Коментари - Еднаквите числа в тотото се паднали случайно | dnes.dir.bg
назад

Еднаквите числа в тотото се паднали случайно

Няма констатирани нарушения при проверката на съвпадение на числата от два поредни тиража на играта „6 от 42”, стана ясно на пресконференция в Български спортен тотализатор.

Обратно в новината

Коментари - Еднаквите числа в тотото се паднали случайно | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Топките , който се падат са по 120 грама ,нормалните по 100. Някой е забравил да подмени комплекта и се падат отново. С тотото дотук, който иска да пълни джоба на крадците да го прави. Математическата вероятност да се паднат едни и същи числа в 2 последователни тегления е почти нула. Не се и съмнявам, България е първата и единствената държава , в която това е възможно............ сган ,плачете за Пиночет , а не за ББ

ИМА ЛИ МАТЕМАТИЦИ ТУКА??? 6/42 има около 5.2 милиона възможни комбинации. В два тиража има общо 6 тегления. Тъй като 3то теглене е е различно от 1во и 2ро, тегленията НЕ СА БЗАИМНОЗАМЕНЯЕМИ- 3то плаща само 5ици и 6ици. Сега си представете един буркан с 5.2 милиона билета бътре, с всяка комбинация написана на един билет. Всяко теглене е дърпането на един билет, който после се връща в буркана (теоритически същата комбинация може да се падне в отново в следващотото теглене). Каква е вероятноста да се падне еднакъв билет в 3тото и 6тото тегления (демек, 3то теглене в два тиража)?? Ми това е вероятноста да не се падне 1ви път умножена по вероятноста да не се падне втори път по вероятноста ДА СЕ ПАДНЕ 3ия път по вероятноста да не се падне 4тия път по вероятноста да не се падне 5ия път по вероятноста ДА СЕ ПАДНЕ 6ия път. Вероятноста да НЕ се падне е близо 1, а верятноста да се падне е едно на 5.2 милиона. Умножете близо 1 на 4та степен, и 1 на 5.2 милиона на 2ра степен (по уравнението горе), и получавате вероятност от 1 на 27 ХИЛЯДИ МИЛИАРДИ, 27 милиона милиони. Това в някои езици е 27 билиона, в някои 27 трилиона. По-точно, по сметките ми тука, 1 на 27 518 249 774 658. АКО НЯКОЙ МИСЛИ ЧЕ СЪМ СГРЕШИЛ, ПИШЕТЕ, МОЛЯ ВИ. Втори въпрос: каква е вероятноста по случайност да се паднат 18 6ици на ведъж??? Вероятност да се падне една е 1 на 5.2 милиона. Да се паднат 18 е 1 на 18 по 5.2 милиона, или над 1 на 90 милиона. Тоест 18 6ици не биха били рядкост ако редовно се пускат по 90 милиона фиша за всяко теглене. A дали е така, кой, кой ще ми каже? Аз вървя по света, и подсвирквам си даже...

Ако приемем ,че вероятността да се изтеглят същите числа е прибл. 1 към 5 и половина милиона ,то най късно след около 50 000 години това задължително би станало/при 100 тиража годишно! НО ВЕРОЯТНОСТА ТОВА ДА СТАНЕ В ДВА ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ ТИРАЖА НЕ САМО ,ЧЕ КЛОНИ КЪМ БЕЗКРАЙНОСТ, А Е АБСОЛЮТНО АБСУРДНА !!! А комисията от специалисти ,ни прави да сме смешна държавица и в очите на аборигени,пигмеи, масаи,зулуси,човекоя с много голяма вероятност и на извънземните!

ей, касапина и крадец на човещина- цензор продажен... какво ще продадеш утре? или вече си купил глава от едно място, тяло от друго и дупе подарено?..или мислиш че има разлика между живот и работа.....кажи си- като мен - обичам българия. ...и не ми режи думите..пишеме в нет!!

ей, мангал, я кажи, кое тежи повеке- 1 кг памук или 1 кг желязо? Или ти верно изкупуваше акумулатори, айде с олово смятай за по-лесно.

много изхитряха тия наши власти и съдебни институции под закрилата на тоя на благодетел на престъпниците Борис Велчев. Случая с тотото е груба измама и подигравка с цялото български общество. Както също и закона за амнистията, който вече бил безвъзвратно оправдал всички далавери и кражби на политици и бизнесмени на държавни пари (сигурно и мошениците от тотализатора на тоя закон са разчитали прз всичките години докато са обирали безцремонно парите на хората ). На крадците-политици им пожелавам откраднатите пари само нещастия да им носят и все по болници и лекари да ги дават. А по отношение на българския спортен тотализатор се чудя ИМА ЛИ ОЩЕ ЛУДИ В БЪЛГАРИЯ, КОИТО ДА СИ КУПУВАТ И ПУСКАТ ФИШОВЕ С НАДЕЖДАТА ДА УЛУЧИ ШЕСТИЦАТА. СПЕРЕТЕ ДА КУПУВАТЕ ФИШОВЕТЕ НА БЪЛГАРСКОТО ТОТО. ЗАСЛУЖАВА ДА ФАЛИРА.

Т`ва с тотото си е дървена далавера... играйте си еврофутбол... печелете си малки, но сигурни суми и всичко ще е O`K. Там поне знаем, че мачовете са уредени, но пък сме с едни гърди напред, защото познаваме съдиите...

http://vbox7.com/pla

Ne'e

е-ха мамата на математиката