През април социалистите съобщиха, че на сина на Иванов - Бранимир Мирчев, е отпуснат кредит в размер на 5.93 млн. лева чрез фирмата "96 Агрогруп" ЕООД.
Според БСП като обезпечение са приети пасища и ниви с обща площ 12 дка в община Нова Загора, бъдещите машини и оборудване на предприятие за преработка, замразяване и съхранение на зеленчуци и плодове.
От левицата тогава заявиха, че синът на Иванов е взел парите, за да довърши един “умиращ проект” по европейската програма за селските райони. Същият заем е бил отказан на предишните собственици на фирмата.

По време на разселдването на Комисията за конфликт на интереси Андрей Иванов, който беше принуден да подаде оставка през януари, е бил изслушан. Той е заявил, че не вижда връзка между твърденията в сигнала около решението на общинския съвет за "Общинска банка" АД и кредита, теглен от сина му. Обяснението му за забавеното общо събрание на Общинска банка е, че той е подписал на 29 юли 2009 г., но писмото е изпратено на 2 август 2009 г., тъй като това е било работа на администрацията на Столичната община и от нея се е готвила документацията.
Комисията е установила, че за това има наказан служител, предадоха "Дневник" и Mediapool.

За изтегления кредит Иванов е заявил, че знае за това и че се е налагало да бъде взет от Общинска банка, защото лицата, от които синът му е закупил дяловете от фирмата, вече са били започнали процедурата още през месец април.
"Освен това от август, когато синът му е станал собственик на фирмата, до крайния срок за реализиране на проекта са били останали 9 месеца и е нямало време за откриването на нова процедура от друга банка", пише още в решението на комисията.
Според показанията на Иванов, след като се е запознал с условията по кредита чрез специалисти, заемът е обезпечен на 120% при неизгодни за кредитополучателя условия.

Решението на комисията може да бъде обжалвано пред Административният съд - София-град, до 11 октомври.

“Това очевидно е политическо решение за прикриването на бившия председател на СОС. Задължително ще обжалваме и се надяваме той да отсъди обективно и неполитически”, коментира общинският съветник от БСП Георги Кадиев.

През 2010 г. името на Андрей Иванов беше замесено и в имотен скандал - от РЗС го обвиниха, че е придобил 52 имота на стойност 10 млн. лв. Проверката на НАП обаче не показа разминавания.