Коментари - Синдикат се обяви против работата без край | dnes.dir.bg
назад

Синдикат се обяви против работата без край

Въпросът за промяна на пенсиите на жените в България и изравняването й с тази на мъжете - 63 години, не е обсъждан по време на конференцията "Финансиране и предизвикателства на социално-осигурителната система", организирана oт Икономическия и социален съвет вчера.

Обратно в новината

Коментари - Синдикат се обяви против работата без край | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Vsichki obrecheni-- hora smalki pensii--vreme e da vdignem glavi poljenieto ni e sramno sa Bg---sashto horata ostanaha bes neobhodimiajt staj ....rasturajha predpriajtijata no tova beshe savsem sasnatelno napraveno sa da padne pokupatelnata vasmojnost na horata i da ne se poluchi defizit na shtoki i nablaskahme gotvarska sol sa da sa traini i da sapalvat vitrinite. ,,,,,,,Eto sashto nie s niskite pensii iskame da badat isravneni s vsichki ostanali

Писна ми от експерименти.Ние нямаме качество на живот като в Швеция и други напреднали страни.Амортизирани сме и едва чакаме да навършим и 60 години.Не може механично да прилагаме всички норми установени в европейския съюз.

Вече стана ли ви ясно ,че ББ се уплаши от работата дето не я разбира тотално и иска час по-скоро да го свалим от власт,затова подкокоросва хората към протести! Само да смеят да пипнат годините за пенсиониране и смятам ,че този път овчедушният ни народ вече трябва да се вдигне и да ги измете всички от влатта !Само народна революция и народен съд ни оправят вече!Жалко обаче,че младите предпочитат да избягат в чужбина!Явно ние старите този път ще трябва да я правим!

А заплатите, гу-да и гу-жи управници, тях кога ще изравните??? И работното време, гу-да и гу-жи, също, щото работният ден на една жена е 15-16 часа. Айде холан, като не можете да измислите нищо разумно, избивайте жените, след като ви отгледат поредните роби!

Хора,няма да чакаме някои да ни помогне.Ние сами ще си помогнем.Само да помислят да вдигнат пенсионната възраст тук чрез форума ще се организираме и ще излезем на протести - като в Гърция - и там се опитаха да вдигнат пенсионната възраст, но постоянните протести на хората стопираха тези промени. От нас зависи какво ще случи - ПРОТЕСТИ ДО ДУПКА - ЯВНО НЯМА СИНДИКАТИ, НЯМА ДЪРЖАВНИ ОРГАНИ,МИСЛЕЩИ ЗА БЛАГОПОЛУЧИЕТО НА ХОРАТА - ПО СВЕТА НЯМА ПРАВИТЕЛСТВО, МИСЛЕЩО ЗА ДОБРОТО НА ХОРАТА.

До интелигентен циганин.... Ей мангал.... я започвай работа пък после пиши кога и защо хората да се пенсионират на определена възраст... Или ти вече за 10 лева на ръка за да пишеш по форумите си даде и гъза?

до тотю младенов- алоооооо , тотю ли си , котю ли си , ей онуфрийййййййй , тая дето си я намислил , нема да стане.... бойкот , стачки , протести до откат , докато не се вразумиш и вразумите разните псевдо- пишман - специалисти от бойковото правителство....

Нали избрахте десните, бре! Нали искахте рИформи, бре! Са що рИвете! Ей ви ги десните - ще ви декапитализират до дупка, за да капитализират бъдещето на пра-пра-пра-пра внуците си! Честито! Вие сте трудова статистика,не сте хора, вие сте средство и източник за забогатяване на всеки богат мошеник, престъпник и крадец. Честито! РИвахте за права, отнеха ви всичко!

Колежке, само си представи как ще изглеждаме в очите на децата -като вещицата от Хензел и Гретел. Представям си как горките деца врещят и се тръшкат:Не ща при тая бабаааа... А я затвори очи и си представи тумба врещящи от радост деца, които беснеят на двора и охотно обясняват на минувачите:Приспах госпожата и излязохме да играем...

Съкратиха ме на 56, с висше съм плюс три езика, и маса специализации, в т.ч. и Т, но навсякъде ми отказваха работа. Теглих им една и започнах да работя само за себе си. Никакви данъци, осигуровки, минимум разходи, за да не участвам нито в създаването на БВП, нито в бюджета. Нито стотинка от мен! Ако ми трябва нещо, поръчвам го от чужбина. Така трябва с гадовете!

Синдикатите в България са унищожени някъде около 09.09-1944г. След т.нар. преход са подменени с казионни такива, чиято функция е представителна, формална. Проблемът е , че те нищо не защитават освен собствените си благинки...РЕФЕРЕНДУ за ВСЯКА законодателна промяна. Само пряката демокрация може да обезсили олигарсите, завладели всичко...

в тази страна - не ги пенсионирайте, избийте ги както се постъпва с робите!

само един. Спираме да плащаме всякакви осигуровки и ДАНЪЦИ. Защо да го правим, след като крадат, защо да плащаме осигуровки, след като няма да доживеем да ги използваме! Трябва да предизвикаме пълен и тотален срив на тази мародерска, античовешка политическа система, която се грижи само за алчните, тлъсти, посрани задници на богаташите. Другият вариант се нарича камикадзета. Защото, когато изхвърлят от работа хората над 45 г. и никъде не ги наемат, когато ги оставят без доходи и без шанс да се пенсионират - изходът е само един, г-да управници, да отнесем и вас в гробищата. Запомнете, един наш живот ще бъде равен на 10 ваши. Ще ви изчистим за отрицателно време, за да не посмее никой в бъдеще да умъртвява хора, независимо от възрастта им. През всичките 20 години, тук надминаха Пол Пот в геноцида на българите.

Много ми е интересно дали синдикати сеинтересуват от продължителността на работното време. Защото, ако се вземе предвид, че в много фирми хората работят не по 8

Никой българин няма да дожевее до 63 години Доган ни умори от мизерия Митревица социално и закоонно ще ни погребе.

Възрастта за пенсиониране е правилно да се вдигне, но трябва да работи само онзи, който още може! И сега има много пенсионери, които искат да работят след пенсионирането си, намерили са си някаква работа, работят си и това е добре за тях. Но дали ще може да се работи по-дълго време, зависи като от професията, така и от психическото и здравословното състояние. Фирмите трябва да се стимулират да се разкриват работни места и за по-възрастни хора, а пък по-възрастните хора от друга страна трябва да се стимулират и подпомагат, ако могат и искат да упражняват някаква професия на свободна практика. В България е крайно време хората основно да изменят отношението към здравето си, към организацията на времето си и дистанцията между хората трябва да се увеличи - тоест хората да си оставят повече лично пространство и да бъдат по-учтиви и толерантни един към друг. Защото лошите, отровните отношения влошават най-много нервите и здравето. Нужно е да се организират повече спортни клубове, да се направят повече алеи за разходки и за каране на колело, да се промени цялостната култура на хората относно спорта, сексуалността, храненето и т.н. Тоест всеки е длъжен да разбере, че на първо място той носи отговорност за здравето и работоспособността си и това е неговият най-голям капитал. Освен това трябва да се разработят и варианти за подпомагане на хората, които една година получават базработни пари и не са могли да си намерят никаква работа. На тези хора службите по труда и социалните служби трябва да продължават да помагат финансово и да им плащат здравните осигуровки, ако е нужно - и до получаването на пенсия. Срещу загуба на проценти от евентуалната пенсия трябва да бъде възможно и пенсиониране в по-ранна възраст, ако човекът е безработен.

Ха, така , бате Бойко! Малко му е на този народ 63 години . Вдигай летвата на 100 и почвай да правиш непромокаеми памперси, че се насрахме............

ТОВА Е ГЕНОЦИД. ДАНО ПОНЕ СЕГА СИНДИКАТИТЕ ДА ПОМОГНАТ НА ОНЕПРАВДАНИЯ ОТВСЯКЪДЕ НАРОД. ПРАВИТЕЛСТВОТО ДА СЕ ПОГРИЖИ ДА СЕ ДОБЛИЖИМ ПО ВСИЧКО ДО ЕВРОПЕЙСКИТЕ СТАНДАРТИ И ТОГАВА ДА МИСЛИ ЗА ТАКИВА ЩУРОТИИ.

правото е като дете. даваш за друг живот. защото нишо не се променя за ден, деня когато си спал.....затова повтарям предишното..Професор допълни, че Законът от 2001 година трябва да бъде променен, защото позволява безконтролно гласуване в чужбина.

Извинявай, че ти се бъркам във вкуса, ама си направо извратен мазохист. По-добре си вземи Искра Фидосиева за булка.

Един пример любим ми е за Враца. Полилцай пенсиониран поради познати причини няма кво да работи хваща се с един милионер правят партия Герб за Враца правят охранителна фирма пишат фалшиви жалби срещу полицията с цел лено печелене на клиенти, прявят платени протести с животните само и само да се вземе валаста плащат за избори Вземат изборите. Сега единия народен представител другия секретар на общината разиграват игите из Враца. И забележете Пенсионирания полицай си е взвл 30 заплати пенсия полиучава държавна заплата пари от частната охранителна форма всичките в семейството му са на подходяща работа за над 1000 лв. и сега ми кажете има ли справедливост от страна на Цветанов и тръгнал да ми гони някакви чингета от село за един металотърсач а не види тези дето го съветват кво да прай . Ами хората са си вързали здраво гащите а ние и на 200 г. няма да се пенсионираме пък и защо ли те са си хванали добрите места в държавата с добра заплата може да си бачкат и до късна старост и фараони да станат . Да живее ГЕРБ уредете ги още един мандат

не се хабете да се пените,че сте били против,че щели сте референдум да правите,протести...в е измислено много отдавна,това с пенсионната възраст го има в плана РАНЪТ,просто четете малко повече и ще се успокоите

МНОГО И РАЗЛИЧНИ МНЕНИЯ ПО ВЪПРОСА .ТЪИ КАТО БЪЛГАРИЯ Е ЕДНА ОБЪРКАНА НА ИНТЕРЕСИ СТРАНА НЯМА ЗАЩО ХОРАТА ДА СА ИЗОМЕНИ . ТЕЗИ КОИТО УПРАВЛЯВАТ ОТ ПРЕДНОТО ПРАВИТЕЛСТВО МАЛКО , СЕГАШНОТО ПОВЕЧЕ ЗАТЯГАТ ОБРЪЧА А ТАКА СЛЕДВА ДА БЪДЕ - ВСЕКИ Е ПОДЧИНЕН НА ЗАКОНА В КИПЪР ЖЕНАТА НА 63 А МЪЖЪТ НА 65 СЕ ПЕНСИОНИРА . ТУК ИМАТ РАЗЛИЧНИ ФОРМИ НА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО , ДОПЪЛНИТЕЛНО ИЛИ ОБЩО КАЗАНО ДЪРЖАВАТА ПРЕДОСТАВЯ ЧОВЕК В ЗАВИСИМОСТ СТАТУСА СИ ДА ПРЕЦЕНИ ЗА БЪДЕЩЕТО СИ . ПРАВИЛЕН Е ВЪПРОСЪТ ЗА ПРОФИЛАКТИКА . ТУК ХОРАТА НО НЕ ВСИЧКИ ИМАТ КАРТА ЗА БОЛНИЦАТА. ДЪРЖАВАТА ДАВА ВЪЗМОЖНОСТ ИМЕННО СОЦИАЛНО ПО СЛАБИТЕ ДА ИМАТ ДОСТЪП А ПО БОГАТИТЕ ТЕ СИ ИМАТ КЛИНИКИТЕ. БЪЛГАРИТ СЛЕДВА ДА МИСЛИМ И ЗА СТАРИНИТЕ СИ , НО ДЪРЖАВАТА СЛЕДВА ДА НАПРАВИ ГОЛЕМИ КОРЕКЦИИ В БЪДЕЩЕ ЗА ДА МОГАТ ХОРАТА ДА СА ПО ПОЗИТИВНИ.А АЗ МАКАР И В КИПЪР НЕ СТАВАМ ПО ДОБРЕ КОГАТО САМО ЧЕРНИ ХРОНИКИ , ЗА БОГА ЖУРНАЛИСТИ МОЖЕ БИ ЗА ДОБРО ПИШЕТЕ ЗА ДА УЧАТ ХОРАТА НО НЕ МИСЛИТЕ ЛИ ЧЕ МНОГО ИМ ДОИДЕ В ТОЗИ 20 Г ПРЕХОД .

Даже много се чудя защо не накарат и тези от старческите домове да работят какво са се излегнали и заглеждат чуждото ... ами така де не знаят ли ,че движението е здраве на вместо да играят гимнастика сутрин да ги пуснат по спирките да ни събират фасовете и да се прибират пеша . А тези по-устатите бабички да ги направят катадижийки , а старчоците катаджий защото с пенсионери не можеш да се разбереш .

Синди-КАЛНОТО движение умря на 9 IX преди много много години. На 10 XI Желязков и Тренчев му поставиха паметна плоча. Управляващите създадоха т.г. т.н. Полицейски синдикат, и той припуши, пропи и мин. вода, свали си пагоните..., но дали полицаите ще служат до 68 години? Те тва е въпросът? У тях е калъчката, но хляба...? Като няма да има кой да прави ори, мели, яж, от какво ще се препитават тогава новите синдикални членове? Не ми се мисли, ... как лъв лъв ще яде?! Това е капитализмът:Човек за човека е вълк!

Ако някой до този момент не е знаел що е то ГЕНОЦИД,то сега вече ще е наясно!Какво ли не изтърпяхме тези дето сме сега на 43!На какво ни учиха как се пренастроихме да закърпим с отговорния си труд държавните разпрани гащи,а с този законец безславно,отговорно и трудейки се ще си отидем тихомълком без да натежим на направените кръпки!Колко умиляваща,безрадостн перспектива.а.а.а.а.

Да бъде добавено в законопроекта за пенсиите - който оживее макар и един ден след като са го пенсионирали да му се отнеме пенсията - ЗАЩО ЛИ ? ЗАЩОТО НЕ СЕ ЗНАЕ ДО КОГА ЩЕ ЖИВЕЕ ...

Gospoda, napravete 100 godini za pensionirane....

Sram i pozor e, che gledat v Evropa za godinite za pensionirane, a ne gledat kakvi sa dohodite tuk.

Трябва от сега да се зареждам с памперси. Ами то и слухов апарат ще ми трябва.Ще има да си подремвам в час а и уроците да си забравям.Изобщо за смях на децата...

Като ще работя до 63 години, то спирам да плащам. Сериозно!!! За да събера безумните им точки трябва да работя до 66 годишна възраст, защото имах неблагоразумието да се квалифицирам - имам 2 висши. Докато учех също работих, но посочете ми работодател, който осигурява студенти, после 6 години гурбет и хоп - на 38 без стаж. Сега вече излиза, че съм стар и т.н. И без това родителите ми вземат общо 297 лв. за общ стаж 63 години. Така че плащам достатъчно, за да запуша клозетните дупки на Ваньо Костов. Никакви кинти на държавата докато не ме припознае за свой гражданин и призовавам всички, които прочетат това да ме последват.

Тук няма значение ГЕРБ, синдикатите, социалните, жените, мъжете. Това е световна тенденция. И в САЩ, и в ЕС нещата вървят на там - хората да работят до последно, защото идното поколение не е в състояние да замени по брой и по качество на работата предишното.

НАДЕЖДА ТУКА ВСЯКА ОСТАВИ И ЗА ПЕНСИЯ НЕ МИСЛИ!!!

Абе тъпанар ориенталски.Ако майка ти дреме в някой павилион,аз съм инженер в завод и си карам работата вече 30 години наред с мъжете.Заради такива като тебе малоумници,дето искат пред очите си само голи крака ги махат възрастните жени.И аз искам да гледам млади и стагнати момчета,а не тумбаци разплути,но на работа се работи,не се зяпат другите.

Българи - Вие заслужвате пенсионната възраст да е минимум 100 год., Само така. Тогава аз ще се появя и ще поведа останалата пасмина в тази страна към тъмната страна. Тази страна само това заслужава. Всичко трябва да започне от начало. Като Атлантида трябва Ви потоп. и чисто начало.

Тези гербери мраднали ли са или са на път да го сторят.Или казано най точно луда ще да са.Този които го предлага да ми предложи работа и тогава ще промени мнението ми за тях.Младите бягат от БГ че няма работа за тях а за нас .....с памперсите коя фирма ще се натиска за нас?ОООО не!!!Може би фирмата на социалните министри и техните деца затова...така мисля умниците недни .И това ако стане спирам всякакви осигуровки да внасям не че не сам спряла де...годрея се със себе си в последните 4 години не внасям и няма да внасям кой ще е жив до 63-65 години в скапаната БГ при тези условия на живот ужким ЕВРОПЕСКИИИИИ ....на книга иначе НЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!

Хора, трябва да спрем това безумие да се случи! На последните избори видяхме, че можем! Ние сме сила и както ги избрахме така можем и да ги спрем!!!

проба

Евалата на тези тъпоумници. Едно нещо няма, което да са измислили като хората. Ще направят батаци навсякъде. Що да мислят за дългосрочни мерки, като могат да закърпят положението за 4 години.

e dano da sme jivi do togava

коко, коко, БАБИТЕ ОТ ФОРУМА никога няма да се върнат на твоите години, но ти ще стигнеш неусетно техните и тогава дупе да ти е яко!!!

Да се премахне пенсионната възраст,но автоматично да се оменят и осигуровките за пенсия.Всеки си преценява,колко да работи,колко да си спести за старост във собствен влог и кога да се пенсионира т. е. да спре да работи. Писна ми с моите осигуровки да се изхранват тумби от цигани, тарикати и безработни домакини без 1 ден трудов стаж!

крайно време е профсъюза да се ражда на работното място и да се обединява. но кой е учил работника да уважа собствения си труд и способности, да уважава труда на работници от други браншове. колко бързо забравиха и гео милев, и вапцаров а се влюбиха в убийците им. е, като сте женени до гроб - не плачете.....на тренчев и на кръстев децата гладни не са оставали - вие ги храните, нали така...и такева..

Четете господа управляващи!Предлага вместо да вдигате пенс. възраст , на ВСИЧКИ ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ и ПОЛИЦАИ да им се удържат ОТ ЗАПЛАТИТЕ осигуровките, а не да са както в момента за сметка на държавата т.е. да се вземат от нас

хайде стига бе - кой ще доживее до тези години - само тези които не са работили

Синди-КАЛНОТО движение умря на 9 IX преди много много години. На 10 XI Желязков и Тренчев му поставиха паметна плоча. Управляващите създадоха т.г. т.н. Полицейски синдикат, и той припуши, пропи и мин. вода, свали си пагоните..., но дали полицаите ще служат до 68 години? Те тва е въпросът? У тях е калъчката, но хляба...? Като няма да има кой да прави ори, мели, яж, от какво ще се препитават тогава новите синдикални членове? Не ми се мисли, ... как лъв лъв ще яде?! Това е капитализмът:Човек за човека е вълк!

Явно идеята е да не се 'стига' до пенсионните фондове, които отдавна ги няма и са откраднати, и няма прозрачност какво се случва с тези пари. Лично мен ме е яд, че ми събират осигуровки, а после тези пари се крадат!! Предлагам масова сива икономика и протести, събуждайте се хора - вече има интернет, има и филми какви неща ще ни се случват!! За да тържествува злото е достатъчно Доброто да не прави нищо!!

Категорично съм против това.Какво си мисли г-н Социалният министър ? Че ще ходим с памперсите на работа ли ?Нека се проведе Референдум за това нещо и тогава ще разбере каква е волята на народа !!Ние избрахме тези хора да ни управляват ..И ние няма да им позволим да се отнасят с нас като с опитни мишки !!!

До: Евроатлантик (17.09.2009 г. 17:43ч.) Сам не съзнаваш колко си прав. А кои първи ще дадат пример за ушиване на трудещите се? Ами тези, които са измислили варварската експлоатация - английските дебили!

Че то сега, като си над 30 и не те взимат никъде на работа. Какво е това продължаващо безумие?Като че ли управляващите падат от небето и не знаят какво става в България. Къоравите не забелязват как българинът работи все по-често навън, понякога зле платена и тежка работа, защото тук работа за него просто няма. Къде са работните места на 43и 53 годишните, та искат да си търсим работа и на 63? Аман от малоумници. Ще накарат и бабите да емигрират...