Нов удар на 15-годишния любител на автобуси
Прочулият се 15-годишен тийнейджър в Бургас с кражбите на автобуси, за да ги кара, направи поредния си удар в морския град, съобщиха от полицията в морския град.
Обратно в новинатаКоментари - Нов удар на 15-годишния любител на автобуси | Днес.dir.bg
Коментари
Javno niakoi ne si e svarshil rabotata stom tozi kelesh si pozvoliava da zastrashava givota na horata po ulizite.Ako tova se beshe slu4iolo v biala dargava posledstviata stiaha da badat drugi.Ot tozi nenormalnik avtobusen shofior ne stava i az nikoga ne bih se ka4lia v upravliavan ot nego avtobus.Toi da vzeme da porazhodi tezi deto go zastitavat,4e da se posmeia.,
Вина имат и други освен момчето,което си е рецидивист в кражбите на автобуси.Държавата и държавните институции се отнасят нихилистично и не обръщат внимание на растящия врой индивиди с асоциално личностно разтройство/тези индивиди вършат нарушения без задръжки,нарушават правата на другите и застрашавата здравето,живота и реда ,както и общото благоденствие,та и не остава много за още средства за защита срещу нарушителите, а правилото е да се ограничи мобилността на рецидивисти-нарушите не забелязват,че и много голям процент роми проявяват подобно поведение и насилие , и не изпитват дори страх от правосъдие,защото има неприемлива толератност към нарушенията извършвани от роми -рано напускат училище и започват да раждат деца на чужд гръб -държавата допуска и дори стимулира непряко с даване на помощи и опрощава огромни вече от натрупване техни дъргове за ток,вода,наем,глоби, данъци от черния им сектор и черна търговия,при което трябва да въстановян помощите и да плащат осигуровки за бременност и раждането на техните 10-20 деца,към които няма нормални изсквания, а занижени и са свръх-подпомагани към своеволия и безотговорност -никой не ги критикува дори за явни и крещящо неприемливи и нечовешки постъпки -ами, ако ви блъсне любимата или внучето, и останат без два крака или с половин тяло......-това ,последното е образно казано за тези,които не мислят абстрактно с понятия предварително, а само конкретно...
Крайно време е да се заведе на психиатър,а родителите му да си платят солена глоба за нарушаване на вечерния час!
Zapochvam da se chudq koi evinoven. Firmata koqto ne vzima merki da si zashtiti avtobusite ili 15 godishnoto momche.
Този 15 -годишен има проблем -не е критичен и нереално преценява поведението си предварително, а и няма задръжки над импулсите си,и няма воля за постигане мечти и желания по правилния, но явно труден до невъзможност за него начин и серийно извършва нарушения,с които застрашава сигурността и здравето на другите и на себе си.И 7-8 годишно дете би могло в контролирани условия да изпълни технически подкарването и маневрите за автобуса в полигон, но в никакъв случай непълнолетен не може да управлява автомобил дори безопасно по улиците,тъй като това изисква много повече отговорност и сложно мислене и реакции спрямо другите участници в движението вкл деца,правила за движение по пътищата и ред за преминаване ,което не само учениците,но и много от възрастните без книжки нарушават прекалено често и по опасен начин с тежки последици за другите и тях -ПТП,инвалидност,смъ МПС и лишаване от жизнени средства ,за да се ремонтират МПС и да се лекуват пострадали в продължение на години заради безотговорност в поведението на други
аз едно време 84-та година миналия век :), точно след казарма си спомням, че свалихме ватмана на 2-ката на Двореца на пионерите, сега семинарията и карах трамвая до Йорданка Николова, сега площад Журналист...верно бехме много пияни, току що се бяхме уволнили от казарма...ама по ония години това си беше сериозно прегрешение, не станах партиец, не успях да взема жилище и в досието ми бе записано с черни букви Нарушител на обществения ред.....Добре, че малкия е непълнолетен...макар да има рецидив, не могат да му направят нищо :) Да е жив и здрав и татко му да му купи автобус :)
Ромска работа.Двама младежи са видели малолетния шофьор и се обадили незабавно в полицията.
А турете сега една глобА на тейко му за нарушаване на вечерен час, а и на другите младежи дето са се навъртали около автобуса в 23:30. И пратете малкия да положи малко общественополезен труд - например да боядисва стари автобуси 100-200 часа. Хем възпитателно, хем и по хобито му.
Четох, че момчето няма психични проблеми, това го каза психоаналитик разговарял с него когато са го хванали предните пъти. Просто има голямо желание да кара автобус и бил много запален по това, никога не е извършил нарушение и ги паркирал професионално... Бр на младежа ама му е раничко да шофира, може би в контролирана среда ще е най-добре както за него самия така и за останалите
До всички които се кефят на дрислюто искам да кажа,че те не са по-малко прецакани в главите от него,но ако го осъзнаваха нямаше да има нужда да им се напомня.
До родителите на момчето, най-добре го запишите на курсове шофьорски, и му помогнете, защото утре може да стане опасно, няма как да се справите с него, явно че желанието му доста голямо.Помогнете му, щом иска да е шофьор на автобус нека стане!
До: отмене до родител (22.09.2009 г. 20:49ч.) Сигурен съм, че само си чувал за тази книга, а не си я чел и затова плещиш глупости. Типично по седесарски! Ами, прочети я, ако можеш да четеш, ама щом можеш да пишеш, сигурно и да четеш можеш.
Много елегантно решение е да го доведат тук в София и да го пуснат с инструктор евентуално, един ден да кара по линия 111 или 74 или нещо такова! Мисля, че меракът му ще продължи точно един работен ден!
Е, това вече е прекалено! Това нашето е тотална слободия не е никаква демокрация! Абе да го закарат на село да кара трактори по нивите, сигурно също е така вълнуващо!
Когато малолетен извърши престъпление, трябва да се съди цялото семейство, като за един пълнолетен: обаче семейството да реши кой от тях и как да изтърпи наказанието. Ако е с един родител: родителя и детето решават. Може да е жестоко , но за българина друга оправия няма...
Как нямам достатъчно пара да му купя един автобус на малкия и да му ошлифовам таланта.ЛЕЛЕ какви пари могат да паднат от този сладур.Ай стига плюли бе?!?!Тия дет ги пазят тия автобуси къде гледат?А ако има проблем с мозъка дали нямаше да го намерят при първите 3!!!!срещи със психиатъра?МАЛОУМНО СТАДО СТЕ ВИЙ!!!ЕЙ ТАКИВА КАТО ВАС УБИВАТ ГЕНИИТЕ!ЗЛОБНИ МАЛКИ ДУШИЧКИ!ЗАТОВА НИКОГА НИЩО НЕМА ДА СТАНЕ ОТ ТАЯ КОЧИНА.
абе назначете го на работа или го водете на полигона че следващия път може някой да пострада.такива специалисти много на пътя!!!!!!
Какво става сега тук? Чакаме го да убие някого за да се вземат мерки? Това ли е демокрацията?! Типично за всички демократични общества е силната полиция. Ние и демокрацията я направихме като всичко друго до което се докоснахме! То и комунизма ни беше същия...
Ако този стане шофьор, това би било опасно! Явно е, че има проблеми с мозъка и то сериозни.
Да проверят дали баща му или някой друг не е мераклия да го вкара в Гинес, та да напират толкова на бройката.
Пращайте го през свободното му време /вероятно ходи на училище? / в гаража на някоя автобусна фирма да прави маневри на раркираните автобуси.Очевидно е,че може да ги кара.Така хем ще е под контрол,хем ще му се удовлетворява, явно непреодолимото му желание,да кара автобус.
Мнения много. Уважавам всяко едно. Аз пък не бих се возил в автобуса на подобен психар.
тук не само крадецът, но и полицията искат в комбина да влязат в Книгата на Рекордите по кражба на автобуси от малолетен, неправоимащ да управлява бус...
абе вече е време да открадне нещо по голямо...например фадрома...кви поразий може на направи с нея
Днес автобус, утре кола, след година може и цигари да пропуши. Хубаво, че му се кара, на мен ми се кара Ферари, ама не го крада. Приберете го тоя ясно е, че има проблем. Или няма пари за такива индивиди. Следващата статия може да бъде: Известния крадец на автобуси помете автобусна спирка..........
и какво предлагаш-строг тъмничен затвор или направо да го разстрелят...... Ма си прекалил с четене на макаренковата Педагогическая поема Добре е че хлапето на 15 години вместо да се дрогира, пуши и пие си избрало хоби....Сега остава възрастните да направят възможно то да се занимава с това хоби. Мен определено хлапето ме кефи:Р
хубаво всички се кефите на бъдещия професионален шофьор и талант, НО ТОЙ ВСЕ ПАК Е ИЗВЪРШИЛ КРАЖБА!!! По една случайност може би още не е извършил УБИЙСТВО! Ако сте лично засегнати от тези му действич едва ли ще се кефите толкова!
Детето е за лудница бе хора, трябва да му се помогне. Очевидно е че има психиатрично заболяване, точно какво е ще кажат специалистите, не може един нормален човек да извършва едни и също престъпление и да изтъква едни и същи мотиви за това, които даже са и налудничави-15 годишен дрисльо да кара рейс. Трябва това дете да се настани в психиатрия и да се лекува!
Дайте, бре хора, една трошка автобус на туй момче, заключете го на един полигон, па да си купи нафтата и да кара до скъсване. Ама на полигона, не по улиците - че то знае ли се... Кат земе да гази людете наред, к`во пра`им тогава?
Явно татко и мама не са му купували колички,докато е бил малък.Детето има недоизживяно детство.Тази година автобус,догодина трамвай!Знае ли човек?
Браво бе...накрая ще вземе да се измъкне с автобус и да мине границата... ОО НЕ! Щом не помага боят...просто го екзекутирайте ^^....купува ли ви се СКЪП автобус... :Р други идеи?
кретени, не виждате ли, че имате самороден талант, бе, балкано-азиатски говеда?! И ТОВА ДЕТЕ ЛИ ЩЕ ПРОВАЛИТЕ С ТЪПАНАРСКИТЕ СИ ЗАКОНИ? ако беше бил гейтс, веднага щеше да го вземе под опеката си, да го спонсорира да се изучи и да го назначми при себе си - така прави с хакерите, а не ги дава на бугарския д а н с и по затворите....просто е достатъчно умен да им използва ресурсите наготово... Айде, че ми писнахте с тарикатлъците и морализирането си.....Стадо, какво да се прави?!!!
Това забавление ще продължи докато тоя келеш не утрепи човек. Едва тогава държавата ще се сети, че за такива има т. нар. изправителни училища!
Да се глобят сериозно родителите му и като му теглят един як бой ще се откаже! Ако всеки започне да прави това, което много му се иска съвсем ще запреличаме на Меден рудник!