Санирането на един блок отнема от 3 до 5 месеца

Над 1,1 млн. са домакинствата, живеещи в панелни блокове с минимум 36 самостоятелни апартамента. Санирането на един блок ще отнема от три до пет месеца.

Обратно в новината

Коментари - Санирането на един блок отнема от 3 до 5 месеца | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Само поглеждаш блокът от снимката и всичко ти става ясно. Когато човек живее от десетилетия в такъв коптор, то му е напълно простено, че си мисли, че има световен заговор как да му го отнемат. Че кой не иска да живее в такъв?!

humfry

Здравейте, кулаци и бъдещи кооператори в ТКЗС от нов тип. Няма искате, няма не искате. Вашето мнение не е от никакво значение. В последните 25 години ни учат, че нямало безплатен обяд. Сега изведнъж се появява безплатния обяд от същите тия учители. Странно. Щяло да има намаляване на енергийните разходи с около 40%. Е добре, ама за последните 2-3 години, ако не ме лъже паметта, само тока се вдигна с 30%, тоест това намаляване бързо ще изчезне с поредното вдигане на цените. Иначе как си представяте да спаднат оборотите на енергийните монополи с 40-50%. Я се пренесе в реалността! А защо трябва да участват банки в това начинание? Няма ли това единствено да оскъпи допълнително проекта и да внесе повече бюрокрация? Освен това колко дружества посредници се очакват по веригата, тоест колко над реалната стойност ще струва санирането? Кой ще отговаря за контрола и качеството по процеса? Ами кой ще отговаря, когато парите се изхарчат и санираното започне да се руши?

купуването на гласове..ъъ..пардон де, "санирането" просто няма да се състои, другарите от Герб много подценяват интелигентността на българите..особено, когато са касае за нечистоплътно посегателство върху домовете му!

БATKO

1.1 милиона по 15000 лв прави 16.5 милиарда лв. Никога ЕС няма да даде толкова пари, а ще се вземат пак от хората или от заеми, които и "внуците не могат да изплатят". Още повече че това ще доведе до много по-големи сметки за ток. Например: ако хвърлим тези 16.5 милиарда и намалим потреблението на ток два пъти, то без работа ще останат българските държавни АЕЦ Козлодуй и ТЕЦ Марица Изток 2, защото нямат договори за задължително изкупуване на тока като ВЕИ и американските ТЕЦ. Тъй като тока, произвеждан от АЕЦ Козлодуй и ТЕЦ Марица Изток 2 е няколко пъти по-евтин от тока от ВЕИ и американските ТЕЦ, то микса ще се формира само от суперскъпите производители, и цената на тока ще се увеличи поне 4 пъти. Така, че хем хвърляме в пустошта 16.5 милиарда, хем плащаме два пъти по-големи сметки за ток. Към това трябва да прибавим и намаляване на БВП, намаляване на приходите за осигуровки и увеличаване на безработните. Чисто престъпление е това да се прави, при положение, че животът на панелките изтича, а санирането струва почти колкото една панелка в провинцията. А санирането има срок на годност 10 години, и след това отново пари трябват за ново саниране. Истинското решение е постепенно събаряне на панелките и строителство на нови сгради. Не може да китосваш един трабант и той да стане Мерцедес. Но затова трябва да се развият производства, за да могат хората да имат пари. Кой обаче да мисли затова. Много по-лесно е да чакаме някаква милостиня от ЕС, отколкото да искаме да ни помогнат да работим или поне да не ни пречат.