Коментари - Франция призова за опрощаване дълговете на Хаити | dnes.dir.bg
назад

Франция призова за опрощаване дълговете на Хаити

Франция призова останалите страни да опростят милионите евро дългове, които Хаити им дължи, след като разорената страна беше почти разрушена от опустошително земетресение.

Обратно в новината

Коментари - Франция призова за опрощаване дълговете на Хаити | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Къде са отивали милионите от дълговете ,щом от години Хаити е трагично бедна страна?В сметките на папа Док-диктатора Дювалие и синчето му Бейби Док,кликата им и на самия Аристид.

Френският министър на икономиката.......да опростят дълговеТЕ на Хаити. Според мен това означава да се опростят целите дългове, а Франция е опростила 4 от 58 млн. Защо не и останалите щом отправя такъв призив? Предвид на тежкото положение на Хаити най-логичното е да се опростят всички дългове или поне 90% от тях.

Хаити е малко по-особен случай, защото странта дълго време вървеше към самоизолация в следствие на което се превърна в най-бедната на Американските континенти. От всички репортажи да видяхте някъде военните да помагат на населението, политическата малоумщина в Хаити допринесе за това да има още повече жертви, жалко за хората наистина. Жалко и затова, че те дори самите не могат да си помогнат, слаа държава и институции, които са неспособни да мобилизират по нормален начин дори собствената си армия, която да се включи в спасяването, построяването на лагери и опазването на реда.

Къде са отивали милионите от дълговете ,щом от години Хаити е трагично бедна страна?В сметките на папа Док-диктатора Дювалие и синчето му Бейби Док,кликата им и на самия Аристид.

Френският министър на икономиката.......да опростят дълговеТЕ на Хаити. Според мен това означава да се опростят целите дългове, а Франция е опростила 4 от 58 млн. Защо не и останалите щом отправя такъв призив? Предвид на тежкото положение на Хаити най-логичното е да се опростят всички дългове или поне 90% от тях.

Хаити е малко по-особен случай, защото странта дълго време вървеше към самоизолация в следствие на което се превърна в най-бедната на Американските континенти. От всички репортажи да видяхте някъде военните да помагат на населението, политическата малоумщина в Хаити допринесе за това да има още повече жертви, жалко за хората наистина. Жалко и затова, че те дори самите не могат да си помогнат, слаа държава и институции, които са неспособни да мобилизират по нормален начин дори собствената си армия, която да се включи в спасяването, построяването на лагери и опазването на реда.