България и още 8 от ЕС отхвърлиха правила за класифициране на зелените инвестиции

Преди 70 години Европа се е обединила около добива на въглища, сега е време да се обединим около възобновяемата енергия, заяви Урсула Фон дер Лайен

Обратно в новината

Коментари - България и още 8 от ЕС отхвърлиха правила за класифициране на зелените инвестиции | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Зеленото Еко е само опаковката на механизма за изнудване, който ЕС ще приложи спрямо производителите извън ЕС! Начин за възпиране на конкурентния натиск срещу Европа! Зелени финансови фондове, зелени акции, нови данъци. Използват едно малко малоумно дете, за да прокарат финансовите си интереси ..... Сигурен съм че финните частици отделяни при търкането на автомобилните гуми в асфалта, са в по голямо количество от горенето на изкопаемите горива....

И как ще накарате бедите да накарат още по-бедните си поданици да се разделят със 10-20г дизелови локомотив ?! Как ще ги накарате да се разделят с ДВГ които не отговарят на ЕВРО 6 ?!

Европейците май съвсем изпедепсаха. Чиста енергия има отвсякъде, НО НИКОЙ ОТ "ВЕЛИКИТЕ " НЯМА ДА ПОЗВОЛИ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА!!!. АМЕРИКАНЦИТЕ И НЕ САМО ТЕ КРИЯТ ТЕХНОЛОГИИТЕ ЗА БЕЗПЛАТНА И ЕКОЛОГИЧНО ЧИСТА ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ И ГЛАВИ ПАДАТ ,И КРЪВ ЩЕ СЕ ЛЕЕ АКО НЯКОЙ СЕ ОПИТА ДА ВЪВЕДЕ В ПРАКТИКАТА ТЕЗИ МЕТОДИ. А сега ЕССР продължава да лицемерничи и да лъже за ИЗМИСЛЕНИТЕ ЕМИСИИ, ЯДРЕНИ ЦЕНТРАЛИ И РАЗЛИЧНИ ДРУГИ "ПРИРОДОСЪОБРАЗНИ" ЕНЕРГИЙНИ ИЗТОЧНИЦИ. Да не говорим за у нас!!!!. ИДИОТЩИНАТА Е ПЪЛНА.

коя е тази безплатна енергия. назовете я моля.

Приятелю, чували ли сте за енергията на нулевата точка, открита и разработена от Никола Тесла и след смъртта му засекретена от ЦРУ и скрита. Второ така наречения БРАУНОВ ГАЗ, открит и патентован от Българина Илия Вълков, под името Ил Браун. Трето - - квантовата енергия(квантов генератор) от Българина проф Чуканов, на който не позволиха да я използва у нас, също патентована. Има и още - ТЕСТАТИКАТА - от убития в Австрия Български учен С.Маринов.

Обединихте се преди 70 г. след Плана Маршал, а ние тук сме след Содом и Гомор. Един завод не остана в цели области.... Какви зелени глупости? Чудят се как да спрат Китай с нетарифни хватки.

ще ни уморят от ;грижи ;

Не ми пука от къде ще ми идва тока в контакта

ЩЕ ТИ ЗАПУКА УВАЖАЕМИ, НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ, ТОВА СЕГА ГО ГОТВЯТ. КАТО ЗАПОЧНЕШ ДА ДАВАШ ПО 50% ОТ ДОХОДА СИ ЗА ЕЛЕКТРИЧЕСТВО, ЩЕ ТИ ЗАПУКА.

Зеленчуци който не яде, той голям не ще да порасте, не ще има розови страни - Всеки ще го победи

Вятъра в морето не спихва! А терение са държавни!

Енергийната революция в Европа започна!

От 1.7.2020 г. всички потребители минават на пазарни цени на тока! Очаква се скок на цената на тока от 3 до 5 пъти, но не е изключено да скочи и 10 пъти за кратко време (5-6 месеца) през зимните месеци.

Всъщност, цената на тока ще скочи 50-100 пъти и като падне правителството, Курнела ще спечели и ще направи тока безплатен.

Не ми пука! През зимата се изнасям в Доминиканската република! Там нашите авери от ДжиПи Груп строи цял курорт!!!

Не тока, а субсидията на БСП се увеличава 8 пъти

Аззз

аха ще се обедини зеленчука.. ми мариците.. ковачки..

Да, Европа наистина намали с 23% вредните емисии в сравнение с 2000. Това е обаче защото 30% от индустрията беше закрита и преместина в Азия (Китай, Виетнам, Лаос, Шри Ланка, Бангладеш...). Затова пък в Китай замърсяването достига колослни размери... Пита се в задачата - докога съвременният бизнес модел - Азия произвежда, Европа и Северна Америка консумира, Африка гладува - ще оцелее?

Абсолютно, точно така е!

Белите използваха ресурсите си да разработват рискови иновативни решения. За да подобрят ефективността, успешните от тях дадоха практически да ги правят китайците. Те пък взеха, че усвоиха и технологичната, и на научната част. Западът и САЩ ускорено превърнаха Китай в световен лидер. Поука никаква - Кусура Лайден се е затичала по същата пътека.

Бизнеса на крадците другари Духан и Ковачки не трябва да пострада

Комунизъм - първо червен, после зелен

... да покажем че и ние имаме зъби...!!!!!! Германия ни забрани Южен поток, но си направи точно 3 Северни потока с ченгето от КГБ Путин...

България има много по-добри дадености за зелена енергия от Германия, но си няма два газови потока. Когато имаш такъв резерв, можеш не на зелен енергетик, а на зелено човече да се правиш.

Очаква се вятърните паркове в открито море да играят важна роля за постигане на целите на Европейския съюз (ЕС) в областта на климата и възобновяемата енергия. Източници от индустрията казват, че плаващите вятърни турбини ще позволят една истинска глобализация на съоръженията за генериране на енергия от морски вятър, тъй като платформите могат да бъдат инсталирани по-далеч в морето на места, които преди са били недостъпни. Потенциалът е огромен. WindEurope очаква мощности от около 350 мегавата да бъдат включен в Европа до 2021 г. и още 4-5 гигавата до 2030 г. Технически потенциалът на тази енергия в Европа достига около 4000 гигавата. Технологично проектът Windplus е първият, който разчита на полупотопяема платформа, която ще позволи по-нататъшно търговско разгръщане на офшорни вятърни паркове в целия свят, тъй като това вече е по-евтино и по-гъвкаво от използваните досега технологии.

Урсула,как Европа реши, че България е най-подходящото място за изгаряне на европейския боклук?

това го реши другаря ковачки бе педал

Евеларката на БГ.

Проблемът е, че на Германия, Австрия, Китай, Япония и другите държави, които все още произвеждат нещо им трябва евтина енергия. Освен това Германия, Белгия, Холандия, Франция разчитат основно на енергоемки и замърсяващи промишлени отрасли - автомобилостроене, машиностроене, химия, фармация. В областта на високите технологии Европа е доста за САЩ, а за съжаление и вече зад Южна Корея и Китай... Досега всички мерки, свързани със "залената енергия", водят само до субсидиране на неефективни технологии и до повишаване на цената на енергията. И ако и в момента трудно конкурираме китайците, какво ще стане ако цената на енергията поскъпне и се въведат допълнителни данъци върху производтвата?!

Ние сме късметлии. Защото сме последните няколко поколения, които водят нормален живот. Никога няма да се разберем и да спрем замърсяването. Всъщност то вече е преминало критичната точка, от която няма връщане. Да му мислят децата и внуците ни, защото те ще отнесат последиците и няма да могат да направят нищо, защото ние сме били безотговорни към тях.

Благодаря ти, Грета, за умните думи

Ние сме за Русия, тоест против зелената енергия!

И мъжете почват да раждат!

Виждам, че темата те вълнува. Сигурно и опити правите с приятеля ти. Ама защо толкова държиш да се похвалиш?

Не хората като участници, а технологиите реално ще решат въпроса с възобновяемите източници на енергия. Науката си знае работата.

Сега получаваме енергия от разделяне на атома, а утре от съединение на атоми - всеки знае, че съединението прави силата.

Няколко от 28-те страни членки, предимно от Източна Европа, искат финансова помощ за преход от фосилни горива. Отговорът на ЕК е „справедлив преходен фонд“.

Комисията започва да работи незабавно над въглероден данък за замърсяващите чуждестранни фирми в опит да предпази бизнеса в ЕС, който да продължи да се стреми да бъде „еко“. Американските ТЕЦ-ове си заминават първи

Няма да има АЕЦ Белене, а ще има 40 000 мВата перки в морето с пари от ЕС

Зелената чума трябва да бъде спряна. Или те, или ние !

В момента има почти единодушна подкрепа сред страните членки ЕС да стане климатично неутрален – да не отделя парникови газове в атмосферата отвъд това, което може да бъде абсорбирано – до 2050 г. Фон дер Лайен е обещала да представи първия Европейски климатичен закон до март 2020 г.

_stankow

Нищо не правят, освен програми. Титично за един отиващ си режим. Какво стана с 20/20/20 ? Намалиха ли емисиите с 20% до 2020 г. ? Или разчитат на късата памет ? Кога ще се отчетат, преди да започнат да правят нови велики планове ?

с 23% в сравнение с 1990 г.

всяка година. Не е трудно да се намерят, и на български се публикуват.

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен заяви, че моделът на изкопаемите горива е отживелица. Тя каза това в кратко изявление в Берлемон, по време на което представи Европейския зелен пакт. „Убедена съм, че старият модел на растеж, който се базира на изкопаеми горива и замърсяване, е отживелица и е несъвместим с нашата планета. Европейският Зелен пакт е нашата нова стратегия за растеж. Това е стратегия за растеж, която дава повече, отколкото взема“. Фон дер Лайен подчерта, че за най-уязвимите сектори и региони ще бъде създаден справедлив преходен механизъм. Амбицията на Комисията е той да набере 100 млрд. евро. Целта на пакта е да превърне Европа в „климатично неутрален“ до 2050 г. Агенция Ройтерс представя основните положения от него. Амбициозни цели за 2030 г. Фон дер Лайен иска ЕС да намали въглеродните емисии с поне 50% до 2030 г. в сравнение с нивата от 1990 г., при положение, че настоящата цел е 40 на сто. Тя може да я увеличи до 55%. Еколобисти настояват за още по-амбициозните 60 или 70 процента до 2030 г., но критици заявяват, че нейните планове може осакатят европейските индустрии. Климатичен закон В момента има почти единодушна подкрепа сред страните членки ЕС да стане климатично неутрален – да не отделя парникови газове в атмосферата отвъд това, което може да бъде абсорбирано – до 2050 г. Фон дер Лайен е обещала да представи първия Европейски климатичен закон до март 2020 г. Нови данъци Комисията започва да работи незабавно над въглероден данък за замърсяващите чуждестранни фирми в опит да предпази бизнеса в ЕС, който да продължи да се стреми да бъде „еко“. Фон дер Лайен казва, че новият данък, който ще бъде въведен през 2021 г., ще се съобрази с правилата на Световната търговска организация. Тя ще реформира и системата на ЕС за търговия с емисии, която облага с данък индустрии, така че да бъдат включени мореплаването, авиацията, трафика и строителният сектор. Преходен фонд Няколко от 28-те страни членки, предимно от Източна Европа, искат финансова помощ за преход от фосилни горива. Отговорът на ЕК е „справедлив преходен фонд“. Неговият размер ще зависи от изхода на преговорите за многогодишната финансова рамка (2021-2027 г.) и от кохезионните фондове на блока, но се очаква да бъде поне 35 млрд. евро плюс десетки милиарди допълнително субсидиране от други източници като Европейската инвестиционна банка. Самият фонд има за цел "да улесни" инвестиции в размер на 100 млрд. евро за преход от изкопаеми горива към по-зелена енергия. Фондът ще позволи на зависимите от фосилни горива региони да финансират своя преход към чисти индустрии и енергийни източници и да преквалифицират работници за високотехнологични устойчиви индустрии. Земеделие и биоразнообразие Фон дер Лайен обеща да освежи земеделието с политики като „От фермата до масата“, насочени към помощ за фермерите да произвеждат храна по по-устойчиви начини. Зеленият пакт ще включи и стратегия за биоразнообразие за идните 10 години, като ЕС иска да има водеща роля на срещата на ООН за биоразнообразието през 2020 г.

Зелената енергия като жена в цикъл - прави каквто и хрумне! Трябва огромни акумолиращи мощности или жица между Япония и България. Та когата в Япония е нощ те ни дават, а когато в България е нощ ние им даваме ток!

Хубавото е, че 90% от българските депутати са от трите най-големи проевропейски фракции - ЕНП, ПЕС, Обнови Европа (либералите). С това българите показаха (за разлика от поляци, чехи, словаци, унгарци, италианци) голямата си подкрепа за ЕС!!!

Дъра-бъра и 100 млрд. Или бяха 500 млрд. Ще има някакво усвояване, , после отчитане и всичко както си му е редът. Докато се опечем като пилета на грил.

Ще купуваме ток от Турция и Украйна

Браво, да ядат хурката зелените талибани

Няма да има АЕЦ Белене, според 20 европейски държави!

Щом Франция са там става въпрос дали Ядрената енергетика е зелена - оказва се че не е според 20 европейски държави!

Радиацията определено не е зелена.Ако беше зелена в района на Чернобил щяха да живеят хора и да се произвежда селскостопанска продукция.

Единственната Радияция която се вижда е синя - може компромисно да се приеме "Синя енергия"

за сметка на това дивите животни добре си живеят без човеци наоколо.

Защо няма статистика за произведен въглероден двуокис на глава от населението? На базата на нея всяка страна да си поеме кръста е опазването на околната среда. В България почти няма промишленост, останали са ни 5 ТЕЦА да се топлим зимата и сега за тях ще ни натиснат да ги затворим. А така ще се нахендрим с АЕЦ Белене, че просто не ми се мисли. По-добре ТЕЦ от колкото ядрени отпадъци от АЕЦ. Питайте Германците и Французите какво мислят за АЕЦ. Заринали са се до шия с ядрен боклук.

Ядреният отпадък се складира под земята и забравяш. ТЕЦ-а непрекъснато бълва въглероден диоксид, прахови частици и друг буклук, който отива директно във въздуха които дишаш...

о 100 дни Европейската комисия ще представи първия европейски закон в областта на климата, предаде пресслужбата на институцията. Брюксел освен това предлага фонд за "справедлив преход", който да позволи на зависимите от изкопаеми горива региони да финансират прехода си към чисти индустрии и енергийни източници. Това стана известно днес при представянето на Европейския зелен пакт - пътна карта за постигане на устойчивост на икономиката на ЕС, като се гарантира, че преходът е справедлив и приобщаващ за всички. Комисията предвижда в следващите две години да представи още 47 мерки, сред които са въвеждането на нови данъци върху енергията, законодателство за производството на батерии и на чисти превозни средства, за изграждане на електрозарядни станции, за обработката на отпадъците, за употребата на химикали в земеделието, за облагане на въдзухоплаването. Председателят Урсула фон дер Лайен заяви: "Европейският зелен пакт е нашата нова стратегия за растеж - за растеж, който дава повече от това, което отнема. Той показва как да променим нашия начин на живот и работа, на производство и потребление, така че да живеем по-здравословно, а предприятията ни да станат новаторски." Фон дер Лайен определи днешния ден като особен и го сравни със стъпването на човек на Луната. Изпълнителният заместник-председател Франс Тимерманс добави: "Намираме се в извънредно положение по отношение на климата и околната среда. Европейският зелен курс е възможност за подобряване на здравето и благополучието на нашите граждани чрез преобразяване на нашия икономически модел." По думите му "всички ние ще играем важна роля в това и всички промишлени сектори и държави ще бъдат част от промяната. Освен това наша отговорност е да се уверим, че този преход е справедлив и че при реализирането на Европейския зелен пакт никой няма да бъде пренебрегнат". В Европейския зелен пакт е предоставена пътна карта с действия за по-ефективно използване на ресурси чрез преминаване към чиста, кръгова икономика и за спиране на изменението на климата, обръщане на тенденцията към загуба на биологично разнообразие и намаляване на замърсяването. В пакта са посочени необходимите инвестиции и наличните финансови инструменти и е обяснено как да се гарантира справедлив и приобщаващ преход. Европейският зелен пакт обхваща всички сектори на икономиката, по-специално транспорта, енергетиката, селското стопанство, строителството, и промишлени отрасли като стоманодобива, производството на цимент, ИКТ, текстилната индустрия и химикалите. Закон за климата За да превърне в законодателство политическата амбиция Европа да стане първият в света неутрален по отношение на климата континент до 2050 г., комисията ще представи първия европейски закон в областта на климата в 100-дневен срок, а до 2030 г. и Стратегия за биоразнообразието, нова промишлена стратегия и план за действие на ЕС за кръгова икономика, стратегия "От фермата до трапезата" за продоволствена устойчивост и предложения за Европа без замърсяване. Амбициозни цели за 2030 г. Незабавно ще започне повишаване на целите за емисиите на Европа за 2030 г., като ще се определят реалистични мерки за постигане на целта за 2050 г., се посочва в съобщението. "Ройтерс" отбелязва, че Фон дер Лайен иска ЕС да намали въглеродните емисии с най-малко 50% до 2030 г. в сравнение с нивата от 1990 г., значително над сегашната цел (40%). Тя може да повиши целта допълнително до 55%. Постигането на целите на Европейския зелен пакт ще изисква значителни инвестиции. Според оценки постигането на текущите цели в областта на климата и енергетиката за периода до 2030 г. ще изисква 260 милиарда евро допълнителни инвестиции годишно, т.е. около 1.5% от БВП за 2018 г. Тези инвестиции ще изискват мобилизиране на публичния и частния сектор. В началото на 2020 г. комисията ще представи План за инвестиции за устойчива Европа. Фонд за справедлив преход Поне 25% от дългосрочния бюджет на ЕС трябва да бъде предназначен за действия в областта на климата, като допълнителна подкрепа ще бъде оказана от Европейската инвестиционна банка (ЕИБ) - европейската банка за климата. За да може и частният сектор да допринесе за финансирането на зеления преход, през 2020 г. комисията ще представи стратегия за зелено финансиране. Миналия месец ЕИБ обяви, че от края на 2021 г. спира участието си в почти всички проекти за изкопаеми горива. В съобщението на ЕК се отбелязва, че борбата с изменението на климата и влошаването на състоянието на околната среда изисква усилия от всички, но изходната позиция на отделните региони и страни членки не е еднаква. С механизъм за справедлив преход ще се оказва подкрепа на тези региони, които са силно зависими от въглеродно интензивни дейности. Чрез него ще се подкрепят хората, които са най-уязвими спрямо прехода, като им се предоставят достъп до програми за преквалификация и възможности за заетост в нови икономически сектори. Според "Ройтерс" размерът на Фонда за справедлив преход ще зависи от резултата от преговорите за многогодишния бюджет на ЕС за 2021 - 2027 г., но се очаква да е най-малко 35 милиарда евро плюс десетки милиарди допълнително финансиране от източници като Европейската инвестиционна банка. Нови данъци Комисията на Фон дер Лайен ще започне работа незабавно по нов граничен въглероден данък за замърсяващи чуждестранни фирми в опит да защити бизнеса на ЕС, който се опитва да бъде по-природосъобразен. Тя казва, че новият данък, който ще се въведе през 2021 г., ще спазва правилата на Световната търговска организация и ще започне за "няколко избрани индустрии". Ще се реформира и системата за търговия с емисии на ЕС, която облага индустриите, и ще се работи в посока на включване в нея на морския, авиационния, пътния и строителния сектор. Консултация ЕК ще се обърне към хората през март, за да научи мнението им по представените днес предложения. Комисията отчита, че днес за 95 на сто от европейците опазването на природата е важно. Според комисията е възможно преследването на поставените цели да доведе до икономически ръст и дава за пример данните, според които миналата година замърсяването е било с 23 на сто по-слабо, отколкото през 1990 г., като същевременно брутният вътрешен продукт е нараснал с 61 на сто. Комисията представя разчети за цената на бездействието - ЕС би получавал на година по 660 000 молби за убежище, достъпът до вода би намалял почти наполовина в южните европейски страни, годишно ще бъдат губени по 190 милиарда евро при повишение на температурата на въздуха с три градуса над днешните средни равнища. До 2050 г. по данните на ЕК е възможно цените на храните да се повишат с 20 на сто.

и ние да не сме за кашмер и да изберем правилното,ама не се знае дали няма да се отметнем ако погалят тиквун по плоската страна

бузи ли,ще те галят?!

галят,понеже си зелен