назад
Шествие с ретро шапки ще премине в центъра на София
Регионален исторически музей - София и Къщата на шапките на Ирина Сардарева организират "Парад на шапките" на 22 април.
Обратно в новинатаКоментари - Шествие с ретро шапки ще премине в центъра на София | Днес.dir.bg
17-11-2017
20-11-2018
Коментари
Коментирай
АКО СЕ ВЪРНЕ МОДАТА ПРЕЗ ШЕЙСЕТТЕ ГОДИНИ НА МИНАЛИЯ ВЕК ЖЕНИТЕ И МЪЖЕТЕ, ЩЕ ИЗГЛЕЖДАТ ДОСТА ЕЛЕГАНТНИ, ТОВА Е ДОБРА ИДЕЯ, ПОЗДРАВЛЕНИЯ!
Нещо бъркаш - явно си по-млада и нямаш спомени. През60-те години (особено ранните), ако човек излезеше с такава шапка на улицата, го вкарваха или в Белене или в лудницата. Шапките противоречаха на социалистическия морал. Тогава зимата жените още носеха забрадки, даже и в София (там, разбира се, ги наричаха шалчета).