По думите на неговия адвокат, Жан-Клод Мас е в дома си в южната част на Франция и не може да се появи пред обществеността, заради лошо здраве и проблеми с придвижването, предаде bTV.

Компанията на Жан-Клод Мас бе закрита през 2010 г. и продуктите й бяха  забранени. Преди спирането на работа на фирмата обаче импланти са били продадени на стотици хиляди жени по света.

Скандалът се разгоря този месец, след като френските власти призоваха жените да премахнат имплантите. Париж обсъжда държавата да финансира операциите по премахване на силиконовите бюстове. Подобни призиви отправиха Германия, Белгия и други страни в ЕС.
Властите във Венецуела днес също предложиха на жените безплатно отстраняване на имплантите за гърди. Министърът на здравеопазването обаче подчерта, че протезите няма да бъдат заменени.

Администрацията по храни и лекарства на САЩ е предупредила френската фирма-производител на гръдни импланти за „сериозни” нарушения при контрола на качеството още през 2000 г., предаде междувременно Ройтрес, цитирана от "Фокус",
След инспекция на една от фабриките на PIP във Франция през май 2000 г., на 22 юни 2000 г. aдминистрацията е изпратила писмо с категорично предупреждение, че в геловите импланти, произвеждани там, са добавени долнокачествени материали.

По неофициални данни десетки хиляди жени в над 65 страни, главно от Южна Америка и Западна Европа, са получили импланти, произведени от PIP. 
Сред страните, които са купували импланти от PIP в Източна Европа, са България, Унгария, Русия, Беларус, Полша, Чехия.
Около 3600 жени у нас са в риск от увреждане заради имплантите, стана ясно още през 2010 г.