Коментари - Автобус препречи Цариградско в час пик | dnes.dir.bg
назад

Автобус препречи Цариградско в час пик

Автобус № 213 е излязъл от платното и е "прескочил" мантинелата на бул. ”Цариградско шосе” срещу сп. „Студентски общежития” и сградата на телевизия „Европа”, предаде БГНЕС.

Обратно в новината

Коментари - Автобус препречи Цариградско в час пик | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Защо не покажат снимка на джипа виновник, на шофьора, чий е джипа? Така се работи превантивно, а не като БГ Медийте.

ebal sam vi sofiqta

Леле беше ужасно, бях в автобуса и не, че искам да оправдавам шофьора,но човека си караше нормално,всичко стана за секунди, направи такава маневра,че навлязахме в мантинелата.Някакъв го засякъл и евалата на шофьора за отреагирването,защот ако не беше постъпил така 100% щеше да има жертви и те щяха да са тези в колата.Разминахме се по-възможно най-благополучния начин.Аз съм едно момиче на 21 години и идва след като слязох от автобуса и го видях се опомних,направо се разтреперих като се замислих колко страшно можеше да стане.По чудо няма жертви.Всичко това става заради безотговорността на някой хора,те за своя живот не мислят, пък за останалите.Те не осъзнават,че животът се дава само един път и може да го загубиш за миг.както е казал Булгаков Проблемът не е в това,че човек е смъртен,а в това,че е внезапно смъртен Можеш ли,да върнеш времето назад, стрелките от вчера няма как да спрат. Не бързай,не се надбягвай с вятъра, живота веднъж се дава,знай това. Приятелю,къде си тръгнал ми кажи, да срещнеш лице в лице съдбата си!? И други и те така са бързали, цветята в страни от пътя виждаш ли? Безброй души...изгубени. ГО ДАРИ НИ С РАЗУМ КАК ДА СЕ ПАЗИМ.МОЖЕМ ЛИ, ОТ НАС САМИТЕ ДНЕС ДА СЕ СПАСИМ?

Dobre , 4e niama postradali ! Cialo 4ydo e !

Защо няма патрулни коли на КАТ по Цариградско шосе, за да спират и глобяват всички малуумници които карат в лентата за автобуси с висока скорост с цел да изпреварят колоните от автомобили от дясно, навират се,засичат и предизвикват ПТП-та?

Колата случайно да е черна, бърза и със стафидков шофьор зад волана? А дали изобщо има книжка? За тези които се потат какво е стафидков - ами мъж, на който ... са големи като стафиди та трябва да го докара от показност ...

Ами метрото вече работи.Аз го ползувам от седмица и съм много доволен,ако повечето от автомобилистите направят,като мен няма да има задръствания. А иначе лошото тепърва иде,като падне първия сняг опашката ще стигне до Пловдив...

Ето на това аз му викам убава работа...! Ашколсун! И халал ви всичките ни данъци, глоби и застраховки..... Хей, ЕО и ЕС, ЗДРАВЕЙ !! Соцпривет от далечна и все по-отдалечаваща се Блъгария....

колата е била порше кайен. точка по въпроса - ще си кара където си иска!

От най-дясна лента - в най-лява. Интересно, все пак са 3 лентите. Не мисля, че е карал в БУС лентата!

A AVTOBUSA S KOLKO SE E DVIJEL

Винаги шоферите на градския транспорт се опитват да спасят мякой джигит който им застане на пътя. Така излиза, че е по-добре да убие 100 пътника отколкото един малоумник.

Защо няма никакво присъствие на КАТ по Царигр. шосе? Особено сутрин. Да видят колко малоумни шофьори се движат, какви каскади се правят. БУС лентата я нямат за нищо, шарят между лентите, изпреварват от всякъде. Някакъв ужас и късмет, ако стигнеш до Орлов мост или Младост.

В София през седмицата циркулират, работят, лъжат и крадат около 3 милиона селяндури и селяндурки от които 90% наглеци и малоумници. Естествено, че става нетърпимо и невъзможно да се живее в този град. През лятото, събота и неделя се разотиват по селата си и става малко по-добре, но продължава да не е моят град.

Много е чист този автобус също като в европа бати мизерията

Нека има КАТ на цариградско, но да следи и автобусите къде се движат. Ако се е движил в бус лентата трябва първо да се е престроил, което за съчленен автобус не става бързо.

КАТ седяха на 4-ти километър един месец и джигитите спряха да минават...вече ги няма и пак старото...камери му е майката!

Всеки от на като види турбо селянина най-отпред на светофара,в средата на кръстовището или отнемане на предимство на пешеходна пътека,просто трябва да го изкара от селската му черупка и да го посъветва.По един или друг начин.

Мястото на ПТПто е много коварно, много често неопитни шофьори предизвикват на същото място предпоставки за катастрофи, защото трябва бързо включване в Цариградско шосе при липса на лента за ускорение и без да се пречи на останалите, тоест понякога там е необходима бърза реакция. Отчитайки риска бих казал че е чудо че няма пострадали.

както всички знаете 90% от шофиорите на автобуси гледат как да не карат в БУС лентата..лично мене са ме засичали в средна лента автобуси по Цариградско Шосе.....сами си правете изводите кой е виновен...

Всеки път,когато някоипилот засече автобуса,и водача накове спирачките,ми иде да се хвана за задника и да се разпоря до шията от яд,че не управявам аз този автобус...Ще си му парна една броня от мантинела,ще си я боядисам на жълто-черно рае,ще си закича един рqзаn Winchester на таблото,до разписанието...Нека ме засичат,нека ме бият и ръгат наркомани,нека стрелят в рейса....щом черни ями като Перник са цяла седмица в София,трябват си адекватни мерки...всичко друго са празни приказки и пожелания.....

Ебати тъпата гугутка си!!! Ако по провинцията има доходна работа хората ще си стоят там. И тогава като се появи нужда от работна ръка, ще почнат да щъкат разни африканци и азиатци и тогава какъв ще ти е коментара.

Как си представяп автобус от BUS лентата, с маневра за избягване на кола да се удари в мантинелата между двете платна? Ами това означава да се набият всички от другите две ленти в него. За да няма блъснала го кола със сигурност е бил запречил и най-лявата лента, която е забранена за автобуси. Съгласен съм да глобяват много строго всички малоумници, които засичат автобусите. Но да глобяват и автобусните шофьори за прегрешенията им. Защото всеки 213, 280 и др. по този път по някоко пъти на ден минава на червено на Орлов мост от канала към Цариградско шосе, но никой не го голбява (а след светофара почти винаги има КАТ).

шофьора на автобуса е виновен!

Бас държа, че е някой селянин от дълбоката провинция, дето е виновен! Всеки ден на орлов мост поне 30% от колите са на селяни, баси!

Дори и да почнат да щъкат разни африканци и азиатци, което е малко вероятно като се има предвид, че Бг е най-непривлекателнот място за икономически емигранти в EU, то тези африканци и азиатци вероятно ще са доста по-внимателни от локалните селяндури и селандурки с джиповете и мобилните телефони в ръка. Та проблема на София, продължавам да твърдя са селяндурите, които не желаят да се съобразяват с нищо и никого освен със собственото си провинцоално его и желания и при отсъствието на държава и наказания не се страхуват от нищо.

Като гледам къде му е задницата си е бил точно в бус лентата. Точно там някой е забравил да се престрои за колелото на 4-ти км и е засякал автобуса

Егати романа са съчинили пак от КАТ в съавторство със водача на автобуса. Бре хаймани я ми обяснете как този автобус ако е спазвал правилника се оказва в това положение че и чак мантинелите е разбил. Но...... естествено е виновен някакъв водач на някаква кола имала неблагоразумието да се изпречи на недосегаемият градски транспорт. Първо кажете с каква скорост се е движил нисколетящият автобус (и колко е максималната скорост разрешена на подобен тип МПС), после къде му е разрешено да се движи, потърсете си записите от камерите (ако нямате там камери да ви светна - този участък се записва от 3 частни камери едната достъпна и в интернет и трите правят записи и ги съхраняват 7 до 12 дена) и най накрая кажете кой и как я виновен. Ха на бас че няма написан акт на водач от градски транспорт в последните 3 години, за отнета книжка да не говорим. Пфу направо ме е гнус от вас

Abe V8 zashto samo Pernik ti e v ustata be sel4o??? Az sam ve4e 15 godini v Sofia NO perni4ani vinagi sa bili v Sofia dosta predi ti da doidesh v Sofeto ,,Ogledai se za drugite registracii 4e mi e smeshno ima momenti kogato ne vijdam edna sofiiska kola okolo men hahaha A pk e samo na 20 km ot sofia carvulane

Абе 12 000 София, след освобождението да не е населена с марсианци? .... и най смешното говори се за .. 10-летие на ромското включване ... кога ще дойде на Българското. Не всички в провинцията са идиоти ...

Сигурно куче е карало автобуса.

до всички столичани ГРАЖДАНИ вижте се как карате вие по пътя за Банско. Чакате завой и започвате да изпреварвате. Първо вие се научете да карате извън голямото село и чак тогава давайте съвет на другите. Въпреки че съм с голяма и мощна кола като видя камикадзе със софийска регистрация спирам и чакам да изчезне от погледа ми.

до всички столичани ГРАЖДАНИ вижте се как карате вие по пътя за Банско. Чакате завой и започвате да изпреварвате. Първо вие се научете да карате извън голямото село и чак тогава давайте съвет на другите. Въпреки че съм с голяма и мощна кола като видя камикадзе със софийска регистрация спирам и чакам да изчезне от погледа ми.

Да ви разкажа за това място - минавам през него по два пъти на ден. Там бус лентата просто я няма, пък и няма никакъв смисъл от нея. Потока коли трябва на три пъти да пресече най-дясното платно. Първо са включващите се от Изток, които са излезли след спирката на Плиска. След това са тези, които напускат Цариградското за да влезнат в Изток, след това е спирката на тролеите при студентските общежития, след това е слизането от Цариградско шосе към колелото на 5-ти километър. След това е моста. Ако има спрял тролей, то автобуса задължително напуска най-дясното платно. Тоа е защото с изключение на 280 и 84 останалите линии не спират на тази спирка. Същевременно е пълно с джигити, които се опитват да се качат на булеварда или да уцелят някоя от отбивките, особено тази за колелото, засичайки автобуса. Реакцията на шофьора е естествена - просто ако в тази ситуазия даже леко бъзне колата, най-вероятно оцелели в нея няма да има. Шанса дали ще я надене на оградата на моста, дали ще я хвърли в отсрещното платно или ще я прати въху спирката е еднакъв. Е точно заради това виновника си заминава по живо по здраво, а останалите зад него му събат попарата. И наистина трябва цялото Цариградско шосе да стане като в Големият брат - покрито с камери на които да могат да се четата номерата на колите.

От София съм и смятам че добре си го написал.

Джигити има всякакви - от столицата и от провинцията, не мисля, че подобно разделяне е адекватно. Държавата е виновна, че има работа само в София - хората се адаптират. Не забравяйте също, че гражданин от София не е по-човек от съселянин от Долно Нанагорнище или от който и да е друг човек от цялото земно кълбо! По въпроса за автобусите според мен проблема е, че те имат повече права и затова са безсмъртни. Масово се забелязва минаване на червено на градски транспорт, не спазване на определените им ленти - виждал сам не веднъж по 2 тролея един до друг при условие че отгоре са по една и съща линия?! Също правилото, че мигача на ти дава предимство не важи за градски транспорт!? Колко до конкретния случай мисля, че само който е бил свидетел може да коментира кой е виновен, но наистина може би камери и допълнителни ограничения на мястото биха подобрили обстановката.

Леле беше един ужас,бях в автобуса и не,че искам да оправдавам шофьора на автобуса,но човека си караше нормално и изведнъж всичко стана за секунди,такава маневра направи,че се врязохме в мантинелата.Някакъв малоумник го засякал и просто- евалата на шофьора за реакцията, защото ако не беше отреагирал по този начин 100 % щеше да има жертви и най-вероятно щяха да са тези от колата.Аз съм момиче на 21 години,едва след като слязох и погледнах автобуса се опомних,разтреперих се и осъзнах,сериозността на това което се беше случило- можеше да стане много страшно.Паниката на хората също влияе-една жена като приписка и се развика,че веднага трябва да слизаме,че можело да се запали автобуса.По чудо няма жертви и всичко се размина благополучно. Както е казал Булгаков Проблемът не е, че човек е смъртен, а че е внезапно смъртен. Има толкова нелепи случки, заради нехайството и невниманието на някой шофьори-не стига,че застрашават своя живот,ами и на другите.Цялото това положение е заради безотговорносттаостт на хората да осъзнаят,че животът е само един и можеш да го загубиш за миг.Както се пее в една песен-Можеш ли да върнеш времето назад,стрелките от вчера няма как да спрат.Не бързай, не се надбягвай с вятъра,животът веднъж се дава знай това.Приятелю къде си тръгнал ми кажи,да срещнеш лице в лице съдбата си и други и те така са бързали, цветята в страни от пътя виждаш ли-безброй души,изгубени.ГОСПОД ДАРИ НИ С РАЗУМ КАК ДА СЕ ПАЗИМ,МОЖЕМ ЛИ ОТ НАС САМИТЕ ДНЕС ДА СЕ СПАСИМ

Всички знаем,че шофьорите на СКГТ са най-изпадналите ТИРаджии и си мисля,че карат танк и не се съобразяват нито с движението,нито с пътниците! днес точно след като минах покрай 213, 15 мин по-късно 102 мина на червено със светкавична скорост без да му мигне окото че ние минаваме на зелено по България и ще станем на пихтия!