирусна или бактериална. Първата се лекува с антивирусни препарати, а втората с антибиотици. Пневмонията може да бъде предизвикана и от много други неща. Та като крещят още един умрял от свински грип, е меко казано неточно, а по-скоро умишлено създаване на паника. Това се нарича FUD.

АБСОЛЮТНО СЪГЛАСЕН СЪМ С rapidfire (09.11.2009 г. 13:38ч.) АКО БОЛНИТЕ ИМАТ ПРАВИЛНО ОТНОШЕНИЕ КЪМ ПАЗЕНЕТО НА ЗДРАВИТЕ СИТУАЦИЯТА ЩЕ Е - ПОНЕ ДОНЯКЪДЕ - ДОСТА ПО-ОБЛЕКЧЕНА.

ако някой умре , обезателно е умрял от свински грип

страхът разболява!

много сте прости всичките-мухаха

Затова ли болницата се нарича Рокфелер?!