Google направи търсачка за изчезнали в Хаити
Интернет гигантът Google съобщи, че е създал централизирана интернет система за издирване на хора, изчезнали при земетресението в Хаити, предаде ДПА.
Обратно в новинатаКоментари - Google направи търсачка за изчезнали в Хаити | Днес.dir.bg
Коментари
И какво излиза то, че базите данни на всички учреждения в Хаити са свързани в централизирана система, подаваща информация на CNN, New York Times и Google ? А дали и кръвните проби дето ги даваме за изследвания в болниците, не ги индицират в Google ? И не ми обяснявайте как всичко това помагало на семействата. ! Човек ако е жив и иска да бъде намерен, ще бъде намерен. Все пак там има някаква цивилизация, все някъде може да се обади, а пък и всички сега ходят с мобилни телефони. Ако вече са го регистрирали в системата на Google,значи се намира някъде, откъдето и сам може да се обади,ако иска. Въпросът е дали иска. За някои това може да е добра възможност да изчезнат. Не ни отнемайте това право, чрез омнипрезентни търсачки ! Превърнахте ни в картотекирани нации !
хайде хора като ,,hm - ако няма какво да кажат--да замълчат. а какво би казъл въпросния ,,hm на детето което извадиха под панелите и което излъчих а по евронюз. след няколко дни затрупано.....!?!?
Американците не са им с нищо длъжни! И за разлика от нашите одеала те доста се поизръсиха, въпреки че именно там ги тресе най-яко кризата!
Гугъл станаха като БББ - навсякъде са. Дано някой да си върши работата и там на място в Хаити. Иначе сървърът как ще разбере кой е починал и кой е на лечение? Но след тази намеса на морската пехота Хаити може и да стане по-добра страна за живеене от България :)
браво на Гугъл няма да кажа. А е вярно, че много ама много се замотаха 'меркиканците, сигурно защото няма нефт или опиумни полета там...
Браво на Гугъл - реагирали са светкавично...дано това да улесни събирането на семействата...Молете се за всички там - тези които са пострадали и тези които се опитват да им помогнат. И благодарете че тук не е станало такова нещо и Бог ни е запазил...