Коментари - Шеста жертва на свинския грип | dnes.dir.bg
назад

Шеста жертва на свинския грип

Националният епидемиолог д-р Ангел Кунчев съобщи днес по БНТ за шести смъртен случай на новия грип А H1N1.

Обратно в новината

Коментари - Шеста жертва на свинския грип | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

БРАТЛЕТА ЛЕКУВАЙТЕ СВИНСКИЯ ЗА ДА СТЕ ГОТОВИ ЗА АГНЕШКАТА ПНЕВМОНИЯ И РИБНАТА НАСТИНКА

Миналата седмица се почувствах зле,с почти всички симптоми на заболяването,със ужасна кашлица,суха и дразнеща. Наще ми бяха изпратили Ремантидин и започнах да пия от него,а също много чайове плодове и вит С,ЗА ДВА ДНИ МИ ОТШУМЯ ВСИЧКО ,ЗА МЕН РЕМАНТИДИНА ИЗИГРА ГОЛЯМА РОЛЯ. КУПЕТЕ СИ ОТ НЕГО И ПРИ ПЪРВИ СИМПТОМИ ГО ВЗЕМЙТЕ 2 ПЪТИ ПО 2. ПИХ СЪЩО ПРЯСНО МЛЯКО ТОПЛО ВЪТРЕ С МЕД И МАСЛО. УСПЕХ НА ВСИЧКИ И ДАНО ДА ОТШУМИ ТАЯ НАПАСТ.

zashto ne zatvoryat i universitetite Tam sashto ima mnogo bolni

Да иде някой до Китай и да донесе цяр!

koi bolen bre ofci. az shto ne sym bolen a i ne vijdam bolni okolo men.

Свинският грип протича леко. Болните започнаха да оздравяват като мухи.

Сложете един брояч с обратно броене пред президенството, да не пропуснем някого, и нали знаете, последния да загаси осветлението.

болен съм от нещо, не знам свински или обикновен грип и се самолекувам просто защото ако ида до джи пи то само ще обменя вируси свински и други с остоналите в чакалнята.маски няма никъде в аптеките по центъра,вчера търсих... немало на склад егати и грижата за народа,ще се изпонатръшкаме вкупом

Ами китайците от миналия месец си направиха ваксина за всичките 3 милярда и си се ваксинират. МИналата седмица си пуснаха лекарство за 1$ в аптеките което лекува грипа за 3 дни. ДЕЦАТА още по-бързо. Обаче при нас се чака и ще се купува от скъпото ТАМИФЛУ. Да купят по 1$ за всички и другата седмица всички ще са здрави. Дянков да даде пари за живи хора??, това е някакъв виц. Той си каза, на първо място е бюджета, хората са някъде в дъното. Да ама няма да стане, няма да се гушнат кинти достатъчно от наши хора.

дадоха ми следната информациа за грипа: приятелкат ми и детето са изкарали този грип. Веднага са им назначили тамифлу и са се оправили. От началото се е всяло паника в Мексико.Маските и антибактериалните препарати за ръце са свършили за броени дни... Наскоро по телевизията са им казали как да се предпазват от грипа и каквп всъшност представалява този тип вирус. 1. Този вирус/ с този щам/ живее и се равива САМО в т.н. мокра среда. Т.е ако някои кихне срещу вас в лицето ви и слюнка/ секрет/ попадне на лицето ви и ви засегне, тогава верочтността да се заразите е 99%. 2. Вируса умира много бързо ако няма средата в която да се развие. Т.е. ако седите на поне 2 метра от болни от този грип, и не ви кихат срещу вас, шанса да се разболеете е почти 0. 3. В случай, че това стане веднага с топла вода/ да не кажа гореща/ намокрете носа си, направете парна баня, направете гаргара за да може и устната кохина да я прочистите. Там най-вече вирее вируса. 4. Инкубационният срок е 7 дни. В случай на първи симптоми веднага вземете парацетамол, или друго лекарство съдуржащо парацетамол. Параце е силен срещу този вид вирус. 5. Пиите повече топли/ горещи/ напитки. Топлината убива микробите в устната кохина и не дава възможност вируса да се развие. 6. И на първо място НОСЕТЕ МАСКИ, МИЙТЕ СИ РЪЦЕТЕ СЪС САПУН РЕДОВНО, НЕ СТОЙТЕ ДО ХОРАТА ЛИЦЕ В ЛИЦЕ, ОГРАНИЧЕТЕ МАСОВИТЕ МЕРОПРИЯТИЯ,ПИЙТЕ ВИТАМИНИ, ЯЖТЕ ПЛОДОВЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ, ПО-МАЛКОИ СТРЕС И НЕ СЕ ПАНИКЬОСВАЙТЕ. КОГАТО СЕ ВЗЕМАТ МЕРКИ ВЕДНАГА ВИРУСА УМИРА И НЯМА ДА СТИГНЕ ДО БЕЛИТЕ ДРОБОВЕ!!!! ТОЗИ ВИРУС, НАЙ-ХУБАВОТО МУ Е , ЧЕ УМИРА МНОГО БЪРЗО СТИОГА ДА СЕ ХВАНЕ ВЕДНАГА. СКЪПИ СЪНАРОДНИЦИ, НЕДЕЙТЕ ДА СЕ ПАНИКЬОСВАТЕ, СТИГА ВЕЧЕ СТРЕС, СТРАХ И ПАНИКА!!! МИСЛЕТЕ ПОЗИТИВНО, СИЛНИЯТ ДУХ И СИЛНАТА ХРАНА СА ВАЖНИ!!!!

Мълчат за едно лекарство всички! Казва се Ремантидин (много от вас го знаят сигурно) струва 5 лв пие се при първи симптом (гърло, хрема, глава) и ви оправя за 1-2 дена максимум! Превантивна мярка не много скъпа! Но по добре да изпиете 10 прахчета и 100 лекарства повече кинти за аптеките.

Ако така брояха и умрелите от обикновен грип, щеше да се окаже че свинският грип си е направо цвете.

Всички ревете за грипна ваканция, ама като я обявят, си дръжте децата вкъщи, а не да хукнат по улиците и по купони! Иначе ползата от ваканцията ще е никаква!!! А тия, дето се жалват, че няма кой да им гледа децата вкъщи - ами натирете ги навън да лапат и да разнасят бацили и к'вото стане!!!...

Яжте витамините на шопа - чесън, люти чушки, мед!

В момента в БГ няма друг грип освен свински - и е верно, което казват всички,че от всеки грип за съжаление има и смъртни случаи - това е; прочее изкарах грипа без никакви лекарства - излишно е

И аз да се включа. Днес и моето дете се събуди болно и не отиде на училище. И така докато обявят някакви мерки, никой няма да може да отиде на училище и след това ще кажат Ваканция. Уважаеми господа помислете: -во се разболява детето, после мама - мама не ходи на работа 1 седмица, после тати - същото като мама. - ро натоварва се Здравната каса, защото всичко излиза в болнични. И става един безмислен кръг - от пусто в празно. Но някой трябва да помисли по-мащабно, а не само колко ще спечелим ако еди колко си се разболеят. Бяхме болни от грип преди 2 м. ами нито Тамифлу, нито другото пихме. Защо само ми го набиват това тамифлу и тези ваксини? Ваксини се слагат, когато човек е напълно здрав и не когато върлува грипна епидемия. Мисля, че България няма да има качествено Здравеопазване дълго време. За съжарение.

И да добавя, че е доказано, ако постоянно си мислиш, че си болен, или че ще се разболееш имунната ти система отслабва и организма си вкарва автогол. Четете провокативните статии, ходете по аптеките и пълнете гушите на.....

Статистиката е една от най-измамните области. Ако сте чели материали за грипа отпреди няколко дни, сигурно сте разбрали, че броят на изследваните е силно ограничен защото тестовете са скъпи, не могат да се правят навсякъде и пр. За какво съотношение говорим тогава? Истината е, че никой не знае в момента колко са болните, колко от тях са именно от свински грип, а не с обикновена простуда или с друг щам. А за здравната култура на народа да не говорим - то кое ли ни е наред, че това. Като цяло едно е ясно: никой не може или не иска със сигурност да каже тези лекарства (ваксините, Тамифлу и другото) всъщност дали помагат или вредят. Да сме живи и здрави!

В Словения в момента хората масово се ваксинират, като всичко се поема от Здравната каса, естествено.

Идва денят на страшния съд, треперете изчадия :D Най-страшният грип е това, само се покрива истината, всеки втори умира от грипа.

най доста сме така...и аз в момента съм на същото дередже! скапана нация сме и това е! за мизерни заплати колегите ни рискуват собствения и нашия живот! преди 2 седмици заради тях бях болна и сега ПАК! Докато има такива които и аз ензнам за какво правтя жертвоприношения в очакване на получат тиквен медал от шефа...болестите няма да спрат да се разпространяват. Това е нехуманно и грубо посегателство на човешкото здраве, но понеже народа ни е прост,тва е положението! Ще оздравяваме за да може когато се върнем в офиса да се разболеем наново! ТРЯБВА ДА НАЛОЖАТ САНСКИИ НА ВСИЧКИ РАБОТОДАТЕЛИ КОИТО ТОЛЕРИРАТ БОЛНИ ДА ЗАРАЗЯВАТ ЗДРАВИ ХОРА НА РАБОРА! ДА, АМА НЕ И В БУЛГАРИСТАН! *АМИЦАТА ВИ ПРОСТА И НА ПРАВИТЕЛСТВО И НА ВСИЧКИ! ИСКАТЕ ДА ИЗМРЕМ КАТО ПСЕТА,НО ДА НИ ИЗЦИЦАТЕ ПАРИЧКИТЕ КОЛКОТО МОЖЕ ПОВЕЧЕ!

Zna4i ot 450 slucheia imame 6 jertvi tova ozna4ava na vseki 75 1 po4inal.Kakto se kazva che moje da zasegne 70% ot naselenieto tova oznachava ot 8 miliona 4oveka da sa zarazeni 5600000 ako smyrtnosta e na 75 po 1 tova dava mnogo trevojen rezultat ot 74666. Dosta si e strashni4ko kym 1% ot naselenieto ni shte si zamine

УВАЖАЕМИ ГОСПОДА , ОБЯВЕТЕ ГРИПНА ВАКАНЦИЯ ЗА ВСИЧКИ УЧИЛИЩА В СТРАНАТА. КРАЙНО НАЛОЖИТЕЛНО Е .Покажете , че ви интересува здравето на нацията , която и без това се претопява .Действайте сега , докато все още не е станало късно. Не правете като в поговопката - СЛЕД ДЪЖД - КАЧУЛКА. РАЗЧИТАМЕ И СЕ НАДЯВАМЕ НА ВАШАТА СЪВЕСТ за благополучиета на нацията.

Ами как няма да се заразяват масово хората, болни , кихащи и кашлящи вместо да си стоят вкъщи и да се лекуват ходят на работа и заразяват другите. Моят случай е такъв, разболях се благодарение на колеги , които им било ску4но да стоят вкъщи и да се лекуват. Има го и другия слу4ай, шефа не дава да се излиза в болни4ни....Аз сега като съм болна кой ще ме обезщети за страданията.........

Само не знам, като я обявят тази грипна ваканция, къде ще ги дяваме децата. Или може би ще ни освободят и от работа да ги гледаме? ОК - учителите ще си починат, те имат нужда. Майките с джипчетата, опънатите косички и ботушките за 800 лева, спират да да изпълняват обществено значимата си мисия да посещават залите за фитнес и се заемат с отговорната задача да намерят жена за гледане. Останалите, какво правим? Децата - при баба, ако има такава опция. Тя и без това едвам крета, малчуганите й хвърлят по един вирус и айде чао. Дотук - добре, намалява здравно - осигурителната тежест върху НОИ. Що не вземем да ликвидираме и децата. Учителите ще си почиват повече, майките ще имат повече време за истински важните неща. Като гледам всичките тука по кое време си пишете по форумите, май не ходите на работа. Айде, умниците да си пасат чесъна на село, Дарина Павлова да си оди в щатите заедно с свинския грип а учителките да вземат на нещо да ги научат тиа калпазани. За сведение на изпращачите - седя в къщи щото го гледам едното с 39 и се надявам да го изправя на крака до понеделник, иначе не знам кой ще го гледа. Ако обявят ваканция - направо не знам.

МНОГО ШУМ ЗА НИЩО, ДОКОГА ЩЕ АЛАРМИРАТЕ , ЧЕ СМЕ ПЪРВИ В ЕС, КОИТО ИСКАМЕ ВАКСИНА, КАЖЕ , КАКЪВ ДОГОВОР Е НАПРАВЕН, И КОГА ЩЕ ПРИСТИГНАТ ВАКСИНИЕ, ПРЕДПРЕМЕТЕ МЕРКИ, 450 ЧОВЕКА , А МОЖЕ БИ И ПОВЕЧЕ СА БОЛНИИ , ЗАТВОРЕТЕ УЧИЛИЩАТА, И ДР. ОБЩЕСТВЕНИ ЗАВЕДЕНИЯ, ДА НЕ СЕ РАЗНАСЯ ТАЯ ЗАРАЗА, КОЛКО ЖЕРТВИ ТРЯБВА ДА ДАДЕ ТОЯ НАРОД ИЗСТРАДАЛ ОТ ДЕМОКРАТИЧНИТЕ ПРОМЕНИ , ОТ ФИНАСОВАТА КРИЗА И ОТ ГРИПНАТА ЕПИДЕМИЯ.

Моля престанете с истерията . Като уведомявате за пореден смъртен случай, изяснявайте от цигански или български произход са починалите ,защото това има значение. Затова съществуват раси,хората или имат или нямат някои ензими и т.н

Всяка година 2000 човека умират от грип пневмония бронхит и т.н. Обаче само тая малоумните доктори почнаха да ги броят и едва ли не създават психоза сред населението. Такива малоумници няма!

И до кога с тази масова психоза,Уважаеми сънародници - ДОКОГА ?????

I az tova pitam!!!!

Не знам до кога ще продължава това психиране на хорицата. Сега всеки починал ли ще преброяваме. новият грипен вирус е притеснителен с това, че засяга предимно млади хора ами да - те се движат, срещат, общуват съвсем логично е да почне от тях. Защо заблуждавате бабите, че са застраховани. Хайде стига вече с тия внушения. От толкова излишна информация, вместо хората да вземат мерки се постигна обратното. Даже в поликлиниките не спазват елементарните хигиенни правила.

А какво да правят онези, които по цял ден са затворени в офисите и климатиците разнасят вирусите на безотговорните им колеги, които не са си останали вкъщи, за да не пропуснат и един ден в болнични? Нищо чудно, че грипът се разпространява с такава скорост. Здравната ни култура е под всякаква критика. Колко хора знаят, че когато са настинали всъщност са пипнали вирус и са заразни?

ЛЯТОТО РУСНАЦИТЕ КАТО СЕ ЖАЛВАХА ЧЕ СА ХВАНАЛИ СВИНСКИ ГРИП ОТ НАШЕТО ЧЕРНОМОРИЕ ВЛАСТА СКРИ ЗА ГРИПА И КАЗА ЧЕ РУСИТЕ СА СЕ ОБЪРКАЛИ НЕЩО НО ИСТИНАТА ИЗЛЕЗЕ НА ЯВЕ

ДА ЖИВЕЯТ МЕДИИТЕ, В СЪЩОТО ТОВА ВРЕМЕ УМРЯХА 2000 ЧОВЕКА ОТ ГЛАД, 100 от СПИН, 1200 от РАК...НЯМА НИЩО, а празните глави слагат маски и се надяват да са безсмъртни !

И ние изхарахме подобен грип - един съвет - забрави за личния лекар - от как докара пневмония на малкия не стъпвам при него. Не искам да прозвучи като реклама но сме изключително доволни от медицински център Детско Здраве /малко бгмама стана тоя пост/

И на мен много ми писна от тази смъртна статистика. Не може да живеем спокойно! Голям бич са това медиите!

как да не броят, нали паника трябва да всяват и лекарставата да си продават....ваксини.

Поредната меркантилна статия, дано не ми цензурирате коментара!!! Създава се паника от грипа и накрая на статията се споменават единствените антипрепарати...и на малките деца им става ясно каква е крайната цел - да се нагушат определен кръг компании в световен мащаб. Днес е A1, утре ще е A2 и така нататък...баба ми, лека й пръст грам лекарство не беше пила през живота си и един грип не съм я видял да кара...

Писнахте ми с тая смъртна статистика. Не можем да живеем спокойно! Ужасен бич са тия медии!

Това ми звучи като: болен от рак почина от хрема тази нощ в болницата в Горно-нанадолнище...

Най много да я глобят за дребни статинки. Зад Масларова стоят много големи акули, но те никога няма да бъдат пипнати, нито показани на яве. Колкото успяха да развалят барбекюто на Доган, камо ли да му падне един косъм от главата...Методиката цаците, прикривай акулите обвинения за дребни стотинки, но не ДА СЕ СЪДИ КАТО ДЛЪЖНОСТНО ЛИЦЕ е последната миимикрия на олигархията и начин за оцеляване. Последното правителство е един от олигархичните кланове, водещи сега битки помежду си за повече политическа власт и облаги от нея! Тепърва българинът ще осъзнава, че е попаднал в хомотите на ново олигархично робство! Да му е яка гърбината да оцелее! ideyazabulgaria.org

как установяват бройката на заразените от свински грип,като смея да твърдя,че в тая грипна епидемия лекарите се отнасят не сериозно към пациентите сиСинът ми 11г водим го при джипито с температура-изписва му хомиопатични боклуциТемпературата се покачва указанията на джипито,ами събота е отивай в медицинския център с,който имам договорКачваме детето в автомобила с 39 градуса температура отиваме в медецинския център и ужас 20 деца с родителите си един лекар микс от вируси.Взех си детето в аптека си купих антибиотик след консултация с др лекар и почнахме лечение да издържим до понеделник докато дойде джипито.Въпрос първи какво прави здравното минестерство в условията на епидемия нищо,къде са ми здравните осигуровки и защо срещу тях не получавам навремено и нужно обслужване.Извод здравеопазване в България няма само ни крадат парите

Вижте какво пише в руската преса: Студентка пензенского вуза умерла от кровоизлияния в печень, вызванного употреблением энергетического напитка, находящегося в свободной продаже. По словам старшего помощника руководителя следственного управления СКП по Пензенской области Людмилы Фоминой, девушка была на дне рождения у подруги и выпила излишнее количество энергетика.

Да живее чесънът!

Всяка година умират по 3000 човека в България от грип защо до сега не ги броихте ве всявате само паника в простия народ!!!!

Работя в Детски център. Вчера следобяд от 39 деца имах присъстващи само десет. Докога чакат тези в София? Учителите едва се крепят вече! Болни, не болни - на работа. Ама това правилно ли е?

abe shte vi se ne znae i v maloumnite we?????????????????? pishete i broite vsqka jertva, vie URED li ste?????