Коментари - Грипна епидемия в цяла България | dnes.dir.bg
назад

Грипна епидемия в цяла България

Днес Министерство на здравеопазването обявява Национална грипна епидемия, тъй като в страната са достигнати съответните епидемични стойности, съобщиха от ведомството.

Обратно в новината

Коментари - Грипна епидемия в цяла България | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Drygite darjavi otdavna si vaksiniraha BEZPLATNO grajdanite i zabraviha za problema.

svinski grip nqma,USPOKOITE SE,ot vsi4kata tazi panika pe4elqt farmacevti4nite kompanii,ima bgrip no ne i svinski!A vie otvorkovci takiva znaete li 4e bskupocennite vi maski za da sa efektivni trqbva na 30 min da gi smenqte i znaete li,4e efektivnostta im e ni6tojna!A na skupiq ministur bih kazala,4e purvo universitetite trqbva da zatvorqt,tam idvat hora ot cqla BG i to4no universitetite sa ogni6ta na grip,mn po-golemi ot u4ili6tata !

Скъпи, българи...маските се продават в аптеките...струват 20ст. няма кой да ни ги подарява! ...аз само да кажа, че за някои хора е по-добре дори да си ходят с маска, защото са доста нелицеприятни...шега настрана...мислете за здравето си, и особено ако имате деца! забелязах, че почти няма деца с маски, дори докато се движат с родителите си...все пак незнам един родител грипа ли ще плаши или какво?!

meksiko riapa da iade

ПроС народ и това си е! Никой от срам не ще да си сложи поне една маска на лицето! Нито в поликлиниките, нито в болниците, нито в аптеките, а за градски транспорт и училища да не говорим! Всеки си киха и кашля както и където му падне!

една рецепта-греана ракия с 4ер пипер и мед/три пъти на ден,лук и мед три пъти на ден,лимони/при хрема капки от лимон/много витамини/като добавки''ами нали е като обикновен грип//какво тогава''свински е само за страх''

Ваканция!Супер!!!!

аз каквото добавя малко ще е... обявена е Национална епидемия... отивам до магазина, с маска съм, което е нормално за ситуациата... всички ме зяпнаха... :О една жена до зеленчуците се стресна и отдръпна, другите ме гледаха уплашено и учудено (само моя ли ТВ дава, че има епидемия?!)... после едни джентълмен направо се паникьоса, като видя, че съм с маска, и подскочи с количката... а едни турски строителни работници не престанаха да ми се подиграват докато не излязох... не съм заразен... но маската мисля трябва да се носи от всички?! ...студент съм имам колеги, които се върнаха от америка-никакви изследвания, дреги колеги, които не се сетиха да ходят повече от месец, но пък ходиха когато бяха много болни... не носят маски, не си отиват в къщи, въпреки молбите и предупрежденията на преподавателите...се в резултат на това половината са болни. ...Защо в БГ хората са толкова недобросъвестни, прости, немърливи и проклети?!

Всяка година по това време има грип.Тази година го нарекоха свински,другата година ще го нарекат овчи.

как да спреш дете на 12-13 години да не говорим за 16-18 годишните... ->fiesta , ако ти не можеш да се справиш с децата си, то кой тогава? Всеки родител да поеме отговорност и да си свърши работата като такъв!

Всъщност никой не казва новият вирус какъв е. Това прословутият свински грип ли е или е просто поредният грипен вирус.

Хубаво, ваканция! Ама нали после ще ни скъсат задците от учене

ако е толкова критично положението, защо не си останем всички вкъщи - само за една седмица ваканция ли ще изчезнат вирусите

Ще се справим и без ваксини и лекарства Българския народ е жилав народ.Предишното правителство ни атакуваше с снаряди ,взривове бомби от челопечене що прозорец падна пак отцеляхме.Това ни атакува с вируси не създаде карантинен център за пристигащите от алчната Америка не внася ваксини и лекарства.Ще се справим и със свинския грип ние сме жилав народ.Но защо ми се струва че и за всяко прасе идва Нова година.

Все повече се убеждавам, че проблема не ни е свинския грип, а ниското ниво на образование. Това което чета тук, сякаш никога тези хора не са учили нито история нито биология и то на начално ниво. Абе хора, за Флеминг, за пастьор и др. велики учени спасили милиони хора по света благодарение на своите открития поне сте чували, па и филми има!

Ще пращаме лекарства за Украйна, а кой ще даде безплатни лекарства на българските безработни и болни. Колко хора могат да си позволят да платят скипите лекарства. Защо да не се дадат тези лекарства на хората болни в България, а се пращат в чужбина?

Защо ли не дойде един 100% смъртоносен цигански грип да мори само цигани,че много се увеличи популацията им

Neka da sa izesna s Vas,gospoda..: NJAKOI e pisal idin kumintar ot moe ime-kam vas....the case ogo.....E,da e gif i zdraf tazi kriatura...noNE SAM AS AFTORA,g-n OGO....Pozdravi...da otguvur...

Прав е MEN. Само три процента от болестите са наследствени. Останалото всичко придобиваме при неправилно хранене, пиене, пушене. Аз се опитвам по форумите да предлагам полезни неща, но не ги печатат, щото трябва да се продаде тамифлуту, ваксината. А това заедно с неправилното хранене убива имунитета на хората. Почти всички бебетата се раждат по 3 кг, защо после едините са 60 кг, а други - 120?

Уж се ваксинирате, а вирусите Ви нападнали! Така ще бъде с всеки, докато не разберете, че трябва да имате силен имунитет, а лекарствата и ваксините го унищовават. Бъдете разумни и здрави!

vsichko e iskustveno ima virusi obache chak pak svinski grip vsichko e s cel da si palni niakoi gushata.tezi dni me zabolia garloto i mi se naloji da si kupia ot lokalnite hapcheta ami ot minalata godina cenite sa im skochili dvoino kakvo ostava za po serioznite lekarstva?

сетиха се най- после. най- умното нещо е да се реагира по този начин при първите увеличения на процентите и промили заболели.така наистина ще се спер разпространението на грипа , а в същото време и усложненията.

И аз смятам, че излишно се насажда паника с този т.нар. свински грип. Не съм против взимането на мерки и разпускането на училищата в никакъв случай, но преди няколко дена един доцент по медицина каза в някакво интервю, че свинския грип не бил по-смъртоносен от обикновения!?!?!?Е ако това наистина е така, за какво е цялата тази паника??А да сетих се - за да могат определени фармацевтични компании, които произвеждат ваксини, да забогатяват на гърба на невежите хорица....И още нещо - миналата или по-миналата година пак имаше истерия, но заради т.нар птичи грип. Пита се в задачата как така тези грипове изведнъж се появяват от нищото и удрят някое нещастно пиле или прасе, след което грипът мутира и почва да се предава на хората... Защо ли си мисля, че някой изкуствено и умишлено ги създава тези зарази???......

НАЙ ПЕЧЕЛИВШИ ОТ ВСИЧКО СА МРЪСНИТЕ АПТЕКАРИ-КОЖУДЕРИ

Много простичко,дори простовато обяснуваш епидемията,явно си семпъл тип!

Лепнах го и си пия антибиотиците, познава се по това, че вдигате 40 градуса и на другия ден сте с пневмония, това е. На мене ми е втора, така, че не се шашкаите!

Всички ученици са ЗА ваканцията,но нека да се осъзнаем-1-во после нали ние ще отучваме,нали от нашите ваканции ще вземат дните и 2-ро как може да не ни се учи-нали ние сме бъдещето на България т.е. ние трябва да бъдем достатъчно интелигентни,за да можем да даваме всичко най-добро на семейството си и също така да можем да управляваме държавата си!Най-важното не е да се чудим на кое кафе да седнем и как да се облечем днес!Едва ли обиците обвити целите в камъчета и високите розови токови ще ни помогнат да си намерим високоплатена и доста добра работа!Трябва да се научим да почитаме държават си и да се стараем да научаваме всеки ден по нещо ново полезно за нас и полезно за изграждането ни като хора!

Заедно с билета за кино и маска,същото и на посетителите на дискотеки.Ние не можем да си позволим да губим пари.Пир сред мор.И на всички посетители на НЕЗАБРАНЕНИТЕ ДИСКОТЕКИ И КИНА по 100 мл. уиски-доплащане на входа.

Внимавайте! Аз се лекувам от понеделник и до днес имах температура 38 градуса. Още като се появиха симптомите неделя вечерта, понеделник сутринта бях при личния лекар. той ми изписа антибиотици. Не съм била толкова зле поне от 10 години. З дена не бях на себе си.Температурата, кашлицата и болките по цялото тяло и невъзможността въобще да се храня. Само течности. А сега се активира и синузита, но вече сам по добре и всичкивкящи ходим с маски и спим по отделни стаи. Ние сме от хората, които задължинелно се ваксинират всяка година за сезонни грип и тази също. Пазете децата си! Гледам излизат на екрана епидимиолози и казват- Аз преболедувах свински грип и свежи като краставички. Аз съм като изстискан лимон и съм на 40 години.

Ти явно и доста неграмотен/на за да пишеш подобни глупости. Диабетиците не са болни от диабет, защото са затлъстели и водят нездравословен начин на живот. Диабетът се предава и по наследство и освен това съвсем други фактори го причиняват. Високото кръвно налягане е типично за възрастните хора, незавсисимо дебели или слаби. И просто е асбурдно някой да твърди подобни безмислици. Грипът също няма нищо общо с начина на живот. Това е вирус и можеш и в асансьора да го хванеш. По света например хората изобщо не могат да си позволят да се лекуват както у нас, колкото и да се оплакваме. Например само в САЩ се чака с месеци за профилактичен преглед, ако е спешно отиваш в Спешното където се чака с часове!

Ще затворят у-щата, за да могат тийнейджърите да си висят спокойно по кафетата и дискотеките и да пълнят Мола... Така се преекспонира всичко и се всява страх :(

Плащайте на американските чифутски фирми милиони и недейте да ревете, простаци с простаците! Хайде, сиктир!

пир по време на мор...истерия а гърба а кризата ...що да е пласираме залежали лекарста и маски на басословни цени и да си правим изседвания запо 50 лв

На специална пресконференция др. Борисов съобщи, че след специализирана акция на ГДБОП и използвани СРС както и на специален брифинг на ЦВ ЦВ е ДОКАЗАНО: че ГРИПА Е ПРИЧИНЕН ОТ СТАНИШЕВ. Борисов е наредил още един път да му се свали имунитета и да бъде разпнат на кръст. Гаден комунист ...... не се знае кой от тях?

Vakanciite trjabvasche da pochnat PREDI da se pobolejat hiljadi. A vaksinata pravi gripa malko po slab. Tova e. I za hora s bolni sarca,stari a i riskovi grupi e DOBRE da ja vzemat! Zdraveto zavisi ot higienata,hranata,sa ima i oschte.... Vsichko e vazno!

А грипна ваканция за прасетата??????

и от цялата работа във Варна Ямбол Търговище и още незнам кои градове няма да се учи сумарно 2 седмици поне едно нещо да намажем от цялата работа. Иначе да ви е ясно на който не му е ако искате да знаете що има свински грип гледайте мисия невъзможна 2 наистина чудесен пример смешното е тва че ваксината щяла да стане след 1 година щяла да дойде в BG незнам кога си пък той вируса мутира вече така че пазене му е майката и ходене на лекар

kolkoto i da se radvam 4e nqma da hoda na u4ili6te tova e palna idiot6tina hva6tam se na bas 4e bolnite sa ne pove4e 200 4ovekaaa,ebati 6ibanata psihozaaaa...

Дрън-дрън, че дискотеките и кръчмите са място за разпространение на грипа! Там протича най-доброто ваксиниране срещу грип - било то 3 годишно карнобатско, 12 годишно шотландско...

Ваксината не се използва масово в Европа, има държави, които са се отказали да я прилагат, отбеляза Нанев. Той посочи, че общо около 12 млн. лв. ще са нужни за антивирусни препарати и ваксина. Най-вероятно за ваксината ще бъдат необходими между 5 и 6 млн.

Стига де,до преди месец бяха само 2-3-ма а сега чак и епидемия обявиха..

ЕВАЛА на коментара - който разбрал - разбрал

От цялата тази зле режисирана психоза , някой ще направи яка пачка . ФАРМАЦЕВТИЧНАТА МАФИЯ Е НА ХОД !

da ima vakanciqq bee kolkoto moje pove4e vreme

Грух, грух! Очакваме НЯКОЙ ОТОРИЗИРАН орган да даде ЯСНО и категорично мнение по въпроса - мин. постановление, сводка от м-вото на извънредните ситуации или друго подобно. В противен случай става сюжет от приказката Царят е гол-всички виждат ГОЛАТА истина, но всеки си трае. Без да съм параноик, и не фантазирам, но в съзнанието ми наделява идеята, че това е някакъв кощунствен и циничен опит или на някои заинтересовани организации, или лаборатории, правещи световен експеримент с ефикасността на дадения тип вирус - как влияе на психосоматично ниво, какви метеофактори влияят, има ли етнодействие, как се проявява при отделните раси - от монглойдна, та чак до индоевропейска, към която се числят и повечето от нас... А самото наименование - свинскигоя, а кои са гоите, в контекста на определена литературна мисъл...

далаверка, представи си семейството да ти е болно да имаш неплатени сметки всеки момент да свършиш кинтите за хляб и да си собственик на дискотека, кафе или кръчма

Нямало било да затварят дискотеки, кина и университети, що ли, да не секне далаверата на някой. Университетите няма да ги затварят за да не спадне оборота на заведенията в Студ. град(какъвто не е отдавна) и този на кината от замаяни софиянци дето ще се чудят как да убият времето на безделие. Ако става за върпос то дискотеките са мнооого по претъпкани от училищата, както и кината и вероятността за зараза е много по голяма там, ама нали някой трябва да има далавера.

А кой ще ги гледа тия деца докато са в грипна ваканция??? Родителите нали ходят на работа. По-добре 1 седмица за всички и ходене с маски (може и с мацки ;-) по обществени места :-)))

Тази изкуствена истерия за гриповете и грипните ваканции явно е единствено, за да изкупим ваксините, дето ДРУГИТЕ ДЪРЖАВИ СА СЕ ОТКАЗАЛИ ДА ПРИЛАГАТ. Как тъй да им отидат фира печалбите на компаниите. Сега щи им ги купим, да ги хвърлят ли? Пари са давали да ги произведат, печалба са очаквали като им ги купят, пък сега другите стнрани не ги искали. Ми ние за кво сме - щи ви ги платим, бе. Че даже можете и да ни ги изпробвате върху нас. Да не ни е сефте?!