По думите му съществува и ръчно подправяне на документацията, тъй като в началото полетът с футболистите е заявен като празен /без пътници/, след което има задраскване в задачата за полет и е обявен като обикновен, какъвто Авиоотряд "28" не може да изпълнява. Затова от партията предполагат, че полетът е изпълнен като държавен.

Подобна фалшификация на документи е достатъчна да падне премиер в нормална държава, каза проф. Велислав Минеков, член на НС на партията. Той апелира премиерът да обясни колко пъти Авиоотряд "28" е изпълнявал подобни случайни превози, откакто правителството е на власт.

Според получените копия на фактури за полета са платени над 23 000 лева от БФС. Един ден на правителствения самолет, независимо дали е летял (непреки разходи), е 4695,33 лева, тези разходи са включени във фактурата, уточниха от партията. Друг е въпросът дали това е реалната стойност, защото когато се изпълнява държавен полет, не се начислява пълната му стойност, отбелязаха от политическата формация. Корупцията в случая е използване на държавата за лични нужди, посочиха от "Движение България на гражданите". Те смятат, че антикорупционната комисия в парламента трябва да се сезира.

 От партията на Меглена Кунева са получили информацията по Закона за достъп до обществена информация. 15 от общо 27 въпроса, отправени от "България на гражданите", все още нямат отговор.

"Аз се радвам, че тези хора просто няма с какво да се занимават друго, не могат да ни намерят никакъв друг кусур и се занимават с неща, които ... "Това каза премиерът в отговор на въпрос на журналисти за твърдението на партията на Миглена Кунева, че разполага с документ за полета на „Бистришките тигри” до Варна, че писмото до БФС е подписано от Борисов няколко дни след като е осъществен полетът и според партията, става въпрос за фалшификация.

„Толкова пъти самолетът е даван за спортни отбори, за пострадали хора, за туристи, да събираме да извозваме, платен е, просто не мога да ги разбера. Освен това са все млади, два месеца си говорят едно и също, това ли е проблемът им? Нещо, което е платено. Така или иначе този самолет трябва да лети”, посочи той.

Борисов препоръча на Кунева да коментира делото за източване на средства по европейската програма САПАРД. Техните спонсори, по времето, когато самата тя беше еврокомисар, а нейната партия в управлението, да коментира делото, което, по думите на премиера, е взривило Брюксел.

В началото на септември стана известно, че авиоотрядът няма лиценз за търговски превози и трябва да извършва само специални полети - да превозва президента, вицепрезидента, председателя на Народното събрание, премиера и министрите.

Преди дни  Борисов каза по време на парламентарен контрол: "Пускаме правителствените самолети да летят на който иска, защото се чудим какво да ги правим".