15 министри плюс министър без портфейл
Точно в 12.00 часа Бойко Борисов, придружаван от председателя на парламента Цецка Цачева и председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов влязоха в сградата на президенството.
Обратно в новинатаКоментари - 15 министри плюс министър без портфейл | Днес.dir.bg
Коментари
какво всъщност е министър БЕЗ портфейл, извинете за незнанието , но никой не може да ми даде определение
Уважаема socialna, всеки може да се увлече - случва се, но може и да се поправи. Предлагам Ви да се откажете от обобщението си Хирурзите са най-слабо интелектуалното звено в медицината. Не е справедливо, не е и вярно. Едни хирурзи са интелектуали, други може и да не са, но това не е причина да се принизява хирургията по разумност. Между другото, на основателя на логиката Аристотел се е случвало да е от туй звено на медицината, което обявявате за най-слабо интелектуално. Станало е, защото има ли война - има рани и гангрена, та съгражданите му са решили, че тъкмо интелектуалът е по-нужен като хирург, отколкото като стратег. Преценили са, че е най-добре Аристотел да решава колко сандала да носят след войната. Опре ли трион до крак, определенията за интелект се уточняват. Нали е така, уважаема социална?
Господ да пази болните с такъв министър на образованието. Имам лични впечатления от него , най-добре владее вземането на подкупи,а болните-ами да мрат.
Само дано се опазят от ласкателите, които печелеха от ДПС и БСП. Ще ги познаете и видите бързо.
Чета и не вярвам на ушите си. Или някои хора пишат без да чета или чета без да разбират. Е, на някои им е простено - все пак материалът не може да прави някои неща. Едно е да гласуваш с клечка или да гледаш като кон с капаци своето лъбимо БСП-БКП, съвсем друго е да прочетеш нещо. И да разбереш прочетеното. Спокойно, другари! Ще има министър на транспорта, успокойте се. Транспортен министър и министър на транспорта е едно и също нещо. Но нищо, другари, в циганската махала са по-неграмотни от вас. И в накои от турските села също са по-зле. Така че не се отчайвайте - надежда има. Е, няма надежда за номенклатурчиците от БСП и ДПС. Но това е очаквано. Пък и нямат думата в следващите 4 години. И ако искат честно да си заработят заплатите вече ще трябва и да ходят на работа в НС. Мъка, мъка... Е, от време на време и до следствието ще трябва да прескачат - ще им се налага. А за кабинета, така е решил ББ така го е направил. Той спечели убедително и пожела да носи отговорност (не са много българските политици способни на такава стъпка). Нека му дадем възможност да го направи. Сигурно този кабинет не е идеален. Сигурно и самият ББ не е идеален. Но като чета някои от постовете оставам с впечатление че някои хора се изживяват като професори, някои даже и като Нобелови лауреати. В различни области, даже някои хора в по няколко. Е, другари, ББ е само с докторска титла, недейте да го съдите чак толкова строго. Вярно и проф. Б. Домитров ви тегли една майна точно преди изборите, и него не го обичате, но поне е патриот. Сигурно много скърбите и за Ст. Данаилов, ама дано поне следващият културен министър чете това, което му поднасат неграмотните му сътрудници. Защото съгласете се, ко0гато един министър на културата, професор при това, поднася венец на който е написано 'Збогом, накакси не ми се връзва. Няма чак такова значение кои ще са министри. Все дно ако реши ББ може да с,мени всеки, който пожелае. Доказа го. Защото министър се сменя значително по-лесно от това да махнеш народен представител от Парламента. Нама и чак такова значение какви министерства ще има. Ако за нещо нещата не вървят ще се направи министертво. А от министерството на Майор Етем наистина нямаше нужда. Що с еотнася до министъра без портфейл проф Б. Димитров, няма лошо - нека да има някой който да се грижи за над 1,5 млн българи в чужбина. Поне да натиска да им се осигурят избирателни права. Няма само турците да имат. Недоволни винаги ще има. Но не това е най-важно сега. Важното е да се тръгне с решителни стъпки. В правилната посока. А после нещата ще си дойдатъ по местата.
силно се съмнявам в тези министри с изключение на Тотю Младенов който е произлязъл от директор на Главна инпекция по труда, бил е и конфедерален секретар на КТ Подкрепа:/и Тренчев има вече свой човек/, и е много кадърен и сега като кмет на Враца, и ще бъде честен в това съм убеден...Честито Тотю познаваме се лично и дано успееш да управляваш Министерството си на труда...Поздравявам те и ти пожелявам всичко добро!!!!Радвам се за теб!!
мирослав найденов земеделски министър? той не можа с едни кучета в софия да се справио сега ще поеме ресора с най-много европейски средства и важен точно за хляба на българина. луда работа. и изобщо като ги гледам министрите и министерствата май и бат бойко изпълнява ангажименти към спонсори на кампанията а?
Досегашните правителства гледаха макро рамката и затова се поеха поживо по здраво.Дано новите погледнат народа!
Виж часа на коментара и на събитието. На един му писнало... (23.07.2009 г. 11:01ч.). Виж и по долу. Текста не беше този. Сега мога и аз да се извиня. Но все пак ми е писнало.
Аз мисля, че Бойко прави много министерства. Достатъчно е само едно - министерство на мутризацията и без това за други министерства няма хора!
shte vidim bat boiko (batman) kakva mandja s grozde shte zaburka :) niamam golemi expectation shtoto u bulgaristana nishto ne se e promenilo za 20 leta :)
kakvo e tova ministerstvo na balgarite v zhuzhbina.te opravicha has v BALGARIA i otidocha v zhuzhbina. Ami da si idvat tuk. a ne otvan da kritikuvat.naglost e tova.
В новата структура не влизат Министерството на извънредните ситуации и Министерство на държавната администрация и административната реформа. Avalov, На един му писнало... , ХАХА Vie nesto drugo li 4etete? O4akvam otgovor! Blagodary!
от кога, уважаеми г-да комунисти, съществува Бог във вашата идеология? или зад nick-a ви се крие поредния безпощаден опортунист?!
Защо пишете така грубо младежи, или не младежи? Оставете нещата на собствен ход! Какво против Фандъкова, какво против Вежди? Да не би предишните да имаха опит, снимайки филми в Италия и неприсъствайки на никакви заседания за отговорни правителствени и законодателни решения? В здравеопазването единствено имам мнение, тъй като съм лекар, че отговорността трябва да се носи от мениджър, икономист или юрист. Хирурзите са най-слабо интелектуалното звено в медицината. Аман от хирурзи и анестезиолози в политиката! С това трябва да се спре! Да си гледат работата от която разбират. Поздрави на всички хирурзи и анестезиолози, честити да са им парите, които вземат от нуждаещи се пациенти без данъци, без осигуровки, под масата и т.н. Да си направят частни клиники и да се утвърждават като специалисти.
Ще млъкна,ако искам и когато искам.С такъв императивен тон говори у вас.Ако там някой те понася,негов проблем. Форумите съществуват за да си изказват хората мненията.Като не ти харесват,не ги чети.
Чета днес по новините, че ще има министерство на българите в чужбина. Ама имат ли акъл тези хора-от какъв на какъв ще се прави това безумие- те оправиха българите в българия - очите им вече към тези навън-хахахахахахаха и позор! И ако така управляват тези ГЕРБЕРИ - язък за всичко българско-където и да е то! ЯЗЪК!!!!!!!!!!!!!!!!
Далеч по-неприятно би било да посееш плява и да чакаш да ожънеш нещо, а мълчанието е най-благодатната почва за една такава сеитба
Уважаема, предполагам, че в първото Ви изречение има само случайно 'не. То го оправя. Оправянето на държавата, което желаете, не може да стане с мълчанието, което желаете. Ако забелязвате, немълчащите поставят не само въпроса кой да оправя, а и какво оправяне и кому е нужно. Желаното от Вас мълчание на гражданите е достатъчно условие за прогниваща държава. Има и други, но това стига. Помислете... Гражданите са обезвластени, а Вие искате и да мълчат - в интерес на държавното оправяне. Нима искате скот безсловесен да са? За какво му е на скота държава, та била тя и оправена? А сигурна ли сте, че управниците оправят?
Млъкнете ако не искате да се оправи народа и държавата. Това е последния ни шанс. Стига сте критикували.Да се хващаме яко за работа и когато има воля нещата да се случват те просто ще се случват. Достатъчно ще бъде да се затворят паричните канали към БСП и ДПС и се насочат към държавната хазна. Достатъчно ще е и да има зрънце справедливост в тази страна. Ако тези на които гласувахме доверие успеят и да мотивират хората с действията си то няма начин машината да не заработи към добро. Колкото до БСП жалкоооооооо много жалко. Излъгаха надеждите на много хора и от алчност , гьонсуратлък прахосаха доверието на много хора. лошото е че начело с р.овч и р. петков и там другарката нинова затъват все повече и повече. Каквото и да правят в парламента то се вижда и сега още в началото че не работят за народа а са в парламента единствено и само да запазят заграбеното и единствената дума която повтарят е реваншизъм. Ами дай боже да има време и да им потърсят сметка. Нека не забравят че народа се събуди и прогледна. А те не само остават слепи ами май отиват в историята. Но няма как да сееш ветрове , след токава сеитба се жънат бури.
Барозу забранил назначаването на мацката Капитал за министър. Стефан Данаилов пък строи МВР, за да спаси от акт шофьора си - 24rodopi.com
Без Министирство на транспорта ?! Явно в екипа на Генерала няма специалисти по транспорт. Транспорт не е само МАГИСТРАЛИ и 5 километра метро, а и България не е Германия, за да севъвеждат неадапирани модели на ад министриране.
Прекрасна гледка! Единство! Президент - полицейски агент и премиер - полицейски генерал... Растне, растне в поля и заводи, храбър трудов единен народ. Май нас... за носа таз същата партия води... към същия тоз прекрасен живот...
пълна простотия! Божо ще остави без управление лекарският съюз, няма да може да се избере ново такова и опа-аа! още една година загубена за здравеопазването!
Въпросът сега е ББ да направи така,че хората да са доволни не преди тези избори, а преди следващите.В което аз лееееко се съмнявам.И то без да съм бесепар.
Изглежда в БСП нямат никаква стратегия за управление след като загубиха тотално на изборите.Сигурно достатъчно откраднаха и сега -след нас и потоп...Сега ББ им е крив.Ако бяхте достатъчно прозорливи щяхте така да направите ,щото хората преди изборите да бъдат доволни от вас.Но, не може да управляваш с ДПС и всички да са щастливи...Следовате бесепари,мълчете и търпете.