Версия: Умел пилот отклонил малайзийския самолет (снимки)
Разследването за изчезналия малайзийски самолет се съсредоточава върху теорията за умел пилот, който е отклонил машината от маршрута Куала Лумпур-Пекин.
Вижте снимки от издирването>>
Анонимни източници твърдят, че неидентифициран самолет - най-вероятно изчезналият Боинг - е следвал маршрут между две навигационни точки, дефинирани от GPS. Това е знак, че когато за последно е била засечена от военните радари край северозападния бряг на Малайзия, машината е била управлявана от човек с летателен опит.
Според висш служител от малайзийската полиция, сега се разглежда версията за "саботаж" и за "отвличане". Източникът обяснява, че разследването се съсредоточава все повече върху теорията, че някой умел пилот умишлено е отклонил самолета с 239 души на борда на стотици мили от предвидения му маршрут от Куала Лумпур до Пекин.
"Добре, лека нощ" - гласи последното радиосъобщение, изпратено до въздушния контрол от изчезналия "Боинг" 777.
Последната точка, на която е бил засечен неидентифицираният самолет, навежда на мисълта, че той е летял към Андаманските острови - островна верига между Андаманско море и Бенгалския залив, която е владение на Индия.
Все още няма коментар от малайзийското министерство на транспорта, което е официален изходен пункт за информация по разследването.
Според Ройтерс, новата информация е първият ясен намек, че става дума за престъпление.
След нейното разпространение индийски самолети започнаха да претърсват стотици малки, необитаеми острови в Андаманско море. В атола южно от Мианма има 572 острова, покриващи площ с размери 720 на 52 километра. Само 37 са населявани, а останалите са покрити с гъсти гори.