Това заяви пред журналисти в Сливен днес бившият премиер Сергей Станишев, в отговор на въпрос успешен проект ли е ДАНС от днешна гледна точка, в контекста и на твърдението на вътрешния министър Цветан Цветанов, че е бил на прицела на агенцията след влизането му в политиката, предаде БТА.
 Моето убеждение беше и е, че държавата има нужда от такава силна структура, която да се занимава с националната сигурност, борбата срещу организираната престъпност и корупцията по високите етажи на властта, посочи Станишев. Според него не е имало случаи, когато за министър и високопоставен чиновник, за който от ДАНС е дошъл сигнал и той да е бил "покрит". В момента според опозицинния лидер се наблюдава тенденция отново всичко да се концентрира като силов и информационен ресурс в ръцете на министъра на вътрешните работи.
"Това според мене не е добрата политика, защото във всяка демокрация трябва да има система за взаимен контрол, а когато сега ДАНС се обезличава, имам предвид тенденция на подчиненост към МВР, нещата се затварят, чисто обективно, извън конкретните желания или намерения", посочи Станишев.

Вижте снимки

По-късно през деня премиерът Бойко Борисов отговори на нападките относно министър Цветан Цветанов по време на посещението си в Пловдив.
Никой няма работа да се занимава с Цветан Цветанов, тъй като той е 100-процентов политик и председател на партия, изтъкна Борисов, цитиран от БТА.
 Това, че онези хора са си позволявали да разследват политици, си е за тяхна сметка и това го оставям на съвестта им, подчерта Борисов. Той допълни, че за себе си не би се интересувал дали е разследван с мотива, че все пак е бил кмет и "могат да си намерят оправдание за това, което са направили". Запитан как ще коментира критиките на Иван Костов към работата на правителството, премиерът заяви, че единственото, което знае, е, че ДСБ са подкрепили кандидата на ГЕРБ за кмет на София. Това, по думите на Борисов, означава, че тяхната оценка за управлението на ГЕРБ е много добра. Ако все пак е имало разследвания в страната и те са приключили със задържания това се дължи само на моето управление, припомни премиерът.
Бойко Борисов донесе в Пловдив лично и връчи на Пловдивския митрополит Николай 4-ри сантиметрово парче от Светия кръст Господен, съхранявано до момента в НИМ. Реликвата ще бъде изложена няколко дни за поклонение в църквата "Св. Марина" в града, след което ще бъде отнесена и ще остане за вечни времена в манастира "Св. Троица" на Кръстова гора.