Около 100 хил. души са загинали при труса в Хаити
Хаитяни струпват на купчини край пътищата труповете на жертвите на вчерашното унищожително земетресение, чийто брой може да достигне 100 000 души, предаде БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Около 100 хил. души са загинали при труса в Хаити | Днес.dir.bg
Коментари
koga nai setne i b bulgaristan ste ima nekav kataklizam da poispukat 100 hilidai curvula
Бог да прости загиналите хорица!Не им стига беднотията а сега и това земетресение!Лека им пръст! Преживял съм земетресения и знам какво е ..пълен ужас и безпомощност..остава се в ръцете на Бог и природа....Господи прости на чедата твои, дай ни снили да преодолеем мъката и сили да вървим напред и сили да се преборим със трудностие, не ни оставай сами Господи, смили се над нас е не ни давай такива бедствия и без това и ние не сме много добре в тази изстрадала наша мила родина България, дай ни здраве и любов за да преживеем дните си останали!!!Благодари ти Господи!
Дано никога да не ни сполети такъв ужас.... Към коментара от ужас (14.01.2010 г. 05:30ч.) не е Таити, а Хаити.....
Ужасяващо е ! Безсилни сме пред подобни стихии. Бог да ни пази от такова нещо. Горките хора - и загиналите, и близките им, и затрупаните... Не знам с какво можем да помогнем, ако държавата организира някаква хуманитарна помощ, ще се включа.
защо трябваше да се случи тази невероятна трагедия,за да се втурнат да помагат всички организации! Таити е една от наи-бедните страни в света, ама наистина наи-бедните! горките хора, загубиха си и живота! и без това друго нямаха!:((((
Земетресенията характерни ли са за района? Защо архитектурата не е съответствала ,като в Япония? Много , много странен случай.....
tezi hora v tazi darjava sa mu4enici! kakvo li ne gi spoletq!!! Ne im stiga bednotiqta, ami postoqnno navodneniq, uragani, sega i tova!!! Tolkova e stra6no 4e prosto nz kakvo da kaja...
Abe Bobka, abe kakyv Bog gi e nakazal, kakvo chudo be pich?! Nai-obiknovenno razmestvane na zemnite kori, koeto se sluchva na tolkova mesta po sveta. Korite sa v postoianno dvizhenie, ot 5 do 25cm na godina. Po granicite na tezi kori ima tyrkane edna v duga, i poniakoga se poluchava zakleshtvane, i se nabira potencialna energia do otkleshtvaneto im, v koito moment se poluchava raztrysvane, vodeshto do povyrhnostni zemetresenia po niakoga. Eto sega prosto se sluchi taka che Haiti be stranata nai-blizko do poslednoto zakleshtvane v tazi tochka na sveta. Nikoi ne si e pravil specialni usilia tochno tam tova da stane ta da bydat ubiti neznam tam kolko nevinni zheni i deca, osobeno nai-malko pyk boga za koito govorish, kakvoto i kydeto i da e toi. Aide, i ne samo bibliata a i drugi knigi cheti.
ПОМОЛЕТЕ СЕ ЗА ТЯХ, ПОНЕ ЗА 1 МИНУТА, ПРОСТО ГИ СПОМЕНЕТЕ В МОЛИТВИТЕ СИ!САМО ТОВА МОЖЕМ - ЗА ВСИЧКИ - ЗА ЖИВИТЕ И ЗА МЪРТВИТЕ, ПОМОЛЕТЕ СЕ С ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ И ДУША!
Много е тежко положението. Имали са нещастието да попаднат в най-тежките условия. 10 км дълбочина (плитко) 7 по Рихтер и това на 15 км от голям град. При такова трусове на практика хипо и епицентъра са толкова близко, че разрушенията са страшни.
Ujas tova e ogromna tragediq .Za6to Boje gi nakaza taka tezi hora.DAno vsi4ki strani po sveta da pomognat na gorkite hora.:((
napravo e ujas- prebroih 37 zemetreseniq, naj-malkoto ot koito e 4.2 po rihter, a naj-silnoto 7.0 po rihter. i kato se ima predvid, 4e to e dostata4no, to da ima i 36 posledva6ti silni trusa, koito dorazru6avat. posle e v 20.54 na6e vreme i e sas sila 4,6 po rihter
И аз не виждам какво може да се коментира повече. Лека им пръст на загиналите... а на живите трябва да се помогне възможно най-скоро.
Ако някой иска да изптрати помощ за пострадалите жители на Хаити: 1) Тhe Red Cross Canada website is accepting donations, as are the sites of other NGOs like CARE Canada and Oxfam Canada. 2) САЩ Гугъл линк: Haiti earthquake: How to help A list of charitable organizations active in the nation списък с американските организации събиращи помощи за Хаити: Action Against Hunger, 877-777-1420...Ameri Red Cross, 800-733-2767...Ameri Jewish World Service, 212-792-2900...Ameri и пр. списъкът е дълъг. Всичките организации естествено имат и вебсайтове. Мисля, че Българският Червен Кръст трябва да започне да събира също помощи на своя уебсайт и апелирам към добрината на всеки българин-да протегнем ръка на хората в беда!
Ако някой иска да изптрати помощ за пострадалите жители на Хаити: 1) Тhe Red Cross Canada website is accepting donations, as are the sites of other NGOs like CARE Canada and Oxfam Canada. 2) САЩ Гугъл линк: Haiti earthquake: How to help A list of charitable organizations active in the nation списък с американските организации събиращи помощи за Хаити: Action Against Hunger, 877-777-1420...Ameri Red Cross, 800-733-2767...Ameri Jewish World Service, 212-792-2900...Ameri и пр. списъкът е дълъг. Всичките организации естествено имат и вебсайтове. Мисля, че Българският Червен Кръст трябва да започне да събира също помощи на своя уебсайт и апелирам към добрината на всеки българин-да протегнем ръка на хората в беда!
kak moze da se komentira tova!leka im prast!mozem da pomognem finansovo pone spored vazmoznostite ni
koga nai setne i b bulgaristan ste ima nekav kataklizam da poispukat 100 hilidai curvula
Бог да прости загиналите хорица!Не им стига беднотията а сега и това земетресение!Лека им пръст! Преживял съм земетресения и знам какво е ..пълен ужас и безпомощност..остава се в ръцете на Бог и природа....Господи прости на чедата твои, дай ни снили да преодолеем мъката и сили да вървим напред и сили да се преборим със трудностие, не ни оставай сами Господи, смили се над нас е не ни давай такива бедствия и без това и ние не сме много добре в тази изстрадала наша мила родина България, дай ни здраве и любов за да преживеем дните си останали!!!Благодари ти Господи!
Дано никога да не ни сполети такъв ужас.... Към коментара от ужас (14.01.2010 г. 05:30ч.) не е Таити, а Хаити.....
Ужасяващо е ! Безсилни сме пред подобни стихии. Бог да ни пази от такова нещо. Горките хора - и загиналите, и близките им, и затрупаните... Не знам с какво можем да помогнем, ако държавата организира някаква хуманитарна помощ, ще се включа.
защо трябваше да се случи тази невероятна трагедия,за да се втурнат да помагат всички организации! Таити е една от наи-бедните страни в света, ама наистина наи-бедните! горките хора, загубиха си и живота! и без това друго нямаха!:((((
Земетресенията характерни ли са за района? Защо архитектурата не е съответствала ,като в Япония? Много , много странен случай.....
tezi hora v tazi darjava sa mu4enici! kakvo li ne gi spoletq!!! Ne im stiga bednotiqta, ami postoqnno navodneniq, uragani, sega i tova!!! Tolkova e stra6no 4e prosto nz kakvo da kaja...
Abe Bobka, abe kakyv Bog gi e nakazal, kakvo chudo be pich?! Nai-obiknovenno razmestvane na zemnite kori, koeto se sluchva na tolkova mesta po sveta. Korite sa v postoianno dvizhenie, ot 5 do 25cm na godina. Po granicite na tezi kori ima tyrkane edna v duga, i poniakoga se poluchava zakleshtvane, i se nabira potencialna energia do otkleshtvaneto im, v koito moment se poluchava raztrysvane, vodeshto do povyrhnostni zemetresenia po niakoga. Eto sega prosto se sluchi taka che Haiti be stranata nai-blizko do poslednoto zakleshtvane v tazi tochka na sveta. Nikoi ne si e pravil specialni usilia tochno tam tova da stane ta da bydat ubiti neznam tam kolko nevinni zheni i deca, osobeno nai-malko pyk boga za koito govorish, kakvoto i kydeto i da e toi. Aide, i ne samo bibliata a i drugi knigi cheti.
ПОМОЛЕТЕ СЕ ЗА ТЯХ, ПОНЕ ЗА 1 МИНУТА, ПРОСТО ГИ СПОМЕНЕТЕ В МОЛИТВИТЕ СИ!САМО ТОВА МОЖЕМ - ЗА ВСИЧКИ - ЗА ЖИВИТЕ И ЗА МЪРТВИТЕ, ПОМОЛЕТЕ СЕ С ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ И ДУША!
Много е тежко положението. Имали са нещастието да попаднат в най-тежките условия. 10 км дълбочина (плитко) 7 по Рихтер и това на 15 км от голям град. При такова трусове на практика хипо и епицентъра са толкова близко, че разрушенията са страшни.
Ujas tova e ogromna tragediq .Za6to Boje gi nakaza taka tezi hora.DAno vsi4ki strani po sveta da pomognat na gorkite hora.:((
napravo e ujas- prebroih 37 zemetreseniq, naj-malkoto ot koito e 4.2 po rihter, a naj-silnoto 7.0 po rihter. i kato se ima predvid, 4e to e dostata4no, to da ima i 36 posledva6ti silni trusa, koito dorazru6avat. posle e v 20.54 na6e vreme i e sas sila 4,6 po rihter
И аз не виждам какво може да се коментира повече. Лека им пръст на загиналите... а на живите трябва да се помогне възможно най-скоро.
Ако някой иска да изптрати помощ за пострадалите жители на Хаити: 1) Тhe Red Cross Canada website is accepting donations, as are the sites of other NGOs like CARE Canada and Oxfam Canada. 2) САЩ Гугъл линк: Haiti earthquake: How to help A list of charitable organizations active in the nation списък с американските организации събиращи помощи за Хаити: Action Against Hunger, 877-777-1420...Ameri Red Cross, 800-733-2767...Ameri Jewish World Service, 212-792-2900...Ameri и пр. списъкът е дълъг. Всичките организации естествено имат и вебсайтове. Мисля, че Българският Червен Кръст трябва да започне да събира също помощи на своя уебсайт и апелирам към добрината на всеки българин-да протегнем ръка на хората в беда!