Ларва, която яде найлон, е новата надежда на еколозите

Учени откриха ларва, която яде полиетилен - една от най-резистентните изкуствени материи, използвана много за опаковки, съобщи АФП.

Обратно в новината

Коментари - Ларва, която яде найлон, е новата надежда на еколозите | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Баси дзвера...Днеска ръфа полиетилен, утре да не почне хора?

Разбрахме какво яде ларвата, а какво се.., пардон отделя? Защото и това е важно. В края на краищата това огромно количество синтетична химия ще се превърне в ларвешки лай.., съответно също толкова много и е добре да знаем, те що за физико-химическа субстанция ще бъдат.

..а после какво ще правим с лаврите? ;))

Веднага да се приложи методът навсякъде! Торбичките да се продават с набор червеи! А хартиените в комплект със запалка, да се изгарят след употреба...

Изгоря фирма ТИТАН.

ами ще ти ги дадем на теб лаРвите да ги изядеш!

Ами ..тия открили "топлата вода" ... Ние от кога ядеме "найлоновите" домати и всякакви ГМО-та ...

да ги пробат на пълшоци и ако става 5 чувала на позитано 20

Еми ларва е, кой знае какво ще се излюпи от нея...

добави и че поне 40% от храната заминава навън без да бъде обработена. а по въпросът за микро влакната? нещото което всъщност представлява проблем?

и така - почваме да гледаме тия молци и слагаме кръст на пчелите? а после ятата гадинки като хвръкнат посока някой град - какво следва? като в библията, само че с молци вместо със скакалци?

Значи ще делим територии и с молци...

Скаридите и те, горките, хапват полиетилен а Pestalotiopsis microspora разгражда полиуретана... Или с други думи някои хора хвърлят повече пари за да разпалват психози вместо да инвестират в решението на еко проблемите от които уж се притесняват;)

И като почне да се размножава безконтролно какво ще се с случи с пчелите и всичко останало от полиестер?

Излизат ми кЕсилини, пробвала съм ;) Мерси за основателната забележка ;))

В статията пропускат важна подробност. Целта не е да се пуснат ларвите да ядат полиетилена, което в много случаи е невъзможно. Целта е да се открие кое разгражда полиетилена - ензим или химическо съединение. И след това това вещество да се синтезира и използва за безвредно за природата разграждане на опаковките.

На мен пък, веднъж ми бяха продали цигари надупчени от някакви буболечки подобни на гъгрици (може и някакви гладни гъгрици да са били). Забавното беше че и алуминиевия станиол беше надупчен от тях. По логиката на тези "учени", значи има буболечки дето "разграждат" алуминий.

Партизанити ядяха саде кашкавал а тая гад яде и найлоня

Алуминият е мезето, че по-лесно да преглъщат сухия найлон ;))

А дали ще се намерят ларви, които да се хранят с комунисти и мангали?

не, но има такива дето лапат герберските л...а

Няма да останат гладни. Има сериозно производство.

Еми като кръстосахме Нинова и Станишеф...

и ще открият че зъбите на ларвата разграждат ПЕ.

На тези с парниците им се разтрепераха гащите :)

Ал

"Ако такива торбички бъдат хвърлени сред природата, за разграждането им са необходими 400 години." Това просто не е вярно! 400 години може би ще се запази ако се поддържа в специална камера с оптимални условия. Дебели найлонови чували сред природата се разграждат за 10-15 години. Лични наблюдения. С което в никакъв случай не агитирам да замърсяваме! Просто считам, че трябва да сме коректни и да не изпадаме в крайни позиции.

Не, създаваме ферми за разграждане на найлона по екологичен начин!

Следва да премахнат еко таксата от пет пенса за найлонова торбичка в супермаркетите. Да ходят да таксуват ларвите :)

Чувалите се разпадат на парчета, но полиетиленът не се разгражда толкова бързо.

Много ясно - полиетиленова пИпИруда. Ако не вярваш питай Златка :)

Какво яде като и свърши найлона? И въобще ако има избор друго ли ще яде или първо на найлон се хвърля? Дано помислят, преди да я пуснат мутирала на свобода.

После почва скептиците и песимистите :)

Тая ще ви изяде ПВС-то по прозорците.

абе то ако става дума за сбрания - да. ма те го разтапят и отново правят бутилки от него. проблема е оня - в природата. в коеаните...

Разграждат се и по-бързо на пряка слънчева светлина и при по-горещ климат. Иначе, затрупан под други отпадъци и след 100 години ще си е като нов.

1. Ултравиолетовата светлина разгражда найлона. Връзките между молекулите се разпадат. 2. Тези ларви не могат да живеят в морето, а там е най-замърсено и най-трудно се чисти.

Айде, отидоха презервативите!

Ларвата добре ги яде, обаче въпроса е с.ре ли после пластмасов талаш?

Латекс, бричед! Рийш ли?!?

Ако тези ларви могат да се ядат и от човека, супер - няма да останем гладни щото ще ядем продуктите от нефта.

Казва се Лавров и се храни от нефта, но напоследък му спадна цената и нещо няма апетит , всички покрай Лаврата започнаха да залиняват.

Напуши ме неудържим смях! Хахааааа...

Ба си! Изядоха ми трабана!

" В естествена среда тя паразитира в пчелните кошери.". значи, след найлона - пчелните кошери са наред... или обратното. когато говоря за Прецизен, Природен Баланс, който е непостижим за маймуната с гръмогласното си "хомо сапиенс", не ми вярват...