Коментари - Всички софийски училища в грипна ваканция | dnes.dir.bg
назад

Всички софийски училища в грипна ваканция

Очаква се утре да бъде обявена грипна ваканция във всички софийски училища.

Обратно в новината

Коментари - Всички софийски училища в грипна ваканция | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

По-добре да си бяха стояли в училищата. Сега всички ученици са плъзнали по МОЛ-овете. По-малките се возят по ескалаторите, по-големите каки на тумби обикалят магазините, човек не може да се размине от тях. Разбира се всички кихат и кашлят мощно и се оглеждат да видят какъв е ефекта. Очаквам да стане още по-зле.

Ама защо? Нека почакат всички деца да се тръшнат и тогава, още е рано, има още здрави деца.Това трябваше да се случи още миналата седмица и да се спрат детските консултации, временно да се ограничат кинопрожекции и други масови прояви, за да се избегне струпването на хора.Сетила се сега Мара да се....

tamifly vseki moge da si kupi ot ebay.de prodava se svobodno

pfffffffffff sme6ki

Що за глупости са това-49 училища излизат във ваканция от днес до понеделник.Каква грипна ваканция е това?Та нали от вторник ще тръгне разпространението с нова сила?

Що за глупости са това-49 училища излизат във ваканция от днес до понеделник.Каква грипна ваканция е това?Та нали от вторник ще тръгне разпространението с нова сила?

Потърсете статията ГРИПЪТ КАТО МАШИНА ЗА ПАРИ и добре си помислете, преди да търсите ТАМИФЛУ например!

Между другото кому е нужна ваксината, която ще пристигне през януари?

САМО ТОВА ЛИПСВАШЕ НА ЦЕЛИЯ ПЕЙЗАЖ... ДАВАЙТЕ И КОЙТО ОЦЕЛЕЕ...ЗАЩО ИЗОБЩО СЕ ДОПУСНА ДА СЕ РАЗПРОСТРАНИ ТОЛКОВА?

а някой да знае дали и университетите ще бъдат в грипна ваканция ??? Иначе грипа си е като всички др. , малко да се отвлече вниманието на хората от бедността и др. им проблеми :)

abe kakvi i vaksini v igonat vas? Ne geldate li televizia: vaksinite i lekarstava ne pomagat specialno i lekarstavata vrediali. Posle i ministerstovo im vinovno. Naistina ako se zatvariat u4ili6tata i mall-ovete triabva da se zatvorat ama tva e druga tema. A i tova e PROSTO grip kato vsi4ki ostanali nito po smartonosen nito ni6to..........prost moje da se razvie u 4oveka za razlika ot pti4ia i za tva stana cialata obarkvacia. A posle na vsi4ki u4enici 6te im se stajni za6toto 6TE SE OTU4VA sabota :) A ako isakte savsme da ste sterilno 4isti ne izlizaite ot ka6tata si, Kato se spre da se hodi na u4ili6te to pak 6te e sa6toto-prevozni sredstva mall-ove i t.n. sorry za latinicata

А бе я стига бе хора грип.Вече има 5 случая на починали от свински грип ами да вземат мерки защото заради тяхното туткане може да умрат още много души ако ще пускат грипна ваканция да е на всички у-ща а не едно по едно или всички или нито едно.Ама на тях не им ли писна вече с тия грипове миналата беше птичи сега е свински пък догодина може да е конски :D.

da i zatova kazvat 4e wsi4ki u4iteli i u4enici simulirat 4e sa bolni za da ima gripna vakanciq.Da be za kakvo da davam 30 lv za antibiotik ako ne mi e nujen simulirali sme da be da

абе моля ви се.. нямам думи. Трябва всички училища и детски градини да са в грипна ваканция... но трябва наистина и моловете да се затворят, защото не може вместо на училище всички ученици по моловете да ходят. По този начин няма особен смисъл от затварянето на у-щата. в моето училище има 3-4 болни деца от СВИНСКИ ГРИП и понеже смме 29% а не 30.. не ни пускат.. всеки ходи киха и кашля в лицето на другите .. няма смисъл

Децата са най-опасният контингент засвинския грип. По-добре да затворим за период от време училищата. Специално децата до гимназиален курс. Малките-те не се пазят, имт по-неукрепнала имунна систма, бързо развиват заболяването. Още-децата трябва да стоят далеч от рискови деца-не да с освободени от училище и играят с други деца-потенциално заразени-това вече е РОДИТЕЛСКА ОТГОВОРНОСТ. Но държавата трябва да затвори училищата, да организира проверка на децата при влизане в училище, дали имат симптоми на грип. Има безотговорни смейства-пращат болни деца и това е от десетки години. Защото МЗ или Бойко не може да отговаря за грипна епидемия сред децата ако родителите не окажат силна подкрепа. Оществото като цяло трябва да стои в подкрепа на усилита да се овладее грипната епидемия. И ОЩЕ: психозата по ТАМИФЛУ трябва да спре. Тамифлу лекува но и поняког силно вреди-или само по назначение от лекар и то знаещ лекар. За децата-има доста рискове-педиатър само може да назначи Тамифлу. Писахме зарисковете от Тамифлу. ПРОФИЛАКТИКА-силна и качествена храна за имунна система-НЕ диети в грипен сезон. Може Витамин С в дози 1000 мг/ден за 3 дни (не повече дни) за имунната система. Да, пишат хората по сайтовете- чесън (има докзано противовирусно и укрепващо имунната система действие), бо0гати на витамини чайове, качествено месо (моля не салами, за да посинявате), плодове, зеленчуци, СИЛНА ПРОФИЛАКТИКА. Всяка простуда предразполага за равитие на вируса и при слаба имунна система-заболяването се усложнява. Проблемът на Шумен е вероятно простудни заболявани поради липса на парно и бедни хора без качествена храна/имунна система. В света по-бедните слоеве и немърливи към здравето си хора се разболяха и починаха. Вземете и комбинирани, но качествени витамини. Ограничете пътувания и обществени места с много хора-врменно за да спрем разпространението на вируса у нас. Иначе ще станем малка държава с пандемия. Правителството да пожали децата и да затвори училищата, някъде има много болни деца ходещи на училище. Работодателите трябва също да ограничат хората, които си разрешават болни от грип да работят-това е честа практика не само у нас. Маски на лицете също са много важни за ограничение на капкови инфекции. Ако сме силни с профилактиката и се пазим от простуди ще намалим заболеваемостта поне с 30-40% (не е малко). Възрстните и страдащи от диабе, сърдечно-съдови белодробни, заболвания, хронични инфекции-е правилно да избягвт обществени превози, което някой от тях обичат да правят за развлечение-там е рисково за тях.

В училището ми има 35-40% болни. И не, не се правят, защото всеки ден се случва на някой да му прилошее и да се прибере вкъщи с грип. От класа ми отсъстват само 6 човека, но от съседните са над 10. А тези от министерството още си правят оглушки.

Пуснете ги във ваканция и те ще тръгнат по кина и купони

Вместо да бъдат затворени училищата в четвъртък и петък, когато температурите са високи за сезона и вирусите виреян отлично, ние ще ги пратим децата в тези дни, а после ще обявят грипна ваканция, за да ги лекуваме. Не разбирам тъпотиите на РИОКОЗ, кого чакате? Много сте зле, наистина!

Ако всички заръфаме чесън епидемията ще е затисната в ъгъла на статистиката. Ама как да стане това, като смърди ужасно? Те и други работи смърдят, ама се усмърдяваме без много да протестираме. Ето тук господин генерал-премиерът Бат Бойко може да удари едно рамо плюс бицепс и усмивка. Като обществено популярен и статистически обичана личност може да свика една пресконференция и да изхруска една скилидка чесън. После да обяви, че от този момент до края на епидемията миризмата на чесън става символ на здравия човек, еманация на имунната система и лайфстайл продукт и да почерпи присъстващите с по едно чесънче. После средствата за масова информация/пропаганд ще разпространят новия стандарт в обществото. Жадните за подражание електорални единици ще подемат мощно чесновия аромат и на AH1N1 му е спукана работата, както и на другите щамове. И понеже вярвам в здравите сили на реда от тази популярна трибуна призовавам г-н Борисов да покаже дискретен (или както той реши) среден пръст на фармацевтичните монополисти, с едно мръдване на веждата да тръшне грипа и да се конституира като един нов национален водител/будител/лечи защо не и чудотворец. А те, здравите сили, да предадат Нему тази невинна подсказка, която имах възмутителната дързост да споделя с вас. Людмил Кръстев

Ние ли трябва да дойдем за да ви обявим ваканция!?

Ние ли трябва да дойдем и да ви обявим ваканция!?

Идваме да обявим ваканция!

Спасение няма... като че ли майките и бащите не се връщат от работа всеки ден, возили се в претъпканите рейсове пълни с потенциални, незнаещи носители на така известния ни Грух грип. По тази логика драги наши управляващи училищата не са всичко в един град (все тая малък или голям). Ако трябва да се опазим трябва всичко да се затвори, но всички знаем че това няма как да стане. Съгласна съм за най-малките дечица. Всички сте абсолютно прави за имунитета им... да не говорим и колко бременни жени има напоследък. А те какво да правят. Ами и ние учениците, и работещите, и малките деца, и бременните и старците... всички сме податливи на заразата. А и честно да си признаем тази маска не е манна небесна. По добре да се носи противогаз. Има много неща, който да се изговорят по тази тема, но какъв смисъл има.... По-добре се молим да не ни застигне... Айде със здраве...

Шегувате се с чесъна и с Бойко. Не сте прав. Вярно е, е чесъна мирише. Но, моето лично виждане е, че свинския вирус се атакува добре от силни и активни имунни клетки. Те са в кръвта на вски от нас и имат индивидулна активнот. Чесън е с доказни фитонциди с противовирусно действие (разбира се не така мощно като противовирусните лекарства) и с имуностимулирщо действие. По-добре здрави и миришещии на чесън. Но сега аз ще се пошегувам: знаете ли драги Людмил, че у нас много хора не се къпят редовно и миришат-на различно. Липсата на хигиена е фактор водещ до слаба имунна система-доказано е. Така, че малко чесън може и да подтисне другитемиризми от немито. И за съжаление-млади хора не се къпят, а старите хора се къпят и чистят редовно. Млади хора миришат и боледуват от грип ежегодно. Няма как-трябва хората постепнно да осъзнаят, че хигиена и хранене са два важни фактора за здраве. Мързелът е опасен-да не се измиеш като има вода и сапун. Да не се переш редовно-хора интелигентни ходят с една дреха а имат пари, по 7-10 дни носят мръсни дрехи. А имат пари. А знаете ли, че хора с претенции не си мият редовно зъбите? И това вреди на имунна систма-миришат им устата по-зле от чесъна. Така че чесън-малка миризма сред ужасните миризми от немито и неизпрано. За мен ниската хигиена е страшен дефект на много хора у нас-независимо хора на какъв статус. Гледаш я облечена хубаво млада жена, а не се е мила 2-3 дни (мързел). Само се е парфюмирала със скъпи парфюми и дзодорнти-познай сега кой е??? Хората на летищата (аз) ползват душове при дълго пътуване, друг има всичко в къщи и не се чисти, той и къщата му миришат. От тук идват заразите и лошият имунитет при някой раси. Можби и голямата заболеваемост у нас, вкл. от рак седължи на липсан хигиен и на бедност за хранне. Дай им малко чесън-да убие миризмите на мръсно-сега аз се шегувам. ОтСправе

В нашето училище 30 % от учениците са болни и какво правят? Седят и си мируват и само повтарят: няма страшно,когато се наложи да затворим училището ще ви съобщим... 30 % са болни и отсъстват а др-те 70 % са на училище - болни. Не знам какви са тея родители,че да пускат децата си болни. И при положение,че много добре знаят за какво става на въпрос... Децата си пътуват в трамваите,рейсовете. Там си кихат,кашлят,предава си вируси... А пък и ти отде да знаеш специално в градския транспорт кой със свински грип,кой със настинка...

Добре бива ли така аз се разболях и при първите симптоми взех мерки прекъснах учлище а други пиклювци си ходат кихат кашлят фукат се че са болни и ходят по лекари лично във моят клас сме 25 ученика и за 1 седмица други приятели от класа ми казват че са 8 деца в класа бива ли така? Нека пуснат 1 грипна някои да се накефат други да се излекуват 4 мои съученика са болни от свински грип нека да се оправят за 1 седмица и да се спре със тия неща с които психясват хора.

razbirase i toq grip 6e otmine kato pti4iq grip toq svinski grip go puskat teq kadeto se zanimavat s lekarsva 4akat da se raznese po celiq svqt da ima jertvi na gripa i puskat vaksina.i posle SPASENIEEEEEEEEEEEEE

писмо изх. 67-00-1292/06.11.200 г. Столичната регионална инспекция за опазване и контрол на общественото здраве обявява грипна епидемия в София, считано от 09.11.2009г. С цел опазване здравето на учениците, на основание чл. 93а, т. 1 от ППЗНП Министърът на образованието, младежта и науката ще обяви за неучебни дните от 9 до 13 ноември 2009 г. включително във всички общински, държавни и частни училища на територията на град София. Моля предприемете нужните мерки за своевременно уведомяване на родителите и учениците. ВАНЯ КАСТРЕВА НАЧАЛНИК НА РИО, СОФИЯГРАД