Допълнително се „отваря ножицата” при правителството, където съотношението доверие-недоверие изглежда вече като 26 срещу 65%. Останалите 9% не са дали отговор "да" или "не".

48% смятат, че правителството трябва да подаде оставка, 37 на сто са против, а 15 нямат отговор.

Протестите

Увеличават се хората, които смятат, че протестите срещу кабинета трябва да продължат. През юли те са били 39%, септември 41%, октомври 38%, а през ноември - 44%.

Обратно - на въпроса да продължат ли протестите, през юли отрицателно са отговорили 43%, през септември - 41%, през октомври - 46%, а през ноември - 41%.
15% през ноември нямат отговор.

Само 25% одобряват контрапротести в полза на кабинета, 61 на сто не го одобряват, а 14% нямат отговор.

Обществото вече е разделено по равно по въпроса дали са необходими предсрочни избори. 42% отговарят с "по-скоро да" (като през септември са били 33%), толкова са и тези, които смятат, че "по-скоро не". Останалите 16 на сто не знаят или нямат отговор.

Студентската окупация се подкрепя от близо половината от българите. Макар да имат резерви към действията на студентите, повече хора смятат исканията им за справедливи. 
Около 40 на сто пък са против. 

Социолозите наблюдават повишаване на обществената тревожност. На въпроса накъде върви България, повече от 70% отговарят, че са песимистично настроени. Ако в идния месец това се окаже тенденция, ще бъдем свидетели на стойности, които не са познати от 90-те години, коментират от "Галъп". 

Избори


Ако изборите са сега, картината изглежда подобно на всички последни изследвания - 21,4% биха гласували за БСП, 18,1% за ГЕРБ, 6,7% за Реформаторския блок, 5,9% за ДПС, а 2,4% за "Атака", показва още изследването.  

Постепенно расте разпознаваемостта на политическата формация на Николай Бареков - "България без цензура". През този месец 1,6% заявяват, че биха гласували за нея. Потенциалът й обаче хипотетично би могъл да достигне до една десета от избирателите, както и при Реформаторския блок, смятат от "Галъп".

За бежанците

Макар 60% от хората да са съгласни, че бежанците са изпаднали в беда хора и е човешко да им помагаме, над половината от анкетираните се съгласяват и с твърдението, че не е справедливо България да отделя пари за бежанци. Близо половината пък смятат бежанския поток за заплаха за националната сигурност.

Изследването е проведено между 31 октомври и 7 ноември сред 1012 души в цялата страна.