Всички софийски училища в грипна ваканция
Очаква се утре да бъде обявена грипна ваканция във всички софийски училища.
Обратно в новинатаКоментари - Всички софийски училища в грипна ваканция | Днес.dir.bg
Коментари
По-добре да си бяха стояли в училищата. Сега всички ученици са плъзнали по МОЛ-овете. По-малките се возят по ескалаторите, по-големите каки на тумби обикалят магазините, човек не може да се размине от тях. Разбира се всички кихат и кашлят мощно и се оглеждат да видят какъв е ефекта. Очаквам да стане още по-зле.
Ама защо? Нека почакат всички деца да се тръшнат и тогава, още е рано, има още здрави деца.Това трябваше да се случи още миналата седмица и да се спрат детските консултации, временно да се ограничат кинопрожекции и други масови прояви, за да се избегне струпването на хора.Сетила се сега Мара да се....
Що за глупости са това-49 училища излизат във ваканция от днес до понеделник.Каква грипна ваканция е това?Та нали от вторник ще тръгне разпространението с нова сила?
Що за глупости са това-49 училища излизат във ваканция от днес до понеделник.Каква грипна ваканция е това?Та нали от вторник ще тръгне разпространението с нова сила?
Потърсете статията ГРИПЪТ КАТО МАШИНА ЗА ПАРИ и добре си помислете, преди да търсите ТАМИФЛУ например!
САМО ТОВА ЛИПСВАШЕ НА ЦЕЛИЯ ПЕЙЗАЖ... ДАВАЙТЕ И КОЙТО ОЦЕЛЕЕ...ЗАЩО ИЗОБЩО СЕ ДОПУСНА ДА СЕ РАЗПРОСТРАНИ ТОЛКОВА?
а някой да знае дали и университетите ще бъдат в грипна ваканция ??? Иначе грипа си е като всички др. , малко да се отвлече вниманието на хората от бедността и др. им проблеми :)
abe kakvi i vaksini v igonat vas? Ne geldate li televizia: vaksinite i lekarstava ne pomagat specialno i lekarstavata vrediali. Posle i ministerstovo im vinovno. Naistina ako se zatvariat u4ili6tata i mall-ovete triabva da se zatvorat ama tva e druga tema. A i tova e PROSTO grip kato vsi4ki ostanali nito po smartonosen nito ni6to..........prost moje da se razvie u 4oveka za razlika ot pti4ia i za tva stana cialata obarkvacia. A posle na vsi4ki u4enici 6te im se stajni za6toto 6TE SE OTU4VA sabota :) A ako isakte savsme da ste sterilno 4isti ne izlizaite ot ka6tata si, Kato se spre da se hodi na u4ili6te to pak 6te e sa6toto-prevozni sredstva mall-ove i t.n. sorry za latinicata
А бе я стига бе хора грип.Вече има 5 случая на починали от свински грип ами да вземат мерки защото заради тяхното туткане може да умрат още много души ако ще пускат грипна ваканция да е на всички у-ща а не едно по едно или всички или нито едно.Ама на тях не им ли писна вече с тия грипове миналата беше птичи сега е свински пък догодина може да е конски :D.
da i zatova kazvat 4e wsi4ki u4iteli i u4enici simulirat 4e sa bolni za da ima gripna vakanciq.Da be za kakvo da davam 30 lv za antibiotik ako ne mi e nujen simulirali sme da be da
абе моля ви се.. нямам думи. Трябва всички училища и детски градини да са в грипна ваканция... но трябва наистина и моловете да се затворят, защото не може вместо на училище всички ученици по моловете да ходят. По този начин няма особен смисъл от затварянето на у-щата. в моето училище има 3-4 болни деца от СВИНСКИ ГРИП и понеже смме 29% а не 30.. не ни пускат.. всеки ходи киха и кашля в лицето на другите .. няма смисъл
Децата са най-опасният контингент засвинския грип. По-добре да затворим за период от време училищата. Специално децата до гимназиален курс. Малките-те не се пазят, имт по-неукрепнала имунна систма, бързо развиват заболяването. Още-децата трябва да стоят далеч от рискови деца-не да с освободени от училище и играят с други деца-потенциално заразени-това вече е РОДИТЕЛСКА ОТГОВОРНОСТ. Но държавата трябва да затвори училищата, да организира проверка на децата при влизане в училище, дали имат симптоми на грип. Има безотговорни смейства-пращат болни деца и това е от десетки години. Защото МЗ или Бойко не може да отговаря за грипна епидемия сред децата ако родителите не окажат силна подкрепа. Оществото като цяло трябва да стои в подкрепа на усилита да се овладее грипната епидемия. И ОЩЕ: психозата по ТАМИФЛУ трябва да спре. Тамифлу лекува но и поняког силно вреди-или само по назначение от лекар и то знаещ лекар. За децата-има доста рискове-педиатър само може да назначи Тамифлу. Писахме зарисковете от Тамифлу. ПРОФИЛАКТИКА-силна и качествена храна за имунна система-НЕ диети в грипен сезон. Може Витамин С в дози 1000 мг/ден за 3 дни (не повече дни) за имунната система. Да, пишат хората по сайтовете- чесън (има докзано противовирусно и укрепващо имунната система действие), бо0гати на витамини чайове, качествено месо (моля не салами, за да посинявате), плодове, зеленчуци, СИЛНА ПРОФИЛАКТИКА. Всяка простуда предразполага за равитие на вируса и при слаба имунна система-заболяването се усложнява. Проблемът на Шумен е вероятно простудни заболявани поради липса на парно и бедни хора без качествена храна/имунна система. В света по-бедните слоеве и немърливи към здравето си хора се разболяха и починаха. Вземете и комбинирани, но качествени витамини. Ограничете пътувания и обществени места с много хора-врменно за да спрем разпространението на вируса у нас. Иначе ще станем малка държава с пандемия. Правителството да пожали децата и да затвори училищата, някъде има много болни деца ходещи на училище. Работодателите трябва също да ограничат хората, които си разрешават болни от грип да работят-това е честа практика не само у нас. Маски на лицете също са много важни за ограничение на капкови инфекции. Ако сме силни с профилактиката и се пазим от простуди ще намалим заболеваемостта поне с 30-40% (не е малко). Възрстните и страдащи от диабе, сърдечно-съдови белодробни, заболвания, хронични инфекции-е правилно да избягвт обществени превози, което някой от тях обичат да правят за развлечение-там е рисково за тях.
В училището ми има 35-40% болни. И не, не се правят, защото всеки ден се случва на някой да му прилошее и да се прибере вкъщи с грип. От класа ми отсъстват само 6 човека, но от съседните са над 10. А тези от министерството още си правят оглушки.
Вместо да бъдат затворени училищата в четвъртък и петък, когато температурите са високи за сезона и вирусите виреян отлично, ние ще ги пратим децата в тези дни, а после ще обявят грипна ваканция, за да ги лекуваме. Не разбирам тъпотиите на РИОКОЗ, кого чакате? Много сте зле, наистина!
Ако всички заръфаме чесън епидемията ще е затисната в ъгъла на статистиката. Ама как да стане това, като смърди ужасно? Те и други работи смърдят, ама се усмърдяваме без много да протестираме. Ето тук господин генерал-премиерът Бат Бойко може да удари едно рамо плюс бицепс и усмивка. Като обществено популярен и статистически обичана личност може да свика една пресконференция и да изхруска една скилидка чесън. После да обяви, че от този момент до края на епидемията миризмата на чесън става символ на здравия човек, еманация на имунната система и лайфстайл продукт и да почерпи присъстващите с по едно чесънче. После средствата за масова информация/пропаганд ще разпространят новия стандарт в обществото. Жадните за подражание електорални единици ще подемат мощно чесновия аромат и на AH1N1 му е спукана работата, както и на другите щамове. И понеже вярвам в здравите сили на реда от тази популярна трибуна призовавам г-н Борисов да покаже дискретен (или както той реши) среден пръст на фармацевтичните монополисти, с едно мръдване на веждата да тръшне грипа и да се конституира като един нов национален водител/будител/лечи защо не и чудотворец. А те, здравите сили, да предадат Нему тази невинна подсказка, която имах възмутителната дързост да споделя с вас. Людмил Кръстев
Спасение няма... като че ли майките и бащите не се връщат от работа всеки ден, возили се в претъпканите рейсове пълни с потенциални, незнаещи носители на така известния ни Грух грип. По тази логика драги наши управляващи училищата не са всичко в един град (все тая малък или голям). Ако трябва да се опазим трябва всичко да се затвори, но всички знаем че това няма как да стане. Съгласна съм за най-малките дечица. Всички сте абсолютно прави за имунитета им... да не говорим и колко бременни жени има напоследък. А те какво да правят. Ами и ние учениците, и работещите, и малките деца, и бременните и старците... всички сме податливи на заразата. А и честно да си признаем тази маска не е манна небесна. По добре да се носи противогаз. Има много неща, който да се изговорят по тази тема, но какъв смисъл има.... По-добре се молим да не ни застигне... Айде със здраве...
Шегувате се с чесъна и с Бойко. Не сте прав. Вярно е, е чесъна мирише. Но, моето лично виждане е, че свинския вирус се атакува добре от силни и активни имунни клетки. Те са в кръвта на вски от нас и имат индивидулна активнот. Чесън е с доказни фитонциди с противовирусно действие (разбира се не така мощно като противовирусните лекарства) и с имуностимулирщо действие. По-добре здрави и миришещии на чесън. Но сега аз ще се пошегувам: знаете ли драги Людмил, че у нас много хора не се къпят редовно и миришат-на различно. Липсата на хигиена е фактор водещ до слаба имунна система-доказано е. Така, че малко чесън може и да подтисне другитемиризми от немито. И за съжаление-млади хора не се къпят, а старите хора се къпят и чистят редовно. Млади хора миришат и боледуват от грип ежегодно. Няма как-трябва хората постепнно да осъзнаят, че хигиена и хранене са два важни фактора за здраве. Мързелът е опасен-да не се измиеш като има вода и сапун. Да не се переш редовно-хора интелигентни ходят с една дреха а имат пари, по 7-10 дни носят мръсни дрехи. А имат пари. А знаете ли, че хора с претенции не си мият редовно зъбите? И това вреди на имунна систма-миришат им устата по-зле от чесъна. Така че чесън-малка миризма сред ужасните миризми от немито и неизпрано. За мен ниската хигиена е страшен дефект на много хора у нас-независимо хора на какъв статус. Гледаш я облечена хубаво млада жена, а не се е мила 2-3 дни (мързел). Само се е парфюмирала със скъпи парфюми и дзодорнти-познай сега кой е??? Хората на летищата (аз) ползват душове при дълго пътуване, друг има всичко в къщи и не се чисти, той и къщата му миришат. От тук идват заразите и лошият имунитет при някой раси. Можби и голямата заболеваемост у нас, вкл. от рак седължи на липсан хигиен и на бедност за хранне. Дай им малко чесън-да убие миризмите на мръсно-сега аз се шегувам. ОтСправе
В нашето училище 30 % от учениците са болни и какво правят? Седят и си мируват и само повтарят: няма страшно,когато се наложи да затворим училището ще ви съобщим... 30 % са болни и отсъстват а др-те 70 % са на училище - болни. Не знам какви са тея родители,че да пускат децата си болни. И при положение,че много добре знаят за какво става на въпрос... Децата си пътуват в трамваите,рейсовете. Там си кихат,кашлят,предава си вируси... А пък и ти отде да знаеш специално в градския транспорт кой със свински грип,кой със настинка...
Добре бива ли така аз се разболях и при първите симптоми взех мерки прекъснах учлище а други пиклювци си ходат кихат кашлят фукат се че са болни и ходят по лекари лично във моят клас сме 25 ученика и за 1 седмица други приятели от класа ми казват че са 8 деца в класа бива ли така? Нека пуснат 1 грипна някои да се накефат други да се излекуват 4 мои съученика са болни от свински грип нека да се оправят за 1 седмица и да се спре със тия неща с които психясват хора.
razbirase i toq grip 6e otmine kato pti4iq grip toq svinski grip go puskat teq kadeto se zanimavat s lekarsva 4akat da se raznese po celiq svqt da ima jertvi na gripa i puskat vaksina.i posle SPASENIEEEEEEEEEEEEE
писмо изх. 67-00-1292/06.11.200 г. Столичната регионална инспекция за опазване и контрол на общественото здраве обявява грипна епидемия в София, считано от 09.11.2009г. С цел опазване здравето на учениците, на основание чл. 93а, т. 1 от ППЗНП Министърът на образованието, младежта и науката ще обяви за неучебни дните от 9 до 13 ноември 2009 г. включително във всички общински, държавни и частни училища на територията на град София. Моля предприемете нужните мерки за своевременно уведомяване на родителите и учениците. ВАНЯ КАСТРЕВА НАЧАЛНИК НА РИО, СОФИЯГРАД