Попова: Ако не бяхме върнали Павел, щяхме да погазим закона
По случая с децата от Асеновград ние решихме да изпълним съдебно решение на правен акт като понесем негативите от реакциите на гражданите.
Обратно в новинатаКоментари - Попова: Ако не бяхме върнали Павел, щяхме да погазим закона | Днес.dir.bg
Коментари
Не мога да повярвам, че 25 френски полицаи са върнали трите българчета от Франция! Забелязвате ли несъответствието между броя на поисканите и броя на реално върнатите! Защо ли?
Законите се правят за да служат на хората! На нас не ни харесват законите, не ни харесва министърът на правосъдитео, а вече не ни харесва и ГЕРБ. Точка! Това е!
ubedih se 4e i tova pravitelstvo ne si gleda rabotatata tova e bratia az pitam ministar popova kak zahtihte decata na balgarskia grajdanin
Хайде сега госпожо, както отнехте законно сина и дъщерята на господина, такак и да задействате процедура за законното им връщане в България. Да видим дали можете нистина да направите нещо за 2 български деца и баща им. Иначе е лесно да се крие човек зад буквата на закона.
Искам да попитам госпожа министърката дали е спазване на закон насилственото изземване на деца от родител? Дали ако това се беше случило на нея щеше да говори такива глупости. Що за хора сме за да действаме по такъв начин спрямо едни деца? Но българино ти си избра управляващите и то с мнозинство, сега не смей да се оплакваш.
Това не е обяснение, а извинение за собствената Ви неграмотност г-жо Министър както и криене зад параграфи и закони, в които дори Вие не сте сигурна в правотата им. Аман от кариеристи на чужд гръб.
По случая с децата от Асеновград аз пък реших, че министърът на правосъдието не притежава необходимите качества и компетенция за тази длъжност!
Тая псевдо-юристка да прочете цялата Хагска Конвенция, дето така избирателно я цитира, а не само един неин член, и да изгледа още веднъж записите на отнемането на тези две деца от баща им, а също така и публикациите в полските медии, като не желае да вярва на бащата и на българските вестници, които пращаха кореспонденти в Полша и не видяха никакво дете, и тогава да се произнася толкова компетентно! Патка смотана! Много се ядосвам вече!!! Тези деца българчета ли са, или не са?! хИЧ не ме интересува, че имали и полски паспорти! След като единият родител е българин, те са българчета по нашата Конституция - да си я прочетат и нея в тъпото министерство, -и да вземат да се стегнат вече да защищават интересите на българите в тази държава и в Европа, стига вече с тази дупедавщина!!!
Като всички във форума сте такива радетели за благото на добричкия татко, които не посвени да травмира децата си и ги направи участници в драматургични постановки с цел да натрие носа на майката, съберете му пари да иде в Полша, те още не са разведени и той може да ги вижда. Събрете му пари за развода в Полша и т.н. Но той няма да иде, той ще предпочете да стои тук и да грачи по разни телевизии как съди държавата, като че ли държавата му е виновна, че се е оженил и че е направил две деца на въпросната полякиня, или държавата му е виновна, че ги е довел в България с неоправени документи, а само със съгласието на майката да карат ваканцията.
Друго ме изумява тук във форума, абе хора, вие не разбирате ли, че въпросът е принципен и че така щеше да стане независимо кой е на власт! Законите са за да се спазват. Всичките тук се биете в гърдите какви защитници сте на децата, ами ето аз от месеци насам гледам как детето на съседката ми се тръшка, че го водят на детска градина. Онзи ден се късаше от рев и крещеше помощ, защото го водеха на зъболекар, хвана се и увисна на врата на входната им врата, майката го дърпаше, а то я ухапа по ръката... Знам, че отиват на зъболекар, защото сградата е на 300 м, знам и че детето им мрази да ходи на зъболекар, според вас загрижените за децата граждани трябва ли да се обадя в Агенция закрила на детето, че това дете го водят без негово съгласие на зъболекар, а? Или може би предлагате да извикам полиция и телевизионен екип?
Господи прости и какво говори .Те били решели да поемат негативната реакция на гражданите.От кога правната ни система се интересува от гражданите.Тази правна система се интересува само от престъпниците и от това ,с което ще им се напълни джоба.Няма по-подкупна ,по-безхаберна и по-мразена система от тази в България.Ако народа се въоръжи-първо ще изтреби всичко що се е намърдало там,защото по всичко личи,че там няма нищо позитивно.Всичко е за боклука.
добре, върнали децата върнали - това няма да коментирам сега, но да разследват и да огласят делото - то отдавна вече не лично, а е изнесено на национално ниво. освен това ако новото правителство иска да се докаже като заинтересувано, редно е не да се оправдава защо е върнало децата, а да обяви какви са мерките, които ще вземе за да помогне на бащата законно да си ги прибере следващия път и да няма подобни циркове. За милионен път казвам - хората по света знаят, че държавата им седи зад тях и се грижи за интересите им, а ние какво сме ???? и още нещо, moжe и да бъркам, не ми се рови да проверявам, но този англичанин, които уби един български барман и беше осъден за убийство, англичаните не си ли го прибраха да лежи по техните затвори ? и ако това е така как може те да се грижат за един явен убиец, пък ние тук да мислим кой прав кой крив -разберете щом е бг. гражданин, значи страната ни трябва да има отнош-е
A da popitam ako stavshe duma za deteto na tazi gospoja ili nqkoi golqma klechka nqmashe da e v polsha na sila otvedeno nqmashe da ima sudebno reshenie koeto da spazvat nali.Upravnicite ni sa sushtite pluhove kato prednite!SRAM I POZOR ZA BULGARIQ
Аз съм майка, а и то разведена моето дете беше на 2 годинки, когато пищеше помощ мамо не ме давай, залепи ръчичките си на стъклото и крещеше, тази гледка никога няма да я забравя, дано тя не я помни. Не може да се стресират така деца, не може ние зрелите и разумни хора да допускаме това. Ако тази луда жена не знае какво причинява на децата си, то милиони хора видяха. Нашата страна е готова да се одупи, дори тогава когато това не е необходимо, а къде са децата незаконно изведени от тук. Безобразие!!!!!!!!!!
Абе Гия ли си, Джия ли си, Гея ли си или си новата министърка на правосъдието. или може би искаш някой пост в новата държавна администрация. Разбрахме твоито мнение, ама стига с тоя мазохизъм от твоя страна. Колкото повече те плюят и обиждат, на тебе явно по хубаво ти става. Много са ми интересни жени като тебе. Във форома си нагла и отстояваш твоето мнение, което съвпада с още десетина, а другите стотина и кусор не те интересуват, а вкъщи я мажът ти, я баща ти или синнът ти сигурно те пребвиват. Дори и така да е знай,че не всички мъже сме такива, а твоето ако е така, е изключение. Имаш нещо което те мъчи и това много личи по изказа ти. Кажи какво си преживяла или преживяваш и сигурно ще те разбереме. Тука е лесно. Никой не те познава, никой не знае коя си и затова давай. От теб всички във форумите разбрахме, че българските мъже сме какви ли не, само не и мъже. Усещаш ли се, колко бяс има в тебе. Има една болест - луда крава. Не знам на какви години си, но ходи се прегледай, това не е срамно.
tova li e zakon?????????? otvrat!!! na vsi4ki koito sa u4astvali v OTVLI4ANETO (kosveno ili prqko) pojelavam da im se vra6ta.
Ако бяхме още под турско робство, тази министърка, начело със все кабинета, услужливо щяха да предадат Васил Левски на турците...
Тази година България е помолила да бъдат върнати деца по 14 случая /не се казва дали по тези 14 случая децата са само 14 или повече/ и били върнати 5 деца. А тези пет деца от колко случая са и какъв е отговорът за останалите, невърнати деца. За миналата година съобщава само броя на подадени 28 молби. Колко от тези молби са удовлетворени? Питам, защото доста случаи виждам по медиите с наши граждани, на които децата са задържани от родител-чужденец и хората не получават помощ от държавата България.
Qwno ti lipsvat elementarni poznaniq po criminalno pravo i, po-specialno, prava na decata! I kato sudut e reshil neshto, ne oznachava, che to e pravilno (inache pravoto na objalvane nqmashe vuobshte da sushtestvuva v teoriqta na pravoto!!!!). Ne osporvame deistviqta na policiqta - te prosto sa izpulnili reshenie, koeto samite te ne mogat da otmenqt. No problemut e v samoto reshenie na suda, koeto e juridicheski neosnovano! 1 Spored Hagskata konvenciq po mejdunarodno otvlichane na deca, decata trqbva da budat vurnati v durjavata na dotogavashnoto im prebivavane, no tova trqbva da se izvurshi po DOBROVOLEN nachin!!! 2 Ako decata sa prebivavali poveche ot godina v drugata strana (v sluchaq Bulgaria) i sa sviknali sus sredata, sudut NE TRQBVA da razporejda vrushtaneto na deteto v durjavata na nachalnoto mu prebivavane! v sluchaq e poveche ot qsno, che decata sa sviknali, te ne iskat da hodqt v Polsha! 3 Zamolenata durjava ne e dlujna da predade decata, ako se ustanovi, che decata se protivopostavqt i sa na vuzrast, pri koqto e umestno da se vzeme predvid mnenieto im! Ima i oshte neshta, no mislq, che tova ti stiga za momenta. Do g-ja Ministurkata: podobni izqvleniq sa gavra, ne samo s naroda, no i s juristite, koito se zanimavat s tozi tip dela. Mislq, che sama razbirate, che reshenieto na suda bi trqbvalo da bude anulirano, a ot tova sledva i anulirane na cqlata posledvashta procedura. Nadqvam se tezi deca da namerqt spravedliva po-natatushna zashtita v liceto na Bg pravitelstvo (t.e. osporvane na validnostta na reshenieto)!
явно всички сте големи разбиратели по всички въпроси,нещо типично за нас Българите.Но запомнете едно винаги искайте историята и на другата страна ама не казана от бащата.Една история винаги може да се направи в твоя полза.Дайте да не го избиваме на родолюбие.
Маргаритке бе душа - коментирай моля те какво казва Хагската конвенция по отношението на прилагане на насилие срещу децата от държавните органи при изпълнение на такова съдебно решение - защо по дяволите никой от вас не си отвори устата и да коментира това - неудобна ли ви е темата - до кога - дайте обяснение на тези които ви плащаме заплатите !!! Нали при решението на съда и изпълнението на Хагската конвенция върховенство трябва да имат интересите на детето - след като съпротивата на децата при това изпълнение можеше да се сравни с само със съпротивата на животни когато ги водят за заколение - питам аз - това не беше ли достатъчно основание за моменталното спиране на това съдебно решение - съдебната практика не познава ли до сега такива спиранета на решения - защо това не се приложи в този случаи - защо децата бяха подложени на такъв тормоз - защо бяха отвлечени грубо и брутално? Защо решението на съда се крепи само и единственно на свидетелските показания на приятелка по чашка и колежка по занаят на майката а всички други свидетелски показания в полза на бащата не са били приети. Защо не е вземато в предвид мнението на децата ... толкова много ЗАЩОТА има в този случай, че няма да ми стигне деня да ги напиша ... айде някой от вас властимащите най после да застане пред този народ и да отговори поне на едно от тях - НЯМАШЕ ЛИ ДОСТАТЪЧНО ОСНОВАНИЕ РЕШЕНИЕТО ПО ТОВА ДЕЛО ДА БЪДЕ СПРЯНО ПРИ СЪЗДАЛАТА СЕ СИТУАЦИЯ а именно острата и категорична съпротива на децата за чийто добро и в чийто интерес трябва да е това решение? Молете се един ден след 6-7 години да не видим това малко момиченце на страниците на някой порно сайт пласирано от родната си майка или по тротоарите пред баровета на Палма Де Майорка защото тогава този заспал народ ще се надигне и ще ви разкъса!!!
Дрън-дрън ярина! НИКОГА тези деца няма да бадът върнати в България. Защото поляците си знаят правата. Дали майката е алкохоличка или не- това е трябвало да провери съда преди да постанови тази присъда. Но съда си е затворил очите, претупал е делото като всичко останало и сега връщане назад няма. Да чакаш от сега нататък Хага да се произнесе по казуса е загубена работа. Ще минат години. Имат ли права нашите органи да следят как са децата в Полша? Дали не са малтретирани, дали запоите на майката се отразяват на психическото им здраве? Има ли такъв орган- напремер Б.Димитров като министър на българите в чужбина би трябвало да има такива права. Щом за македонката в затвора може да се намеси би трябвало и за тези деца да има някакви възможности да се проследи как живеят в Полша.Не като щрауса министри да си завират главата в буквата на закона и да действат във вреда на децата.