Искат задължителни ”часове по ЕС” в училищата
Евродепутати настояват учениците да бъдат принудени да посещават уроци за Европейсския съюз, които да контрират "лъжите" за Брюксел, съобщава британският в. "Дейли телеграф" в кореспонденция от Брюксел, предаде БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Искат задължителни ”часове по ЕС” в училищата | Днес.dir.bg
Коментари
Аз съм напълно ЗА, но при следните уловия: през време на изучаването си по предложената дисциплина да ни бъдат организирани и ПЛАТЕНИ от ЕС /щом това е тяхно предложение/ ЕКСКУРЗИИ до ИНТЕРЕСНИ места в Еврозоната. Не да ми правят тъпи презентации даскалите, а да бъде всичко в стил 'Око да види, ръка да пипне, а и не само това - детските, които вземаме, да са РАВНИ с тези, на европейските ни връстници. Иначе идеята - ще си остане в историята като оная порнография, където нашите баби и дядовци си играели на чавдарчета и пионерчета, наизустявайки без да ги разбират разни безсмислени правилца. На мен като ми потрябва нещо за ЕС, си го намирам в Интернет, а не да клеча в студените класни стаи, без да съм закусвала и обядвала. Хич не ми дреме за подобни часове. С пичовете от класа ще намерим време да ходим да пушим и закусваме... Не си пилейте парите за плащане на хонорари на даскалята - няма да има никаква посещаемост, ако часовете не са атрактивни!!! С трици МАЙМУНИ не се ловят уважаеми господа:)
Да бе, само това им липсваше на учениците, не стига че сега в шести клас имат по 7 и 8 часа, ами и тази простотия. Как до сега не се падна един министър на образуванието , дето да мисли за здравето на децата, а не за болните си амбиции. С тези часове няма да се вдигне качеството на образувание, а с учене на неща , които ще им трябват в живота, пък те учат простотии, особенно математиката е напълно излишна с тези степени, дроби и тем подобни. Който ще учи висша математика да го учи това като студент, а не на 12 г.
Опааа! И сега какво? Ще промиваме мозъци май.Едно време имаше Съветски съюз и го учехме под най различни форми.На всяка страница в почти всеки учебник се споменаваше под някаква форма.Сега какво - Европейски съюз.Явно глупостта на евробюрократите надминава тази на кремълските от едно време.
И кой ще им ги преподава? Пак ли мекерета и нещастници като Тадаръков - професор по ...туризъм, моля ви се, или като Вълчев, доцент по почти всичко?!!! Остава да поканите и Мургина, за да се попълни квадратурата на кръга....Ха-ха-ха...
И кой ще им ги преподава? Пак ли мекерета и нещастници като Тадаръков - професор по ...туризъм, моля ви се, или като Вълчев, доцент по почти всичко?!!! Остава да поканите и Мургина, за да се попълни квадратурата на кръга....Ха-ха-ха...
И кой ще им ги преподава? Пак ли мекерета и нещастници като Тадаръков - професор по ...туризъм, моля ви се, или като Вълчев, доцент по почти всичко?!!! Остава да поканите и Мургина, за да се попълни квадратурата на кръга....Ха-ха-ха...
По голяма глпост не можаха ли да измислят? Това прилича на едно време, когато пак се промиваха мозъци. Програмата на учениците е толкованатоварена, че само това им липсва. Да става Фандъкова кмет, че утре като и нареди Бойко /за да се подмаже на ЕС/ веднага ще поправят програмата.
Кво да им преподават? да замажат истината, че страните от запада в момента се държат като колонизатори спрямо източно европейците. Притискат ни за кви ли не простотии, налагат глоби за проблеми, които те самите не могат да разрешат в собствените си държави. Казват ни да спазваме правата на циганите, а когато циганите отидат при тях ги арестуват на секундата. Искат да изравняват цените тук с техните, но никой западен работодател, който има фирма в България не иска да плаща дори и половината на това което взимат работниците в неговата държава, щото тук сандарта бил такъв...Абе гнусна работа. Аз лично не искам България да е в Европейския, Съветския или който и да било съюз. Трябва да сме САМОСТОЯТЕЛНА ДЪРЖАВА И ДА НИ ИНТЕРЕСУВА ЕДИНСТВЕНО НАШИЯ ЛИЧЕН ИНТЕРЕС! НАШИЯ! НЕ НА франция, англия, белгия и т.н САМО НАШИЯ!
Промиване на мозъци!?! - съгласна съм!!! Прочетете книгата на Ян Ван Хелсинг ВЛАСТТА НА ТАЙНИТЕ ОБЩЕСТВА ПРЕЗ ХХ ВЕК и вече за това няма да има никакво съмнение!
Не е лоша идеята, но атестирането на преподаватели трябва да става от Брюксел. По европейски стандарти и нормативи. Иначе ни е спукана работата - пак ще излапат парите и ще набутат невежи лелки или наперени бизнес дами които мякат и някат за да участ нещастните българчета как се сади пиперо....При тая посредствненост която се шири в образователната система на средна и висше образование, летаргията и пълната демотивация на преподавателското тяло, одаскалено и принизено до елементарния екзистенц и нужда да оцелява - и тази идея ще бъде опорочена ако се спусне отгоре на нашите Тадаръковци, Рум.Овч, Луджевци и пр. професоря. Някой да е повдигнал въпроса пък какви лелки от околните села възпитават децата в детските градини? В същото време магистри по български език, млади и енергични хора с мерак за работа седят в къщи или продават дрънкулки по пазарите. Ало, голямо претакане на полу-ориенталското ни битие и съзнание трябва да знаете. То няма да стане наготово с програми и пари от присъденителни фондове само . Първо трябва да се свалят вътрешните фереджета на една поне трета от т.нар. ни културен елит, че сетне да се почне едно европейско възраждане каквото прилича на народ като нашия. Сега като Фандъкова стане кмет, ще видим кой мушмурок ще сложат за министър на образованието. От тук ще трябва да се почне европеизацията, но също и от долу - родителите да не спят и си гледат кефа, ами да повдигнат изискванията си за качествено образование и още повече възпитание на българите - а то виж подивяхме и озверяхме.Никой няма да ни търпи такива не само в Европа, ами в цивилизования свят. Обществеността трябва да се сети вече, че от всяко дърво свирка не става, още повече, че катао се е налапал някой с пари и власт, това не го прави от раз ни по-културен, ни образ за подражание. Така мисля аз, а другите нихилизми и глупости изказани в блога нямат значение.
До хм!. И да ти напомня, разликата е, че ако всички не искат да се учават тези часове, то няма да ги има. :)
А кой ще контролира англосаксонските лъжи( на тандема САЩ и Англия)? Те се различават сериозно от тези на Брюксел(континенталн Европа). В българските училища е нужно преподаване КАКВА Е ЗАПАДНА ЕВРОПА, за обществения модел на Западна Европа, който е значително по-различен от този на англосаксонците и много по-прогресивен . Но това народът не знае ,защото Сороските организации започнаха Нова студена война след 1989 г. и спуснаха нова Желязна завеса между Източна и Западна Европа, за да не познаваме Западна Европа. В България има наука и образование само за американските ценности но не и за европейските. Тук един от вчера ( в статията Пари няма!) се подвизава с ника ЕВРОПЕЕЦ и прокламира някакви лъжливи европейски ценности, в лъжливия ГEРБерски тон.Той не само не ги познава, но и не е емигрант,но целта е да се дискредитира З.Европа и българската емиграция и да се прокламира американския път, по който е тръгнало ГЕРБовото управление. Елате в нашите интернет страници да се запознае с истинските европейски ценности!
Абе в даскалото у наше село кой ше преподава тея уроци? Даскал Петю не е одил у София даже па камо ли за европа да знай нещо :)))
Ан тъй, почвайте да им промивате мозъците как е най-добре цяла европа да се слее в една държава разделена на различни територии. И то от ранна възраст.
Haide kakto vinagi purvo da opliuem edno hubavo i posle da mislim! Ostavete tozi evroskepticizum na strana. V kraina smetka EU ne zaduljava nikogo da stoi vutre. Do 6666: Uchenicite imat v momenta po 7 chasa na den, no za tova puk uchat edni i sushti predmeti godini nared! Vmesto da tupchat na edno mqsto, prosto trqbva da se reformira programata. Dori i da uchat edni i sushti predmeti po nqkolko godini, dneshnite tineidjuri pak si ostavat neveji! Prosto trqbva reforma. Izuchava na istoriqta na EC e zaduljitelno - purvo zashtoto e chast ot istoriqta na Evropa (koqto se uchi tui ili inache v 9ti klas, ako ne se luja) i posle zashtoto e smeshno BG da e chast ot EU, a samo hora s juridichesko obrazovanie (i to ne vsichki) da znaqt za kakvo vuobshte ide rech! No naistina si e problem, che moje bi nqma dostatuchno kvalificirani uchiteli v Bg. Tam dori i EU law se prepodava ot mnogo skoro.
Трябва да ги въведат, така е редно Изработка на сайт - цена 360лв. Всичко включено в цената, домейн и хостинг за 1г. www.SaitBG.com - изработка на сайт
Специални часове по ЕС ли?! Това ли е най-новата мода за промиване на мозъчетата на бедните дечица, които вече нищо не учат, само си прекарват времето в някакви училища, не знаят нито история, нито география, нито нищо като хората ...
Чудесно ! Прекрасна много-планова възможност за България : - помагаме с информация (лекции, семинари,упражнения) изнасяна от наши специалисти по (работно заглавие) Теория и практика на компрометирането на базовите концепции на ЕС и тяхните финансиращи механизми . Хем ще се отсрамим за срама (дето някои ни причиниха), хем хората ще научат детайли и ще могат да подобрят ЕС, хем наши специалисти ще придобият международен опит/признание и ще имат работа (а и пари).... току-виж и нови фондове бъдат отпуснати, и този път наистина усвоени у нас .
КАК НЕ ВИ ПИСВА ДА МРЪНКАТЕ ПО ЦЯЛ ДЕН В ТЕЯ ФОРУМИ! НЕЗАВИСИМО ОТ НОВИНАТА, ВИНАГИ ЩЕ СЕ НАМЕРИ ЦЯЛ КУП МРЪНКАЧИ!
Чудесно! Аз съм ЗА!ЕС не е само да се лапат еврофондове и да чакаме някой да ни оправи! Малко европейщина на мнооого стресираните ученици, които всеки ден се бият, трепят и нападат , няма да им дойде в повече!
Искат да промиват мозъците на децата от малки - това е най-ефективният начин да печелят бъдещето!
пълни глупости!! ами като излезем от ЕС- тогава какво првим!! Предлагам часове по държание в парламента!!
И на мен ми напомня на историята на БКП, но съм твърдо ЗА. Европейският съюз, дали го харесваме или не (също както и БКП навремето), играе важна роля в нашия живот и трябва да знаем някои най-основни неща за него за да разбираме кое от къде и как идва, а не да си мислим глупости като например че: (1) Евродепутатите гласуват и приемат европейски закони по същия начин като депутатите в нашето Народно събрание; (2) Българският еврокомисар трябва да защитава интересите на България в ЕС; (3) Ако не сме доволни от решение на министър или на български съд, можем да го обжалваме пред европейския съд и т.н. Хората не го разбират Европейският съюз, и той им се струва сложен, объркан и високомерен, просто защото на медиите им харесва да го изкарват такъв и ... НАЙ-ВЕЧЕ защото не се преподава в училище. А не се иска кой знае колко много, просто всяка година в часовете по история например 2-3 часа да са посветени на ЕС.
6666, nishto ne e izlishno ot matematikata. Matematikata razviva misleneto. Kolkoto epo-razvite mislovnata sposobnost, tolkova po-dobre chovek opredelya kakavo mu tryabva v jivota. Razkazvatelnite predmeti razvivat misleneto v po-malka stepen ot matematikata.
колкото научния комунизъм навремето ни напрви комунисти,толкова и това ще направи децата европейци. Часове по НАТО да не забравите да въведете идиоти.
виж какво,що не вземеш за си реформираш първо компа и да пишеш на кирилица,пък после да даваш акъл,а?
БЪЛГАРИЯ СИ Е БЪЛГАРИЯ И АЗ ИЗОБЩО НЕ ИСКАМ И ДА ЧУВАМ ЗА ЕС ИМАМЕ СИ ПРЕЗИДЕНТ ГОТИН ПРЕМИЕР ЗАЩО ТРЯБВА НЕПРЕКЪСНАТО ДА НИ НАБИВАТ МЕДИИТЕ В ГЛАВИТЕ ТОВА КАЗАХА ОТ ЕС ТОВА КАЗА ЕДИ КОИ СИ КОМИСАР ТОВА КАЗАХА ОТ НАТО - ГЛЕДАЙТЕ СИ РАБОТАТА ТЪПИ И СМОТАНИ ЕВРОДЕПУТАТИ АЗ ЖИВЕЯ В БЪЛГАРИЯ ДЕТЕТО МИ ЖИВЕЕ И РАСТЕ В БЪЛГАРИЯ И НЕ ИСКАМ НЯКАКЪВ СИ ПОРТУГАЛЕЦ ДА РЕШАВА КАКВО ДА УЧИ МОЕТО ДЕТЕ В БЪЛГАРИЯ НЕКА ДА СИ РЕШАВАТ ЗА ТЕХНИТЕ ДЕЦА
Дедо Йоцо, обявете в платформата си че ще въведете 3 месеца задължителна платена отпуска и към вас ще се присъединят тълпите ! Ако ви стиска да хвърлите камък по ефективността /експлоатацията/ ще намерите мнооого поддръжници, независимо от убежденията им. Дето се вика - далаверата няма цвят !
I evrodeputatite i politicite ni triabva da posestavat chasove po ES, zastoto haber si niamat kakvo e tova, kakva e istoriata i kakvo tochno rabotiat samite te. Samo znaiat da lapat. A decata gi ostavete na mira pone s tazi glupost!!! Zastoto nai-malkia problem ste bade kato se vavedat takiva chasove, koi ste gi vodi, kolko kvalificirani prepodavateli ima vaobste v BG ???
Дневната и седмичната натовареност на учениците в училище се подчинява на неизбежни норми и ограничения.Това означава,че за да се въведе нов учебен предмет или да се разшири материала по друг,става неизбежно закриването на отделни дисциплини или намаляване броя на учебните им часове.Нашето масово обучение по математика все още превъзхожда по своята ефективност европейските стандарти и особенно стандартите на САЩ.За това нека да се закрие изцяло училищното обучението по математика /по аритметика,по алгебра,по геометрия и т.н./.Подобно решение,без съмнение,ще зарадва не само много наши ученици,но и ще възстанови смачканото самочувствие на новите ни и могъщи съюзници които,все още,са принудени да си пазаруват интелект от чужди земи.А може би тогава ще спрат да плащат и на онези,които предпочитат да ни управляват двойните мозъци.
Гениално!! От малки ще им промиват мозъците, за да бъдат готови за робското съществуване, което им е отредило европравителството. Ще плащат и ще пеят така да се каже. :-) :-) Вместо да мислят глупости, да въведат задължитено часове по финасово ограмотяване. Но не им е изгодно май май. :-D :-)
ЕНП май се учат от Ленин все пак да вземеш власта е лесно но да промениш мисленето на хората е доста по-трудно а именно това е нужно за да може ЕС да продължи да сеществува .
на мозъци. Абе да въведат задължително кастриране още в началното училище и така ще си решат проблема какво да ни правят, а то сега мъчат само хер Флик да измисля разни изненади. Много бавно и неефективно!
Аз съм напълно ЗА, но при следните уловия: през време на изучаването си по предложената дисциплина да ни бъдат организирани и ПЛАТЕНИ от ЕС /щом това е тяхно предложение/ ЕКСКУРЗИИ до ИНТЕРЕСНИ места в Еврозоната. Не да ми правят тъпи презентации даскалите, а да бъде всичко в стил 'Око да види, ръка да пипне, а и не само това - детските, които вземаме, да са РАВНИ с тези, на европейските ни връстници. Иначе идеята - ще си остане в историята като оная порнография, където нашите баби и дядовци си играели на чавдарчета и пионерчета, наизустявайки без да ги разбират разни безсмислени правилца. На мен като ми потрябва нещо за ЕС, си го намирам в Интернет, а не да клеча в студените класни стаи, без да съм закусвала и обядвала. Хич не ми дреме за подобни часове. С пичовете от класа ще намерим време да ходим да пушим и закусваме... Не си пилейте парите за плащане на хонорари на даскалята - няма да има никаква посещаемост, ако часовете не са атрактивни!!! С трици МАЙМУНИ не се ловят уважаеми господа:)
Я вземи и се промий и отдолу, че яко смърдиш.....! Гадни издънки на соцове и партизански кланове, още ли ви има?!......
Я вземи и се промий и отдолу, че яко смърдиш.....! Гадни издънки на соцове и партизански кланове, още ли ви има?!......