Светът развърза кесията за Хаити
Столицата на Хаити Порт-о-Пренс прилича на град, ударен от атомна бомба, заяви американският посланик в Хаити Кенет Мертен, но увери, че международната помощ започва да се организира, предаде БГНЕС.
Обратно в новинатаКоментари - Светът развърза кесията за Хаити | Днес.dir.bg
Коментари
С удоволствие, но само ако живеех, в която и да е нормална държава, където човек има сигурност, че това което е дарил ще иде по предназначение, а не в джоба на поредната нагла мутра. Съжалявам хората за бедата, която им се случи, наистина, всеки път ми се къса сърцето, като чета, но по бих дала пари на чужда организация, отколкото на каквато и да е българска. У нас всичко се краде, със сигурност и гащите биха ми откраднали, ако ги даря нейде :(
az sam vazhitena ot ivan i andrei jiveia ot 18 godini v usa i ne sam dopuskala 4e te 6e pokajat tazi ve4er takova 6ou bvravo
И къде е великият изпънат мой събрат Ахмадинеджад? Защо не помага на изпадналите в беда?
По добре и нас да не удари подобно заметресени, то се изкарвали цифра пари. Да беше се помолил за земетресение оня ден.
Za6to ne sprete da gledate Kitaicite i Irancite, ami se fokusiraite varhu tova ti kolko vie 6te otpusnete?! Ilit vi e po-lesno da ostroumni4ite ot udobstvoto i uyuta na komputerniqt vi stol. Tezi hora umirat i imat nujda ot pomo6t. Prestanete da se nadprevarvate koi po umen.
СNN са сложили камери - I am alive- Хората застават пред тях за да кажат на близките си че са живи. Има го в нета.
Кога в Токио е имало атомна бомба??? Май всички важни клечки са скарани с историята...
До: Неграмотен (18.01.2010 г. 18:27ч.) Хич не си неграмотен, хеле пък тъп, щом си казал самата истина. За чифутите от Уолстрийт, сладурите, които докараха света до това положение.
Китай ще отпусне допълнително 200 000 китайци в помощ на Хаити. Ще отидат там, ще се заселят и скоро ще има ред и дисциплина. Корумпираните ще бъдат разстреляни, бандитите ще отидат да строят нещо. За 1 поколение неграта ще отмрат като неконкурентен вид, а страната ще стан износител я на лодове, на риба в региона.
твоят събрат вече ти е отзад. Усещаш ли някой да ти диша във врата и да с..еш навътре? Той е!
KOGA STE SE NAMERI NQKOI HAKER DA PREMAHNE SAITA NA MAYA POPOVA I NEINITE NEVERNI PROGNOZI OT MINALATA GODINA GO SLEDQ I VI KAZVAM 4E TQ E PROSTO EDNA LAZKINQ PREPISVA SI PROGNOZI KOITO NIKOGA NE SA KONKRETNI I VINAGI SA SVARZANI S MESTA V KOITO IMA VSEKIDNEVNO SEIZMI4NO NAPREZENIE PROSTO NE I VQRVAITE A SLEDETE TOZI SAIT http://www.emsc-csem
Ние предпочитаме теб, на нас Ого не ни пречи, ами ти си много прост. Ако си прочетеш всички постове, едно и също дуднеш. Елементарен и духовно нищ.
Хаити има богата история. Това е първата независима държава в латинска Америка [2]. Страната се намира на остров Испаньола. Там са били първите европейски колонии в новия свят, основани от Христофор Колумб през 1492 г. Европейците са привлечени от богатите залежи на злато. Както по цяла Америка, местното население намалява, вследствие на болести и европейската жестокост. Испанците практически унищожават местното население за 25 години след пристигането си[1]. Започва пренасяне на роби от Африка. През 1665 френският крал Луи XIV заповядва колонизирането на острова Испаньола, и печели териториите на днешно Хаити. По време на френското управление Хаити или както тогава се нарича Сент Доминг е важен и проспериращ търговски център, наречен Перлата на Антилите. Хаити е най-богатата френска колония на запад. Вдъхновени от френската революция, робите започват своя революция срещу метрополията през 1791 г. През 1804 войната свършва с независимостта на страната. По този начин Хаити става първата черна република и първата държава в латинска Америка, която обявява независимостта си. Тя придобива и настоящето си име Хаити. Това е единствената страна, която печели независимостта си от въстание на робите[1]. През 1825 г. Френският крал Шарл X праща флота към Карибите и задължава Хаити да плати 150 милиона франка, пропуснати ползи от робството, за да признае независимостта ѝ. Френският аболиционист Виктор Шьохлер пише: Налагането на данък на победилите роби е все едно да ги накарат да платят с пари за това, което са платили с кръвта си. През 19ти и 20ти век страната е подложена на нашествия от европейски държави и от Америка. Нестабилността се подсилва от диктаторските режими. САЩ и Франция често се месят във вътрешната политика на страната.