Самолет почти се преобърна при кацане заради бурен вятър (видео)

Самолет не успя да се приземи заради бурен вятър и се издигна отново във въздуха

Обратно в новината

Коментари - Самолет почти се преобърна при кацане заради бурен вятър (видео) | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

На дежурната списвачка ( езика ми не можа да се преобърне да каже журналист) някой требе да й го набие о газо,да ѝ се изцъклят немножко дзъркелите, та дано види това " почти преобръщане" !!!

Харесва ми да се возя в такива хубави самолети. Искам и аз да се клатушкам. Накрая винаги слизаш жив и здрав.

Bravo

Чалева,дали почти не са те опънали?

Как така "почти се преобърна", бе ЧАЛЕВА? Аз виждам самолет, който минава на втори кръг, а ти какво точно си пила/пушила/приела и какво точно виждаш, съвсем не е ясно!

Я така карам като съм на 7 рикии.

Ами то пилотите забраиха да пилотират, джадите и джвъчкитие по автопилотите на самолетите ръждясаха и клеясаха по хангарите две години вече, кво сикате

ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ПРОФЕСИОНАЛНА реакция на пилота. Реагирал за част от секундата.

като гредам колко чалгари и патреоти са се вързали на партенката ми, мъчно ми става. Вие наистина ли се мислите за толкова велики? Треторазряден народ, мързелив, бездарен с измислена история и измислени герои.

к'ъф ти е проблема, бля?

По принцип съм сдържан човек и сега ще се сдържа в реакцията, но ми е трудно. Бах та в бастуна нещастен.

Нормална процедура, пилотите изпълняват процедурата do around, има специален бутон TOGA. Нищо драматично, само малко уплах за пасажерите.

Имаш предвид go aroung..

То това даже е бутон в менюто на полета. Програмира се предварителни съобразно метеорологичните данни когато дойде момента за заход компютъра решава какво да прави.

Имах същото преживяване но в обратното направление Лондон - Абърдиийн. Пак бяха Бритиш Еъруейс - май само те ползват реактивни самолети по тази линия. Излезе много силен страничен вятър в момента, в който докоснахме пистата и самолетът веднага набра височина. Нямаше особено клатене. Пилотът ни каза какво и защо е станало след няколко минути, когато самолетът летеше напълно спокойно. Вторият заход беше нормален.

Абърдийн - Лондон си е доста голяма дистанция,Easy летят и те. Витлов надали изпълнява подобен курс. Иначе често има много вятър и мъгла на Абърдийн.Помня веднъж кръжахме 45 минути над мъглата и накрая кацайки пистата се видя чак когато я докоснахме.

В тази компания работят най добрите пилоти не съм се съмнявал ,че ще приземят самолета.

НАЙ ДОБРИТЕ ПИЛОТИ РАБОТЯТ В САВЕЦКА РАСИА ,ЗАЩОТО УСПЯВАТ ДА КАРАТ ИЛ 18 , ТУ 134 И ДРУГИ КОВЧЕЗИ ОТ ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА !

пилотите са българи. няма начин, само истински българин може да приземи при подобни обстоятелства. Браво!

Митко Стоянов и Борислав Мирчев са пилотите - герои!

от къде имате тази информация.? ако е вярно браво

Лилия, самолетът не се е "почти преобърнал". Такива ситуации се случват нон-стоп, особено на East Midlands Airport. Да, опасно е, ако пилотът не знае какво прави. Те имат много стриктни процедури за go around в такива случаи и пилотът направи точно това, което се очакваше. Престанете с тези глупости.

Хубаво местенце, но няма директни полети от BG до там.

Миналата година по същото време в полет София - Лондон самолетът ни при кацане, в Лондон, беше като истинска люлка. Времето беше уж слънчево, но имаше много силен вятър. Щяхме да се разбием, но пилотът ни явно беше много добър и успя да ни приземи успешно.

Ако е бил същият полет на България Ер, капитанът беше Командир Райна Косева на Ембраер 190. Много е добра! Лек полет!

Добра, добра, колко да е добра? През 2019 ни с товари като чувал с картофи на Санторини при идеално време.

При някой условия на кацане се търси точно този ефект гумите да получат сцепление самолета. Има три режима на съприкосновение. мек среден и твърд. Зависи колко пистата е мокра. Другия фактор е вятъра При страничен вятър или внезапен порив на гръбен няма как да е меко кацането. Дилемата е да се избере комфорт и управляемост.

Туй му викат 'козел'

Момче, виж в нета какво е козел в авиацията. Много си далеч. Фейса това причинява.

Това не е "козел" !!!

Това го прави автоматиката на самолета и няма нищо общо с уменията на пилота. Казва се WINDSHEAR TOUCH & GO AROUND. И е изобретение на инженерите.

С тази разлика, че в точно тази фаза на полета в 99% от случаите пилотите са преминали на ръчно управление в светлата част на деня и при добра видимост. Има маневра WINSHEER TOUCH & GO, но за автоматика, която го управлява това за първи път чувам. Виж WINSHEER detection and ALARM - има, но тя те известява километри преди летището, а не по време на touch down

Няма такова нещо. Т.е. това, което казваш за go around процедурата е така, но тя действа по по-различен начин и в по-ранна фаза на final approach. В тази част от полета, самолетът е бил 100% управляван с джойстика от пилота и не е имало auto throttle. Тук се взима решение от пилота, който изпълнява кацането и той или тя правилно изпълниха go around.

То заради тая автоматика пилоти не останаха.

Чалева пак е писала "новини" дрогирана и и се е видяло, че самолетът "почти се преобърна"!

Причината за излитането наистина, е че почти щеше да се преобърне. При страничен вятър първо трябва да опре колесника който е срещу вятър тука само се опря и после изтърва нещата. Вятъра влезе под дясното крило. Правилното кацане е вятъра трябва да натиска самолета, дясното крило трябва да е ниско, а лявото високо. Тука това не се случи. Единствения изход е бягай в небето и на втори кръг.

Направи и тейлстрайк, но при този вятър бързаше да се вдигне

Просто беше на ръба.

Абе май леко закачи пистата със задната част на самолета, демек опашката, но е извадил късмет, имаше си леки моменти на хаос.

Вие някакви кретени ли сте? Това е нещо, което се тренира по хиляди пъти! Питайте кой да е пилот! Cross wind не е някакво гига-мега-супър-дупер явление! И накрая вижте при какви условия се тестват самолети! НЕГРАМОТНИ ЖУРНАЛИСТИ! ПСЕВДО ЖУРНАЛИСТИ!

Няма новини, чуек. Всъщност има, ама разсейваме електората от несгодите на промяната.

Ето го, поредния миндерен герой и знаяч. Ако беше в самолета, седалката му първа щеше да стане кафява...

Ама това тука не е само страничен вятър , а срез на вятъра. Който нямаше как а предотврати освен с излитане.