Евродепутат: Търговията с ЕС няма да е толкова гладка след споразумението
Носим политическа отговорност да се избегне нерегулиран преход, смята Дейвид Макалистър
Обратно в новинатаКоментари - Евродепутат: Търговията с ЕС няма да е толкова гладка след споразумението | Днес.dir.bg
Коментари
Митнически тарифи 2000 страници с одобрение за 3 дни??? Егати наглата измама! - Извинете: два реда споразумение за нулеви мита стига!
ЕС - пазар 448 милиона. Обединеното кралство - 66.5 милиона. Англичаните изляха огромно количество помия и лъжи по адрес на ЕС. Като гражданин на ЕС се чувствам предаден от поредната отстъпка, направена от ЕС по отношение на Англия. Англичаните имаха най-много представители в парламента на ЕС, както и право на вето - все отстъпки. Накрая, най-нагло и предателско, след като близо 50 години са били членове и са се възполвали от благата на ЕС, решиха да подкопават ЕС с пропаганда, която стартира от Тръмп. ЕС със своите 19 трилиона БВП и огромен пазар, вместо да ги остави без споразумение, реши да направи поредната отстъпка за наглеците. През 1973 година, когато Обединеното кралство става член на ЕС, нейното БВП е 192.438 млрд. долара. БВП-то на Германия е 398.437 млрд. долара, на Франция - 264.430 млрд. долара, на Италия - 175.492 млрд. долара, на ЕС 1.142 трилиона долара, и на Япония - 432 млрд. долара. 2018 година БВП на Обединеното кралство е 2.855 трилиона долара - това са 1384% увеличение спрямо БВП от 1973 година. Това увеличение до голяма степен е благодарение на ЕС. Очевидно е, че споразумението е прието от Франция и Германия, иначе нямаше да има сделка. Останалото са формалности. Освен това е факт, че в ЕС се случва това, което кажат Франция и Германия, останалите само следват партийната линия. Не очаквам някой орган на ЕС да отхвърли споразумението, което влиза временно в сила и на практика на 1.1.2021 година не се очаква да има проблеми със вноса и износа между Обединеното кралство и ЕС. Германия има доста бизнес в Обединеното кралство. Има вериги магазини като Лидъл и Алди, има заводи и т.н. При Брекзит без сделка, немската икономика ще пострада, така че отстъпката в последния момент на ЕС изобщо не ме учудва. Територията на Англия е - 130 хиляди м2, на Обединеното кралство - 240 хил. м2, на България - 110 хил. м2. Англия е предимно едно голо поле с около 10% гори. Гъстотата на населението в Англия е 432 човека/км2, в Обединеното кралство - 275 човека/км2, в България - 64 човека/км2. Около 35% са горите в България. Как е възможно при тези дадености БВП на България да е 65.13 млрд. долара, а на Англия - 2.5 трилиона долара? Дори 8 пъти по-голямото население на Англия не обяснява разликата в БВП-то.
В UK има 40 милиона превозни средства? Как Германия ще загуби този пазар? Ако има мита ще е само в полза на японци и корейци, чиито коли по нищо не отстъпват и заемат все по-голям дял. Всички останало са глупости. Каквото Германия каже, това става в ЕС.
Винаги се питам , като видя Новини за САЩ и Великобритания - Някой използва ли Продукт от тези Държави ?
Излиза, че немците са се поставили в много неизгодна позиция. Хем са по-големи и силни от Обединеното кралство, хем са зависими, което позволява на последните да им извиват ръцете. По тази логика Обединеното кралство утре ще извие ръцете и на САЩ. Много са велики тия от Обединеното кралство, явно няма по-велики от тях на света...
''Територията на Англия е - 130 хиляди м2, на Обединеното кралство - 240 хил. м2, на България - 110 хил. м2. Англия е предимно едно голо поле с около 10% гори. Гъстотата на населението в Англия е 432 човека/км2, в Обединеното кралство - 275 човека/км2, в България - 64 човека/км2. Около 35% са горите в България. Как е възможно при тези дадености БВП на България да е 65.13 млрд. долара, а на Англия - 2.5 трилиона долара? Дори 8 пъти по-голямото население на Англия не обяснява разликата в БВП-то.'' Много просто, на Острова НИКОГА не е имало азиатски социализъм.............
И докога с тези оправдания, още 100-200 години? Смяташ ли, че накрая ще останат българи в България, които да ги слушат изобщо? Да знаеш случайно, че 20 години след края на ВСВ и след две загубени световни войни, разделена и окупирана Германия е била трета икономика в света? Ами ако германците се оправдаваха като българите, те щяха да са на дъното.
4/5 от хранителните продукти на юк са внос-повтарям ВНОС!- от ЕС. кво има повече да се коментира.
Дали ?! Аз съм чул ,че са внос от Индия и другите бивши колонии ! Сега вече корабите вместо да спират в Холандия , ще спират директно в UK !
И какво от това? Англия искаше да спре свободното движение на хора - постигна го. Искаше да избегне налагането на закони от ЕС - постигна го.
Оценяване на града и фермата : Харесва ми да съм във влак в пиковия час, колкото и да е неудобно; Разглеждам всяка една реклама на ескалаторите в метрото; Липсва ми експанзивността и скоростта на бързо движеща се тълпа; Мразя да виждам плаката да тича все още извън метрото; Липсва ми разговор рано сутрин с непознат; Харесва ми колко олекотени са магазините. Фермата е известна затворена кафе-сладкарница, когато става въпрос за нови клиенти. До голяма степен или имате родители, които притежават ферма, пари за закупуване на земя, или се сдобивате с наемни стопанства - традиционно малки и специализирани мащабни ферми с площ под 20 хектара (50 акра). Под силен бюджетен натиск окръжните съвети са склонни към по-дългосрочна схема за отдаване под наем, вместо да предоставят подкрепа за социално подпомагане на нискокачествените непривилегировани или финансова подкрепа за неквалифицирани нови земеделски производители.
British Retail Consortium: "Като се има предвид, че 4/5 от вноса на храни в ЮК идва от ЕС, днешното съобщение /за постигнато споразумение/ би трябвало да даде възможност на домакинствата из цялото ЮК да въздъхнат с облекчение." Една опашка от камиони на тунела и ЮК веднага се съгласи на споразумение. Това е то независимостта им от ЕС.
„Имаме затруднение от осем супермаркета, които доставят 90% от храната ни. Така че е изключително трудно да се достигне до правилните пазари. Как да си позволим капиталовите активи, полиетиленовите тунели и други подобни? Нашата хранителна система доведе до това, че сме напълно разделени от процеса. Почти все едно нямате право да произвеждате храна и трябва да сте много разумни и креативни, за да влезете там. " Това, което гледате тук в тази малка ферма, е бъдещето. Ние произвеждаме повече храна на единица площ, отколкото всяка голяма ферма Хъмфри Лойд Градинарството, повече от всеки друг фермерски сектор в Обединеното кралство, е приблизително мащабно и в него доминират големи оператори в източната част на Англия и европейския внос. Лойд оцеля, като се възползва от търсенето на местно отглеждани зеленчуци, дори когато продажбите му на дребно се сринаха по време на пандемията Covid-19. За разлика от по-големите фермерски предприятия, които в някои случаи бяха принудени да изхвърлят реколтата и млякото, или да изваждат добитъка, тъй като поръчките изведнъж пресъхнаха, Лойд успя да адаптира бизнеса си и да се възползва от нов пазар за домашни доставки.
Тук се правят глупави сравнения от рода "размерът има значение", ама се мерят абсолютни величини - население, площ, БВП. А Световната банка го е направила точно и ясно, БВП на глава от населението - Сингапур 65 000 $, Великобритания 42 000 $, България 9 800 $. Сингапур внася всичко и не и пука за ЕС, мита, такси, демокрация и либерализъм. То и САЩ се равнява с тях.
точно и ясно е тавтология- ако едно нещо е точно, то е ясно и обратното. престанете с тия дилетантски изрази, плз. изразът в книжовния български език е: ясно и категорично.
въпреки твоята бележка по методологика , има ли в България трудещите се които не са търговци под една или друга форма ? Тогава какъв си е преимущество на категория внос щом изтъкваме Сингарур , Великобритания , даже САЩ в сравнение с вносител България ?
Сингапур е, колкото София и няма как да се сравни с ЕС. Англия си е избрала пътя, който не съвпада с Шотландия и Ирландия и ще си имат вътрешни проблеми. Все пак подкрепям Урсула и Борисов, Захариева.
дрямка от големите социалистически комбинати , производствени мощности , фабрики , заводи , и най-после пазарният дял на износ към Сьветските Республики ...
Нали имат ротационен принцип . Кой/коя (кое) е следващият /следващата (следващото) и докъде са с избора ?
2020-12-25 12:33:56 Прекараха ни! (нерегистриран) Митнически тарифи 2000 страници с одобрение за 3 дни??? Егати наглата измама! - Извинете: два реда споразумение за нулеви мита стига!
ами не, в случая става дума за "направеното от световната банка"- което е най-общ израз- няма параметри, няма числа (иначе трябва да кажете ясни параметри и точни числа). Също неграмотно, но наложено от куцата езикова практика от последните години са изрази от сорта на: "проектите се случват", "за да се случи тази сграда" и пр В книжовния български език проектите се осъществяват, сградите се построяват и т.н. Също така, НЕ се казва летищА, училищА, а се казва учИлища, летИща. Няма да се излагате езиково, плз.
''....Споразумението трябва да бъде ратифицирано от ЕС и Великобритания. Лондон свика заседание на парламента за 30 декември. ...'' Хахаха- къде са сега ник ''Цвък'' и ник ''идио''- нали уж споразумението БЕШЕ ПОДПИСАНО, а- какво станА сега;0 Не казвай хоп, преди да си скочил, а борис джонсън вчера стана за смях- то споразумението не е подписано и не е ратифицирано от ЕП, той вече заговори за това, че ю.к. е спечелила от него;0
Забележките са правилни, само не разбрах "плз" коя е тази българска дума и какво означава на български?
Е нищо де, няма драма. Преди малините и къпинитеидваха от Испания и Португалия, а в последните дни идват от Мароко. Там е пълно с малини и къпини, и думата реекспорт никога не са я чували.
хаха ...ее, това е ново попълнение в езика ни- подобно на вече отдавна установената чисто българска дума " мерси".
Спечелиха и ние спечелихме. Щото ако нямаше споразумение, след една седмица щеше да настане тотален хаос. Споразумение е хубаво че има. Британците доста губят от него, но нали си искат рибата.....халал да са им рибите. Банките, университетите и фермите им ще дадат фирма за сметка на това.......
И още нещо- ЕК може да дава само ПРЕДЛОЖЕНИЯ, но не е в мейна власт, не е в нейните правомощия, да принуди ЕС държавите да подпишат споразумението и да го ратифицират, ако те не желаят това, защото някои детайли в текста му засягат техните национални интереси. ЕК НЕ МОЖЕ да постави 27 подписа от името на 27 държави върху споразумението/ договора и да се счита, че споразумението влиза в законна сила. Това е така, защото 27те държави- членки на ЕС имат трансфериран държавен суверенитет към ЕК, но те НЕ СА трасферирали ПЪЛНИЯ СИ ОБЕМ държавен суверенитет нито на ЕК, нито на ЕП, нито на ЕС като цяло и затова ЕК НЕ МОЖЕ да постави подписа на председателя ци върху един многостранен писмен търговски договор, от тяхно име и за тяхна сметка- затова и държавите- членове на ЕС си запазват международноправния статут на суверенни държави. Поради тази причина и ЕС е СЪЮЗ НА ДЪРЖАВИ, а НЕ Е една единна федеративна държава.
За да разбера кой колко е загубил/ спечелил, би следвало да прочета автентичния текст на самото споразумение, а не извлечение от неговото съдържание, създадено от политици и/или журналисти... В крайна сметка, като адвокат тълкувам автентичното съдържание на един договор, а не неговият преразказ от трето лице.
""Търговията между ЕС и Обединеното кралство няма да върви така плавно, както беше досега, когато и двете страни бяха част от вътрешния пазар и митническия съюз"," като в статията с фанфарите по повод сделката са написали че "В него(споразумението) се предвиждат нулеви мита и нулеви квоти за всички стоки, които отговарят на съответните правила за произход." С две думи почти всичко си остава както досега(или както е поискала Великоритания)... само дето Обединеното кралство повече няма да внася пари в общата каса на ЕС;)
Както и ОК няма да получава по програми парички, който са малко повече отколкото са плащали. Особенно ако се смятат инвестиции по линия на научни изследвания и други. Митническите декларации се въвеждат, което значи че всяка една стока може да бъде облагана с данък ако не отговаря. Будалите си мислят че ще е както преди без да се проверяват стоките и без да се изискват документи за всичко ...
Споразумение с размер 1246 страници е подигравка за гражданите на Великобритания, които гласуваха за Брексит. В момента никой не знае какво пише в това споразумение. Просто не е възможно човек да го прочете и осмисли за толкова кратко време. Помненето на толкова много правила също е непосилно.
Ако е вярно това, че ще има митническа червена лента (митнически декларации и т.н.) - моите съболезнования към гражданите на Великобритания.
ЕС ще продължи да изнася за ЮК. без да трябва да субсидира една камара неща там повече! Чиста далавера за ЕС! ЮК няма да се бърка повече и в Евро политиката! Двойна победа за ЕС! Една камара печеливши бизнеси ще продължат да се изнасят от ЮК в ЕС! ЕС дипломатите навряха муuнчото борис в кучи г....ъз! Сега е ред на Байдън да се изгаври и той със слаaaaбоумните брекзитаджии!
Не знам защо го правят, но само предполагам, че е с цел на митницата да проверяват дали стоките са произведени в UK или ЕС и само в такъв случай да преминават границата безмитно и без квоти. Хиляди страници споразумение е подигравка с гражданите, които гласуваха за Брексит.
1. Всички студенти 2. Всички работещи в Англия Защо е толкова дълго това споразумение за безмитна търговия? (2000 страници?) - Един ред договор е достатъчен! Няма мита между ЕС и Англия!