Роми сами бутат гетото си
Повечето от ромите от гетото в комплекс „Меден Рудник” в Бургас сами събарят къщите си, за да могат да си приберат поне строителните материали.
Обратно в новинатаКоментари - Роми сами бутат гетото си | Днес.dir.bg
Коментари
рекетьорско-фашистка господине чул те господ и циганите и другите боклуци така наречените турци и помаци нямаше да ги има и щяхме да сме си само чисти българи
Интересно къде беше БХК когато цигани изнасилиха, убиха и разчлениха тяхна учителка-пенсионерка Или когато цигани убиха 17-годишен български младеж, като преди това са го впрягали в каруца. Крайно време е БХК да бъде закрит поради дискриминационно отношение спрямо българите.
Нещо не мога да разбера - защо според Български хелзински комитет държавата ще извърши грубо погазване на правата на човека? Тези права на човека включват ли погазване на закона? Това не е ли своебразна дискриминация - ромите могат да не се съобразяват със законите, другите етноси не? Или просто си е бизнес? Бизнес, който не е нищо друго освен кражба от данъкоплатците? Тогава БХК не е ли за ДАНС?
Pro4etete kakvo praviat v Avstralia .Deklarazia kam imigranti-müs se umorihme ot tova da se staraem da ne sasegnem pravata na tosi ili onsi,na koito mu,e trudno i ne iska da givee spored sakonite na Avstralia ste go pomolim da se premesti v druga to4ka na planetata,,na horata im pisna ot krivorasbrana tolerantnost.Na mangalite kato ne im haresva,kam India,ama i tam ne gi stat
gorkte romi.napravo jal da ti stane.6te sabarqt nezakonnite im ka6ti.6te pra6tat decata im na u4ili6te.boje opazi.kakvi maki gi karat da ponasqt.tova 4e ostavat bez dom ne e hubavo, no vse pak nikoi ne gi e karal da stroqt bezzakonno.dano podobni novini se 4uvat ne samo v burgas, a v cqla Bulgaria.
zashto az trqbva da se izrasq 100 bona za parcel a bai mangal da stroi kadeto si iska i bez da pla6ta danaci
Ха сега пък тези изкарват ромите потърпевши. Не може да си построиш къщичка където ти падне, не сме в каменната ера. Като не им харесва да се махат от България!
Я я дайте насам тази Европейската конвенция за правата на човека и основните свободи-както сме натясно в панелничето и спим като в караулно на смени поради липса на легла за всеки ,ще взема и аз да си харесам някое местенце и да си вдигна една колибка с подръчни материали .Може и сателитна чиния да си сложа над нея та да заприлича на циганска.Не зная само дали ,за да си ползвам привилегиите ,ще трябва да се обевя за циганин ?До сега като прост българин само плащам и плащам за всичко и трябва и за най -елементарното куп разрешения ...В този случай циганията срещна железен враг-големите пари, така ,че ще трябва макар и пред зима да си стяга парцалите за това са започнали сами да събарят и да се местят .
Моля Хелзинкския комитет и Романи Бахт да ми помогнат да си узаконя една малка сградичка пред Александър Невски. Мн ме кефи гледката там и искам там да живея. Аз сам ще си я построя сградичката, само помощ искам да пишете наляво-надясно по европейските институции. И аз съм от малцинствата, споко, лафа за дискриминацията ще мине ;-)
заспалия пловдивски кмет славчо атанасов може само да се поучи от действията на бургаския си колега.с десетки години в столипиново и шекера се строи без разрешение и план, обаче няма кой да им каже и копче на мангалите.напротив, ако може да им вземе гласовете на следващите общински избори същия тоя славчо. и теманета ще им прави.
Само така!За справка- така е и вПариж , така е и в Рим, рушат се с пълна сила гетата!Първо циганите да се научат да спазват законите, тука фондациите си мълчат защото им изнася беззаконието!
Всички са равни пред закона - или това се оказва една заблуда. Не съм съгласна, циганите да имат повече права! Който съвестно си плаща данъците, той има право да протестира срещу неуредиците в дадената държава. Ще ме извиняват БХК, но тук вече не са прави. Подкупни мижави душици-за малко пари са готови на всичко.
Е стига вече! Видяхме и по Euronews - навсякъде в Европа незаконно построените гета се събарят - нали това направи Франция само преди 2 дена! Как така само на нашите роми им се нарушават правата, когато държавата най-сетне следва закона!
За да получаваш държавна помощ, трябва да имаш законен адрес, на който живееш. Те сега къде се водят адресно регистрирани? Учениците също трябва да имат домашен адрес.
Аз пък съм задействала процедура за ПРЕМАХВАНЕ НА ДИСКРИМИНАЦИЯТА НАД БЪЛГАРИТЕ в СОБСТВЕНАТА ИМ ДЪРЖАВА!И за обявяване на ТУРСКО-ЦИГАНСКИ ГЕНОЦИД над българите в България.
Писна ми от тази търговска организация БХК! Уважаеми правозащитници, ако аз, един етнически българин, се самонастаня на някакъв парцел и го застроя, пак ли ще излезете с декларация? Пак ли ще съдите държавата? Съмнявам се. Вие правозащитна организация ли сте или рекетьорско-фашистка За вас само ромите ли са хора?
Незаконните постройки трябва да бъдат разрушени от собствениците им или същите трябва да заплатят услугата по разрушаването им. Нормално е ромите сами да рушат къщите си защото в България законите са еднакви за всички и ако общината им ги събори, следва да ги съди за заплащане на разходите. Ние сме правова даржава. Нали?
хелзински комитет да им купи по един парцел да им уреди разрешителните енергото да им пусне ток и вода да им прокарат какво лошо има в това.По добре да млъкнат защото вече наистина са противни да си ги носят в Хелзики, Да ги махат от тук не мога да понасям тази зган
Романи Бахт пък обяви, че е задействала процедура в ООН заради акцията по събарянето на незаконните къщи. Тая организация е тотално изперкала. Нали къщите са незаконни-какво искат , да ги узаконят европейците ли??? Ама че тъпунгери. Тая измет циганите са същества със някаква деформирана ценостна система. Не е нормално да даваш детето си под наем и то да проси, да проституира, да краде и какво ли още не. В този аспект следва и наказателното право да бъде съобразено с ценостната им система. Пък нека мангалозащитните организации си мрънкат. И никакви помощи за тия лентяи.
Проблема има решение- да се изселят на някой много отдалечен необитаем остров в Тихия океан тия мангали и там да правят каквото искат, да се самоизхранват сами като ловят дивеч/ако има такъв/ и пият вода от морето, оттам не могат да избягат, може дори и на канибали да попаднат, лошото е че ако им падне, ще унищожат природата там, ама след това и те няма да оцелеят
Айде пак олигофренски изпълнения .Не се събарят къщи на роми а се премахват НЕЗАКОННИ СТРОЕЖИ!!!
Дир БГ, защо ми изтрихте постинга? А вие български лайна, защо плюете циганите, да не сте по-добри??? Нормални ли сте да искате ромите да живеят като скотове??? Нормални ли сте да си искате Земята- дано легнете в нея! Нормални ли сте да оставяти циганчетата без покрив??? Дано никога не видите деца! Работили сте били-КОЛКОТО РАБОТИТЕ, ТОЛКОВА ДА СТЕ ЖИВИ! И нека Господ ви съди или дяволите да ви вземат! Това го казвам аз -българин, който се срами от всички тук плюещи!
до до Иванов боклук си ти бе мангал мръсен ,къде са били тия кметове и не знам си кви когато циганите си строяли къщите ,кажи къде са спали или не знаеха че там се строят незаконни къщи .Да знаеха и то много добре но имаха нужда от циганския вод по време на местните избори ,ебаси мангалската държава.
Фашизма не е нищо друго освен насаждане на страх. В България има фашизъм и той е ромски. Идеолозите са някъде в Западна Европа, а инструментите са БХК и Гоце. Целта е изтласкването на неромското население от определени села и нарочени малки градове и създаването на цигански анклави. Голямата цел е - мангалите да стоят в БГ и да не идват да серат в Западна Европа, че по-скъпичко излиза да се чисти след тях. Нека българите се мъчат и да плащат за тяхното развъждане.
Не е хубаво да мъчат циганята, да им помогнат с повечко динамит. Да го гръмнат докато са още вътре, така ще им се реши и проблема с подслона. За солидарност да натъпчат вътре педалите от БХК, като предварително им натъпчат гъзовете с нещо гадно.
Изключително тежка е демографическата ситуация в страната населението години наред застарява намалява и произтича своего рода самогеноцид на българския етнос продължители ще са ни ромите!