Роми сами бутат гетото си
Повечето от ромите от гетото в комплекс „Меден Рудник” в Бургас сами събарят къщите си, за да могат да си приберат поне строителните материали.
Обратно в новинатаКоментари - Роми сами бутат гетото си | Днес.dir.bg
Коментари
Това че са съборили незаконните колиби в които не се плаща ни ток, ни вода и са развъдник на зарази и престъпници е добре. Сега обаче е редно да се отиде и по нататък - да се осигурят нормални жилища за тези хора. Как? Например - държавата купува материали за изграждането на нормален блок на същото място - площ има. Всички бездомни роми започват да бачкат на сторежа и който иска жилище подписва договор, че 5 (примерно) години ще работи в строителството и озеленяването на мин заплата. Така малко по малко те ще си построят жилищата сами - но такива жилища които да отговарят на българските стандарти, всяко с електромер, водомер и т.н. Откъде да вземе държавата парите ли? АМИ ТРЯБВА ДА ГИ НАМЕРИ, АКО ИСКАМЕ ДА РЕШИМ ТОЗИ ПРОБЛЕМ! Без пари няма да можем! Но съм сигурна, че инвестицията ще ни се изплати. Достатъчно е да се прибере откраднатото от Галеви, Ковачки и т.н, и европарите отпускани за интеграция на ромите да отиват по предназначение, а не в дълбоките джобове на тарикатите.
Задавате ли си въпроса откъде са дошли тези хора, защото те не са паднали от небето. Но по селата вече няма от кого да се краде, затова се местят в градовете. Решение има - да се върнат по селата и да работят пустеещите земи. Някои го правят и браво на тях. Ако Вие решите да се преместите в по-голям град ще постъпите ли като тях? Не, разбира се. Когато сам не се поставяш в ролята на куче и другите не го правят.
Приветствам, че НЕЗАКОННИТЕ къщи се събарят. НО! Циганите за сега имат основание да се оплакват от дискриминация, защото има по-голям баровски квартал в Бургас който също е незаконен. Сега ако наистина има закон трябва да бутнат и баровските къщи или да го одрусат СОЛИДНИ (дестки хиляди на къща) глоби защото пред закона ВСИЧКИ трябва да са равни.
Тези от хелзинския комитет като са толко отворени мислим да си вземем кал, слама и лайна и да си построя една къщурка в центъра на хелзинки и ако некой ми бутне къщурката значи ми нарушава правата :) :)
Имам дете, живея под наем, работя на 2 места.Ако си построя къщичка някъде до София, дали като я съборят ще ме настанят някъде в общинско????!!!!!
ТЕ СА ХОРА,ТРЯБВА ДА ИМА РЕШЕНИЕ ПРЕДИ ДА СЕ СЪБАРЯ,КЪДЕ ДА ОТИДАТ,КУЧЕТА ЛИ СА? - няма начин, за назидание трябва да се събаря, иначе става безкрайно заселване и множене ...
Не може ромите да имат само права, да нямат задължения и за тях част от законите да не важат!!! И ако някой се опита да ги вкара в правия път те решават че им нарушава човешките права - това не е ли абсурд???
БРАВО НА КМЕТО БУРГАСКИ......А КОГА ЩЕ МАХНАТ ВИЕТНАМСКИЕ ОТ КРАСНА ПОЛЯНА...УНИЩОЖИХА ХУБАВИЯ КВАРТАЛ БРАТЯТА МАНГАЛИ
Браво на всички.И аз мисля така.Да сме единни поне по един въпрос.Само така можем да се радваме на по-добри дни .
Всичко, което пишете е много хубаво, но не знам дали сте на достатъчно години да си спомните какво се случи по време на социализЪма. И тогава имаше интеграция - бутаха им незаконните бараки и им даваха апартаменти като на българите в същите блокове, само че българите си ги плащаха. Ромите пак нямаха пари, въпреки че по онова време имаше работа и съответно доходи за всички. Децата им пак не ходеха на училище, а беше задължително и напълно безплатно, учителките ходеха по къщите да ги молят да пуснат децата на училище. Идеите са едно, приложението им в практиката - друго, за съжаление.
случката показва, че циганите ще си седнат много бързо на гъза, ако има една нормална българска власт. А разните му там комитети и комитетчета да ходят да живеят с тях.
Браво кмете!!! Най-послесе намери един смел кмет който да покаже че ециганите не са най-правоимащата нация в българия, че за техните проблеми няма закони. Червения софийски кмет, не можа да събори гетото в центъра на софия, защото мислеше че този електорат ще му донесе победа, но уви, не стана. Коя друга общност в България може да си позволи само да консумира , а да е площа нищо, ни ток, нито вода, само да получава социални помощи и да краде.Заещо имат толкова много деца, защото ги учат от запад, защото се надяват българите да се стопим и те да властват в хубавата ни родина. Но управниците не виждат това. Ще дойде ден и ние, българите ще се претопим в тази циганска помия. МРАЗЯ ГИ, не ги съжелявам, защото те са безполезно племе.
Съгласна съм с Иванов, и Плевенчанка и пр. Българите сме подложени на геноцид в собствената си държава и нямаме права. Щом аз мога да си плащам всички такси, данъци и осигуровки, то и всички други независимо от етноса могат. Защо само права да имат и БХК да ги защитава. Защо не защитят мен, че си плащам редовно тока и водата, а ми ги спират когато си поискат от ВИК и ЕВН. Много може да се говори по тази тема. Стига сме лизали з...ка на Европа. Дали ромите в другите европейски държави правят каквото си искат или си изпълняват задълженията и законите освен да си търсят правата. Живеели само от детски.. Като нямат доходи - да не раждат. Ама те раждат, за да може даползват всички помощи от тази държава, без да спазват законите.....
страната ни ще извърши тежко нарушение на Европейската конвенция за правата на човека и основните свободи - а после Европейската конвенция да не се чуди защо в БГ има фашистки организации!!!
Приятелю, тук не става въпрос какво желаем на циганчетата. Аз лично им желая едно хубаво детство. Тук става въпрос за ред и законност. За съжаление никой не си избира родителите. А малките циганчета страдат от глупоста и наглоста на родителите си, а не от това че някой в тази държава си е свършил най - после работата. Затова ще ти отговоря на въпросите така - досега сме били ненормални да търпим такова безредие, защото в никоя нормална държава няма еквивалент на подобна наглост.
Кой както иска, така си ги разбира правата. Ами правото на безплатно образование? Нито го искат, нито го ползват. Едва ли не ни заплашват, че нямало да идат децата им на училище. Че за кого е от полза да отидат - за нас или за тях? От БХК защо не им разяснят каква е ползата от образованието и да ги агитират да пускат децата си на училище, без да искат пари за това? Или прости хора лесно се манипулират? Не нарушават ли такива родители правата на децата си и какво прави БХГ по въпроса? Кого сезира? А за ранните бракове?
Браво, бе Въпроса! Много трогателно! Като си толкова защитник на циганите що не вземеш да преходиш 500-те метра от влаковата линия за Перник до Красна поляна през центъра на Факултето, та да те видим дали ще докараш и първите 10 метра? Много големи самаряни сте всички, ама когато не им дишате смрадта, не им слушате чалгите и не сте им попадали в ръцете! Никой ли не се сеща за онова нещо, наречено ЗАКОН и за онова, другото, че той трябва да се спазва и прилага? По време на бай Тошо нали ги бяха разселили по блоковете, белким се интегрират... Ебати сеира беше! Изгориха паркета за да се топлят през зимата, изкъртиха и продадоха по битаците каквото можеше да се свали и го превърнаха в мастика и други подобни човеколюбиви вещества! В един апартамент понякога имаше по над 30-ина души от всякакъв пол и възраст. Имах един приятел, в блока на който се изнесоха едни цигани и го дадоха на някакъв военен. Човекът докара огнехвъргачка от поделението и мина целия апартамент под огън преди да му направи основен ремонт. Под основен да се разбира - от панел нагоре всичко, от входящ токов фидер - цялата електроинсталация, напълно нова дограма и от вертикален щранг - цялата хоризонтална развивка. След тях не беше останала и карфица. И ти интегрирай тоя тайфун! А това беше тогава. Сега е още по-зле. Мога да бъда и още по-краен, изразявайки, предполагам, мнението на голяма част от нормалните граждани. Човешко отношение трябва да се прилага спрямо хора, а не към човешки същества само, които са загубили от поколения човешката си идентичност. Птицата вие гнездо, вълкът и мечката си изграждат леговище, мравките и те си имат организация, йерархия и ред в мравуняка, а тези какво имат? Единствено неистовият стремеж да съсипват и разрушават всичко, до което се докосват. Затова не мога да изпитам НИКАКВО състрадание към твар, която не може и не иска да си създаде и най-елементарния уют за живот! Неща, които и най-ниско стоящите в хранителната верига насекоми, безгръбначни, птици и животни правят. А Господа и Дявола са компрометирани институции вече. Особено като се има предвид служителите им на какъв хал са! А! И това, което вещаеш на нашите деца вече сме го преживявали преди години. От едни други, дето сега са ни съседи... И вместо да се пениш тук, след като толкова си падаш по тях - вземи и осинови едно цигане - в домовете е пълно. И след като го възпиташ и направиш човек - в пълния социален смисъл на понятието, тогава вече ще имаш аргументите да се изкажеш. Подготвен!
Споко, роми! НОВО ЦИГАНСКО ГЕТО Е ЗАФОРМЕНО В ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ, НА ЖЕНСКИЯ ПАЗАР! Всички цигани в България знаят къде е. Наоколо по улиците е пълно с изоставени и полуразрушени къщи от където изпълзяват цигани, но има още, така, че заповядайте. На пазара се продава всичко. Контрол няма нито от община, нито от полиция, защото се цака. Всичко извадено от кофите можете да си го изложите направо на тротоара между другите боклуци и помията. И не се притеснявайте, всички търговци на пазара са ви събратя и то с нагло самочувстние. Черната борса и беззаконието са задължителни.
Петкане, на циганчетата такива родители ли пожалаваш като пишещите тук? Българският народ е казал: Който не обича чуждите деца, Господ да не му дава негови! И е прав народът ни -български пачаври хвърлат децата си по боклуци и тоалетни! Нека се бутнат бордеите на циганите, но преди това да им се усигори подслон! Преди години циганите бяха хора, а сега и българите са смрадливи лайна! И да се предупредят и българи и цигани и всички, че няма пари даром за зайци! Няма 2, няма 3- за едно дете се плаща, родителите ще си гладат другите! Ако жена остави детето си в детски дом, да й се прекратят парите за следващите деца, които ще ражда! Дете оставено и забравено да поставя жените за пълна кастрация! Закон! Който не може да гледа деца-да не ражда! Иначе станахме продавачи на деца!
Брадо, едно време само дядо поп имаше брада, защото беше човеколюбив! Сега и Кака Мара има брада, за да си прикривате педерастията! Във Филиповци е пълно с цигани. Как ли се справят там с тях?
Айде стига с тези права на циганите бе писнахте ми . Циганите ли изкраднаха пенионните фондове от Живково време - /българи бяха/ , цигани ли изкраднаха фондовете от Е.С - / българи бяха / и то министри , цигани ли бяха тези дето правиха заменките - /българи бяха/ .Тези където ограбиха топлофикация - /българи бяха/ . Оази жрна от Перник където уби три млади човека - / българка беше / онези гадове където пребиха до смърт Стоян Балтов / българи бяха/ Не е хубаво да се правят сравнения нали и не трябва защото ако се мерим по мошенничество до никъде няма да стигнем като селски клюкарки станахме . АЗ като чета из форумите едва ли не всички са си платили парното,данъците,здр осигуровки,едва ли не ще ми кажете ще се осигурявате на всички пари които получавате ... Айде стига ... И стига с този правопис не съм в литературен форум , не изпълнявам секртарска длъжност !
Знаете ли колко българи са осъдили държавата в Страсбург и колко пари изплаща тази държава / тоест всички НИЕ / държавата е осъдена за какви ли не глупости . Гетото трябва да се махне защото не може да с живее в такава среда /АЗ поне това което съм гледал по телевизията/ не може човеци да живеят по такъв начин предполагам в 21 век сме в пещерите е по-уютно , хора са все пак . Да се подиграваш на бедния или недъгавия не е хубаво . Не знам каква е тази злоба АЗкато черпя съседите не съм се замислял ,
Каква е тази глупост за правата на циганите и на българите от защо говорите глупости. Има закони в тази държава добри или лоши такива каквито управлящващите са ги създали .И аз съм за Крумовите закони на крадците да им се режат ръцете , на изнасилвачите патките а пияните шофьри да бъдат мачкани валяк .Преставяш ли си колко нормални хора ще останат в тази държава... . Всички имаме равни задължения и равни права дали си изпълняваме правата и задълженията е друг въпрос , за това има и съд справедлив или не това е също друг въпрос но това е български съд е след като разбра колоко са в графа друг въпрос ни остават само задълженията .
Е браво и от мен кмете,само че кой знае каква смелост не се иска да влезеш с полиция в циганските гета и да ги съборите.Обаче има едно местенце дето и то носи циганско име Ченгене скеле с най -малко 500 незаконни палата.Е кога ще ги съборите а? Ама там трябва дупе нали?Айде да го вида тоя кмет ,дето постоянно ходи там и обещава узаконяване на палатите ,как ще ги бутне?Процедурата по събарянето на постройките е стартирана много отдавна,ама и една къща няма съборена.Пробвайте се да отиде на плажната ивица там.Отвсякъде бетон,стоежи.Давай кмете ти си на ход
Не ги знам тия организации,знам само ,че тези ,които защитават престъпници като циганите трябва да обяснят на българите къде са хората убити от циганите и наказани ли са за престъпленията!Младе от Монтана дето го убиха скоро!Вече без притеснения ни най-малки убиват децата ни!Дайте им за награда по един апартамент в центъра!За какви права става въпрос-Права да убиваш безнаказано и да ти плащат детски добавки за това!Вие въобще знаете ли за какво става въпрос!Защо българите бягат от Циганската ви Държава!Защо само циганките раждат!Когато отговорите на тези въпроси ми пишете за права и задължения!
И сега, какво каза? Наистина си интелигентен, мама му стара. Така сложно се изказваш, че по-тъпите от тебе не можем те разбра!
закона е за всички и трябва да се спазва,макар че в думата закон е кодирано че се отнася само за коня.следват и незаконните постройки на прослойкатабогаташ на прехода а сега да видим равенството пред закона.
Какво казах ли ,че в България има закони и български съд и няма организация която да е над закона и съда , всичко друго е за заблуда на населението . Защо го казвам ,ще ти цитирам точния текст защото е противоречив . Не може да се коментира за незаконните постройки ,те просто са незаконни и трябва да се съборят . цитирам :/ По повод събарянето на незаконните ромски къщи там Българският хелзинкски комитет излезе с декларация, в която пише, че ако прогонването на хората и разрушаването на къщите се осъществи, с това страната ни ще извърши тежко нарушение на Европейската конвенция за правата на човека и основните свободи. Ромската фондация Романи Бахт пък обяви, че е задействала процедура в ООН заради акцията по събарянето на незаконните къщи. В документа се казва, че с премахването на постройките се нарушава правото на неприкосновеност на личния живот на човека на дискриминационна основа. . P.S - За какви права и свободи става дума ,за каква неприсъкосновеност става дума , защо лъжат необразованите хора .