Той предлагаше в закона да се запише, че в селищните образувания с национално значение масите за консумация на открито се разполагат в собствения имот пред заведенията и не могат да са по тротоарите, улиците, пешеходните алеи и в зелени площи, предаде БТА.

"Не е нормално едни да искат да има инфраструктура, градини, крайбрежни алеи, а някой да се продава за пет лева и да дава на 100 обекта да се редят по крайбрежната ивица", аргументира се Димитров.
По думите му националните курорти "са се превърнали в сергии за гащи и парцали". Според него този проблем трябва да бъде решен и преместваемите обекти да бъдат премахнати.

Предложението му обаче не беше подкрепено от народните представители.

С друга промяна в Закона за устройство на територията парламентът даде възможност да се поставят зарядни колонки за електромобили. Обектите ще могат да се свързват с временни връзки към мрежите и съоръженията на техническата инфраструктура, когато това е необходимо за нормалното им функциониране.
Досега върху поземлени имоти можеха да се поставят преместваеми увеселителни и търговски обекти - павилиони, кабини, маси, както и спирки на масовия градски транспорт, пейки, осветителни тела, съдове за събиране на отпадъци.

Неотдавна Министерството на икономиката, енергетиката и туризма съобщи, че ще внесе Национален план за действие за подкрепа на електромобилния транспорт. Министър Делян Добрев уточни, че ще предложи отпадане на такса регистрация на такъв тип автомобили, отпадане на местни данъци и такси и необходимостта от закупуване на винетка.