Сърбите обявиха шопската салата за тяхна
На Балканите сме свикнали да спорим за всичко и всеки един от нас да твърди, че той е най-великият, включително и за откриването на Луната. В съседна Сърбия стигнаха доста далеч и обявиха не само шопите, но и шопската салата за стар сръбски специалитет, съобщи БГНЕС.
Обратно в новинатаКоментари - Сърбите обявиха шопската салата за тяхна | Днес.dir.bg
Коментари
a v shtatite e izvestna kato grucka....nai kofti na balkanite e che ima toia glupav nacionalizam v mnogo glupava forma--ne se penete mnogo balkanska e navsiakude na balkanite ia ima pod edno ili drugo ime
Признават между редовете, че владеят български територии и са асимилирали част от шопите. Какво друго? Говорят за салата, а тълкуват уж между другото, балканската история. Тук, във форума, са прави някои, че червените домати на балканите започват да ядат в началото на ХХ век. Приемали са доматите, като краставиците - ядат се зелени. Така, че какво говорят за векове назад. След създаването си новата сръбска държава, през 19 век, подлага на асимилация голяма част от българите и приобщава български земи. В пределите на старата Югославия такива примитивни обяснения има за историята на балканите, чудни съчинения - родили промити умове. От едно тесто са, както сърбоманите в Белград и сърбоманите - макета в Скопие. И всичките са велики. Мани, мани... Не се косете братя българи, тая шантава историческа мисъл изяде главата на сърбоманите, те ще продължанват още да се свиват, благодарение на великата си история и мания. Но е време вече да се поставят на мястото си - поставяне на ясни условия на входа при влизане в Европейската уния. А между другото, не е ли вече изтекъл срока на Ньоския договор? - от което следва връщане на западните покрайнини в пределите на майка България. До кога ще приемаме с овчедушие сърбоманските бюрократи, време е за отпор от страна на българските власти!
Аврора,ти достойно замести Пантерата като дразнител 1 във форума.Ники ти е отговорил достойно ,същото ти го повтарям и аз.По времето,когато в моя град се е играл театър,прехвалената ти София е била просто мръсно,прашно село. Все ми е едно кой е измислил салатата, важно е да е вкусна и от пресни зеленчуци.