Коментари - Защо принципът „замърсителят плаща“ е толкова важен? | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Тъпанари! Замърсителя не го интересува. Той ще калкулира цената и накрая крайния потребител ще плати всичко. Докога ще лъжете за следното - крайния потребител - ние - плаща всичко?

В Търговище събота и неделя се случва да се носят жълти облаци, но РИОСВ от Шумен явно почиват тогава. Искат се системни проверки и контрол.

Явно филтрите са я стари, я липсващи...

Е, ся - нали шишеджам си бачка, какво чак пък толкоз! В Герен растат особен тип зеленчуци!

що не си берете лайката всички дето сте зелени и бембени, не си наврете ППДБто отзад заедно с зелените талибани, ЕС, ЕК, и прочее дебили, и не си БЕРЕТЕ ЛАЙКАТА!

Най голямата зарядна станция в света на тесла произвежда ток от дизел в сащ. Това джендърите трудно го осмислят.

Поредните тъпи напъни да се унищожи нещо читаво.

Китейците протриват доволно ръчички. На кратно - Китай са показали три пръста, с преобладаващ среден на зелените политики. САЩ се усетиха и те веят бяйряка с пръстта. ЕС ... за да сме зелени няма евтина енергетика, освен АЕЦ, тежко машиностроене - през крив макарон, както и добив на енергоемки суровини. Т.е. за да не замърсяваме си унищожаваме промишлеността, като в Китай нямат проблем да се вместят в пазарния вакуум, и отделно сме задължени да купуваме зелени технологии, които се произвеждат в голямата си част къде?!? А, да - пак в Китай. Такова икономическо харакири сме си извършили, че след век сигурно ще му бъде отделен цял урок в учебниците по история!

800 милиарда долара е стигнал пазара на "въглеродни емисии". Абсолютно изкуствено създаден.

Защо принципа е толкова важен? Защото като подточка на плана за климата и зелен свят, активно и парично ще наказва Всеки нарушител на политиката. Е без Китай! Но за това пък ясно ще покаже на фирмите, че си струва инвестицията в зелените източници! Е сега какъв избор е зеленият източник, като те принуждават на сила да го използваш за да не внасят без чет пари за глоби!? Марак Китай, която е една от най-големите нации замърсители на планетата ще спечели най-много от зелените източници след като притежават над 70% от пазара им. Но цялата работа не е посветена на логика колкото до абсурдна идеология от хора, смятащи че Света ще свърши ако нещо не се направи по въпроса. Ако не се върнем във временета на пещерняците. От друга страна защо държавата не приложи плана срещу Топлофикациите? А вярно! Защото все работят към фалит и държавата трябва да ги спасява. Нищо че технически държавата на два или повече пъти купи дружеството с погасяването на задълженията им. Жалко че големите експерти нямат акъла да започнат да слагат условия на дружеството с цел да се намалят загубите.

Ако хората разберат колко нафта гори американската армия всеки ден ... армия, флот, ввс .... Изпреварват повечето държави.

Принципа е ясен - замърсяващите производства плащат, а после си взимат платеното от крайният клиент, т.е. да го дуат бедните

Винаги плаща крайния клиент. Например ако си затворим ТЕЦ-овете, ще трябва да внасяме ток от Турция, а ЕС ще иска пак да се плащат въглеродните емисии, т.е. за крайния клиент цената пак ще е висока.

ИНТЕРЕСНО МИ Е СЛЕД КАТО ПЛАТИ,ДАЛИ ПРИРОДАТА ВЕДНАГА СТАВА ПО ЧИСТА

Да, става за затоплистите, увоили парите и оишли на някой райски остров, да покарат сърф. :-)

Принципът "замърсителят плаща" е в основата на политиката в областта на околната среда на ЕС... Готвихме се за него.. Въведохме заради него и въглеродния данък.. Та после съкратихме на две емисиите и данъко скочи двойно. Междувременно се "готвихме". Мръсните производства ги пратихме в Китай и Азия.. Да плащат те двойно, а ние за пестим.. В ЕС-де.. И сега ПИЩИМ.. Например за - най-актуалното днес за зелената ни политика, Китай внасял ограничения за износа на ГРАФИТ.. А той ни трябва за батериите за електромобилите, за които строим заводи и в Европа. От 50 до 100 килограма на батерия.. А ние от ЕС и САЩ направихме така, че 90% от графита да се произвежда в Китай.. Тъй де.. Хем мръсно, хем енергоемко производство си е. Та по този тертип вече и металургичното си производство затрихме в Европа. Алуминиевите леярни изпозатворихме. Стъкларските - тоже, няма ги вече чиниите от дуралекс.. И т.н... И т.н..

Това е ограбване на еди страни за сметка на други. В Франция и Германия има вяър и разнася замърсяването. Те мръсните производства са ги изнесли. Например отливки в Русе на френска фирма.

Замърсителя не плаща. Защото е фирма. Дупе да е яко на клиента на замърсителя. А ако замърсителя се докопа до властта, като например фотопанелите, то замърсителя не само не плаща, ами дори му плащат.