Коментари - 11 съвета за пътуване, които опитните туристи ще ви дадат | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

джендър мъдрости.

Умре циганката, в близките 10 години забравете думата туризъм.

Ако ви предстои пристигане в България от чужбина опаковайте багажа си предварително с фолио, защото товарачите отварят багажа и крадат.

Хаха, това го е писал някой, който не е летял скоро. Дори да запазите места, които не са едно до друго, има огромна вероятност мястото да бъде запълнено така или иначе. Причината е проста - авиоиндустриятя, с много малки изключения прави т.нар. overbooking на полетите, т.е. продават се около 15% повече места във всеки един самолет, отколкото са всъщност местата. Това се прави на базата на формула, която определя каква част от хората няма да летят. В крайна сметка, самолетите са почти винаги пълни. Това важи (в нормални времена естествено) за почти всяка среднонатоварена дестинация. Така, че - абсолютни глупости са това за оставането на "празно място". Да не говорим, че резервацията на място не гарантира 100% мястото, което сте поискали, а само типа място. Мястото ви може да бъбде сменено, например заради хора с много малки деца, хора със специални нужди и куп други причини. Дир.БГ отново драскат глупости без да имат абсолютно никаква представа за какво говорят. Освен това, къде е картата с паролите на мрежите на летищата, точно?! Повечето уважаващи себе си летища, всъщност не използват пароли изобщо за достъп. Мрежтие са отворени и оторизацията става през аплет. Друг е въпросът доколко сигурни са тези мрежи. Никаква надежда за Дир.БГ, както винаги. Глупости, глупости и отново пълни глупости.

Превеждали са нещо от американски сайт

А ИЗБОРНИТЕ ТУРИСТИ ИНСТРУКТИРАНИ ЛИ СА ОТ АНКАРА И Р-ТИЙП ЗА КОЙ ДА ГЛАСУВАТ???

Почти не е останала авиокомпания, която при онлайн резервация да не поиска са посочиш точна седалка в самолета. Най-хубавите места, разбира се, са платени. Така че този номер с едно място до прозореца и друго до пътеката няма вече как да мине.

Авиокомпаниите не предлагат лепенки "чупливо" поне от 15 години.

Не точно... явно не си летял от 15г.

Ето няколко и от мен: 1. Ако пътувате повече души с два или три куфара, разпределете поравно багажа си във всеки куфар. Така дори при пристигането Ви някой то куфарите да липсва, всеки от вас ше има дрехи и т.нат. 2. Информирайте се предварително чрез информационни сайтове например кои забележителности и музеи в избрания ор Вас град искате да посетите, за да не би да попаднете там в понеделник, когато те са затворени. 3. Ако времето Ви за посещение е ограничено (например само за уикенда), прегледайте кой от обектите, които желаете да посетите, работи до по-късно. Лувъра например в някои дни от месеца може да се посещава и вечер. Съставете си програма: сутринта там, а след обяд - еди-къде си. 4. Следете в кои дни кой бект е безплатен. 5. Не поръчвайте задължително салати в ресторанта. В много държави основното пристига с гарнитура и салатка в отделна чиния. 6. В държави като Испания и Италия отказвайте хлабя, който ви сервират, като седнете на масата. По-късно се оказва, че за него се плаща: например по 2 евро на човек. 7. Преди да изберете полет и летище, проучете възможноститте за трансфер от и до това летище. То може предлага по-евтини полети, но транферът оттам да Ви струва, колкото самият полет. 8. Избирайте хотели в историческия център - те са по-скъпи от онези в покрайнините, но са достижими пеша и няма да Ви се налага да плащате за метро, автобус или нощно такси след вечеря. 9. В Италия и Испания резервирайте стая без закуска. В 95 % от хотелите са ужасни! Съото важи за Белгия, Швеция и Дания, но защотот закуската в хотела е много скъпа, а на улицата има много по-евтини възможности за кафе и сандич. В Австрия и Германия е точно обратното и закуските в хотелите са пищни и обилни, та от това може да си спестите разходите за обяд. 10. Ако пътувате с кола, не се нахвърляйте на най-евтиния хотел при резервация, а погледнете таксите им за паркинг. Понякога евтини хотели изискват такси от по 38 ево на вечер за паркинг. 11. Ако пътувате с деца, огледайте дали стаята, която искате да резервирате, не предлага диван. В много хотеи за деца до 12 или 14 години престоят е безплатен, ако не се резервира легло за тях и това може да Ви спести много разходи по нощувката. 12. Винаги, ВИНАГИ си правете туристическа застраховка. Излиза няколко лечета, но ако Ви потрябва, е безценна. 13. Резервирайте кола ВИНАГИ с пълно каско! 14. Нощните полети са по-евтини от дневните. 15. Рзпределяйте парите поравно помежду си, ако сте двама или тирма. Така, ако се случи да Ви ограбят, няма да останете без пари. Ако имате сейф в хотелската стая, оставете една от банковите си карти в него и не носете всички със себе си.

За съвета за картата за хотела: маха се ключа и се оставя картата в гнездото ;-)

чуваш ли се ? карта и ключа е едно нещо, но да оставим това на страна сега всички реномирани хотели се отключват с апликейшини

Ще се самосезираме за да осуетим писането на подобни сътатии

Това за картите за тока не е ИЗЦЯЛО вярно, защото държачите в много хотели използват чипове и няма да се излъжат от парче хартия или каквото там сложите. При някои става, при други не. А това за вечерянето на 10 преки ? Защо не сте променили текста който сте копирали, да е по-понятен за българския читател? Колко от българите знаят какво означава този термин и имат представа за разстоянието ? И къде ви е картата с безжичния нет - и нея не сте я сложили като сте копирали чуждо съдържание.

Ако случая е такъв - поискайте си още една карта :)

Дира, пишете отдолу КОПИРАНО ОТ еди кой си сайт, за да не стават издънки като тая Знаете ли, че отдавна не е нужно да плащате за wi-fi на летището? Кое летище ли? Почти всяко. На тази карта ще откриете над 250 световни летища, както и паролите за wi-fi мрежите им. Коя е ТАЗИ карта? Щото си мисля, че сайта от който сте копирали текста е поставил линка, ама вие сте копирали само текста, съответно не се е запазил хиперлинка "вграден" в думата.

Пълни глупости

Егати мизерниците...

Купете си голям, или такъв който се"разтяга", сак с колелца( номера с "чупливия" куфар не върви)... и раница с максималните размери позволени от авиопревозвачите която има компресионни ремъци, ако ви е на душа може и с колелца, гледайте да има и отделно, лесно достъпно, отделение за лаптопа или таблета. Разделете багажа си така че в раницата да сложите това което ви е "жизнено" необходимо за два-три дена нормално съществуване и непременно пуловер, а после приберете раницата в сака с останалия багаж. Преди да си чекирате багажа извадете раницата и я носете като ръчен багаж в самолета, като си вземете багажа,стига да е пристигнал заедно с вас, от лентата пак приберете раницата в сака. За мен най-удобно е да си нося телефона и документите, плюс карти и пари, в отделна чантичка закачена с карабинер на гайка за колана, така във всеки един момент те са с мен и не е необходимо непрекъснато да нося ръчния багаж, и по-бързо минавам скенерите и проверките за безопаснот.В същата чантичко нося билетите, бордните карти и квитанциите за чекирания багаж.Ако навън е студено а в летището топло навивам якето си на "руло" и го закрепвам за раницата с компресионните колани. А за добро място в самолета... ако нямате възможност за предварително избиране на мястото, като застанете на гишете може да изиграете паник атака и да поискате място на реда с авариен изход, плюс е че те са по-широки(за хора с дълги крака), а като минус някои от изходите са до тоалетните, и местата нямат персонални екрани за забавленията осигурени от авиокомпанията.

да разиграеш паника атака и да те сложат до аварийния смях- точно те не трябва да са там хахаххаха

-)

Това е от има няма десет години и информация Полувината казано е изтъркано и вече няма да ви се случи така от местото в самолета до картата в хотела Тази статия е икопана от архива да попълва сивия ден Да бяхте писали за снощното земетресение по-добре

Най- тъп е съвет #3. Когато някой реши да пътува, той е наясно, че ще среща и общува с непознати.

Моля да разясните точка 2, къде е тази карта с паролите на летищата за wifi