Глобяват аптекари, ако продават ”Тамифлу” без рецепта
Изпълнителната агенция по лекарствата започва масови проверки по аптеките как се продават антивирусните препарати, съобщи здравното министерство.
Обратно в новинатаКоментари - Глобяват аптекари, ако продават ”Тамифлу” без рецепта | Днес.dir.bg
Коментари
Разбира се, че правя разлика м-у ваксини и антибиотици. Съжалявам за написаното, но просто в съзнанието ми е останало, че тамифлуто действа по подобие на антивирусна ваксина и може да се приема превантивно. След като се просветих по въпроса разбрах, че съм бил в заблуда по отношение на този препарат.
Абе КГБ-то, ти разлика между ваксина и антибиотик правиш ли бе?! Тамифлу и Реленца НЕ СА ваксини, те действат подобно на антибиотиците, но спрямо вируси! Тамифлу и Реленца НЕ ПРЕДПАЗВАТ от заразяване, те лекуват ВЕЧЕ заразени! Спрямо вируси обикновените антибиотици НЕ СА ефективни Ваксина срещу свински грип все още НЕ Е внесена в РБ! Така че като не знаеш не пиши глупости и не се излагай, че нещо ти си се объркал!
Тая здравна реформа приложена при нас американците я отхвърлят и се борят за такова здравеопазване което загубихме ние.
всеки средно интелигентен човек знае ,че и аспирина е вреден -щом е химия има и странични ефекти.Лично си направих труда и прочетох листовката на 2 препарата.Описани са и опасностите,но там е казано ,че може да се взима и профилактично.Не ми се говори за джипитата защото малко преди да прочета за хайката ,говорих с приятелка чиито син от 2 седмици го лекува джипито със 4 антибиотика и се измял на предположението и за новия грип.Те на собствени разноски посетили и инфекциозна където също им се измяли ,и му преслушали гърдите и казали ,че едва ли не са луди.Още 5 дни стоял с температура 39 в къщи исе лекувал по препоръките им.Да ама не и петък пак на свои разноски посетили военна болница и там след елементарни изледвания установили ,че има инфекция на бъбреците ,а днес вече установили ,че е засегнат и черния дроб.Най-вероятно ще се окаже ,че е изкарал този нов грип.Дано само всичко се оправи защото лекарите им казали,че са загубили ценно време.Да ми простят джипитата ,които си гледат работата съвестно,но в голямата си част някои си живеят и работят в някъкав си техен свят.Не се интересуват ,не четат и са на светлинни години от всичко ново в медицината.И това джипи ,и този лекар от инфекциозна са чули ,че новия грип засяга в повечето случаи белия дроб и са се присмяли,но явно последиците са разнообразни и трябва да вярват повече на пациентите си.И след като в листовката пише ,че може да се взима профилактично ,защо у нас пък да не може?Нека пациента да реши сам за плюсовете и минусите.За да не стават такива сакатлъци ,защото сина на моята приятелка е на 27 години,здрав,прав и освен като дете досега не е боледувал от нищо
Безумията в Бг продължават. Здравеопазването държи една от първите позиции. Докато не се смени системата на здравеопазването ще боледуваме, а геноцида към Българския народ ще продължава. Болния от грип трябва да отиде при личния лекар, за да може да зарази възможно повече хора. Нали уж не трябва да излиза от дома? А как да бъде прегледан? Не може ли близките му да отидат при фармацевт и да вземат нужните лекарства бе преглед? Нима фармацевтите разбират по малко от лекарства, И ли са по неуки? Особено за епидемични заболявания. Но защо да е по просто и лесно, като може да бъде и сложно и трудно. А какво да правят хората в по малките населени места, където лекар идва веднъж или два пъти в седмица? Моля, коментариите да бъдат изпращани където е необходимо - в случая на Мин. Б.Нанев и шефа на НЗОК
Искам да ви кажа, че самите лекари масово започнаха да изписват на рецепти Тамифлу. Така, за всеки случай. Необходимо е инструктирането на GP- тата, че неправомерното вземане на препарата води до резистентност на вируса .
И как противогрипната ваксина, която уж се поставя превантивно, с цел да подтиска вирусите и тяхното развитие ще развие резистентност у пациента? Май нещо са се объркали в статията или за пореден път искат да се оттърват от известен брой българи. Хем казват, че поставянето на ваксината ще облекчи или ще предпази от евеноална зараза пациента, хем казват да не се поставя тази ваксина. На кой да вярваме? Къде е истината?
А случайно за Ремантадин няма ли да глобявате? Той да не би да не е по лекарско предписание?! Пенсиите си го смучат като бонбонче!
И двата препарата имат ярко изразени странични действия. Трябва да си абсолютен идиот за да ги пиеш профилактично.
Идеята е като отидеш на преглед при некадърното джи пи ,ако не си болен,то да се заразиш от другите болни.Така се осигурява оборота на аптеките и докторите-търговци.
Кой измисли системата болен пациент с 39С да виси пред кабинета на гп-то за да бъде прегледан? Някой дали осъзнава какви са ефектите при такава температура? Във всеки случай, човек не се движи толкова свободно и се втриса при най-малия полъх на студен вятър. Кой умник измисли тази процедура не знам. Ама пак поредния недодялън некадърник ще да е.
AIDE MAFIJATA SE VKLU4I V GRIPA. REZEPTA ZA TAMIFLU, DEMEK PLA6TAITE ZA POSE6TENIE PRI DOKTOR
Разбира се, че правя разлика м-у ваксини и антибиотици. Съжалявам за написаното, но просто в съзнанието ми е останало, че тамифлуто действа по подобие на антивирусна ваксина и може да се приема превантивно. След като се просветих по въпроса разбрах, че съм бил в заблуда по отношение на този препарат.
Абе КГБ-то, ти разлика между ваксина и антибиотик правиш ли бе?! Тамифлу и Реленца НЕ СА ваксини, те действат подобно на антибиотиците, но спрямо вируси! Тамифлу и Реленца НЕ ПРЕДПАЗВАТ от заразяване, те лекуват ВЕЧЕ заразени! Спрямо вируси обикновените антибиотици НЕ СА ефективни Ваксина срещу свински грип все още НЕ Е внесена в РБ! Така че като не знаеш не пиши глупости и не се излагай, че нещо ти си се объркал!
Тая здравна реформа приложена при нас американците я отхвърлят и се борят за такова здравеопазване което загубихме ние.
всеки средно интелигентен човек знае ,че и аспирина е вреден -щом е химия има и странични ефекти.Лично си направих труда и прочетох листовката на 2 препарата.Описани са и опасностите,но там е казано ,че може да се взима и профилактично.Не ми се говори за джипитата защото малко преди да прочета за хайката ,говорих с приятелка чиито син от 2 седмици го лекува джипито със 4 антибиотика и се измял на предположението и за новия грип.Те на собствени разноски посетили и инфекциозна където също им се измяли ,и му преслушали гърдите и казали ,че едва ли не са луди.Още 5 дни стоял с температура 39 в къщи исе лекувал по препоръките им.Да ама не и петък пак на свои разноски посетили военна болница и там след елементарни изледвания установили ,че има инфекция на бъбреците ,а днес вече установили ,че е засегнат и черния дроб.Най-вероятно ще се окаже ,че е изкарал този нов грип.Дано само всичко се оправи защото лекарите им казали,че са загубили ценно време.Да ми простят джипитата ,които си гледат работата съвестно,но в голямата си част някои си живеят и работят в някъкав си техен свят.Не се интересуват ,не четат и са на светлинни години от всичко ново в медицината.И това джипи ,и този лекар от инфекциозна са чули ,че новия грип засяга в повечето случаи белия дроб и са се присмяли,но явно последиците са разнообразни и трябва да вярват повече на пациентите си.И след като в листовката пише ,че може да се взима профилактично ,защо у нас пък да не може?Нека пациента да реши сам за плюсовете и минусите.За да не стават такива сакатлъци ,защото сина на моята приятелка е на 27 години,здрав,прав и освен като дете досега не е боледувал от нищо
Безумията в Бг продължават. Здравеопазването държи една от първите позиции. Докато не се смени системата на здравеопазването ще боледуваме, а геноцида към Българския народ ще продължава. Болния от грип трябва да отиде при личния лекар, за да може да зарази възможно повече хора. Нали уж не трябва да излиза от дома? А как да бъде прегледан? Не може ли близките му да отидат при фармацевт и да вземат нужните лекарства бе преглед? Нима фармацевтите разбират по малко от лекарства, И ли са по неуки? Особено за епидемични заболявания. Но защо да е по просто и лесно, като може да бъде и сложно и трудно. А какво да правят хората в по малките населени места, където лекар идва веднъж или два пъти в седмица? Моля, коментариите да бъдат изпращани където е необходимо - в случая на Мин. Б.Нанев и шефа на НЗОК
Искам да ви кажа, че самите лекари масово започнаха да изписват на рецепти Тамифлу. Така, за всеки случай. Необходимо е инструктирането на GP- тата, че неправомерното вземане на препарата води до резистентност на вируса .
И как противогрипната ваксина, която уж се поставя превантивно, с цел да подтиска вирусите и тяхното развитие ще развие резистентност у пациента? Май нещо са се объркали в статията или за пореден път искат да се оттърват от известен брой българи. Хем казват, че поставянето на ваксината ще облекчи или ще предпази от евеноална зараза пациента, хем казват да не се поставя тази ваксина. На кой да вярваме? Къде е истината?
А случайно за Ремантадин няма ли да глобявате? Той да не би да не е по лекарско предписание?! Пенсиите си го смучат като бонбонче!
И двата препарата имат ярко изразени странични действия. Трябва да си абсолютен идиот за да ги пиеш профилактично.
Идеята е като отидеш на преглед при некадърното джи пи ,ако не си болен,то да се заразиш от другите болни.Така се осигурява оборота на аптеките и докторите-търговци.
Кой измисли системата болен пациент с 39С да виси пред кабинета на гп-то за да бъде прегледан? Някой дали осъзнава какви са ефектите при такава температура? Във всеки случай, човек не се движи толкова свободно и се втриса при най-малия полъх на студен вятър. Кой умник измисли тази процедура не знам. Ама пак поредния недодялън некадърник ще да е.