Коментари - 1/3 от българите може да заболеят от новия грип | dnes.dir.bg
назад

1/3 от българите може да заболеят от новия грип

Възможно е заболеваемостта от свински грип да достигне до 30 процента.

Обратно в новината

Коментари - 1/3 от българите може да заболеят от новия грип | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

През нощта сънуваме мечки,през деня се плашим от тях. Всичко е една ненужна психоза.

Maskite ne pomagat. Virusa minava spokojno prez porite. Trqbwa da e nanomaska. Tuk edva li ima takiva.

Това не е психоза - това е безотговорното отношение и отсъствие на държавата!!! Аз самата съм жертва на такъв грип - имам астма след подобен вирус и 15 години поекъсно всички болести, вследствие на нея. Хора слагайте маски и не излизайте. Аз съм жена на 35 г. с органи на 60. Пазете се!

Ako iskash togava vzemi vaksinata, ste se radvam takiva kato teb da ya vzemat, taka nyama da ya nalojat na ostanalite. na teb ti e smeshno paranoyata, a na men mi e smeshno kaklo malko vsushtnost znaesh! da v internet ima mnogo saitove, kudeto se pishat gluposti, no ima i mnogo dobri saitove, v koito se izyavyavat golemi figuri v USA, generali, doktori i t.n. kudeto kazvat che vaksinata e mnogo opasna. no kakto kazah, vzemi vaksinata! tvoi izbor.

Е добре де, казаха си го - обикновен грип, от всеки грип човек мое да умре. Всеки грип се и лекува...не мога да разбера тая психоза вече...ама те и медиите мн изнервиха положението...Грип като грип, ще отмине. Просто като се разболеете се лекувайте. Чайчета, витаминчета...ако се влоши - при доктора и антибиотици. Това е. Двата смъртни случая са трагедия, но при единия основна роля е изиграла дрогата, при другия - безотговорността. Факт е, че по-възрастните, да не кажа над 35г хич не обичат да ходят на лекар (не че аз обичам, но когато съм зле ходя), но когато си зле и народната медицина не е помогнала е по-добре да идеш!!! Без да отлагаш...

krizi, gripove... kakvo li o6te 6te ni se izsipe na ne6tasnite ni glavi?egati polojenieto- nito da si jiv nito da si umrial !

ти на интернет ли вярваш? хахахха...особенно-y там всеки може да ъплоадва бе ентелегент! то там може да пише че и Обама е умрял от тая ваксина-ще им повярваш ли? драскачи, сайтове реални-нереални всякакви...а пък това за Швеция е тоталната глупост! Това параноята е голямо нещо значи...българина е готов да вярва на всяка теория за конспирация, заговор и тн. ... само не и на очите си. Хората умират в БГ. Училищата затварят врати....а вие четете в интернет и разправяте- ваксината е лоша, грип няма! Леле колко сте смешни....ми като не искате ваксини, измирайте бе...

Миналата седмица ни тръшна цялото семейство.Може и свински грип да беше.Четири души на 14,24,45 и 50г. бяхме в ужасно тежко положение.Все е било грип,но този път симтомите много силно изразени.Сега гълтаме антибиотици,защото един го удари с усложнения в гарлото,другия в ушите третия в дробовете.За седмица похарчихме 150лв. и още не сме оздравяли.Хора пазете се много!!

po-silna ot gripa e psihozata i tia shte razbolee vsichki labilni

Просто тази мания вече почва да стига птичи грип нива на глупост.Свинския грип е мутация на стандартния грип от който всеки от нас е страдал и най вероятно ще страда още през живото си. Че е опасен няма спор но имайте предвид че докато в момента се опитват да ви вкарат в психоза хиляди хора умират от малария всеки ден...

ами ще се разболяваме, като Дянков пести пари от здравеопазване и не прави достатъчно големи държавни поръчки за ваксини. В аптеките и в болниците ги няма. Не и за обикновенни хора :) Аз обаче съм се уредил. В Норвегия правителството е поръчало по 2 ваксини на глава на населението за новия грип и в момента имат излишък, след 1 месец заминавам за там...само трябва изтрая още малко без да се рзболявам. Междувпрочем ваксини в БГ има , но само за бременни, доктори, политиците и някой полицай. Баща ми е от последните и тяхното отделение ги ваксинираха задължително против новия грип. Пък ние обикновенните хора да мрем. А тия който тука реват че такъв грип няма... им пожелавам много здраве и... , а дано не го пипне грипа, щото тогава бас ловя че ще си се лекуват само с асперинчета и ще изпозаразят всички наоколо :)

Чудя се кое е по опасно за хората-вирусът на свинския грип или масовата психоза,наложена от медиите

Вече са болни..Обявте грипна епидемия в страната и дърпайте шалтера !! Всички в отпуска по болест !!!

ТЕА АМЕРИКАНЦИ НЕ ПРЕСТАВАТ ДА БЪЛВАТ ВИРУСИ САМО И САМО ДА ИМ СПОНСОРИРАМЕ ФАРМАЦЕВТИЧНИТЕ КОМПАНИИ.. ВОЙНАТА В ИРАН НЕ ИМ ПОТРЪГНА И ЕТО ЧЕ ПАРИЧКИ НЯМА , ТЕ ИНАЧЕ СА ОТ ВОЙНИТЕ ЖИВЕЯТ. ТАКА ЧЕ СКОРО ОЧАКВАЙТЕ ВСЯКАКЪВ ВИД ГРИП И ВСЯКАКЪВ ВИД СПИН И Т.Н.

споко, Бойко Борисов ще даде кръв от която ще направят ваксина...

Всичко е от нередовно пиене. Поне една чашка на ден - това е!

то не бе пилешки грип то не бе свински грип всичко дадено за бедния народ таман ще понамалеем и министър Дянков няма да се чуди откъде да напълни хазната

другите са зад граница и затова са спасени отбългарския вариянт на св.гр., у нас е голяма свинщина и по разбираеми причини той успешно вирее....не се шашкайте излишно...

Това е поредната измама на фармацевтичната мафия подкрепена от медиите. Свинския грип е най-обикновен грип СТИГА ПАНИКА. Преди имаше пилешки сега свински , догодина конски, телешки , жабешки, кенгурувски и т.н.

E to na tova mu se kazva EVTINA REKLAMA - prosto kato po uchebnik... Nisto protiv niamam vilata i mehanata, no tova koeto pravite e tochno tolkova gnusno, kolkoto i ako e vairno, che gripat e izkustveno sazdaden i niakoi sega pravi pari ot tova chrez vaksini i lekarstva! Sramota!

Всички дружно да подкрепим фармацевтичната индустрия!!! По време на криза с пълна пара работи фармацевтичният сектор, оръжейният и сивата икономика. А работата на медиите е да им прави ПР, независимо от паниката , която създава в плиткоумното население...

Перфектният начин да се справят с българите. Досега мечтаеха да се редуцираме до 4 мил. (Ан мак Гърк), но сега имат реалния шанс. Всичко друго е демагогия и пропаганда.

Какво значи хора от тир А?

ГРИП!!!КАКВО Е ТОВА???САМО СЛЕД РАЗХОДКА В БИОСФЕРЕН РЕЗЕРВАТ БОАТИН ЩЕ ЗАБРАВИТЕ ЗА ГРИПА И АСМАТИЧНИТЕ ПРИСТЪПИ!!!ПОСЕТЕТЕ ВИЛА КОРДЕЛА С. ДИВЧОВОТО!!!!!!!!!!! 878121525, 0886457799, 0899884906, 06905229 Петър Петров Механа с камина с 35 места; Барбекю; Паркинг с 20 места Стаите имат: Собствени санитарни възли,телевизор.Тера в някои от стаите Вани в някои от стаите. -НЕ СМУЩАВАНИ ОТ ЗВЪН НА GSM-И.ШУМЯТ САМО БЪРЗА ПЛАНИНСКА РЕКА И НЯКОЛКО РУЧЕЯ. -КЕТЪРИНГ,ФИРМЕНИ И СЕМЕЙНИ ТЪРЖЕСТВА,КОНЕН И РИБОЛОВЕН ТУРИЗЪМ. -ЗАДОВОЛЯВАМЕ ПОЧТИ ВСЯКО ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗАЯВЕНО ЖЕЛАНИЕ!!!!!!!!!!! Н О В О !!!!-ОТ НАЧАЛОТО МЕСЕЦ ОКТОМВРИ НАУЧНИ СЪТРУДНИЦИ СА РЕГИСТРИРАЛИ В РЕЗЕРВАТ БОАТИН ПОПУЛАЦИИ НА БЕЛОДРОБЕН ЛИШЕЙ,КОЙТО В СЪЧЕТАНИЕ С ВЪЗДУХА НА ВЕКОВНАТА БУКОВА ГОРА СЕ ОТРАЗЯВА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО БЛАГОПРИЯТНО НА БРОНХИАЛНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ И АСМАТИЦИ!!!!! РАЗХОДКА В ПАРКА ЩЕ ПОВИШИ ВАШИЯ ТОНУС!!!!!!!!!! ЩЕ ОТСЛАБНЕТЕ И ПОДОБРИТЕ ФИГУРАТА СИ!!!!!!!!!! ЗАПОВЯ РАБОТИМ ЗА ВАС!!!!!!!!!!!!!!!!! ЦЕНИ -------------------- от 10 и 15 лв на човек в зависимост от стаите. -ЗА ГРУПИ НАД 15 ЧОВЕКА-ОТСТЪПКА!!!!! ЗА НОЩУВКИ НАД 3 ДЕНА--ОТСТЪПКА!!!!! ЗА ДЕЦА ПОД 7 ГОД.-----ОТСТЪПКА!!! -ЗА ОРГАНИЗАТОРИ НА ГРУПИ НАД 15 ЧОВЕКА-КОМИСИОННА!!!

Ние вече може и да сме го изкарали. Някой да е правил изследвания в училищата в София, където има клакове с 50% отсъстващи, а присъстващите кашлят и пият антибиотици?

Махайте чесън и пийте червено вино и да видим дали ще Ви се наложи да купувате с ПАРИ предложени от ТЪРГОВЦИ за ПАРИ хапчета, лекарства и други химпром производни направени с цел ПАРИ.

Ама защо си мислите, че ваксините ви пазят здравето? Вероятно по същата причина, поради която си мислите, че свинския грип убива - телевизията. Живейт здравословно, като се движите повече и ядете колкото се може повече неща от собствено селско производство. Първо се блъскаме с консервирани гадости (заради рекламата), после пак се блъскаме с хапчета (пак заради рекламата) и нямалко край... Еми как ще има? Гледайте още телевизия и си мислете, че сте по-умни от другите и можете да отделите доброто от лошото. Гадната фармацевтика се движи само, заради това разбиране на бедните зрители.

Sauna bace ....20 min pri 110 grdusova sauna ..troshi vsichko ...Horata sa go izmislili mnogo otdavna ... stiga da vi ponasq tova e nai dobriqt nachin da se otyrvete ot vsqkakvi bacili i toksini ...

И 1/3 може и да не заболеят . Баста , Стига. Ваксинациите на кого ще станат печалба .

Ще продадат сега повечко гадни и дестабилизиращи имунната система ваксинки и цялата им (говоря за световна) кампания ще даде прекрасни финансови резултати, както е правела винаги. От нормалния сезонен грип миналата година смъртноста е била по-висока около 5 пъти от тази на Свинския. От последния до момента са починали наркоман и нелекувал се мъж и двамата със сринат имунитет на средна възраст - в последствие развиват и умират от двустранна пневмония. Хайде на ваксинкитееее! :)

Моя приятелка работи в инфекциозна болница и ми е казвала, че на ден поне 40 човека си правят тест за свински грип, от които поне половината излизат положителни. Също така, че повечето са ученици. Това ми го каза преди 1 месец. Искам да попитам защо след като почина 2-рият човек, едва тогава започнаха да говорят за епидемия или пик на заболяванията?

ми то у нас нямаше опасност и от чернобил

Заплахата от така наречения свински грип е силно преувеличена. Зад всичко това стоят много големи финансови интереси. Нека хората да не се поддават на манипулации!

Аз пък искам да имам избор! Имам малко дете и възрастна баба и искам да се ваксинирам! Който не иска, да не си слага ваксина! То здравето си е твое и опазването му не е задължение на никой друг освен на теб, така че сполай!

Заглавието да се чете: ДО 1/3 ОТ БЪЛГАРИТЕ... Както с всеки друг грип и всяка друга зима... Чудо голямо.

Да според mama най добре да се затворим в бункери до края на живота си... и ако без да искаме пуснем една мушица вътре и измираме всички заради страха ни и липсата на имунна система. Аман от психясали от медиите! Всичко е пропаганда бе - не виждате ли - ваксинирайте се - че да сте зависими, щото почнеш ли 1 път все ще боледуваш ако не се ваксинираш или пък самата ваксина ще те разболее и после пак ще дадеш пари и за повече лекарства - всичко е за пари драги!

Искам да попитам Ангел Кунчев, как си представя общопрактикуващ лекар да поставя диагноза свински грип без да се притеснява? При положение че му е пределно ясно че сигурна диагноза се поставя в лаборатория след анализ, а не съдейки субективно по симптоми?

До: малко човеченце Ааа, има има и в Тибет такива болести. Аз съм чувал и знам. Само с мислене нищо няма да постигнеш!

Схемата е следната: измислят се страшни болести, след това чрез медиите се сплашва населението (тези, които са с промити мозъци) и после се предлага тамифлу или нещо подобно...

Алтернатива на ваксините са естествените антибиотици. Чудя се как не измряло човечеството, като едно време шаманите са лекували само с билки http://visionshealth

Не ни стига че измираме от глад докато работим, не ни стига че държавата ни репресира на всеки ъгъл, не ни стига че нямаме един свестен политик, не ни стига, че нямаме никакво производство и дори работа, стигнахме до там да си продаваме кръвта срещу образовани. Сега господ ни наказва и с грип който да ни избие

А за депутатите от народното събрание, грипът 'свински' ли е или си е просто грип?

Ами да, що не затворят Държавата, без друго само поразии прави ;)

гледайте и се учете на PR, а не кат вашия смешник Боко...

Най-ефективното предпазно средство за всякакви видове инфекции е добрата лична хигиена, която у българите е катострофална. Повечето заболели и двамата починали от свинския трип са цигани, ясно е каква чистота спазват тези хора. прави ми впечатление, че и нециганите през последните години са много мръсни - непрани, немити, и възрастни, и деца, градският транспорт е като кочина - тролеите и трамваите не са мити и дезинфекцирани с години. Такситата горе-долу са в добро състояние, но пък не можем все с тях да пътуваме. Положението е страшно - бедите на българското население (не мога да го нарека народ, защото не е) идват от необятната му простотия и невежество, също и от мързела.

то да беше само тоя свински грип...всичко ни мори в тая държава...

Пак сме много изостанали от света. Същата статия, показваща абсолютно идентични резултати беще публикувана още на 31 Юли 2009 в ББС htt_p://news.bbc.c Имам чувството че хората от Надзор на заразните болести просто са превели статията и са публикували резултатите :)

Хубаво е, че министърът знае кога ще е пика. Остава на база на това знание и да предприеме съответните действия.

Psihofashizum v deistvie!Na zapad e oshte po-iziaven,nie sme v nachalnata faza.Kato shte se mre da se mre to puk edin jivot v BG da si go udari chovek ot onazi si rabota,kvo samo plashite horata?