ПП-ДБ обясниха защо остават в коалицията: Имаме план за излизане от кризата
Трите формации в съюза заявиха, че заедно са по-силни, а групата е монолитна група, макар и многообразна
ПП-ДБ заявиха, че остават в коалицията, защото заедно са по-силни и имат план за излизане от политическата криза.
"Явяваме се заедно, защото заедно сме по-силни. Явяваме се заедно, защото цялото общество и нашата общност очаква да бъдат представени от една коалиция, която да е силна и да заяви, че бъдещето на България зависи от нея", каза в кулоарите съпредседателят на ПП Кирил Петков.
"Имаме план как да излезем от политическата криза. Вече заявихме идеята за непартиен, равноотдалечен, общественик, икономист или юрист, който да даде това ново начало, което този парламент не можа", обясни той.
"Тази кампания ще се фокусираме към реалните неща, за които влязохме в политиката - по-високи доходи с по-силна икономика, всеки българин да има достъп до здравеопазване, по-качествено образование. Връщаме се към основните проблеми на хората и се връщаме заедно, каза още Кирил Петков.
Божидар Божанов потвърди също пред медиите, че "Да, България" (ДБ) ще се явят на предстоящите избори заедно с ДСБ и ПП. Той поясни какви цели са поставени. Попитан как ще се редят листите и на какъв принцип, Божанов се засмя: "Чоп няма да теглим".
Атанас Атанасов обясни, че коалицията е единна, макар и многообразна.
"Коалицията ПП-ДБ е монолитна и многообразна. Някои по-шумни, други - по-тихи в своите намерения", коментира той, цитиран от БТА.
"Две са основните теми - доходи, икономика и сигурност", заяви той.
"България изостава. Румъния получи безвизово пътуване до САЩ. А ние къде сме?", чуди се Атанасов. "Нека хората да гласуват за приоритети, а не да правим пазарлъци. Вижте какъв е политическият пейзаж в момента!", каза лидерът на ДСБ.
Вчера на заседания на своите политически органи ДСБ и "Да,БГ" решиха, че остават заедно с ПП в коалицията ПП-ДБ.
Предварително брожение и разнобой имаше в редиците на "Да, България" заради отхвърлянето от страна на партньорите на техните предложения за вътрешнопартийни избори, отпадане на квотното разпределение в листите и проект за коалиционно споразумение, но в крайна сметка и партията на Христо Иванов реши да не напуска съюза.