Това обяви пред журналисти ръководителят на софийската Военноапелативна прокуратура Крум Манов. Той обясни, че делото е пристигнало преди десет дни във Военноапелативна прокуратура и е било изпратено от Върховната касационна прокуратура за служебна проверка, предаде БТА. Съдът ще реши делото по същество, коментира още Манов. Той допълни, че наказателното производство е възобновено, защото военните прокурори са счели, че прекратяването е необосновано и незаконосъобразно. Делото през 2002 г. е било прекратено от военния прокурор Спас Илиев, който сега е началник на Военноокръжната прокуратура. Не мога да кажа дали е нарушил служебните си правомощия, прекратявайки това дело, добави Крум Манов. По време на дискусиите по закона за досиетата медиите цитираха Аспарухов да казва, че архивите на ДС трябва да се отворят, но всеки да има достъп само до собственото си досие, останалото да се остави на историците.
ИЗБРАНО