Почина транспортираният с хеликоптер турист

Починал е мъжът, на който ПСС оказа помощ в района между връх Мальовица и връх Орловец, съобщиха от пресцентъра на УМБАЛ "Света Анна София".

Обратно в новината

Коментари - Почина транспортираният с хеликоптер турист | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Много е хубаво като се качиш, чисто, красиво, надрусал си се с ендорфини, укрепва здравето, ама не сме всесилни и безсмъртни. На 60 г. съм, ходих в събота до Ч. връх, но в неделя благоразумно се скатах :)

След направения оглед и разпит на свидетели, линейка е транспортирала тялото на мъжа за аутопсия в Благоевград. Какво нещо е живоа- отиваш на раходка в планината, а те връщат в ковчег.

Пълно е с ентусиасти по планините в събота един беше тръгнал да изкачва Мальовица по шпицарки. Добре че се отказа по средата някъде...

Току що за трети път прелетя над офиса ни спасителният хеликоптер на Левинс посока Витоша. За там нищо не се съобщава...

и затова трябва да му се радваме всеки ден и да задгърбим дребнавостите и омразата

цялата новина е реклама на застраховки. гнус.

но за съжаление подаръците трудно се оценяват в истинската им стойност. Труд, знание, разум ,предвидливост и спокойствие винаги ще помогнат. По-сигурно е да си в група в планината а не сам.

Очевидно не излизаш много от стаята с компютъра като си мислиш, че в планината е като разходка в парка...

Абе някой знае ли за такава пътека - от вр.Орловец към Рилски манастир. Аз от там съм чувал че само по Белият улей можеш да се спуснеш до Рилският манастир и един познат, който на времето се беше спускал каза че по-голям страх не е изпитвал през живота си. Та ми е интерсно от къде точно би могъл да опита да се спусне. Има пътека от Мальовица за Рилски манастир, но тя е от другата страна на Мальовица - м/у Малък и Голям Мермер.

Кажи го това за рекламата на близките на починалия. А че трябва да има застраховки е ясно. Защото планинското спасяване е скъпа дейност и всички разчитаме, че точно на нас няма да се случи. Но както се вижда - все на някой се случва и утре ( недай Боже ) може и ние да се окажем в такава ситуация.

Какво му е лошо на турското име? Ние не сме ли хора? Ти да не би да си по човек от мене?

Еиииййй Мелихато, как си жено недоклатена! Всите сме хора и имаме "нужди" и мераци де! За моя мерак, ти знаеш - "до синьо" и "дупка отзад" на бурката! И тогава еииийй мечти - пей срърце и Мелихато ще се уригва на "йорикчета" цяла година!

Застраховката не ви гарантира сигурност, а само евентуално облекчава финансовите разходи при злополука. Затова не тръгвайте без подготовка и преценете възможностите си.

Браво на хората които са взели решение да спасят човека!!! Ние кога ще придобием културата на хората по белия свят и ще застраховаме всичко....... така спиш спокойно, не се притесняваш за нищо ...ако ще градушка да ти надупчи колата, съседа да ти запали къщата и т.н. Дребни неща които много ни разклащат здравето, а като се замислиш не е толкова скъпо да се застраховаш!!!

Абе много пъти съм те питал и пак ще те питам - ти българка ли си или туркиня? Ако си българка не пиши глупости. Ако си туркиня си върви в Турция и там питай ердоган дали сте хора или не. Ако стоиш в България не се обаждай. България е суверенна държава и турци не могат да се месят в нашите работи.

"и турци не могат да се месят в нашите работи" ...за съжаление само теоретично...

Виж сега за имената, Турция навремето е била Византия данеби турските езера сега да са с византийски имена? България след 1396г е нямало на картата ама от 1878г. пак е има, нормално е къде каквото е било прекръстено навремето сега пак да носи български имена. не се сърди, а вкарай логика в мисленето си. Турските имена са си за Турция. Анадънму???

Само да те светна, че най-богатите институции в света са пенсионните и застрахователните дружества.

има от рилския манастир до билото между мальовица и додов връх, но пътеката горе особено е много трудна за откриване, няма маркировка само по гпс ще се оправиш

И това какво доказва за пореден път? Че планинуването е излишно рисково действие. Седи си дома, рупай си салатата, скарата и рикията и шансовете да ти стане нещо са много по-малки (освен ако рикията не е купешка, разбира са)!

В планината се ходи подготвен и физически и като екипировка........а у нас през лятото може да видиш как по джапанки се изкачват планински пътеки..........

Tочно домошарката е убиецът.

Петрол, Оръжие, Фармация в т.ч. и Нарко-картелите ?

Eдно време, когато е нямало дори джапанки, найшите маймуняци предци, как са се изкачвали?

Според вашата религия - не си! В Саудитска Арабия казаха, че вече не си неудушевен предмет, а животно.

На геб си ти личи ,че не сии мръднал нагоре от предците си.

Ханъм теб нема ли кой те омъндръса та да мирясаш?

Хората лъжат себе си и другите около тях - за това в каква форма са, какво могат, какво правят, но планината не могат да излъжат. Планината /също и морето/ не търпи самозалъгването и лицемерието на хората - винаги наказва жестоко неподготвените и самонадеяните. А понякога може да му се случи на човек да получи инфаркт и в планината и да умре... случва се...

На планина се ходи подготвен физически, психически и технически! Това значи, че е нужно да имаш добър тренинг в ходене по пресечена местност (особено за високите ни планини), при това да можеш да правиш 10 - 12 часови преходи без проблеми, да имаш психическата издръжливост да не се отпускаш при умора, да знаеш кога да правиш почивки и колко да ги продължиш, и да имаш нужното оборудване - планински traking обувки, непромокаеми панталон и яке, дебела дреха срещу ветрилниците по билото, челник, средства за първа помощ, подходяща храна и задължително вода! Без тези условия излизането ти по високите части на Рила и Пирин крие сериозни рисокове за здравето и живота ти, както и за живота на тези с теб и планинските спасители, които рискуват здравето си за неблагодарни и неподготвени глупаци в 90% от случаите.

Аз съм я качвал по сандали. Дядо - по цинтарки, ако знаеш какво е. Ти ако си кекав, стой си на двора.

Подготовката-физическа,психическа и с екипировка наистина не бива да се подценява,когато се отива в планината.Но през последните години,активен турист съм,наблюдавам изронване на пътеките в Рила,Пирин и Стара планина.Казала съм го и на хората от управата на БТС,че трябва да се укрепят най-често ползваните пътеки.Особено към Мусала,Вихрен и Ботев.Ако сте ходили натам не може да не ви е направило впечатление.Пътеката от заслон Ледено езеро до Мусала е опасно подкопана на много места.Не съм видяла да са взети мерки.Иначе редовно си плащам членския внос към БТС,тур.дружество и застраховка.Това обаче какво ми помага!?Някой грижи ли се за обезопасяването на тур.пътеки,това е по-важния въпрос.А иначе планините са ни прекрасни...

Най-вече БЛАГОРАЗУМНО!!! И на мен ми се ще нещо,ама като си помисля колко вече не мога и... си седна на д-то. :-)